متن دعای نور کامل با معنی

دعای نور به دعای سفارش شده از حضرت فاطمه (س) شهرت دارد. در ادامه این مطلب به متن کامل آن و خواص خواندن برای رفع تب و بیماری اشاره می‌کنیم.

دعای نور

سید بن طاووس در محج الدعوات حدیثی از سلمان نقل کرده و در پایان حدیث آورده است که سلمان آن را که به دعای نور مشهور است از حضرت فاطمه الزهراء (س) آموخته است. دعای نور از ادعیه پرفضیلت است که خواندن آن موجب دور شدن امراض و بلایا و عفو گناهان و خطاها خواهد شد. در ادامه به شرح دعای نور برای حاجت و شفای مریض با معنی و فایل صوتی آن می‌پردازیم.


متن  دعای نور کامل با معنی

بسْمِ اللّهِ النُّورِ بِسْمِ اللّهِ نُورِ النُّورِ بِسْمِ اللّهِ نُورٌ عَلى نُورٍ

به نام خدای نور (عالم) به نام خدا نور نور (جهان هستى) به نام خدا که نورى است فوق نور

بِسْمِ اللّهِ الَّذى هُوَ مُدَبِّرُ الاُْمُورِ بِسْمِ اللّهِ الَّذى خَلَقَ النُّورَ مِنَْ النُّورِ اَلْحَمْدُ لِلّهِ

 به نام خدایى که تدبیرکننده کارهاست به نام خدایى که نور (عالم ) را از نور (خود) آفرید ستایش خاص خدایى است

الَّذى خَلَقَ النُّورَ مِنَ النُّورِ وَاَنْزَلَ النُّورَ عَلىَ الطُّورِ فى کِتابٍ

که آفرید نور را از نور و نازل فرمود نور را بر کوه طور در میان نامه

مَسْطُورٍ فى رَقٍّ مَنْشُورٍ بِقَدَرٍ مَقْدُورٍ عَلى نَبِی مَحْبُورٍ اَلْحَمْدُ لِلّهِ

نوشته شده و ورقه‌اى گشوده به اندازه معین بر پیامبرى دانشمند، ستایش خاص خدایى است

الَّذى هُوَ بِالْعِزِّ مَذْکُورٌ وَبِالْفَخرِ مَشْهُورٌ وَعَلَى السَّرّاَّءِ وَالضَّرّاَّءِ

که او به عزت و شوکت یاد شده و به فخر مشهور است و در هر حال در خوشى و ناخوشى

مَشْکُورٌ وَ صَلَّى اللّهُ عَلى سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ

سپاسگزارى شده و درود خدا بر آقاى ما محمد و آل پاکیزه‌اش باد

همچنین بخوانید: دعای توسل صوتی

 دعای نور صوتی فرهمند

خواص و معجزات دعای نور


خواص و معجزات دعای نور

خواص و معجزات فراوانی برای دعای نور برشمرده شده است که در ادامه به تعدادی از آنها می‌پردازیم:

1. معجزه دعای نور برای عزیز شدن در قیامت

در کتب دینی روایت شده است کسی که در عمر خود این دعا را خوانده باشد، زمانیکه در روز قیامت سر از قبر خارج کند، خداوند هزار فرشته برای استقبال او آماده می‌کند که هر کدام پرچمی از نور داشته و هفتاد هزار غلام خواند آمد که هر یک افسار اسبی را دارند که با مروارید و یاقوت تزئین شده و حوریان بر آنها سوار هستند. هر که او را ببیند سوال کند او از شهداست یا انبیاء؟ جواب آید هیچ کدام، او از امت رسول الله است که در طول زندگی خود دعای نور را خوانده است.

2. خواص دعای نور برای برکت دادن به منزل

خواندن و نگه داشتن دعای نور باعث دور شدن کسالت و مرگ ناگهانی افراد آن منزل خواهد شد. همچنین کم و کاستی و تنگ دستی از آن خانه دور شده و برکت و نعمت از آن خانه بیرون نرود.

3. رفع گرفتاری و گشایش در کارها با خواص دعای نور

هر که با خلوص نیت و اطمینان به قدرت پروردگار دعای نور را مکرراً بخواند، به برکت این دعا گرفتاری او رفع شده و دشمنانش سرکوب خواند شد.

4. دعای نور برای مسافر

هر که عزیزی در سفر و راه دارد و آرزوی بازگشت او به سلامت را دارد، در روزهای دوشنبه، پنجشنبه و جمعه اقدام به خواندن دعای نور کند و پس از چند روز مسافرش به سلامت باز خواهد گشت. همینطور برای کسی که قصد سفر دارد نیز سفارش به همراه داشتن این دعا شده است تا به حرمت آن به سلامت به سفر و به دور از حادثه بازگردد.

5. عزیز شدن نزد دیگران با دعای نور

اگر دوست دارید نزد مردم عزیز شوید، دعای نور را به همراه داشته باشید.

6. خواص دعای نور برای ایمن شدن در برای شیاطین و بلایا

برای کسی که نگران خطرات افراد شرور، جن و بلا، جانوران درنده و موذی است سفارش به خواندن دعای نور شده است تا در پناه پروردگار محفوظ بماند.

7. معجزه دعای نور بر کفن میت

برای آسان شدن شب اول قبر و خلاص شدن از عذاب آن سفارش به نوشتن دعای نور با مشک و زعفران بر کفن میت شده است. این عمل هفت هزار فرشته با طبق‌هایی از نور را بر قبر وی حاضر می‌کند که میت را از هراس دور داشته و تا روز قیامت مونس او خواند بود تا او را به سمت بهشت روانه کنند.

همچنین بخوانید: متن دعای نادعلی کبیر و صغیر برای حاجت

 دعای نور برای حاجت

یکی از ادعیه ای پیامبر اکرم (ص) به خواندن آن سفارش داشتند، دعای نور برای حاجت روایی بود. ایشان فرمودند هر کسی که دعای نور را بخواند، هر خواسته‌ای در دل داشته باشد مستجاب شود به شرطی که آن را با اعتقاد درست و ایمان قلبی بخواند.

همچنین به روایت از امام علی (ع) در مهج الدعوات ذکر شده است که اگر کسی یک مرتبه در روز، یک مرتبه در سال یا یک مرتبه در طی عمر دعای نور را به اخلاص بخواند، هر چیزی که در این جهان یا آن جهان طلب کند مستجاب واقع خواهد شد.


 دعای نور برای شفای مریض

از جمله ادعیه سفارش شده از طرف ائمه معصوم می‌توان به دعای نور برای شفای مریض اشاره کرد. امام علی (ع) خواندن این دعا را برای درمان و رفع هر نو مرض لاعلاج و بیماری سخت سفارش کرده‌اند.


 دعای نور برای تب

یکی از مجربترین ادعیه برای تب دعای نور است. در مفاتیح الجنان از این دعا به عنوان روشی برای درمان تب و لرز یاد شده است. اصالت این دعا به حضرت فاطمه الزهرا برمی‌گردد، و سلمان به روایت از ایشان آورده است: بانویم حضرت زهرا (س) گفت اگر می‌خواهی هرگز دچار تب نشوی، اصرار بر خواندن دعای نور را در روز و شب فراموش نکن. به علاوه در روایت دیگری از سلمان نقل شده است: من دعای نور را بیش از هزار نفر از افرادی که در مکه و مدینه به تب دچار بودند آموختم و تمامی این افراد با خواندن و توسل بر این دعا بهبود یافتند.

همچنین بخوانید: متن دعای عهد با معنی

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو متن دعای نور به همراه معنی و شرحی از خواص خواندن آن ارائه گردید. این دعا از ادعیه عظیم الشان بین مسلمین است که درمان امراض و بیماری ها به خصوص تب، و گرامی شدن نزد خداوند و بندگان او از خواص خواندن آن با خلوص قلبی است. امیدواریم با درک این دعا از برکات دنیوی و اخروی آن برخوردار گردید.