بهترین و سریع الاجابه ترین دعا برای قبولی فرزند در کنکور

دعا برای قبولی فرزند در کنکور

اگر فرزند کنکوری دارید و به دنبال دعای قبولی در  کنکور هستید، در ادامه این متن بهترین و سریع الاجابه ترین دعا برای قبولی فرزند در کنکور را برای شما گردآوری کرده‌ایم.


بهترین و سریع الاجابه ترین دعا برای قبولی فرزند در کنکور

دعا برای قبولی در کنکور به معنای معجزه برای کسی که تلاش نکرده است، نیست. بلکه به این معناست که فرد پس از تلاش و مطالعه از خداوند بخواهد که معلومات او را حفظ کرده و به او آرامش ذهنی عطا کند که این دانسته‌ها را در زمان کنکور به خاطر آورد. در این پست از آلامتو بهترین و سریع الاجابه ترین دعا برای قبولی فرزند در کنکور را ارائه می‌نماییم.


دعا برای قبولی فرزند در کنکور

یکی از قویترین موارد دعا برای قبولی در کنکور خواندن دعاهای زیر است که باید در روز امتحان و پیش از خروج از منزل انجام شود. این دعا به ترتیب زیر خوانده می‌شود:

  • پیش از رفتن به جلسه کنکور پنج مرتبه صلوات بفرستید.
  • 7 مرتبه آیه الکرسی را بخوانید.
  • 7 مرتبه ذکر ” بسم الله لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم” را تکرار کنید.
  • ذکر زیر را به خاطر بسپارد و به طور مداوم تا زمانیکه در جلسه کنکور حاضر می‌شوید و برگه امتحانی را می‌گیرید، تکرار کنید:

یا صَمَد انتَ ثِقَتی و رَجایی یا صمد عَلیکَ تَوَکَلتُ یا الله یا الله یا الله .

همچنین بخوانید: متن بهترین دعا برای برنده شدن در قرعه کشی [پول، ماشین، بانک یا وام]

دعا برای موفقیت در کنکور


دعا برای موفقیت در کنکور

دعای دیگری که برای موفقیت در کنکور توصیه می‌شود، در واقع اسامی شریفی است که به آسان شدن کارها کمک می‌کند. در این دعا پنج اسم مبارک اَلْمُصَوِّرُ اَلْمُبْدِئُ‏  اَلْمُعِیدُ اَلْمُحْیُ اَلْمُمِیتُ آمده است که 40 روز و هر روز 1740 مرتبه تکرار آنها، طالب علم را مجهز به علم کرده و به خواهان عقل و ادراک نیز فهم و درک می‌بخشد به طوریکه هیچ چیز برای او مشکل نباشد.


دعا برای موفقیت در کنکور و آزمون ها

برای موفقیت در کنکور و سایر آزمون‌ها و امتحانات هر روز با اخلاص کامل قبل و بعد از نماز صبح، آیه الکرسی را 10 بار بخوانید و سپس ذکر زیر را 100 مرتبه به نیت توکل بر خدا برای قبولی در کنکور تکرار کنید و حتی سر جلسه امتحان:

لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ یَا رَبَّ کُلِّ شَیْ ءٍ وَ وَارِثَهُ

و بعد از نمازهای واجب روزانه بخوانید:

“سبْحانَ مَنْ لا یَعْتَدی عَلی اَهْلِ مَمْلَکَتِهِ سُبْحانَ مَنْ لا یُاخِذُ اَهْلَ الاَرْضِ بِألْوانِ الْعَذابِ سُبْحانَ الرَّئُوفُ الرَّحیم اَللّهُمَّ اجْعَلْ لی فی قَلْبی نُوراً وَ بَصَراً وَ فَهْماً وَ عِلْماً اِنَّکَ عَلی کُلِ شَیءٍ قَدیر”


دعا برای قبولی در کنکور با تقویت حافظه

در برخی منابع قدیمی آمده است که اگر کسی این دعا را 7 صبح بر 7 انگور سیاه خشک شده بخواند و آن را بخورد، خداوند حافظه‌ای قوی به او عنایت می‌کند:

” اللَّهُمَ‏ نَوِّرْ بِكِتَابِكَ قَلبی، وَ اشْرَحْ لی مِن صَدْرِي،  وَ أَطْلِقْ بِهِ لِسَانِي بِحَوْلِكَ‏ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ‏ الْعَلِيِ‏ الْعَظِيمِ‏”


قبول شدن در کنکور با دعای قوت حافظه

برای قبول شدن در کنکور باید حافظه خوبی داشت، به این منظور توصیه شده است که آیه 285 سوره بقره را روی ظرفی پاک با زعفران بنویسید و آن را با آب بشویید. هر صبح پیش از خوردن هر چیزی مقداری از این آب را بنوشید تا به اذن خداوند حافظه شما خوب شود.

“آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنزِلَ إِلَیْهِ مِن رَّبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ کُلٌّ آمَنَ بِاللّهِ وَمَلآئِکَتِهِ وَکُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لاَ نُفَرِّقُ بَیْنَ أَحَدٍ مِّن رُّسُلِهِ وَقَالُواْ سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَکَ رَبَّنَا وَإِلَیْکَ الْمَصِیرُ”

همچنین بخوانید: متن دعای فرج امام زمان [الهی عظم البلا] + ترجمه و فایل صوتی برای حاجت

دعا برای قبولی در آزمون کنکور


دعا برای قبولی در آزمون کنکور

از جمله دعاهایی که برای رفع فراموشی و بهبود حفاظه وجود دارد، دعایی است از امام صادق (ع) که برای اثر گذاری آن باید دست را به پیشانی گذاشته و این دعا را بخوانید:

“صَلَّی اللّهُ عَلی مُحَمَّد وَ الِهِ الّلهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ یا مُذَکِّرَ الْخَیْرِ وَ فاعِلَهُ وَ الامِرَ بِهِ ذَکِّرْنی ما اَنْسانیه”


دعا برای تقویت حافظه و قبولی در کنکور

  1. روزی 10 مرتبه ذکر زیر را تکرار کنید:

“فَفَهَّمْناها سُلیمْانَ وَ کُلاَّ آتیْنا فَهْماً وَ عِلْماً وَ سَخَّرْنا مَعَ داوُدَ الْجِبالَ مَعَ داوُدَ الْجِبالَ یَسْبَحْنَ وَ الطَّیْرَ وَ آلِهِ اَکْرِمْنی بِالْفَهْمِ وَ الْحْفِظِ وَ الْخَیْرّ یا قاضِیَ الْحاجاتِ وَ صلَّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ اَجْمَعینَ”

  1. پس از هر نماز واجب روزانه این دعای مجرب برای بهبود حافظه را بخوانید:

”  سُبْحانَ مَنْ لا یَعْتَدی عَلی اَهْلِ مَمْلَکَتِهِ سُبْحانَ مَنْ لا یُاخِذُ اَهْلَ الاَرْضِ بِألْوانِ الْعَذابِ سُبْحانَ الرَّئُوفُ الرَّحیم اَللّهُمَّ اجْعَلْ لی فی قَلْبی نُوراً وَ بَصَراً وَ فَهْماً وَ عِلْماً اِنَّکَ عَلی کُلِ شَیءٍ قَدیر”.

  1. دعای دیگر موجود در کتب ادعیه برای افزایش حافظه از مرحوم شیخ بهایی در کتاب تهذیب آمده است که به شرح زیر است:

“الَلِّهُمَ ارْزُقْنی فَهْمَ النَّبِییّنَ وَ حِفْظَ الْمُرْسَلینَ وَ اِلْهامَ الْمَلائِکهَ الْمُقَرّبینَ آمینَ یا رَبَّ الْعالَمینَ”.

همچنین بخوانید: قوی ترین دعای گشایش کار و روزی فوری از امام حسین و جواد + صوتی

سخن آخر

در این پست از آلامتو ذکرها و دعاهای قرآنی و بهترین و سریع الاجابه ترین دعا برای قبولی فرزند در کنکور، دعا برای تقویت حافظه و قبولی در کنکور برای شما عزیزان تهیه گردید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. اگر تجربه و نظری در مورد دعاهای قبولی در کنکور دارید، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.