نماز امام جواد

نماز امام جواد

حاجتمندان و افرادی که در دل خود حاجتی دارند، می توانند برای حاجت روایی با توسل به امام جواد (ع) به خداوند نزدیک شوند. در حقیقت با خواندن نماز امام جواد (ع) حاجتمندان می توانند با توسل به این معصوم (ع) که در درگاه پروردگار جهانیان ارج و قرب بسیاری دارد حاجت خود را از خداوند طلب کنند. گرچه پروردگار بخشنده و مهربان دعا و حاجت همه بندگانش را میداند اما توسل به معصومین (ع) و ضامن قرار دادن آنها نزد خدا می تواند سبب حاجت روایی سریع تر شود. در ادامه این مطلب از آلامتو بخوانید که نماز امام جواد (ع) چگونه است و چطور سبب حاجت روایی، افزایش رزق و خانه دار شدن می شود.


نماز امام جواد چگونه خوانده میشود؟

نماز امام جواد یکی از نماز های توسل به آن حضرت است. این نماز و توسل به امام جواد (ع) می تواند سبب حاجت روایی ، افزایش رزق و خانه دار شدن و همچنین شفای بیماران شود. خواندن این نماز شیوه های مختلفی دارد که از جمله آنان این است که این نماز در نمیه شب و با چشمانی اشک آلود خوانده شود. در زیر طریقه خواندن نماز امام جواد (ع) را در دو روش مختلف بخوانید:

طریقه خواندن نماز امام جواد

روش اول:

اللَّهُمَّ رَبَّ الْأَرْوَاحِ الْفَانِیَةِ وَ الْأَجْسَادِ الْبَالِیَةِ

ای خدای آفریننده روحهایی که از جهان فانی رفته و بدنهای کهنه پوسیده شده

أَسْأَلُکَ بِطَاعَةِ الْأَرْوَاحِ الرَّاجِعَةِ إِلَی أَجْسَادِهَا (أَحِبَّائِهَا)

درخواست می‌ کنم به طاعت روحهایی که به امر تو به بدن باز می ‌گردند

وَ بِطَاعَةِ الْأَجْسَادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِهَا وَ بِکَلِمَتِکَ النَّافِذَةِ بَیْنَهُمْ‌

و به طاعت بدنهایی که پس از تفرق با عروق و اعضاء همه ملتئم و مجموع می‌گردند و به امر نافذ تو میان آنها

وَ أَخْذِکَ الْحَقَّ مِنْهُمْ وَ الْخَلاَئِقُ بَیْنَ یَدَیْکَ یَنْتَظِرُونَ فَصْلَ قَضَائِکَ‌

و به آن حقی که تو از همه باز خواهی گرفت در حالی که خلایق در پیشگاه حضور تو منتظر حکم تو

وَ یَرْجُونَ رَحْمَتَکَ وَ یَخَافُونَ عِقَابَکَ‌

و امیدوار رحمت تو و ترسان از عقاب تواند

صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

درود فرست بر محمد و آل محمد

وَ اجْعَلِ النُّورَ فِی بَصَرِی وَ الْیَقِینَ فِی قَلْبِی‌

و نور در چشم من و یقین و ایمان در قلب من

وَ ذِکْرَکَ بِاللَّیْلِ وَ النَّهَارِ عَلَی لِسَانِی وَ عَمَلاً صَالِحاً فَارْزُقْنِی‌

و ذکر دائم خود را به شب و روز بر زبان من جاری کن و عمل صالح روزی من گردان

روش دوم: 

روش دوم نیزدردو رکعت خوانده می شود. در رکعت اول سوره حمد و سوره قدر را می خوانیم و در رکعت دوم سوره حمد و سوره کوثر را میخوانیم. بعد در قنوت سه مرتبه آیه امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء را می خوانیم و بعد از اینکه سلام نماز را گفتیم به سجده می رویم و با تضرع 9 مرتبه می گوییم (یا جواد الائمه ادرکنی)

همچنین بخوانید: نماز امام زمان و چگونه خواندن آن برای حاجت و ازدواج در مفاتیح

نماز امام جواد روز چهارشنبه


نماز امام جواد روز چهارشنبه

بهترین روز برای توسل به امام جواد (ع)  روز چهارشنبه است. نماز مخصوص امام جواد (ع) در این روز را به روش زیر بخوانید :

ابتدا نیت کرده که دو رکعت نماز حاجت و توسل به امام جواد (ع) می خوانم سپس در رکعت اول سوره‌های حمد و قدر را می خوانید و‎ ‎در رکعت دوم ‏سوره‌های حمد و اخلاص . بعد از اتمام نماز شروع به خواندن تسبیحات حضرت فاطمه زهرا (س) که شامل 34 مرتبه “الله‌اکبر”، 33 مرتبه ‏‏”الحمدلله” و 33 مرتبه سبحان‌الله‎ می باشد کرده،سپس ذکر صلوات، استغفار و” لا حول و لا قوه الا بالله ” بگویید.‏


نماز امام جواد برای رزق

نماز امام جواد (ع) برای توسل به آن حضرت و رفع حاجات فضایل بسیاری دارد. گفته شده است که برای افزایش رزق حلال دعای زیر برای 14 مرتبه در 9 روز خوانده شود:

” اَللّهـُمَّ اِنـّى اَسـْئَلُكَ بـِحـَقِّ وَلِیِّكَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِی علیه السلام اِلاّ جُدْتَ بِهِ عَلَىَّ مِنْ فـَضـْلِكَ ، وَ تَفَضَّلْتَ بِهِ عَلَىَّ مِنْ وُسْعِكَ ، وَ وَسَّعْتَ بِهِ عَلَىَّ مِنْ رِزْقِكَ، وَ اَغْنَیْتَنى عَمَّنْ سـِواكَ ، وَ جـَعـَلْتَ حـاجـَتـى اِلَیـْكَ وَ قَضاها عَلَیْكَ ، اِنَّك لِما تَشاَّءُ قَدیرٌ. “


نماز امام جواد برای حاجت

دعا کردن و طلب خواسته ها از درگاه خداوند عملی است که هر بنده ای انجام می دهد. خواندن نماز های توسل به ائمه و معصومین (ع) برای قرب بیشتر به پروردگار متعالی است و  توسل به معصومین (ع) می تواند افراد را برای رسیدن به حاجتشان نزدیک تر نماید. یکی از راههای بسیار مجرب در برآورده شدن حاجات، خواندن نماز جواد الائمه(ع) در هنگام مشکلات و گرفتاری ها است. خواندن نماز امام جواد(ع) زمان خاصی ندارد و در هر زما می توان آن را خواند، اما بهتر است نیمه شب خوانده شود.

همچنین بخوانید: نماز وحشت یا نماز شب اول قبر را چگونه بخوانیم؟ + نیت و متن نماز

نماز امام جواد برای حاجت 


نماز امام جواد برای خانه دار شدن

توسل به امام جواد علیه السلام یکی از راه های مجرب برای خانه دار شدن است. برای خواندن نماز توسل به امام جواد علیه السلام برای خانه دار شدن به روش زیر عمل کنید:

  • ابتدا نیت کرده که دو رکعت نماز حاجت و توسل به امام جواد (علیه السلام) می‌خوانیم
  • در رکعت اول سوره حمد و سوره قدر را خوانده و در رکعت دوم سوره حمد و سوره کوثر را می خوانیم
  • سپس در قنوت سه مرتبه آیه «أَمَّنْ یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشِفُ السُّوءَ» را خوانده
  • و در پایان نماز سجده می‌کنیم و با حالت تضرع 9 مرتبه ذکر “یا جواد الائمه ادرکنی” را به جا می آوریم و حاجت خود را می گوییم.

معجزه نماز امام جواد (ع)

توسل به ائمه اطهار و معصومین (ع) از بهترین راه ها برای رسیدن به حاجت دل است. در صورتی که شما فردی حاجتمند هستید و نیازمند نزدیکی به خداوند هستید از نماز ها و دعا های توسل به معصومین (ع) غافل نشوید. نماز امام جواد (ع) روش توسل به ایشان است که می تواند سبب شفای بیماران،حاجت روایی، فراوانی رزق و روزی و خانه دار شدن و دیگر حاجات شود و در نهایت می تواند هر حاجتی را که در دل حاجتمند وجود دارد سبب گشایش آن شود.

همچنین بخوانید: نماز حرز امام جواد برای ازدواج و دفع سحر و چشم زخم + طریقه خواندن آن