بهترین دعا برای زایمان راحت و آسان

دعا برای زایمان راحت

اگر باردار هستید و به دنبال بهترین دعا برای زایمان راحت و آسان و سریع هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.


بهترین دعا برای زایمان آسان و سریع

درد زایمان یکی از شدیدترین دردهایی است که هر زن ممکن است در زندگی تجربه کند. با وجود پیشرفت پزشکی هنوز هم این مسئله از معضلات علم مامایی به حساب می‌آید. زنی که درد زایمان را احساس می کند در بالاترین حد نیاز به پروردگار جهانیان است و توکل به خداوند است که می‌تواند درد زایمان را از او دور کند.

با این حال بررسی‎ های تجربی نشان داده است که تلاوت قرآن و توسل به ادعیه مجرب و خواندن بهترین دعا برای زایمان راحت و آسان و سریع تاثیر قابل توجهی داشته و از سختی و مشکلات متولد شدن نوزاد کم می‌کند. در ادامه به برخی از این دعاها اشاره می‌کنیم:

دعا برای زایمان سریع از پیامبر اکرم (ص)

آنطور که در روایت از پیامبر (ص) آمده است نوشتن سوره ذاریات بر ظرفی و نوشیدن آبی که در آن ریخته می‌شود، موجب سهولت در زایمان خواهد شد. همچنین به همراه داشتن آن سوره نیز باعث رایمان آسان می‌شود.

دعا برای زایمان آسان از امام علی (ع)

امام علی (ع) توصیه کرده‌اند برای داشتن زایمان آسان و سریع زن باردار این آیه را نوشته و به همراه داشته باشید:

“حی وَلَدَتْ مَرْیَمُ وَ مَرْیَمُ وَلَدَتْ حی، یَا حَیُّ اهْبِطْ إِلَى الْأَرْضِ السَّاعَةَ بِإِذْنِ اللَّهِ تَعَالَى”

دعا برای زایمان آسان راحت از امام باقر (ع)

شخصی به محضر امام باقر (ع) رسید و از ایشان برای کاهش درد زایمان همسرش طلب کمک کرد. حضرت فرمودن این آیات را بر همسرت بخوان:

” فَأَجَاءَهَا الْمَخَاضُ إِلَى جِذْعِ النَّخْلَةِ قَالَتْ يَا لَيْتَنِى مِتُّ قَبْلَ هَـذَا وَكُنْتُ نَسْيًا مَنْسِيًّا * فَنَادَيهَا مِنْ تَحْتِهَا أَنْ لاَ تَحْزَنِى قَدْ جَعَلَ رَبُّکِ تَحْتَکِ سَرِيًّا * وَهُزِّى إِلَيْکِ بِجِذْعِ النَّخْلَةِ تُسَاقِطْ عَلَيْکِ رُطَبًا جَنِيًّا”

همچنین بخوانید: دعای توسل صوتی

سوره برای زایمان راحت

در کنار ادعیه و ذکرهایی که برای زایمان راحت سفارش شده است، برخی از آیات و چند سوره برای زایمان راحت نیز وجود دارد. از جمله سوره هایی که به داشتن زایمان راحت و سریع کمک کرده و سختی آن کم می‌کند عبارتند از:

  • سه مرتبه سوره حمد، سه مرتبه آیة الکرسی، سه مرتبه سوره فلق و ناس، سه مرتبه ” حَسْبِیَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِیمِ”، و سه مرتبه ذکر ” یاحی یا قیوم برحمتک استغیث”.
  • از امام صادق (ع) روایت شده است که نوشتن سوره آل عمران و حمل آن توسط زن حامله به آسان شدن وضع حمل کمک می‌کند.
  • شیخ کفعمی (ره) در کتاب مصباح آورده است که همراه داشتن سوره واقعه به زایمان راحت و سریع زن حامله کمک می‌کند.
  • در روایات آمده است که قرائت سوره‌های قدر و یس نیز به کم شدن سختی زایمان کمک می‌کند.

دعای نادعلی برای زایمان راحت

در مورد خواندن دعای نادعلی برای زایمان راحت گفته شده است که اگر زنی دچار سختی در زایمان شده است، این دعا را پنج مرتبه بر آب بخواند و آن آب را بنشید به آسانی وضع حمل کند.

بِسمِ اللهِ الرَّحمن الرَّحیم

نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَرَمَیتَ مُنقَضی فی ظِلّ اللهِ وَیُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یامُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُ اَنامِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَدی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إَِیاکَ نَستَعینُ یااَبالغَیثِ اَغِثنی یااَبَاالَحَسَنَین اَدرِکنی یاسَیفَ اللهِ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یاحُجهَّ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیِّ یا قَهّارُتَقَهَّرتَ بِالقَهرِوَالقَهر ُ فی قَهرِ قَهرِکَ یاقَهارُ یاقاهِرَالعَدُوِّ یاواِلیَ الوَلِیِّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ یامُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مَن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَسَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهَ بَصَیرٌ بِالعَبادِ وَاِلهُکُم اِلهٌ واحِدٌ لااِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ اَدرِکنی یاغیاثَ المُستَغیثیَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یااَمانَ الخائِفینَ یامُعینَ المُتَوَکِّلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمینَ بِرَحمَتِکَ وَصَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَالِهِ اَجمَعینَ وَالحَمدُ للهِ رَبِّ العالَمینَ

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه

دعا برای زایمان راحت صوتی


دعا برای زایمان راحت صوتی

أَوَلَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا ۖ وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاءِ كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّ ۖ أَفَلَا يُؤْمِنُونَ (آیه 30 سوره انبیاء)

كَأَنَّهُمْ يَوْمَ يَرَوْنَ مَا يُوعَدُونَ لَمْ يَلْبَثُوا إِلَّا سَاعَةً مِنْ نَهَارٍ (آیه 35 سوره احقاف)


خواندن سوره مریم برای زایمان راحت

اگر زنی دچار سختی و مشکل در زایمان شده است، خواندن سوره مریم بر 14 خرما و خوردن 7 تا پیش از زایمان و 7 تا پس از زایمان از درد و ناراحتی وضع حمل می‌کاهد.


دعای انشقاق برای زایمان راحت

دعای انشقاق برای زایمان راحت به سوره انشقاق اشاره دارد که طبق سفارش صالحین در کتب ادعیه، اگر بر زنی که دچار زایمان سخت شده است آویخته شود، به سرعت و آسانی زایمان کرده و اگر بر او بخوانند وضع حملش آسان شود. همچنین در روایت دیگری نیز آمده است که هفت مرتبه خواندن سوره انشقاق وضع حمل را آسان می‌کند.

در جای دیگر آمده است خواندن آیاتی ابتدایی سوره انشقاق و نوشتن آن با زعفران برظرفی که بتوان درون آب ریخت و سپس نوشیدن یا پاشیدن این آب بر شکم موجب سهولت در زایمان می‌شود.

 “إِذَا السَّمَاءُ انْشَقَّتْ * وَأَذِنَتْ لِرَبِّهَا وَحُقَّتْ * وَإِذَا الْأَرْضُ مُدَّتْ * وَأَلْقَتْ مَا فِيهَا وَتَخَلَّتْ”


دعا برای زایمان راحت اهل سنت

از جمله آیات و دعا برای زایمان راحت اهل سنت می‌توان به سفارش برای خواندن این آیات اشاره کرد.

سوره زلزال را با زعفران بر ظرفی نوشته و آن را می‌شویند و زن باردار از آن آب می‌نوشد.

آیاتی از سوره فصلت نیز برای زایمان راحت توصیه شده است که در آن از معرفت خداوند متعال درباره آنچه در رحم ها وجود دارد صحبت شده است، به این ترتیب که در سوره فصلت خداوند متعال فرمود:

“وَمَا تَخْرُجُ مِن ثَمَرَٰتٍۢ مِّنْ أَكْمَامِهَا وَمَا تَحْمِلُ مِنْ أُنثَىٰ وَلَا تَضَعُ إِلَّا بِعِلْمِهِ”

آیاتی از سوره رعد نیز وجود دارد که نوشتن آن با زعفران بر ظرف و بعد نوشیدن آبی که در ظرف ریخته می‌شود و یا ریختن آن آب بر شکم به آسان شدن زایمان کمک می‌کند. به این ترتیب که:

“اللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَحْمِلُ كُلُّ أُنْثَى وَمَا تَغِيضُ الْأَرْحَامُ وَمَا تَزْدَادُ وَكُلُّ شَيْءٍ عِنْدَهُ بِمِقْدَارٍ”

همچنین بخوانید: دعای نور برای تب

سخن آخر

در این پست از آلامتو مجموعه‌ای از مجربترین و بهترین ذکرها و دعا برای زایمان آسان و راحت ارائه شد. خواندن قرآن و یاد خداوند باعث آرمش قلب و روح شده و این به نوبه خود می‌تواند به وضع حمل راحت و سریع کمک کند.