خواص ختم سوره کوثر

در این مطلب از آلامتو به خواص ختم سوره کوثر برای ازدواج، حاجت، روزی و شفای مریض می پردازیم و فضیلت خواندن این سوره مبارکه را شرح می دهیم.

خواص ختم سوره کوثر

سوره کوثر یکصد و هشتمین سوره از قرآن کریم است که 3 آیه دارد. این سوره از سوره های مکی است که در جزء سی ام قرآن قرار دارد. از لحاظ شان نزول در رتبه پانزدهم است و پیش از سوره عادیات و پس از سوره تکاثر است.

این سوره بر پیامبر نازل شد تا به او دلداری داده و با این سوره از خیر فراوانی که به ایشان عطا شده است، اشاره شده است. این خیر اشاره به تولد حضرت فاطمه دارد و دشمنان آن حضرت را ابتر خوانده است.

در مورد فضیلت این سوره از پیامبر اکرم (ص) روایت شده است: هر که سوره کوثر را بخواند پروردگار از آب نهرهای بهشتی او را سیراب کرده و اجری به تعداد تمامی قربانی های عید قربان به او عطا کند.

از برکات این سوره آمده است: هر که سوره کوثر را در شب جمعه صد مرتبه بخواند، پیامبر اکرم (ص) را در خواب ببیند.

همچنین از امام صادق (ع) روایت شده است: هر که سوره کوثر را در نمازهای واجب و مستحب خود بخواند خداوند در روز قیامت او را از آب کوثر سیراب کرده و جایگاه او نزد رسول خدا در کنار درخت طوبی خواهد بود.

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه برای شفای مریض

طریقه ختم سوره کوثر

مهمترین طریقه ختم سوره کوثر در روز چهارشنبه است که توصیه شده است چهل مرتبه خوانده شود.


متن سوره کوثر با ترجمه

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

به نام خداوند بخشنده مهربان

إِنَّآ أَعْطَیْنَـکَ الکَوْثَرَ (1)

به یقین ما به تو کوثر (و خیر و برکت فراوان) عطا کردیم. (1)

فَصَلِّ لِرَبِّکَ و انْحَرْ (2)

پس برای پروردگارت نماز بخوان و قربانی کن. (2)

إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الأَبْـتَـرُ (3)

(و بدان) دشمن تو به یقین ابتر و بریده نسل است. (3)

همچنین بخوانید: دعای یستشیر برای روزی

ختم سوره کوثر برای ازدواج

ختم سوره کوثر برای ازدواج تعداد مشخصی ندارد، شما می توانید نیت کرده و هزار مرتبه سوره کوثر را برای هدیه به حضرت فاطمه (س) قرائت کنید.


ختم سوره کوثر برای حاجت

در مورد ختم سوره کوثر برای حاجت سفارش شده است که صد مرتبه در شب جمعه خوانده شود تا انشاءالله حاجت روا شود.


ختم سوره کوثر برای روزی

برای ختم سوره کوثر برای روزی باید روز چهارشنبه پس از دو رکعت نماز حاجت، نیت کرده و چهل مرتبه سوره کوثر را به نیت روزی و بی نیازی بخوانید تا مال بسیار و رزق فراوان شود.

از شرایط این ختم این است که بهتر است هنگام ختم لباس پاکیزه بشوید و تا پایان ختم صحبت نکنید.

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی و فوری نوشتنی

ختم سوره کوثر برای شفای مریض


ختم سوره کوثر برای شفای مریض

نوشتن ختم سوره کوثر برای شفای مریض و به همراه داشتن آن امراض را از فرد دور می کند و همچنین تا زمانی آن را به همراه داشته باشید بیماری دامان شما را نمی گیرد.


ختم سوره کوثر برای بچه دار شدن

اگر می خواهید ختم سوره کوثر برای بچه دار شدن میسر شود باید به نتیجه آن اطمینان قلبی داشته باشید. اگر اینطور باشد فرقی نمی کند چه تعداد ختم سوره کوثر بخوانید، اما باید ختم خود را به اتمام برسانید تا حاجت روا شوید.


ختم سوره کوثر برای دفع دشمن

ختم سوره کوثر برای دفع دشمن و شخصی که تمایل به ملاقات او ندارید به این ترتیب است که باید به این منظور نیت کرده و 9 مرتبه سوره کوثر را بخوانید و به سمت کسی که تمایل به ملاقات او ندارید بدمید، آن دشمن از شما دوری خواهد کرد.


ختم سوره کوثر برای دختر دار شدن

برای دختر دار شدن نیت کرده و هفت مرتبه سوره کوثر را پیش از طلوع فجر بخوانید و ثواب آن را به حضرت زهرا (س) هدیه کنید تا تاثیر آن را برای دختر دار شدن ببیند. اما اطمینان قلبی به نتیجه ختم خود داشته باشید.


ختم سوره کوثر هدیه به حضرت زهرا

ختم سوره کوثر هدیه حضرت زهرا برای حاجت روایی و رسیدن به خواسته ها سفارش شده است. تعداد مشخصی برای این ختم توصیه نشده است اما مجربترین آنها 135 مرتبه سوره کوثر هدیه ایشان است.

ختم کوتاه سوره کوثر هدیه به حضرت زهرا نیز هفت مرتبه است.

همچنین بخوانید: دعای زبان بند قوی و فوری

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع ختم سوره کوثر برای ازدواج، ختم سوره کوثر برای بچه دار شدن، ختم سوره کوثر برای دختر دار شدن، ختم سوره کوثر برای شفای مریض برای شما مفید بوده باشد.