دعای حجامت صوتی همراه با معنی از امام رضا و امام صادق

دعای حجامت

یکی از کارهای توصیه شده در طب سنتی و اسلامی حجامت است. حجامت می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند از این رو در اسلام به حجامت بسیار توصیه شده است. زمان مناسب حجامت و یا خوراکی هایی که قبل و بعد از حجامت باید یا نباید خورده شود در علم پزشکی و در اسلام توصیه شده است. یکی از نکته های توصیه شده قبل از انجام حجامت خواندن دعای حجامت است. در ادامه این مطلب از آلامتو دعای حجامت صوتی همراه با معنی از امام رضا و امام صادق را بخوانید.


دعای حجامت از امام رضا با معنی

دعای قبل از حجامت از امام رضا توصیه شده است قبل از انجام حجامت خوانده شود.

اَعوذ بِالّلهِ الکَریم فى حِجامَتى

مِنَ العَین فِى الدَّم وَ مِن کُلّ سوءِ

وَ الاَعلالِ وَ الاَسقامِ وَ الاَوجاعِ وَ الاَمراضِ

وَ اَسئَلُکَ العافِیهَ وَ المُعافاهَ

وَ الشِّفاءِ مِن کُلِّ داء

پناه می برم به خداوند کریم در حجامتی که
انجام میدهم

از انحراف در خون و از همه

بدیها و علتها و سختى‏ها و دردها و بیماریها

و از تو سلامت و اسباب سلامت

و شفاى همه بیماری ها را طلب مى‏ کنم

بحار الانوار ، ج ۶۲ ص۱۱۷

همچنین بخوانید: دعای جذب و افزایش مشتری سریع و فوری برای مغازه یا کسب و کار

دعای حجامت از امام صادق (ع)


دعای حجامت از امام صادق (ع) همراه با معنی

بهترین زمان برای خواندن دعای حجامت هنگامی است که خراش ایجاد می شود. متن دعای حجامت از امام صادق (ع) ک توصیه شده است هنگام حجامت خوانده شود:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏ أَعُوذُ بِاللَّهِ الْکَرِیمِ فِی حِجَامَتِی هَذِهِ مِنَ الْعَیْنِ فِی الدَّمِ وَ مِنْ کُلِّ سُوءٍ

به نام خداوند رحمان رحیم، درحجامت خویش، به خداوند کریم پناه می برم از انحراف درخون و از تمام بدی ها.

ابن بابویه، محمد بن على، معانی الأخبار ص ۱۷۲

در دعای حجامت امام صادق (ع) می گوییم پناه میبرم به خدا از همه بدی ها و بدی ها همه چیز را شامل می شود از فقر و تنگدستی گرفته تا انواع بیماری و مرض و ناراحتی و دلخوشی.

امام صادق علیه السّلام می فرمایند که وقتی در ابتدای حجامت از تمام بدی ها به خدا پناه می بریم، از گرفتاری های اقتصادی، اخلاقی و جسمی به او پناه برده ایم و این می تواند تاکیدی دوباره بر تاثیر جامع حجامت بر تمام جوانب زندگی باشد.

شاید ساده ترین توجیه برای این سخن آن امام همام علیه السّلام، این باشد که حجامت با بالا بردن سطح سلامتی جسمی و روحی، زمینه را برای تلاش مثبت اقتصادی و پرهیز از شوائب اخلاقی و شرور نفسانی فراهم می آورد.

همچنین بخوانید: دعا برای فروش خانه فوری و سریع از ایت الله بهجت و امام صادق

دعای حجامت از امام صادق (ع)


زمان خواندن دعای حجامت

طبق گفته امام صادق علیه السّلام در حدیث فوق، دعای حجامت باید زمانی خوانده شود که بعد از ایجاد خراش ها، خون جاری شده است:

« إِذَا أَرَدْتَ الْحِجَامَهَ وَ خَرَجَ الدَّمُ مِنْ مَحَاجِمِکَ‏ فَقُلْ قَبْلَ أَنْ تَفْرُغَ وَ الدَّمُ یَسِیلُ…: وقتی خواستی حجامت کنی و خون از محل حجامت خارج شد؛ قبل از اتمام کار و تا خون جاری است بگو: …»

امام باقر علیه السّلام فرموده اند:« مَنِ احْتَجَمَ فَنَظَرَ إِلَى أَوَّلِ مِحْجَمَهِ دَمِهِ أَمِنَ مِنَ الرَّمَدِ إِلَى الْحِجَامَهِ الْأُخْرَى:

هر کس به اولین خون حجامتش نگاه کند، تا حجامت بعدی دچار چشم درد نخواهد شد.»