فال عطسه روزانه

فال عطسه روزانه بر اساس روز هفته و ساعت آن

فال عطسه امروز

فال عطسه روزهای هفته بر اساس ساعت

آیا تا به حال در مورد اینکه چه وقت هایی بیشتر عطسه می کنید، فکر کرده اید؟ به نظرشما عطسه با چه سرعتی حرکت می کند؟ آیا واقعا حقیقت دارد که چیزهایی عجیب مانند رابطه جنسی و آفتاب می تواند باعث عطسه شود؟

برخی از افراد معتقدند که در زمان هایی مانند بعد از ورزش، موقع برداشتن ابروها، بعد از رابطه جنسی و یا اوقاتی که زیر نور آفتاب قرار می گیرند عطسه می کنند، اگر کمی دقیق تر فکر کنید می بینید که شما هم عطسه در برخی از این مواقع را تجربه کرده اید.


فال عطسه از آن دسته از فال های جالبی است که شما باید بر اساس روز و ساعت عطسه خود آن را بررسی کنید.

فال عطسه امروز
ساعتشنبهیکشنبهدوشنبهسه شنبهچهارشنبهپنجشنبهجمعه
6-7روز خوب میگذردکمی صبر کنیدروز بدی دارییک خیالخواب تورا می بیندنامه دریافت میکنیکمی صبر کن
7-8مواظب کارهایت باشامروز خوشحالیهمان میآیدمواظب دوستانت باشدرموردت کنجکاوی میکنددیدارغیرمنتظرهفامیل میشوید
8-9مطمئن باش دوستت دارددیدارازدست 1نفر ناراحت می شویدررویایی هستی ولی نمیدانیمغرورنباشجوابش را بدهزیبایی امامغرور
9-10خوشحالیمیخواهد تورا ببیندبه تو فکر میکندخوابهایت به حقیقت میپیوندداتفاقی برایت می افتدصحبت مهی میشودبه مسافرت میروی
10-11نامه دریافت میکنیباتوصحبت میکنددبدار با کسی که دوستش داریبااورابطه برقرارمیکنیهرگز فراموشت نمیکنددوست دارد توراببیندبااورابطه برقرار میکنی
11-12دعوا میکنیدوستت داردبه تو می اندیشدازخوابی وحشت داریبه تو فکرمیکنددیداراولین عشقش هستی
12-13دیدارمواظب خودت باشبه آرزویت میرسیغمگینیهوشیار باشخبر خوشصحبت درباره توست
13-14دیداربا کسیبه گذشته فکر کنبه آرزوهایت میرسیبیش از حد کنجکاویبه تو احترام میگذارددلت پیش توستبه میهمانی میروی
14-15یک اتفاق بدزیبا به نظرمیر سدطرفداری از توفامیل میشویدبه حرف مردم اعتمادکندوستت داردعاشق او میشوی
15-16مهربانی می بینیعجله دردوستی دارییک سختی در راه داریبه زیبائیت ننازاز تو خوشش می آیداذیتش نکناورا می بینی
ساعتشنبهیکشنبهدوشنبهسه شنبهچهارشنبهپنجشنبهجمعه
16-17یک روز خوب و عالیدرکارهایت کمی ناراحتیدوستت داردبه فکرآرزوهای گذشته ات باشدرست فکرکنبعدازظهر خوشی داریمطمئن باش اولین عشقشی
17-18به تو فکر میکنددر کارهایت به توکمک میکندصحبت درمورد توستدیداربا کسی که دوستش دارییک خبرجدیدمواظب اوقات باشخیانت کار نباش
18-19برای او ارزشمندیصبور باشازدواجنامه ای دریافت میکنیدوست عزیزت می آیدکسی تو را دوست داردوتونمیدانیازدواج
19-20کمکش کنمنتظرباشتهدیدمنتظریدر تکاپوییهیچ اتفاقی نمی افتداگرباکسی درددل می کنی مراقب باش
20-21دیدار غیرمنتظرهخیانت میکنیدیدار با کسی که سالها او را دیده ایبه فکر فرداباشبعدازظهر خوشی داریبه کارهایت فکرکندررنج و سختی قرارمی گیرد
21-22درباره تو صحبت میکندصحبت در مورد توستیک شب ترسناکمضطربیصحبت درباره توستخیانت کار نباشکمی درباره خودت فکر کن
22-23درباره تو صحبت کردهبه رفتارت اهمیت می دهدیک اتفاق خوبکسی راجع به توحرف می زندمنتظر کسی هستیدیداربه حرف مردم اهمیت نده
23-24درخواب تورامی بیندخواب خوشی می بینیخوابهای خوشبه فکرت می رسدازدواجخوش بختیمواظب خودت باش

10 دانستنی شگفت انگیز در مورد عطسه کردن

بعد از فال عطسه پیشنهاد میکنیم با آلامتو همراه باشید تا به نقل از وبسایت webmd، ده واقعیت شگفت انگیز در مورد عطسه کردن را بررسی کنیم. قطعا مطالعه این موارد برای شما خالی از لطف نخواهد بود. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


  1. عطسه از اعصاب شما شروع می شود

این گفته دکتر نیل کائو، پزشک متخصص آلرژی و آسم در مرکز بیماری های آلرژیک و آسم در گرینویل است.

کائو توضیح می‌دهد که سیستم عصبی همه با همین روش برنامه‌ ریزی شده‌است. اما سیگنال‌ هایی که در امتداد اعصاب حرکت می ‌کنند، می ‌توانند مسیرهای متفاوتی را به مغز برسانند و از مغز بگیرند، که این منجر به سناریوهای مختلف عطسه از یک فرد به فرد فرد می‌شود.

کائو می گوید: “این یک انتقال عصبی است که به مغز شما می گوید چیزی در بینی شما قرار دارد که باید خارج شود.”


  1. عطسه به ایمن نگه داشتن بدن کمک می کند

کائو می گوید: “عطسه بخش مهمی از روند ایمنی بدن است که به حفظ سلامتی بدن کمک می کند.”

کائو معتقد است که عطسه با پاکسازی بینی از باکتری ها و ویروس ها از بدن شما محافظت می کند.

وقتی چیزی وارد بینی شما می شود یا با چیزی روبرو می شوید که “مرکز عطسه” در مغز را متوجه خود می کند، سیگنال ها به سرعت برای بستن گلو، چشم ها و دهان ارسال می شوند. بعد عضلات قفسه سینه به شدت منقبض می شوند و سپس عضلات گلو به سرعت شل می شوند. در نهایت هوا -همراه با بزاق و مخاط – از دهان و بینی شما خارج می شود و عطسه می کنید.


  1. عطسه بسیار سریع است

پتی وود، نویسنده کتاب «سیگنال های موفقیت: درک زبان بدن» می گوید: «عطسه با سرعت 100 مایل در ساعت حرکت می کند و یک عطسه می تواند 100000 میکروب را به هوا بفرستد.


  1. برداشتن ابروها می تواند باعث عطسه شما شود

برداشتن ابروها می تواند عصب صورتتان که مجاری بینی شما را تأمین می کند را تحریک کرده و در نتیجه می تواند باعث عطسه کردن شود.


  1. معمولا در هنگام خواب عطسه نمی کنید

از آن جایی که وقتی ما می خوابیم، عصب های مغز که مربوط به عطسه هستند، غیر فعال می شوند، اغلب در هنگام خواب عطسه نمی کنیم.


  1. ورزش و تمرین می تواند باعث عطسه شود

دکتر کائو می گوید: “زمانی که شما ورزش می کنید و بدن شما فعالیت جسمانی زیادی دارد، باعث می شود که دهان و بینی خشک شود. در این شرایط بینی با شروع ترشحی که موجب عطسه می شود، به این وضعیت واکنش نشان می دهد. “


  1. روش متوقف کردن عطسه

نفس کشیدن از دهان و فشار دادن انتهای بینی می تواند از عطسه کردن جلوگیری کند.


  1. آفتاب می تواند محرک عطسه شما باشد!

طبق مطالعات، از هر سه نفر، یک نفر زمانی که در معرض آفتاب قرار می گیرد عطسه می کند. البته موضوع حساسیت به نور خورشید و عطسه بعد از آن، اغلب یک موضوع ارثی است.


  1. رابطه جنسی می تواند محرک عطسه باشد

شاید تا به حال به این موضوع دقت نکرده باشید، اما بیشتر اوقات این اتفاق می افتد!

محققان بر این باورند که تحریک سیستم عصبی پاراسمپاتیک سیگنال هایی را در برخی افراد به وجود می آورد که نه تنها از رابطه جنسی لذت می برند، بلکه در پایان کار عطسه می کنند.


  1. پر عطسه ترین حیوان!

طبق تحقیقات وود، ایگوانا بیشتر از هر حیوان دیگری عطسه می کند. عطسه کردن این حیوان معمولاً برای بیرون کردن برخی نمک ‌های خاص که از محصولات جانبی فرایندهای هضم اوست، اتفاق می‌افتد.


خرافات مربوط به عطسه کردن

برخی از خرافات در مورد عطسه کردن در بین مردم رایج شده، که البته همه در حد همان خرافات هستند و واقعیت ندارند. به عنوان مثال، این درست نیست که در هنگام عطسه کردن، قلب شما متوقف می شود. وقتی قفسه سینه به دلیل عطسه منقبض می شود، جریان خون شما نیز به طور لحظه ای منقبض می شود. در نتیجه ، ممکن است ریتم قلب شما تغییر کند، اما قطعاً متوقف نمی شود.

یکی دیگر از خرافات مربوط به عطسه این است که می گویند در هنگام عطسه کردن کره چشم بیرون می آید!! بیشتر افراد به طور طبیعی هنگام عطسه چشمان خود را می بندن، اما اگر قادر به باز نگه داشتن آنها باشند، چشمانشان در جای خود خواهد ماند!

کائو می‌ گوید: “با اینکه فشارخون پشت چشم، موقع عطسه کردن کمی بالا می‌رود اما این افزایش فشار خون آنقدر زیاد نیست که باعث شود چشم ها از حدقه بیرون بیایند!”

برخی نیز عقیده دارند که عطسه یعنی صبر! و وقتی عطسه می‌کنید باید کاری که به آن مشغول هستید را متوقف کنید. برخی نیز معتقدند که عطسه یعنی این که دوستی به ملاقاتتان می‌آید و اگر گربه ‌تان عطسه کند باران خواهد آمد!!

حتما در اطرافتان دیده اید افرادی را که پس از عطسه کردن می گویند “عافیت باشد” بیایید تا این موضوع را نیز ریشه یابی کنیم، عطسه در زبان یونانی به معنای روح است. در گذشته این گونه تصور می کردند که عطسه را تجربه‌ ای نزدیک به مرگ است و تصور می‌کردند که دعای خیر و گفتن “عافیت باشد” روح فرد را از بیرون رفتن از بدنش نجات می‌دهد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین