تعبیر خواب سیمرغ

دیدن سیمرغ در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سیمرغ در خواب چیست؟

تعبیر سیمرغ

سیمرغ مرغی است افسانه ای که وجود ندارد لیکن در ادبیات بسیاری از ملت ها بخصوص کشورهای مشرق زمین زیاد از او نام برده شده و حتی اشکالی برای او قائل شده اند که غالبا مشابه و پرجلال است.

دیدن سیمرغ در خواب نیکو است و رویائی میمون و مبارک محسوب می شود.

اگر در خواب ببینید سیمرغی بر بام خانه شما لانه کرده جاه و جلال و شوکت و مال خواهید یافت و روزگار شما خوبترین چهره را خواهد گرفت و از این بهتر وقتی است که ببینید سیمرغی از هوا بر بام خانه شما فرود آمده یا در خانه شما مامن و ماوا گرفته است.

معبران نوشته اند سیمرغ ماده زنی است صاحب جمال و جلال که به زندگی بیننده خواب تحولی دل خواه خواهد بخشید.

تشخیص مادگی و نرگی سیمرغ در خواب فقط از طریق ذهن ممکن است که حس کنیم این سیمرغ ماده یا نر است.

چنان چه بیماری در خواب ببیند شفا خواهد یافت.

اگر وامداری این رویا را ببیند ادای دین خواهد کرد.

اگر دختری دم بخت سیمرغ را در خواب ببیند شوهری دل خواه و نمونه خواهد یافت.

اگر زن نازا سیمرغ در خواب ببیند صاحب فرزند خواهد شد.

چنان چه پیر زن یا پیر مردی سیمرغ ببیند با نیک نامی از دنیا خواهند رفت و رستگار خواهد شد زیرا سیمرغ در خواب افراد سنین بالا نشان رستگاری است و نوشته اند که ملائک و کروبیان در قالب سیمرغ در خواب ظاهر می شوند.

اگر در خواب ببینید که سیمرغ شما را به چنگال گرفت و به آسمان برد خوابی است نیکو که می گوید جاه و مقام پیدا می کنید ولی اگر شما را از چنگال رها کند خبر از انهدام و نیستی است بعد از یک دوره رفاه و بزرگی.

به هر حال دیدن سیمرغ در خواب خوب است بخصوص اگر ببیند که سیمرغ در خانه اش بچه نهاده پول و مال فراوانی تحصیل خواهید کرد و برخی از معبران نوشته اند بیننده این خواب گنج خواهد یافت؛ ولی نیکو نیست اگر ببینید که سیمرغ در خانه شما مرد یا بچه نهاد و بچه و جوجه اش مرد.


تعبیر دیدن عنقا در خواب

تعبیر دیدن عنقا

عنقا نیز یک مرغ افسانه ای و از کلمات مهجور زبان فارسی است.

چنانچه عنقا در خواب ببینید که در خانه شماست یا بر بام شما نشسته بسیار نیکو است و خواب شما می گوید شان و رفعت مقام می یابید و شاخص می شوید.

☺ تعبیر خواب «سیمرغ» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سیمرغ» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

12 دیدگاه

 1. حسینی

  سلام
  خواب دیدم ی سیمرغ دارم و انکار یادگار مادرخدابیامرزم بود بعد توی خواب با همسرم بحثم شد سیمرغم پرزد و رفت هرچی گشتم پیدا نشد وقتی گم شد انگار کل زندگیم داشت نابود میشد میشه راهنمایی کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب گن کردن سیمرغ می تواند به معنای از دست دادن جلال و شکوهی باشد که ممکن است به واسطه ی مشکلی که برایتاان در اینده پیش بیاید این اتفاق بیفتد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. نیلوفر

  سلام خواب دیدم خانواده ام یک بچه سیمرغ رو بخاطر قشنگی از پدر و مادرش دور کرده بودند که نگهداری کنند و برده بودند در محلی دیگر، کسی بهم خبر داد بچه سیمرغ دیشب اینقدر سر و صدا داد انگار جیغ میزده، بعد در محلی که بودم سیمرغ نر و ماده همش دور منزل ما پرواز می‌کردند انگار که دنبال بچه بودند و من رفتم بچه رو از اون راه دور آوردم گ بهشون تحویل دادم، وقتی بچه را آوردم فقط ققنوس ماده حضوز داشت، خوابم رو بعد از طلوع آفتاب دیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب بچه سیمرغ می تواند به این معنا باشد که در اینده برای شما ممکن است شرایطی ایجاد شود که به واسطه ی آن امکانی برای کسب جاه و مقامی داشته باشید که بسیار خیر است و از این رو باید بسیار نسبت به فرصت هایتان دقیق باشید.
   سربلندو پیروز باشید

 3. نوریالی

  سلام
  خواب دیدم سیمرغی با بال های درخشان آتشین بالای
  سرم پرواز می‌کند آهسته آهسته نزدیگ من می‌شود به
  مثل یک نور تبدیل شده و به داخل چشمم فرو میرود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب می تواند بسیار خیر باشد و بدانید که ممکن است به این معنا باشد که برای شما جلال و شکوهی در انتظار است که انشالله به زودی به ان خواهید رسید.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. مریم

  سلام من خواب دیدم یه سیمرغ بالای سرم پرواز میکرد و هر دقیقه به یک رنگ زیبا در میومد اومد پایین جلوم و انگار به من تعظیم کرد نمیدونم چرا من هم بهش سجده کردم و با خودمم گفتم این چه کاریه انسان فقط باید به خدا سجده کنه بعد یه نیم تاج پر از جواهر روی سرش بود اونو بهم داد و رفت یعنی انگار اومده بود بهم تاج رو بده و بره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب نشان از ان دارد که در اینده جاه و مقامی به شما خواهد رسید که برای شما بسیار خیر است اما باید بدانید که رسیدن به خیر برای شما در صورتی دائمی خواهد بود که همیشه به اطرافیان خود وفادار باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. بنده خدا

  سلام ممنونم از مطالب عالیتون
  من خواب ققنوس سیاه سرمه ای رو دیدم که همش کنارم بود و فقط با من حرف میزد فقط کنار من آروم بود و گاها کارای شگفت انگیزی برام انجام میداد… یک بار خواست از پیشم بره اما‌ طاقت نیورد و برگشت. انقد به هم وابسته شده بودیم که صبحش که بیدار شدم دلتنگش شده بودم… در ضمن من چند شب قبلش خواب بسیاااار بدی دیده بودم و فکرمو مشغول کرده بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده جلال و عظمتی پیدا خواهید کرد که از دست شما نخواهد رفت و از این رو باید بسیار به رفتار خود آگاه باشید و در انجام ان دقیق که خدای ناکرده سبب نشود این موقعیت از دست شما برود.
   دیدن خواب سیمرغ بسیار خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 6. سمیرا

  من تعبیر خوابم رو بدست نیاوردم بیشتر راهنمایی میخوام .
  خواب دیدم پرندهی بزرگ در آسمان پرواز میکند که در خوابم فکر میکردم‌سیمرغ هست و پرنده در فاصله دور خانه هایی را با دهانش آتش زده بود و ما از ترس اون پرنده در جایی مخفی شده بودیم
  لطفا راهنماییم کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت تعبیر گردد که شما در اینده ممکن است از چیزی که دیگران از ان منفعت کسب می کنند متوجه ضرری شوید و از این رو باید بسیار آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید