قوی ترین دعای گشایش کار و روزی فوری از امام حسین و جواد + صوتی

اگر به دنبال قوی ترین دعای گشایش کار و روزی فوری از امام حسین و جواد همراه با فایل صوتی هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید.


دعای گشایش کار و روزی

در کتب ادعیه و دعا به موارد مختلف دعاهای سفارش شده از طرف ائمه و بزرگان دینی برای گره گشایی فوری از کارها و مشکلات اشاره شده است. از جمله می‌توان به قوی ترین دعای گشایش کار و روزی فوری از امام حسین و امام جواد (ع) اشاره کرد که در ادامه این متن ارائه شده است.


دعای گشایش کار و روزی فوری از امام حسین (ع) با معنی

این دعا منصوب به امام حسین علیه السلام بوده و به خواندن آن بعد از نمازهای یومیه برای رفع مشکلات و گشایش کار سفارش شده است:

اللّهُمَ اِنّی اَسئَلُکَ بِکَلِماتِکَ وَمَعاقِدِ عَرشِکَ و سُکّانِ سَماواتِکَ وَاَرضِکَ وَاَنبیآئِکَ وَرُسُلِکَ اَن تَستَجیبَ لی فَقَد رَهَقَنی مِن اَمری فَاَسئَلُکَ اَن تُصَلِیَ عَلی مُحَمَّدٍ وآل مُحَمَّد وَاَن تَجعَل لی مِن اَمریُسراً وَالحَمدُ لِلهِ اَوَّلاً وَاخِرًا

خداوندا از تو درخواست میکنم به کلمات خودت و عرش خودت وسکونت گزیدگان در آسمانها و زمینت وپیامبران و رسولانت که دعایم را مستجاب کنی چه آنکه سختی مرا در فشار قرار داده پس از تو میخواهم که درود بفرستی برمحمد وآل محمد درکارم آسایش قرار دهی وستایش برخدائیکه اول و آخر است.

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه

دعای گشایش کار و رفع گرفتاری از امام حسین (ع)

این دعا را امام حسین(ع) در روز عاشورا پس از ضربت خوردن به امام سجاد (ع) فرزند گرامی خود آموختند و به خواندن آن جهت برآورده شدن حاجت و رفع گرفتاری سفارش فراوان کردند.

در حدیثی به روایت از امام سجاد (ع) آمده است که : پدرم هنگام شهادتش در روز عاشورا در حالی که خون از تمامی بدنش جاری بود، مرا به سینه‌ خود فشرد و گفت: پسر عزیزم! این دعا را به خاطر بسپار که آن دعایی است مادرم فاطمه آن را به من آموخت.

و مادرم از رسول اکرم (ص) آموخت و جبرئیل امین بود که آن را به ایشان آموخته بود تا در هنگام حاجت و نیازمندی و گشایش کار و روزی آن را به این شرح بخواند:

« بِحَقِ‏ یس وَ الْقُرْآنِ الْحَکِیمِ‏ وَ بِحَقِ‏ طه‏ وَ الْقُرْآنِ الْعَظِیمِ یَا مَنْ‏ یَقْدِرُ عَلَى‏ حَوَائِجِ‏ السَّائِلِینَ یَا مَنْ یَعْلَمُ مَا فِی الضَّمِیرِ یَا منفس [مُنَفِّساً] عَنِ الْمَکْرُوبِینَ یَا مفرج [مُفَرِّجاً] عَنِ الْمَغْمُومِینَ یَا رَاحِمَ الشَّیْخِ الْکَبِیرِ یَا رَازِقَ الطِّفْلِ الصَّغِیرِ یَا مَنْ لَا یَحْتَاجُ إِلَى التَّفْسِیرِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی کَذَا وَ کَذَا.»

به حق «یس» و «قرآن کریم»، و به حق « طه و قرآن با عظمت»، ای کسی که در برآوردن حاجت حاجتمندان توانایی، ای کسی که از درون افراد خبر داری، ای بر طرف کننده ی گرفتاری‌ها، ای شادی بخش کسانی که غم زده اند، ای کسی که به افراد پیر ترحم می‌کنی،‌ ای کسی که روزی طفل کوچک را می‌دهی، ای کسی که به تفسیر احتیاج نداری، بر محمد و آلش درود فرست.

توجه: در این متن به جای کذا و کذا در پایان دها باید حاجت خود را درخواست کرده، ان شالله که مستجاب می‌گردد.

همچنین بخوانید: دعا برای فروش خانه فوری و سریع از ایت الله بهجت و امام صادق

قویترین دعای گشایش کارها و روزی فوری از امام جواد (ع)


قویترین دعای گشایش کارها و روزی فوری از امام جواد (ع)

به نقل از علی بن مهزیار یکی از اصحاب امام جواد (ع) آمده است: شخصی از مسلمانان گرفتار در زندان به نام محمد بن حمزه غنوی، طی نامه‌ای از من درخواست کرد تا از امام جواد علیه السلام درخواست کنم که دعایی به جهت گشایش در کارها به وی معرفی کند.

علی بن مهزیار ادامه می دهد من این درخواست را اجابت کرده و به محضر امام جواد (ع) فرستادم که ایشان در پاسخ من نوشت:

در باره دعایی که محمد بن حمزه خواستار آن بود تا گشایش درکارهایش ایجاد شود، به او بگو که به خواندن این دعا مداومت ورزد و مرتباً (به خصوص پس از نمازهای یومیه) آن را بخواند:

یَا مَنْ یَکْفِی مِنْ کُلِّ شَیْ‏ءٍ وَ لَا یَکْفِی مِنْهُ شَیْ‏ءٌ اکْفِنِی مَا أَهَمَّنِی مِمَّا أَنَا فِیهِ

ای خدایی که از هر چیزی بی نیازی و همه به تو نیازمندند، در مورد آنچه مرا غمگین و نگران کرده است، یاری ام فرما


دعای گشایش کار و روزی صوتی


دعای رزق و روزی امام جواد برای رفع مشکلات مالی

در روایات متعدد از امام جواد (ع) به عنوان واسطه رزق و روزی یاد شده است و سفارش شده اگر شخصی در امور مالی خود دچار گرفتاری شده است این دعای کوتاه را پس از نمازهای واجب بخواند تا از گرفتاری و مشکلات خلاص شده و روزی فرد گسترش یابد.

در برخی منابع سفارش شده است کـه دعای زیر را پس از هر نماز واجب روزانه بخوانید و در بعضی کتب دینی هم آمده است کـه این دعا را به مدت 9 روز و هر روز 14 بار بخوانید:

«اَللّهُمَّ اِنّي اَسئَلُکَ بِحَقِ وَليِّکَ مُحَمَّدِ بنِ عَليِّ التَّقی الجَواد علیه السلام اِلّا جُدتَ بـه عَليَّ مِن فَضلِکَ و تَفَضَّلتَ بِهِ عَليَّ مِن وُسعِکَ وَ وَسَّعتَ بِهِ عَليَّ مِن رِزقِکَ و اَغنَیتَنی بِحَلالِک عَن حَرامِک و بِفَضلِکَ عَمَّن سِواکَ و جَعَلتَ حاجَتی اِلَیکَ و قَضاءَها عَلَیکَ اِنَّک لِمـا تَشاءُ قَدیر»

همچنین بخوانید: دعای جذب و افزایش مشتری سریع و فوری برای مغازه یا کسب و کار

سخن آخر

در این پست از آلامتو قوی ترین دعای گشایش کار و روزی فوری از امام حسین و  امام جواد (ع) را به شما معرفی کردیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر تجربه ای از مشکل گشایی با خواندن این ادعیه دارید می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.