بهترین دعا برای خواب دیدن اموات و ارتباط با مرده

دعا برای خواب دیدن اموات

دعا برای خواب دیدن اموات و ارتباط با ارواح یکی از پرسش های متداولی است که خیلی از افراد به دنبال آن هستند. زیرا دیدن اموات در خواب موجب رفع دلتنگی و تسلی خاطر برای بازماندگان خواهد بود. یکی از راه هایی که باعث اجابت سریع و ارتباط موثر با مرده است اعتقاد قلبی به خداوند و جهان آخرت و خلوص نیت بوده و همچنین باور اینکه مرده ها به دنیای زمینی اشراف داشته و ما را می بینند نیز در ارتباط گرفتن با مرده ها بسیار موثر می باشد.

در مصداق اینکه مرده ها می توانند با افراد زنده ارتباط برقرار کنند؛ اشاره ای به حدیثی از امام صادق (ع) خواهیم داشت که می فرمایند: پروردگار عالمیان به مامور بهشت و نگهبان رضوان در روز جمعه، عید فطر و عید قربان دستور می دهد که در میدان بهشت برزخی برای ارواح مومنان آماده نموده و به مومنان اعلام دارند که خداوند برای زیارت دوستان و خانواده در دنیا به شما اجازه داده است سپس خداوند دستور آماده نمودن شتر برای هر یک از مومنان را صادر نموده و شترهایی که با زبرجد سبز پوشیده شده و با الیاف بهشتی مزین گشته اند وارد میدان می شوند. سپس خداوند دستور می دهد تا اهل آسمانها از شتران و سواران آنها استقبال نمایند. پس از آن ارواح از آسمان ها به زمین آمده و در وادی السلام منطقه ای در کوفه فرود می‌ آیند.

امروز در آلامتو بهترین دعا برای خواب دیدن اموات و ارتباط با مرده را برای شما عزیزان تهیه و تنظیم نموده ایم. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: دعای زبان بند قوی و فوری

3 روش برای خواب دیدن اموات و ارتباط با مرده

ادعیه و سوره هایی برای دیدن اموات در خواب در بسیاری از روایات آمده است و افراد زیادی در دنیا از طریق آن اموات خود را در خواب دیده و تسلی خاطر می یابند. قرائت سوره های لیل، شمس، فلق، ناس، کافرون و قدر بسیار مورد سفارش قرار گرفته و از جمله سوره هایی هستد که برای دیدن ارواح خواب موثر واقع شده اند. ولیکن چند راه برای خواب دیدن اموات در از طریق خواندن دعا در کتب دینی ما مسلمانان آمده است که برای شما عزیزان جمع آوری نموده ایم، در ذیل اشاره ای به آنها خواهیم داشت:

روش اول: مرحوم شیخ عباس قمی (ره) در مفاتیح الجنان به روایت محدث فیض (ره) در کتاب خلاصه الاذکار و شیخ کفعمی (ره) در کتاب مصباح آورده است که اگر کسی می خواهد با یکی از امامان، پیامبران یا اموات نزدیک خود در خواب دیداری داشته باشد؛ ابتدا سوره های لیل، کافرون، فلق، قدر، اخلاص و ناس را خوانده و پس از آن صد مرتبه سوره توحید را تلاوت نماید. سپس صد مرتبه بر پیامبر و آل او صلوات فرستد، سپس وضو گرفته و به پهلوی راست بخوابد. اینگونه با اموات مورد نظر خود در خواب ملاقات خواهد نمود.

روش دوم: در صورت برابرده نشدن خواسته روش دوم را در پیش بگیرید که بسیار مجرب خواهد بود. در راه دوم ابتدا راهکار اول را انجام داده و سپس هفت شب متوال دعای آمده در ذیل را بخوانید:

“اللَّهُمَ‏ أَنْتَ‏ الْحَیُ‏ الَّذِی‏ لَا یُوصَفُ‏ وَ الْإِیمَانُ یُعْرَفُ مِنْهُ مِنْکَ بَدَتِ الْأَشْیَاءُ وَ إِلَیْکَ تَعُودُ مَا أَقْبَلَ مِنْهَا کُنْتَ مَلْجَأَهُ وَ مَنْجَاهُ وَ مَا أَدْبَرَ مِنْهَا لَمْ یَکُنْ لَهُ مَلْجَأٌ وَ لَا مَنْجَی مِنْکَ إِلَّا إِلَیْکَ فَأَسْأَلُکَ بِلَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ وَ أَسْأَلُکَ بِ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏ وَ بِحَقِّ حَبِیبِکَ مُحَمَّدٍ صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ سَیِّدِ النَّبِیِّینَ وَ بِحَقِّ عَلِیٍّ خَیْرِ الْوَصِیِّینَ وَ بِحَقِّ فَاطِمَةَ سَیِّدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِینَ وَ بِحَقِّ الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ اللَّذَیْنِ جَعَلْتَهُمَا سَیِّدَیْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ عَلَیْهِمْ أَجْمَعِینَ السَّلَامُ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تُرِیَنِی مَیِّتِی فِی الْحَالِ الَّتِی هُوَ فِیهَا”

روش سوم: وضو گرفته و به جانب راست خود بخوابید سوره های لیل، شمس، فلق، ناس، توحید، کافرون و قدر را هفت مرتبه بخوانید پس از آن بگویید: “اللهم ارنى فى منامى کذا” البته به جای لغت “کذا” نام فرد متوفی را جایگزین نمایید. سپس بگویید: “اجعل لى امرى فرجا و مخرجا” سپس به خواب بروید. چنانچه شب نخست بر خواسته خود توفیق نیافتید سه شب متوالی این عمل را تکرار نمایید. در صورت عدم برابرده شده خواسته به مدت هفت شب متوالی عمل مذکور را تکرار نمایید. ان شاالله که بر خواسته خود توفیق یافته و اموات مورد نظر خود را در خواب ببینید.

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه برای شفای مریض

بهترین دعا برای خواب دیدن اموات و ارتباط با مرده


سخن پایانی

البته ناگفته نماند میزان آزادی ارواح بسته به اعمال آنها می تواند محدود یا آزاد باشد. هیچ انسانی بر میزان آزادی هیچ یک از اموات آگاهی نداشته و دلیل به خواب آمدن یا نیامدن آنها را نمی داند ولیکن روش های ذکر شده در فوق می تواند موثر واقع گردد.