نماز حاجت دو رکعتی چگونه است؟

نماز حاجت دو رکعتی

در این پست مجموعه مجربترین نماز حاجت دو رکعتی ساده و فوری را گردآوریم کردیم و طریقه خواندن نماز حاجت دو رکعتی را شرح می‌دهیم. با ما همراه باشید.


طریقه خواندن نماز حاجت دو رکعتی

یکی از راه‌های رسیدن به حاجات خواندن نماز حاجت است. در این میان انواع نماز حاجت دو رکعتی ساده و فوری است که خواندن آن آسان و برای همه مقدور می‌باشد. به این وسیله با هدیه دادن نماز به ائمه معصوم، ایشان واسطه مستجاب شدن حاجت و خواسته مومنان می‌گردند. در ادامه این متن به شما می‌گوییم نماز حاجت دو رکعتی ساده و فوری چگونه است و طریقه خواندن آن برای رفع غم و اندوه، افزایش روزی، شفای بیماری و … را ارائه می‌دهیم.

همچنین بخوانید: نماز حرز امام جواد برای ازدواج و دفع سحر و چشم زخم + طریقه خواندن آن

نماز حاجت دو رکعتی ساده چگونه است؟

برای هر حاجت و خواسته‌ای می‌توان این نماز دو رکعتی ساده را به جا آورد. پس برای خواندن نماز حاجت نیت کنید. سوره حمد را خوانده و پس از آن 3 مرتبه این آیه را بخوانید: “اللَّهُ لَطِیفٌ بِعِبَادِهِ یَرْزُقُ مَن یَشَاء وَهُوَ الْقَوِیُّ العَزِیزُ”. در پایان نماز و زمانیکه سلام داده و بایستید و 129 مرتبه ذکر “یا لطیف” را تکرار کنید. سپس سجده کنید و حاجت خود را از خدا بخواهید، انشاالله تا 3 روز دیگر روا شود. اگر در استجابت دعا تاخیر افتاد باز دو رکعت نماز به همین شیوه بخوانید و اسم مذکور را 903 مرتبه تکرار کنید. خداوند بر سرنوشت انسان آگاه‌تر است، نتیجه را به او بسپارید.


نماز حاجت دو رکعتی فوری

برای هر حاجت شرعی می‌توان دو رکعت نماز حاجت برای هدیه به رسول خدا (ص) خواند. برای اقامه این نماز حاجت دو رکعتی ساده، در هر رکعت پس از سوره حمد هر سوره‌ای را می‌توان خواند. پس از سلام و پایان نماز باید نمازگزار 10 صلوات بفرستد و 300 مرتبه ذکر استغفار “استغفر الله العظیم واتوب الیه” را بگوید و در پایان حاجت خود را از خداوند خواستار باشد.


نحوا خواندن نماز حاجت دو رکعتی ساده از پیامبر

از حضرت محمد (ص) نقل شده است که برای رسیدن به حاجات خود پیش از نماز صبح دو رکعت نماز بخوانید. در رکعت اول پس از سوره حمد 7 مرتبه سوره کافرون و در رکعت دوم بعد از خواندن حمد 7 مرتبه سوره توحید را بخوانید. در پایان نماز و پس از تشهد و سلام 10 مرتبه تکرار کنید: “سُبْحانَ اللّهِ وَ الْحَمْدلِلّهِ وَلا اِلاّ اللّهُ وَ‌اللّهُ اَکْبَرُ وَ لا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلاّ بِاللّهِ الْعَلِیَّ الْعَظیمِ” و سپس 10 صلوات بفرستید و 10 مرتبه یا “غِیاثَ الْمُسْتَغیثینَ أغِثنی” را تکرار کرده و حاجت خود را طلب کنید.


نماز حاجت دو رکعتی فوری هدیه به مادر امام زمان

این نماز دو رکعتی ساده مانند نماز صبح است. پس از به جا آوردن آن 313 مرتبه صلوات بفرستید و سوره انا فتحنا را یک مرتبه بخوانید. ثواب این نماز را به حضرت نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) هدیه کنید. به خواست خداوند خواسته شما مستجاب می‌گردد.

همچنین بخوانید: نماز نفل حاجت چیست و طرز خواندن آن چگونه است؟ چند رکعت دارد؟

نماز حاجت دو رکعتی فوری


نماز حاجت دو رکعتی هدیه به حضرت زهرا (س)

این نماز دو رکعتی برای روا شدن حاجت بسیار معتبر است. اگر دو رکعت نماز را خالصانه به نیت هدیه به محضرت حضرت فاطمه الزهرا (س) بجا آوری و در قنوت دعای زیر را بخوانید، بعید است حاجت روا نشوید مگر آن که خداوند آن حاجت را صلاح نداند:

اَللهُمَ بِفاطِمَةَ وَ اَبيها وَ بِفاطِمَةَ وَ بَعلِها وَ بَفاطِمَةَ وَ بَنيها وَبِفاطِمَةَ السِرِ المَستَودِعِ عَلَيها اِقضِ حاجَِتي وَ صَلِ عَلي مُحَّمَدِ وَ آلِ مُحَّمَد..حاجت.. اَللهُمَ صَلِ عَلي مُحَّمَدِ وَ آلِ مُحَّمَد وَ عَجِل فََرَجَهُم.

مـعـنـي:خــُــدايـا! به فاطمه و پـدرش (ص) و به فاطمه و همسرش(ع) و به فاطمه و پسرانش (ع) و به فاطمه و سري که در آنها به امانت گذاشتي حاجتم را برآورده بگردان.


طرز خواندن نماز حاجت دو رکعتی مجرب از امام صادق (ع)

مرحوم طبرسی (ره) می‌گوید: از امام صادق (ع) روایت شده است که در هنگام گرفتاری و حاجت دو رکعت نماز در نزدیکی ظهر به جا آورید و در رکعت اول آن پس از سوره حمد، سوره انا فتحنا تا انتهای آیه نصرا عزیزا بخوانید، در رکعت دوم این نماز پس از سوره حمد، سوره الم نشرح را قرائت کرده و پس از آن حاجت خود را بطلب، بعضی از منابع نیز گفته اند چنانچه حاجت خود را در قنوت یا سجده آخر نماز هم بگوید ایرادی ندارد و مستجاب می‌گردد و این نماز حاجت مجرب است.


نماز حاجت دو رکعتی ساده و فوری از امام سجاد

در روایت آمده است امام سجاد (ع) در پاسخ به مردی که برای برآورده شدن حاجت مادی خود به دنبال راهی بود فرمودند: به مسجد نبی (ص) برو و دو رکعت نماز بخوان تا خداوند حاجت تو را مستجاب کند. طریقه خواندن این نماز دو رکعتی به این ترتیب است که: نمازی دو رکعتی مانند نماز صبح می‌خوانی و صلواتی بر پیامبر اکرم (ص) می‌فرستی و در آخر سوره حشر، شش آیه ابتدایی سوره حدید و آیه های 18 و 26 از سوره آل عمران را قرائت کند.


نماز حاجت دو رکعتی از حضرت موسی بن جعفر

این نماز دو رکعتی ساده از فاضل بزدی در کتاب منتخب الادعیه آمده است که برای برآورده شدن حاجت توصیه می‌شود. در هر رکعتی از این نماز پس از قرائت سوره حمد، 12 مرتبه سوره توحید را خوانده و پس از نماز 100 مرتبه ذکر صلوات را تکرار کنید. سپس به سجده رفته و 12 مرتبه بگویید: “اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِحَقَّ الْمَحْبُوسِ فی سِجْنِ هارُونَ اَنْ تَقْضِیَ حاجَتی”.

همچنین بخوانید: نماز امام جواد روز چهارشنبه برای رزق، حاجت و خانه دار شدن چگونه خوانده میشود؟

سخن آخر

در این پست از آلامتو گلچین مهمترین نماز حاجت دو رکعتی و طریقه خواندن نماز حاجت دو رکعتی را به شما عزیزان معرفی کردیم. این نمازهای ساده و فوری را هر کسی بنا به روحیه خود و کم و زیادی فرصتی که دارد می‌تواند بجا آورد. چیزی که در این میان اهمیت دارد حضور قلبی، برقراری ارتباط معنوی با خداوند و رضایت به خواست او است.