تعبیر خواب زندان

دیدن زندان در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن زندان در خواب چیست؟

تعبیر خواب زندان

اگر بیرون از زندان باشید تعبیر خواب شما رهائی است از غم و اندوه و گرفتاریهای زندگی و اگر درون زندان باشید تعبیر خلاف این است و گرفتاری است و اشتغال از نوع کارهائی دست و پاگیر و تشویش برانگیز.
اگر خود را درون زندان ببینید و ندانید آن زندان کجا است و چه نام دارد خوب نیست و معبران چنین زندانی را به گور تعبیر کرده اند.
اما اگر در عالم خواب بدانید که مثلا آن زندان در شهر شما قرار دارد یا نامش فلان است و در فلان شهر و دیار واقع شده نشان زیان و گرفتاری است از همان نوع که گفته شد.
اگر در خواب دیدید که شما را تحت الحفظ به زندان می برند از اندوه رهائی می یابید و از آن مهمتر وقتی است که در خواب ببینید در زندانی را بگشایند و شما را خلاص کنند یا با دست به بیرون اشاره نمایند.
اگر در خواب زندانی را ببینید و زندان بانش را بشناسید خوب است و دیدن چنین زندان بان بشارت نجات از غم و اندوه است.
اگر بیمار هستید شفا حاصل می کنید و اگر وامدار باشید دیون خود را می پردازید ولی اگر زندانی ببینید و زندان بان مجهول باشد اندوه درون زندان بودن تشدید می شود.

تعبیرخواب زندانی بودن

تونی کریسپ در کتاب خود به نام فرهنگ تفسیر رویا اسارت و اسیر شدن را نمادی از احساسات، تشویش‌ها، تغییرات وضعیت روحی و ایده‌های بسیاری که ما را اسیر خود کرده‌اند یا به مثابه وسیله‌ای برای انکار ابراز آزاد استعدادها، جنسیت و مانعی برای سلامت و رفاه ما عمل می‌کنند می‌داند.

مثلا ترس از بیمار شدن ما را از تعطیلات باز می‌دارد، فکر اینکه تنها تاجران ثروتمند می‌توانند موفق باشند ما را از پیاده کردن ایده‌های خود باز می‌دارد. بدین ترتیب، این بخش از توان بالقوه ما زندانی شده یا به اسارت در آمده است.


تعبیرخواب اسارت

آنلی بیتون می‌گوید: اگر خواب ببینید اسیر شده‌اید، نشانه آن است که احتمالاً درگیر خیانتی خواهید شد، که اگر نتوانید آن را حل و فصل کنید، بدبخت و نومید می‌شوید.

اگر در خواب ببینید کسی زندانی شده است، نشانه‌ی آن است که شغلی در سطح پایین به دست می‌آوردید.

اگر زنی در خواب خود را زندانی و اسیر ببیند، علامت آن است که به خاطر محبت شوهرش به دیگران، دچار حسادت می‌شود و مورد سرزنش قرار می‌گیرد.

☺ تعبیر خواب «زندان» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «زندان» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


34 دیدگاه

 1. علیرضا

  سلام و درود من خواب دیدم داخلی زندانی تو در تو هستم و صدای پاشنه یک خانوم می‌شنیدم راهروهای زندان حالت گرد بودن وقتی به یک بند رسیدم از خواب بیدار شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اگر این خواب یک کابوس برای شما نباشد خوابی خیر نیست و باید بسیار از جهت آن اگاه باشید و بدانید که می تواند نشان از ان باشد که خدای ناکرده به واسطه ی زنی دچار مشکلی شوید که برای شما خوب نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 2. صدرا

  سلام من خواب دیدیم که چند تا مامور دورم کردن گرفتنم یکی از اونا اشنابود باهاش رفتم تا خونش بعد ازادم کرد گفت اخر شب بیا بریم زندان زندانتم زیاد نی یک ماهه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب برای زندان می تواند نشان از ان باشد که شما در اینده نزدیک از غمی که ممکن است به ان درگیر شده باشید و یا شوید رهایی شوید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. عابد

  با سلام من خواب دیدم بازداشتگاه بودم قرار صدام کنن مثل اینکه تلفن داشتم که از خواب بیدار شدم ساعت۵ صبح بود دقیقا ،بازداشتگاه هم مثل تعبیر زندانه؟ممنون میشم اگه منم راهنمایی کنید. باتشکر

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما به این صورت تبعیر شود که شما ترسی از اینده دارید که در ان احساسی دارید که برای رسیدن به موضوعی ممکن است نیازی به کمک شدید داشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. اسماعیل

  سلام درود بر شما
  اسماعیل هستم، من چند سالی در زندان بودم و در همان زندان عاشق یک دختری شده بودم، بعد از آزادی من یک سال بعد در خواب دیدم که به همان زندان رفته ام با یک کادو به دیدن آن دختر، جلوی در آن زندان با زندانبان صحبت میکنم که من قبلاً در این زندان بودم و زندانیم تمام شده و به دیدن آن دختر آمده ام زندانبان می گوید که آن دختر انجا نیست به جای آن دختر یک دختر دیگری هست و از همان جا برمیگردم وقتی از خواب بیدار شدم نزدیک صبح بود و هوا داشت روشن میشد. ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اینکه شما محیط زندان را دیده اید به تعبیر خواب شما مربوط نیست و می تواند نشانی از ان باشد که شما با توجه به شرایطی که قبلا برایتان پیش امده است این خواب را به این صورت دیده اید و می تواند ربطی به زندان نداشته باشد اما نشانی از حسرت شما دارد که ایشان را از دست داده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. مصطفی

  سلام
  من ب یکسال زندانی محکوم شدم در شهرخودم مشهد و داخل زندان شدم و باخودم میگفتم چطوری رنج زندان و برخوردهای بد زندانیان رو تحمل کنم اونجا پسرخالمم دیدم که زندانی شده بود.تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب زندانی شدن به خیر نیامده است و نشانی از مشکلی برای بیننده ی خواب بوده است و از این رو باید بسیار اگاه باشید که خدای ناکرده برای شما و ایشان مشکلی در اینده پیش نیاید و از این رو حتما صدقه ای بدهید که انشالله ختم به خیر شود.
   سربلند و پیروز باشید

 6. علی

  من خواب دیدم به همراه پدر و عمو هایم بار قاچاق (کبریت) بردیم که مارو گرفتن ، بعد مهلت دادن که خودمون رو معرفی کنیم زندان رو فک کنم میدونستم چه شهریه ، خیلی اذیت بودیم خیلی تو خواب آزار دیدم تعبیرش چی می‌تونه باشه ؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند به این معنا باشد که شما ممکن است در اینده نزدیک به مشکلی دچاز شوید که برای شما خیر نیست و از این رو حتما صدقه ای دهید که انشالله ختم به خیر شود.
   سربلند و پیروز باشید

 7. امیر

  درود… خواب دیدم با یکی از دوستان و همکاران قدیمیم توی یه فضای بزرگ و قدری هم با شکوه هستیم که شبیه یه ساختمان اداری بزرگ با سقف های بلند بود اما انگار می دونستیم که در واقع یه زندانه … یه زندان بزرگ … فضا روشن بود و ما بین سالن هایی با سقف های بلند می بردن… پشت سرمون یک یا دونفر که انگار زندانبان بودن همراهمون بودن . می دونستیم که انگار مراحل ورود به یه زندان بزرگ رو داریم طی می کنیم … حرف نمی زدیم و فقط مات به مسیر و خود این وضعیت نگاه می کردیم

  • تعبیر خواب

   باسلام
   در تعبیر خواب در زندان بودن به خیر نیامده است و اگر این زندان اشنا باشد بهتر است اما در اینجا برای شما به اینصورت نبوده است و از این رو باید بسیار اگاه باشید و ممکن است به ان معنا باشد که برای شما مشکلی پیش بیاید که به ان عادت کنید و این اصلا خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 8. بهروز

  با سلام، خواب دیدم من بمدت ۱۰سال به زندانی محکوم شدم و باید خودم و معرفی کنم به اونجا با خانواده رفتیم همون شهری که زندان اونجا بود ولی گفتن زندانش خیلی وحشتناک و سخته و هرکسی نمیتونه اونجا طاقت بیاره، منم به خانواده گفتم که با این وضع من فرار میکنم و خودم و معرفی نمیکنم، گفتم میرم خارج از کشور، پدر مرحومم هم همرامون بود که ایشون گفتن شما اینجا منتظر بمونید من برم تحقیق کنم و بیام، بعد اینکه اومدن گفتن آره بهتره فرار کنی و گفت امشب برات یه اس ام اس دوستت دارم میاد که بعد اومدنش اون پیام میان دنبالت و دستگیرت میکنن که منم شروع کردم به فرار کردن.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی عجیب دیده اید که ممکن است معانی مختلفی داشته باشد و از این رو بدانید که بخشی از ان ممکن است به این تعبیر باشد که موقعیتی برای شما پیش خواهد امد که باید حداکثر استفاده از ان را ببرید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. elyas

  سلام
  خواب دیدم با چند نفر از خانواده خودم به جایی میروم و بعد متوجه میشم که زندانی شدیم اما اندکی بعد زندان بان را به کمک برادر هابمابا چاقو ازبین برده و از آنجا بیرون میشویم و زندان بان را نیز میشناسم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند به این تعبیر خواب مربوط شود که اگر مشکلی برای شما وجود داشته است ممکن است در اینده نه چندان دور برطرف شود و ازاین رو خوابی خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 10. فاطمه

  سلام
  من خواب دیدم ک دارم میرم ب زندان ( از زندانی هم ک میرم اعطلاعاتی ندارم ک چهجوریه زندان)
  بعد دارم وسایلم جمع میکنم ک برم
  لباسم رو عوض میکردم با خودم میگفتم ک این لباس ب درد زندان نمیخوره
  بعد از رفتن ب زندان ناراحت و ترسی نداشتم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب اصلا خیر نیست و به تعبیر خوب نیامده است و از این رو باید صدقه بدهید و بسیار در رفتارتان دقیق باشید.
   سربلندو پیروز باشید

 11. مهلا

  سلام خواب دیدم دوست پسرم خیانت کرده و بعد یهو رفتیم باخانواده طبیعت که نمیدونم کجا بود ،بعد یک تصادف دیدیم که ادماش توماشین مرده بودن و بعد یه سری ادم بهمون حمله کردن و ما رو بردن زندان من با خواهرم کردن تو یه زندان که خیلی کوچیک بود و یه توالت وسطش بود و نمیشد بشینی و وایساده بودیم .زندان بان عرب بود و عربی صحبت میکرد.ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   از انجایی که المان های خواب شما بیش از حد زیاد هستند و در حیطه ی سواد ما انسان های عادی نیست از این رو نمی توان ان را تعبیر کرد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. بانو

  سلام ممکنه تعبیر خواب منم لطفا بگید
  من خواب دیدم با یه جمعی از مردها و زن ها جوان و حتی کودک داریم وارد جایی میشیم که میگفتن زندانه ولی زندان موقت برای یه مدت فقط مامانمم داشت همراهیم می‌کرد تا داخل ولی من طبق معمول نگران خیانت و تنها گذاشتن از سمت شوهرم بودم تا اینکه شب موقع خواب بهش زنگ زدم که تصویری ببینمش اما اون رد میداد بعد از چند بار صوتی جواب داد و صدای زنی میومد که متوجه شدم کسی پیششه، خلاصه با گریه و زاری رفتم پیش نگهبان و گفتم میخوام برم بیرون و اونا اسمم و نوشتن و گفتن برای یک روز میتونی بری ،
  من که رفتم دنبالش دیدم اون زنی که اونجا بود یکی از دوستای نزدیکم بود باهم درگیر شدیم اما بعد چند دقیقه من با گریه بهش گفتم ما از بچگی باهم بودیم و چرا بهم خیانت کردی و این حرفا خلاصه انگار اون پشیمون شد و قرار شد بریم باهم دادگاه و کارای طلاق منو بکنیم
  انقد حس بدی دارم که انگار واقعی بود همه چی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان بر این است که شما دلواپس خیانت از طرف همسرتان هستید و این امر شما را بس نهایت آزار میدهد که آن را هم در خواب دیده اید.
   و اینکه خواب زندان نشان بر خوبی نیست و به معنی اسارت است و اینکه شما را آزاد کرده اند به معنی آن است که از اسارت ماری و یا فردی رهایی پیدا خواهید کرد که نیک است و مشکلتان بر طرف خواهد شد و اینکه طلاق در خواب به این صورت تعبیر می‌شود که از عملتان پشیمان خواهید شد که نیک نیست. و در مورد رفتا های همسرتان با او صحبت کنید تا این مشکل روحی از شما برطرف شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. سمیه

  سلام
  من‌خواب دیدم به خاطر شیطنت تو خیابون و بگو بخند بلند زندانی شدم با یکی از دوستانم که گاهی توی خواب این فرد آشناس و گاهی غریبه
  زندان یک اتاق ۱۰۰ متری بود همه هم خانم بودن و یک روز مرخصی دادن بهم آزادم کردن و من رفتم کنار دوستای پسرم در موردش باهاشون صحبت‌کردم و کلی خندیدیم
  تعبیرش‌چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام در تعبیر خواب شما آمده است که به دلیل رفتاری که ناپسند است مورد زخم زبان دیگران قرار خواهید گرفت و اینکه به موجب این رفتار غمی را به خود روا خواهید کرد. که خوب نیست پس صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. سیدرضا شمسایی

  درود بر شما خواب دیدم در زندان هستم و نگران اما فقط سه روز قرار بود در زندان باشم با خودم میگفتم ناراحت نباش دو روز دیگه آزادی لطف میکنید تعبیر رو بفرمایید. . سپاسگزارم از لطف تون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب شما به نوعی در برخی تعابیر امده است که ممکن است خیر باشد و از این رو باید این خواب را به فال نیک گرفت و از بابت آن نگران نباشید و بدانید که در تعبیر خواب امده است که نشان از ان دارد که از مشکلی و غمی رهایی خواهید یافت.
   سربلند و پیروز باشید

 15. فائزه

  سلام و خسته نباشید
  من خودم خواب دیدم ک با جمعی از دوستام تصمیم داشتیم یک کار بدی و انجام بدیم وقتی قرار شد اون کارو انجام بدیم من نمی‌دونم چرا ب یک دلیلی از اونجا ب جای دیگه ایی رفتم نمی‌دونم دوستام اون کارو انجام دادن یا ن ولی میدونم من دیگ موقع انجام اون کار اونجا نبودم بعد یک زن اومد اونا رو گرفت ک ب فهمید ک می‌خوان کار بدی.

  کنن بعد منم پیدا کرد و گفت شمارو باید به زندان ببرم و برای شما پرونده ایی تشکیل بدهم اسم پرونده هم گفت ولی من از خواب بیدار شدم ولی زندان و ندیدم ینی مارو زندان نبردن ولی قرار بود ببرن
  لطفاً اگر میشه این خواب رو تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعبیر این خواب امده است که اگر اینگونه ببینید باید بدانید که به معنای رهایی از غم و اندوه است و این خود بسیار خیر است و بدانید که این که در خوابتان با ایشان هم مسیر نشده اید هم به معنای ان می تواند باشد که در اینده ی نه چندان دور این خواب به واقعیت بپیوندد.
   سربلند و پیروز باشید

 16. احمدی

  سلام من خواب دیدم در زندان هستم اما نمی دانستم به چه جرمی، بعد از حدود شش ماه آزاد شدم و برگشتم خونه، اما هیچ کس متوجه نبود من تو خونه تو این شش ماه نبوده و اصلا نگران من نبودند. و کسی نپرسید کجا بودی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر دانسته اید که ان زندان کجا است که تعبیر به این صورت می شود که شما به مشکل و گرفتاری برخوواهید خورد که خودتان مجبور به رفع ان می شوید و هیچ کسی هم از ان پی نخواهد برد و نکته خیر این خواب از انجاست کهاین مشکل بلاخره برای شما حل خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 17. رضا

  دیدم از یک زندان وشکنجه گاه بازدید میکنم .که در آن تعدادزیادی مرد ویک زن بود که به زنجیر کشیده شده بودن وازبدنشان چرک وخون میامد.ولی کسی رانمیشناختم.لطفا تعبیرش را خیلی سریع برایم بفرسید.خیلی ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب همانگونه که در متن نیز امده است تعبیری خیر دارد و به این معناست که برای شخص خودتان حداقل از غم و اندوه رهایی می یابید.
   اما ممکن است در این خواب هم راه رهایی برایتان مشخص شده باشد و این خواب اشاره ای به روابط امروزی مابین زن و مردها داشته باشد که اگر شما در آن اصرار بورزید به غم دچار خواهید ماند و ممکن است کسانی که در زندان دیده اید عاقبتی مثالی برای همه ی ما باشد اگر اگاه و هوشیار نباشیم.
   سربلند وپیروز باشید

نظر خود را بیان کنید