متن دعا برای پسر شدن جنین در بارداری در مفاتیح و گنجهای معنوی

دعا برای پسر شدن جنین در بارداری

دوست دارید فرزند شما پسر باشد؟ در ادامه مجربترین متن دعا برای پسر شدن جنین در بارداری در مفاتیح و گنجهای معنوی به صورت سریع الاجابه را برای شما ارائه شده است.


متن دعا برای پسر شدن جنین در بارداری [سریع الاجابه]

در آیین اسلام خداوند را به عنوان دانایی که بر مصالح انسان بیش از هر کسی دیگر آگاه است می‌شناسیم. او بر سرنوشت انسان آگاه است، پس هر چه ذات مقدس او برا بندگانش مقدر می‌کند، بر اساس خیر و حکمت است. خداوند بر اساس تدبیر خود و مصلحت انسان است که فرزند دختر یا پسر را برای او مقدر می‌کند.

با این حال تمایل به داشتن فرزند با جنسیت مورد نظر چیزی است که افراد زیادی خواهان آن هستند. بعضی میل به داشتن دختر دارند و برخی دیگر پسر. در این خصوص در کتب ادعیه مسلمانان دعاها و ذکرهایی از ائمه معصوم (ع) آمده است. ما در این پست متن دعا برای پسر شدن جنین در بارداری در مفاتیح و گنجهای معنوی [سریع الاجابه] برای علاقمندان به داشتن فرزند پسر ارائه خواهد شد.


دعای سریع الاجابه برای پسر دار شدن در مفاتیح و گنجهای معنوی

زن باردار دعای سریع الاجابه برای پسر دار شدن را باید با قرار دادن دست خود روی شکم بخواند. به این صورت که 1400 مرتبه صلوات نذر کند و 7 مرتبه آیه 35 آل عمران را تکرار کند:

إِذْ قَالَتِ امْرَأَتُ عِمْرَانَ رَبِّ إِنِّی نَذَرْتُ لَکَ مَا فِی بَطْنِی مُحَرَّرًا فَتَقَبَّلْ مِنِّی إِنَّکَ أَنْتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ

چون زن عمران گفت پروردگارا آنچه در شکم خود دارم نذر تو کردم تا آزاد شده [از مشاغل دنیا و پرستشگر تو] باشد پس از من بپذیر که تو خود شنوای دانایی

لازم به ذکر است که دعا کننده باید بداند که مصلحت نهایی آن چیزی است که خداوند در نظر می گیرد پس اگر این حاجت در صلاح فرد باشد استجابت می‌شود و فرزند او پسر خواهد شد. به بیان دیگر صرف خواندن دعا نباید توقع داشت فرزند پسر متولد شود.

همچنین بخوانید: بهترین دعا برای آشتی فوری بین زن و شوهر از راه دور [سریع الاجابه]

متن دعا برای پسر شدن جنین در بارداری در مفاتیح


متن دعا برای پسر شدن جنین در بارداری در مفاتیح از دعای امام صادق (ع)

در حاشیه کتاب مفاتیح الجنان دعایی برای پسر شدن جنین آمده است که در انتهای آن مرحوم شیخ عباس قمی به روایت از امام صادق (ع) گفته است؛ امام صادق علیه السلام برای پسر دار شدن می‌فرمایند:

اگر کسی همسرش باردار است و فرزند چهار ماهه در شکم دارد، رو به قبله ایستاده و آیة الکرسی را بخواند و دست خود را روی پهلوی همسرش بگذارد و سپس این ذکر را بگوید:

اللَّهُمَّ إِنِّی قَدْ سَمَّیْتُهُ مُحَمَّدا (خداوندا من این فرزند، را محمد نام گذاردم)

خداوند اینگونه فرزند او را پسر می‌کند و اگر به قول خود وفا کند و نام فرزند پسر را محمد بگذارد، خدا او را مایه برکت قرار می‌دهد، در غیر این صورت اختیار با پروردگار است که او را حفظ کند یا ببرد. (الکافی، ج 6، ص 11)

در این روایت نمی‌توان نتیجه گرفت که حتماً و الزاماً باید نام فرزند محمد انتخاب شود، هر چند بهتر است که نام او محمد گذاشته شود.


دعا برای پسر دار شدن در گنجهای معنوی از امام علی (ع)

توصیه امام علی (ع) برای کسانی که به دنبال دعا برای پسر دار شدن هستند به این ترتیب است که:

زمانیکه قصد آمیزش به جهت بچه دار شدن داری، وضو بگیر و دو رکعت نماز بجا بیاور و پس از آن به سجده برو و 71 مرتبه استغفار کن و با همسرت نزدیکی و بگو:

” اللهم ارزقنی ولدا لاسمیه باسم نبیک محمد (ص)”

یعنی: خدایا اگر فرزندی به من بدهی او را به نام پیامبرت محمد (ص) خواهم نامید.) و در این مسئله هیچ شکی نداشته باش که اگر خداوند مصلحت بداند فرزند پسر به تو عطا خواهد کرد.

همچنین بخوانید: قوی ترین دعای گشایش کار و روزی فوری از امام حسین و جواد + صوتی

دعا برای پسر شدن جنین از امام باقر


دعا برای پسر شدن جنین از امام باقر

یکی دیگر از دعاها برای پسر دار شدن به روایت از امام باقر (ع) آمده است، به این ترتیب که:

سه روز بعد از نماز صبح و نماز عشاء برای 70 مرتبه ذکر ” سُبْحَانَ اللَّه” می‌خوانی،

70 مرتبه می‌گویی ” اَسْتَغْفِرُ اللَّه” و در پایان ذکر این آیه از قرآن را می‌خوانی:

” اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ اِنَّهُ کانَ غَفَّاراً یُرْسِلِ السَّماءَ عَلَیْکُمْ مِدْراراً وَ یُمْدِدْکُمْ بِاَمْوالٍ وَ بَنِینَ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ جَنَّاتٍ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ اَنْهاراً” (سوره نوح ،آیات 11 و 12)

و در سومین شب از تکرار این اعمال، با همسر خود نزدیکی کنید. به خواست پروردگار فرزند پسری با اعتدال به تو عنایت خواهد شد.


پسر شدن جنین در بارداری با قرائت سوره قدر

در روایت آمده است که مردی نزد امام صادق (ع) رفت و گفت: ای فرزند پیامبر! من صاحب هشت فرزند هستم که تمامی آنها دختر هستند اما یک فرزند پسر هم ندارم.

امام صادق (ع) فرمودند:

زمانیکه تصمیم به آمیزش برای داشتن فرزند گرفتی دست راست خود را سمت راست ناف زن بگذار و 7 مرتبه سوره مبارکه قدر (اِنَّا اَنْزَلْنَاهُ) را بخوان تا به آنچه می‌خواهی برسی. و زمانیکه علائم بارداری در زن مشاهده شده، در نیمه شب دستت را به سمت راست ناف زن بگذار و هفت مرتبه سوره اِنَّا اَنْزَلْنَاهُ را قرائت کن. آن مرد چنین کرد و پس از آن صاحب 7 پسر شد. (وسایل ‏الشیعه، ج 21، ص 37)

همچنین بخوانید: دعای سریع الاثر از امام هادی برای رفع گرفتاری و مشکلات و ازدواج

سخن آخر

در این پست از آلامتو بهترین متن دعا برای پسر دار شدن از مفاتیح ارائه شد. با وجود اینکه ما مسلمانان در همه امور زندگی از جمله جنسیت فرزند خود باید خداوند را مصلحت دان خود در نظر بگیریم، اما ائمه خواندن دعاهای سریع الاجابه برای پسر دار شدن موجود در مفاتیح و گنجهای معنوی و توکل بر خدا را برای پسر دار شدن توصیه کرده‌اند. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.