دعا برای سلامتی جنین در شکم مادر و جلوگیری از سقط

بهترین مجموعه دعا برای سلامتی جنین در شکم مادر و جلوگیری از سقط در دوران بارداری، دعا برای بی عیب بودن جنین و دعا برای پر روزی شدن جنین را در ادامه این مطلب بخوانید.

دعا برای سلامتی جنین

ذکر نام خداوند و جاری ساختن یاد او در دل موجب آرامش روحی و قلبی مادران باردار می شود. در کتب دعا می توان ادعیه مختلفی برای سلامت جنین، زیبایی جنین، دعا خوش قدم بودن جنین را مطالعه کنید که از روایات استخراج شده اند.  ما در این مطلب از آلامتو مجموعه ای از ذکرها و دعا برای سلامتی جنین در شکم مادر و دعا برای جلوگیری از سقط در دوران بارداری را گردآوری کردیم.

همچنین بخوانید: دعای نور برای شفای مریض

دعا برای سلامتی جنین در شکم مادر

 • چنانچه نگران وضعیت بارداری هستید، ذکر “بسم الله الرحمن الرحیم” را 106 مرتبه نوشته و در طول حاملگی به همراهتان داشته باشید تا دچار سقط های پی در پی نوشید.
 • همچنین نوشتن آیات 25 و 26 سوره کهف و به همراه داشتن آن در طول دوره بارداری نیز مفید می باشد.

«وَ لَبِثُوا في‏ کَهْفِهِمْ ثَلاثَ مِائَةٍ سِنينَ وَ ازْدَادُوا تِسْعاً. قُلِ اللَّهُ أَعْلَمُ بِما لَبِثُوا لَهُ غَيْبُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ أَبْصِرْ بِهِ وَ أَسْمِعْ ما لَهُمْ مِنْ دُونِهِ مِنْ وَلِيٍّ وَ لا يُشْرِکُ في‏ حُکْمِهِ أَحَداً»


دعا برای سلامتی جنین و جلوگیری از سقط در دوران بارداری

یکی از مجربترین دعاها برای سلامتی جنین و جلوگیری از سقط در دوران بارداری صلوات حضرت فاطمه (س) است که به این ترتیب می باشد:

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَة وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ.

پروردگارا درود تو بر فاطمه و پدر بزرگوارش و همسر بزرگوار او و فرزندان عزیزش و آن رازی که در وجود او به ودیعه نهادی.

روش خواندن این صلوات:

رو به سمت قبله ذکر صلوات را بگویید. به صلوات ایمان قلبی داشته باشید و تا سه روز این صلوات را تکرار کنید.

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی و فوری

دعا برای سلامتی جنین در شکم مادر


دعا برای بدنیا اوردن فرزند سالم

 • ذکرهای متعددی برای بدنیا آوردن فرزند سالم سفارش شده است از جمله 1023 مرتبه ذکر “توکلت علی الله” که از مجربترین ذکرهاست.
 • از دیگر دعاها و سوره ها برای بدنیا آوردن فرزند سالم و سلامت مادر می توان به خواندن سوره یس و صافات در ماه اول بارداری اشاره کرد. این سوره ها را پنج شنبه و جمعه بخوانید و بر شکم مادر باردار بدمید.
 • سعی کنید همیشه پیش از طلوع خورشید، سوره مبارکه قدر را بر دو عدد خرما بخوانید و هنگام صبحانه میل کنید.
 • 40 روز خواندن زیارت آل یاسین، 49 روز زیارت جمعه، و 40 دعای ندبه از دیگر ادعیه سفارش شده در طول بارداری است که برای سلامت جنین توصیه شده است.

دعا برای بی عیب بودن جنین

 • از جمله دعاها برای بی عیب بودن جنین می توان به خواندن سوره “حجرات” برای حفظ جنین از خطر اشاره کرد که پیامبر اکرم (ص) بر آن تاکید داشتند.
 • همچنین از بین دیگر سوره های قرآنی نیز می توان از سوره “قلم” برای حفظ جنین نام برد.
 • برای رشد مناسب و سلامت و بی عیب بودن جنین خواندن سوره “والفجر” نیز توصیه شده است.

دعا برای تکان خوردن جنین

دعا برای تکان خوردن جنین به خواندن سوره “والعصر” سفارش شده است.

همچنین بخوانید: دعای حجامت

سوره هایی که باعث زیبایی جنین می شود


سوره هایی که باعث زیبایی جنین می شود

 • از جمله سوره هایی که باعث زیبایی جنین می شود می توان به سوره توحید اشاره کرد. آنطور که در روایات آمده است خواندن این سوره در ماه دوم بارداری موجب زیبایی جنین می شود.
 • همچنین به تاثیر سوره یوسف بر زیبایی جنین نیز تاکید شده است و خواندن سوره یوسف توسط شوهر بر شکم همسر را موجب زیباتر شدن جنین ذکر کرده اند.
 • خواندن سوره یاسین پیش از بارداری و نزدیکی نیز باعث زیباتر شدن جنین می شود. همچنین می توان آن را بر سیب یا انار خواند و سپس میوه را میل کرد.

دعا برای پر روزی شدن جنین

خواندن این دعا برای پر روزی شدن جنین در سجده پایانی نماز به زنان باردار توصیه شده است:

“یا خَیرَ المَسئولینَ و یا خیرَ المُعطین اُرزُقنی وارزُق عَیالی مِن فَضْلکَ فإنَّک ذوالفَضل العظیم”


دعا برای خوش قدم بودن نوزاد

در مورد دعا برای خوش قدم بودن نوزاد به نقل از حاج آقا مجتبی تهرانی آمده است: دستور العملی مبتنی بر روایات موجود است که اگر طلب فرزند خوش قدم دارید پس از هر نماز واجب زن و مرد دعا کنند، یک ذکر صلوات بگویند و بعد استغفار کنند و حاجت خود را بطلبند و دوباره صلوات بفرستند و به فارسی بگویند:

“خدایا این اولاد من را و فرزندان من را سالم، صالح، خوش قدم، خوش روزی و عاقبت به خیر قرار بده”

همچنین بخوانید: دعای زبان بند قوی

سخن آخر

امیدواریم ادعیه گردآوری شده مورد توجه شما همراهان قرار گرفته باشد. اگر شما نیز با دیگر دعاهای سلامتی جنین و مادر آشنا هستید، می توانید آن را در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.