تعبیر خواب قفس

دیدن قفس در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن قفس در خواب چیست؟

دیدن قفس پرنده در خواب

قفس در خواب گویای سختی و تنگی است.

اگر در خواب ببینید قفسی خالی در خانه دارید یا یک قفس بدون پرنده خریده اید گرفتار سختی می شوید و در آینده به بن بست می رسید.

اکر دیدید قفسی دارید که مرغی در آن نگه داری می کنید دو حالت دارد.

اگر مرغ شناخته شده باشد باید تعبیر مخصوص همان پرنده را بیابید و در تعبیر خود دخالت دهید و اگر شناخته شده نیست و مرغی مجهول است قفس به خودتان بر می گردد و مشکلی برای شما به وجود می آید که ذهنتان را مشغول می دارد.

قفس هر قدر بزرگ تر باشد نشان فضای آزاد بیشتر نیست بل که نشان سختی و تنگی بیشتر است و هر چه کوچک تر باشد از اهمیت مشکلات کاسته می گردد.

شکستن قفس در خواب رهایی و نجات از گرفتاری ها است.

ساختن قفس ایجاد گرفتاری است.

هدیه دادن قفس به وجود آوردن سختی و تنگی برای کسانی است که هدیه را می گیرد.

اگر کسی قفسی در خواب به شما داد برای شما مشکل به وجود می آورد.

ابن سیرین گرفتاری را حبس و زندان دانسته ولی در شرایط امروز می توان قفس را سختی و تنگی دانست.


تعبیر خواب دیدن پرندگان

گنجشکپرستو
خروسطوطی
کبکقرقاول
اردکسار
فنچسهره
سیمرغباز
شترمرغجوجه
چلچلهطاووس
کلاغقمری

همچنین بخوانید: تعبیر خواب لانه

☺ تعبیر خواب «قفس» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «قفس» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


29 دیدگاه

 1. رهایوسفی

  دوتا عروس هلندی داشتم توی قفسس برای خودمم عروس هلندی هام اونو با قفس پرت کردم توی دره تعبیرش چیه؟؟

 2. حامد

  سلام من خواب دیدم که یکی از دوستام قفس درست میکند از آهن قفسه کوچکی هست منم با خودش برده است

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خواب خوبی نییست و می تواند نشان از مشکلاتی برای خود ایشان در اینده باشد و از این رو باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. Azii

  سلام من تو خواب دیدم تو یه ساختمونیم که زیرزمین بزرگی داره و توش پر وسایل قدیمیِ.یه قفس طلا خوشگل دیدم و اونو با خودم برداشتم که ببرم.تعبیرش چی میتونه باشه?

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پیدا کردن طلا به خیر آمده است و ممکن است به این معنا باشد که در اینده نه چندان دور به چیزی که بسیار خیر است دست پیدا کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. TARANE

  سلام‌وقت بخیر. من در خواب سه قفس پرنده چسبیده به هم دیدم در خانه .که توش انواع پرنده ها بودن مثل بلبل عروس هلندی کلاغ خروس و…یکی از پرنده ها با من حرف زد انگار…دقیق یادم‌نیست که من خواستم غذا بدم بهشون یا آزادشون کنم که مادرم مانع شد..یهویی انگار کل پرنده ها مردن یا محو شدن مثلا از گشنگی و فقط پرهاشون تو قفس مونده بود. خواب عجیبی بود برام. ممنون میشم‌تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب قفس و خوابی که دیده اید ممکن است به این تعبیر باشد که در اینده کسانی از اطراف شما دور خواهند شد که مشخص نیست خیر و شر آن برای شما به چه صورت است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. زهره

  با سلام
  در خواب دیدم بلبلی در قفس دارم که پیوسته خودش را از قفس آزاد می کند و بیرون می رود و من دوباره آن را در قفس می کنم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب بلبل در قفس ممکن است به معنای آن باشد که شما کسی را که به زور در زندگی خود نگه داشته اید و نباید این کار را ادامه دهید.
   سربلند پیروز باشید

 6. الا

  سلام وقتتون بخیر من خواب دیدم که پدرم از پشت تلفن به مادرم گفتن که خدارو شکر یه پولی رسیده و میخوان قفس پرنده هارو عوض کنیم و یک قفس بزرگ تر بگیریم براشون
  میشه لطف کنید تعبیرشو بگید
  (ما فنچ داریم و این قفس رو برای فنچ ها میخواستن)

  • یاسین صداقت

   با سلام
   از انجایی که در واقعیت شما پرنده دارید این خواب نمی تواند دارای تعبیر دقیق باشد و باید بدانید که ممکن است در ناخوداگاه شما باشد و شما در ناخوداگاهتان به خرید قفس بزرگتر برای پرنده ها فکر کرده باشید اما مشکل مالی این اجازه را به شما نداده است و از این رو از بابت دیدن این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. محمد

  سلام من خواب دیدم که قفسی که در آن دو تا مرغ داشته بودم در واقعیت.بجاش توش یه بچه گرگ هست .بعد هم خواستم برم توی خانه و بشدت از دست پدر و مادرم عصبانی بودم و هی وسایل اطراف رو پرت میکردم یا میشکوندم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما هم چون در واقعیت پرنده دارید بسیار احتمال کمی از تعبیر دارد و از این رو نگران دیدن این خواب نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. طیبه

  من درخاب دیدم یک قناری درقفس دارم وازپنحره یک قناری اومدداخل ومن گرفتم به داخل قفس گذاشتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب قناری به تعبیری به خیر امده است و ممکن است به این معنا باشد که کسی به زندگی شما وارد شود که خوش رو و خوش لحن است که انشالله مایه خیر خواهد شد اما باید بسیار در رفتار خود با ایشان دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. مهدی

  سلام ، من خواب دیدم یه قفس شکسته مانندی هست که سه تا پرنده داخلش هست و هر سه تا از چوب داخل قفس آویزون شدن. موقعی که خواستم ترمیم کنم تا پرنده ها فرار نکنن یکیشون پرید و رفت و افتاد توی یک درّه ای. تلاش کردم بگیرمش تا زنده بمونه اما نتونستم

  (آویزون شدن پرنده ها از چوب داخل قفس یه حالت بازی کردنشون رو داشت)

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب قفس آمده است که ممکن است به معنای آن باشد که شما در اینده با سه مشکل روبرو شوید که باید ان ها را حل کنید و از حل آن ها اصلا نترسید که این موضوع ممکن است سبب ایجاد مشکلی در آینده زندگی شما شود.
   سربلند و پیروز باشید

 10. Nastaran

  سلام خسته نباشید
  من خواب دیدم که پدرم مرده و اون رو روی یه سکوی بلند گذاشته بودیم و میخواستم اتیشش بزنیم(مثل مراسم تشع جنازه هندی ها) پدرم نمیتونست تکون بخوره و چشماش بسته بود ولی حرف میزد ازش پرسیدم بابا میتونی از اون بالا مارو ببینی و گفت نه بعد میگفت منو انداختن تو یه قفس این قفس خیلی کوچیکه بعد اونجایی که پدرم بود یه سگ هم بود سگه خوابیده بود و خیس بودم منم همش دنبال پتو بودم که بندازم رو سگه چون سردش بود ایا خواب من تعبیری داره؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای ایشان بر اساس تعابیر خواب نمی تواند خیر باشد و باید بسیار نسبت به آن اگاه باشید و ممکن است به این تعبیر باشد که ایشان عمر طولانی خواهند داشت اما برای ایشان بسیار خوب نخواهد بود.
   سربلندو پیروز باشید.

 11. فرید

  باسلام خواب دیدم که تو حیاط پدری ام هستم .همسرم بهم گفت قفسو بزار رو بالکن تا سهره بیاد بگیریم همین که قفس رو گداشتم چنند تا پرنده اومدن رفتند تو قفس.تعبیرش چی هست.ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب این خواب برای شما خیر نیست و باید بسیار آگاه باشید و ممکن است به معنای مشکلی برای شما باشد.
   حتما صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. حمید

  دوستم خواب دیده من درقفس بودم و حیوانی سیاه رنگ تقربیا مثل پلنگ بالا سر قفس بوده ۳ بار امده طرفم اون حیوان حمله کرده بهش بعد رفته چوب پیدا کرده اورده گفت تا در قفسو باز کردم اون حیوان پنجه بهش زده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب نشان از ان می تواند داشته باشد که شما در اینده دچار مشکلی خواهید شد و دوستتان سعی بر آن خواهد کرد که شما را برهاند و بدانید که ممکن است این مشکل از جانب دشمنی باشد که ایشان تذکر آن را به شما داده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 13. ماریا

  سلام .پدرم خواب دیده که من در قفسی بوده ام و کمک میخواستم و هر چه پدرم به صدای من نزدیک تر میشده صدای من دورتر میشده و تاریکی بوده و مرا نمیدیده فقط صدای کمک کمک ‌بابا بیا کمکم کن را میشنیده ولی نمی توانسته به دادم برسه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب زندان باید بدانید که خیر نیست واین خواب بیشتر به این موضوع اشاره دارد که پدر شما در خواب دیده است که ممکن است در اینده این نگرانی برای ایشان وجود داشته باشد که خدای ناکرده شما به واسطه ی عملی به مشکلی دچار شوید که ایشان دلیل ان را نداند و از حل ان مستاصل شود.
   بسیار در کارهایتان دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. مهران

  ۱ نفر خاب دید من از قفس نجات دادع قفسش دورش بسته انگاری شیشه مانند بود بعد ک من نجات داد انگاری من احساس خفگی بم دست داد میگ مثل ماهی اکسیژن بت رسید خفهشدی انگاری تو اب بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این شکل است که شما احساساتی سرکوب شده در درون خود دارید که آنها را محبوس کرده اید و هیچگاه به آنها پاسخی نداده اید و این خواسته ها به حالت خفگی در شما تبدیل شده اند و این که اگر همینطور ادامه بدهید از لحاظ روانی برای شما مشکلی پیش خواهد آمد و باید حرفهایتان را و احساساتتان را خفه و سرکوب نکنید و هر خواسته ای را پاسخی دهید تا درونتان خالی شود و احساس آرامش داشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. Alireza

  من دیشب خواب دیدم تو یه باغ وحش داریم قدم میزنیم با پسر عمم داشتیم میخندیدیم قفس هایه بزرگ که توش گوریل بود در قفس ها باز بود گورل ها شبیه ادم بودن بعضیا شون بعضیاشونم گوریل معمولی بودن ولی ازار نداشتن بعد همون جا ورزش کردیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معناباشدکه شما در اینده ای نه چندان دور با مشکلی از طرف دشمنی ممکن است روبه رو شوید که باید بسیار اگاه باشید و بدانید که دشمن شما خیر شما را در هیچ صورتی نمی خواهد.
   سربلندو پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید