دعای عاقل شدن فرزند

هموراه والدین به دنبال ایجاد ارتباطی قوی و سالم میان خود و فرزندانشان هستند. تا بتوانند با تربیتی خوب آینده ی آن ها را تضمین کنند و فرزندی صالح پرورش دهند. در کنار توجه به توصیه های روانشناسان و مطالعه کتاب های تربیتی، درخواست از خداوند و دعا مانند دعای عاقل شدن فرزند ((مطیع شدن فرزند)) تاثیر معجزه مانندی دارد.

درخواست سلامتی، صالح شدن، درستکاری، خوش اخلاقی، خوش رویی و صفات خوب دیگر برای فرزندان از خداوند تاثیری مهم بر کسب این ویژگی های خوب دارد. چرا که خداوند خالق زیبایی هاست و بسیار بخشنده است. والدین هم حق بزرگی بر گردن فرزندان دارند. بنابراین با دعای خیر خود به پیشگاه خدا بهترین ها را از دست های بخشنده ی خداوند به فرزندان خود ببخشند.

همچنین زمزمه ی مداوم دعاهایی که از پیشوایان طی صده ها به ما رسیده بشدت موثر خواهد بود. مانند دعای عاقل شدن فرزند انرژی های مثبتمان را به سمت آنها می فرستیم. و با زمزمه ی این دعاها مسیر موفقیت و زندگی سالم را برای آن ها هموار می کنیم.

دقت کنید که حتما برای تربیت درست فرزندتان باید آگاهی لازم برای اینکار را داشته باشید. برای کسب این آگاهی می توانید از مشاورین و متخصصان کمک بگیرید. همچنین کتاب های مفیدی در این زمینه وجود دارد که با مطالعه ی آن ها دیدی باز نسبت به نسلی که بشدت از شما متفاوت است خواهید یافت.

همچنین درخواست قلبی و واقعی شما از خداوند تاثیری زیاد بر سلامت فرزندانتان و موفقیت آنها خواهد گذاشت. فراموش نکنید که قدرتی برتر از خداوند نیست و توانایی های او فرای تصورات شماست. فقط از عمق قلب از او بخواهید.

هنگامی که در حال مطالعه برای نوشتن این متن بودم به تیترهایی برخورد کردم که تعجب آور و ناخوشایند بود. به احتمال زیاد شما هم هنگام جستجو برای دعای عاقل شدن فرزند آن ها را دیده اید. مانند استفاده از طلسم برای عاقل کردن فرزند یا استفاده از طلسم برای حرف شنوی فرزند.

جالب تر اینکه افرادی نسبتا زیادی از این پست ها بازدید می کردند و حتی این دستورات را انجام میدهند. عجیب است وقتی خداوندی پروردگار شماست که بدون نیاز به هیچ پیشکش یا عمل خاصی ارتباط شما را می پذیرد. و شما تنها با خواستن قلبی به او متصل می شوید و درخواستتان را می گویید چرا باید بدنبال طلسم باشید.

البته بعضی از افراد دعا و طلسم را یکسان میدانند. در این باره باید گفت که تفاوت های بارزی میان سحر و جادو و دعا وجود دارد. ما با بیان تعدادی از انها در اینجا شما را با ان دو اشنا می کنیم.

همچنین بخوانید: دعای آیت الکرسی

دعای برای عاقل شدن فرزند

تفاوت طلسم و دعا

دعا درخواست از خداوند است در حالیکه سحر درخواست از غیر است. این غیر هرچیزی به جز خداوند است. یعنی شیاطین و اجنه و…..

دعا موجب گشایش و افزایش ارتباط باخداوند میباشد در حالی که سحر و جادو موجب کراهت و پریشانی و دوری شما از خداوند می شود. دعای عاقل شدن فرزند موجب صالح شدن و نیکویی فرزنتان می شود و او را به سمت راستی می برد. اما طلسم او را به درون تاریکی ها میبرد.

اغلب افرادی که خود را دعانویس معرفی می کنند اصلا اشرافی به این علم ندارند. صرفا قصدشان سواستفاده از شما و گرفتن پول و بازی با شما است. حتی اگر هم دروغ نگویند و اینکاره باشند اغلب اطلاعاتشان کامل نیست. حتی اگر کامل هم باشد از کجا معلوم که دعایی دقیقا برعکس خواسته ی شما برایتان بنویسند.

البته در کل طلسم تاثیر عکس میگذارد و اگر نتیجه دهد این نتیجه برای مدتی است. دعا و طلسم دو روی یک سکه هستند. درمقابل طلسم، دعا سرشار از زیبایی و ایمان انسان است و آنچه که طلب کنید به شما می دهد. همچنین باید بگوییم آنچه که از پیشوایان، پیامبران، امامان و عالمان دینی به جا مانده، با نام های اوراد، اذکار و ادعیه می شناسیم. این ها انواعی از دعا هستند و با طلسم فرق دارند.

دعا برای عاقل شدن فرزند (( مطیع شدن فرزند ))

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرحیم

استغفر اللَّهُ الَّذِى لَا اله الَّا هُوَ الْحَىِّ الْقَیُّومُ وَ أَتُوبُ الیه اسْتَغْفَرَ اللَّهِ مِنْ جَمِیعِ مَاکَرَهُ اللَّهِ اللَّهُمَّ أَنَّى أَسْتَغْفِرُکَ مَا قَدَّمْتُ وَ مَا أَخَّرْتُ وَ مَا أَسْرَرْتُ وَ مَا أَعْلَنْتُ مِنْ مَعْصِیَتِکَ وَ أَسْتَغْفِرُکَ مِنَ الذُّنُوبِ الَّتِى لَا یَغْفِرُهَا غَیْرِکَ وَ لَمْ یَطَّلِعْ عَلَیْهَا سِوَاکَ وَ لَا یَسَعُهَا الَّا حِلْمُکَ وَ لَا یُتَجَاوَزُ مِنْهَا الَّا عَفْوِکَ وَ أَسْتَغْفِرُکَ مِنْ کُلُّ یَمِینٍ صَدْرِ مِنًى فَخَالَفْتَ مِنْهَا وَ أَسْتَغْفِرُکَ مِنْهَا یَا لَا اله الَّا أَنْتَ سُبْحَانَکَ أَنِّى کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ وَ أَسْتَغْفِرُکَ یَا عَالِمَ الْغَیْبِ وَ الشهاده مِنْ کُلِّ سَیِّئُهُ عَمِلْتُهَا فِى بَیَاضُ النَّهَارِ وَ سَوَادُ اللَّیْلِ وَ مِلَاءُ وَ خَلَاءٍ وَ سُرَّ وَ علانیه وَ أَنْتَ نَاظِرُ بِهَا أَلْهَى اذا ارتکبتها وَ انیت بِهَا مِنِ الْعِصْیَانِ یَا حَلِیمُ یَا کَرِیمُ وَ أَسْتَغْفِرُکَ لِکُلِّ سَیِّدِ الْمُرْسَلِینَ وَ الینا مَنْ نَبِیِّکَ مُحَمَّدٍ وَ اله الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ الْمَعْصُومِینَ مِنْ ال طه وَ یس بِرَحْمَتِکَ یَا ارْحَمَ الرَّاحِمِینَ.

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه از امام علی (ع)

دعای امام سجاد برای عاقل شدن فرزند

دعای امام سجاد برای عاقل شدن فرزند

در صحیفیه ی سجادیه ی می توانید دعای مطیع شدن و عاقل شدن فرزند را بیابید.

اللَّهُمَّ وَ مُنَّ عَلَی بِبَقَاءِ وُلْدِی وَ بِإِصْلَاحِهِمْ لِی و بِإِمْتَاعِی بِهِمْ إِلَهِی امْدُدْ لِی فِی أَعْمَارِهِمْ وَ زِدْ لِی فِی آجَالِهِمْ وَ رَبّ لِی صَغِیرَهُمْ وَ قَوّ لِی ضَعِیفَهُمْ وَ أَصِحّ لِی أَبْدَانَهُمْ وَ أَدْیَانَهُمْ وَ أَخْلَاقَهُمْ وَ عَافِهِمْ فِی أَنْفُسِهِمْ وَ فِی جَوَارِحِهِمْ وَ فِی کُلّ مَا عُنِیتُ بِهِ مِنْ أَمْرِهِمْ وَ أَدْرِرْ لِی وَ عَلَی یَدِی أَرْزَاقَهُمْ وَ اجْعَلْهُمْ أَبْرَاراً أَتْقِیَاءَ بُصَرَاءَ سَامِعِینَ مُطِیعِینَ لَکَ وَ لِأَوْلِیَائِکَ مُحِبّینَ مُنَاصِحِینَ وَ لِجَمِیعِ أَعْدَائِکَ مُعَانِدِینَ وَ مُبْغِضِینَ، آمِینَ؛ ((به نقل از صحیفیه ی سجادیه دعای بیست و پنجم))

دعا برای خوب شدن اخلاق فرزند

اگر بدنبال دعا برای خوب شدن اخلاق فرزند خود هستید. دعایی که در ادامه میگوییم را هر روز بخوانید و بر روی هر نوع خوراکی که برای او آماده میکنید این دعا را بخوانید.

ربَّنا وَ اجْعَلْنا مُسْلِمَیْنِ لَکَ وَ مِنْ ذُرِّیَّتِنا أُمَّهً مُسْلِمَهً لَکَ وَ أَرِنا مَناسِکَنا وَ تُبْ عَلَیْنا إِنَّکَ أَنْتَ التَّوَّابُ الرَّحیم.

دعا برای حرف شنوی فرزند از پدر و مادر

برای حرف شنوی فرزندانتان هفت بار سوره ی مریم را بخانید ، یا سوره ی اخلاص وفاتحه  هر بار هنگام ورود به خانه  زمزمه کنید ویا دعای (( له ما فی السموات و ما فی الارض و ان الله هو الغنی الحمید ))چهل مرتبه بخوانید.

همچنین بخوانید: دعای امام رضا

دعا برای حرف شنوی فرزند از پدر و مادر 

همچنین میتوانید هر صبح وشب  سه مرتبه دعای ((یا الله یا الله یا الله یا رب یارب یارب یا حی یا قیوم یا ذالجلال و الاکرام اسئلک باسمک العظیم الاعظم ان ترزقنی رزقا واسعا حلالا طیبا برحمتک یا ارحم الراحمین)) بخوانید.

دعا برای صالح شدن فرزند

اگر فرزندتان ناصالح است. بعد از هر نماز این دعا را بخوانید. هنگامی که به واژه ی ذریّتی میرسید فرزند خود را تصور کنید. اینکار را هر روز انجام دهید .به خواست خداوند بزرگ و مهربان فرزندتان صالح و سربه راه خواهد شد.

وَأَصْلِحْ لِی فِی ذُرِّیَّتِی ۖ إِنِّی تُبْتُ إِلَیْکَ وَإِنِّی مِنَ الْمُسْلِمِینَ ((سوره احقاف، آیه ۱۵))

و ذریه و نسل مرا برای من صالح و شایسته گردان که من به سوی تو بازگشتم و به یقین از تسلیم شدگان توام.

نماز برای عاقل و صالح شدن فرزند

علاوه بر دعا برای مطیع شدن فرزند از تاثیر نماز غافل نشوید. چرا که نماز از نزدیک ترین راه های ارتباطی شما با خدا هست.