تعبیر خواب پرستو

دیدن پرستو در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن پرستو در خواب چیست؟

دیدن پرستو در خواب نشانه چیست

پرستو پیام آور بهار است و دیدن پرستو در خواب نوید و امید و خوشدلی است و خواب میمون و مبارکی است.


تعبیر شنیدن صدای پرستو

صدای پرستو در خواب صدای دوست عزیز سفر رفته است.

اگر در خواب صدای پرستو شنیدید اما خودش را ندیدید از کسی که او را دوست دارید و مدتی دور مانده اید خبری خوشحال کننده دریافت می دارید یا از سفر رفته ای نامه می رسد که شما را شاد می کند.


دیدن لانه پرستو در خواب

اگر پرستو در خانه شما لانه کرد عاشق می شوید یا چنان انگیزه شوق آمیزی در زندگی شما پدید می آید که سر از پا نمی شناسید.

چنانچه لانه خالی پرستو را در سقف ایوان و اتاق دیدید و در خواب دانستید که آن اتاق یا ایوان به شما تعلق دارد عشق و محبتی در دل شما ضعف و سستی می گیرد.

اگر کسی ببیند که پرستو را کشت یا پرستوئی در دست داشت و از دستش گریخت و رفت و در هوا ناپدید شده و یا پرستو را از لانه اش با چوب و تکان دادن دست راند خوب نیست و نشان آن است که بیننده خواب امید بزرگی را از دست می دهد یا بین او و کسی که زیاد دوستش دارد جدایی می افتد.

دیدن جوجه های پرستو در لانه نیز همین تعابیر را دارد و دارای میمنت است.

برای دختران جوان بهترین خواب این است که ببینند پرستویی بر سقف اتاق یا ایوان خانه آن ها لانه می کند. این خواب نوید عشق و ازدواج است و همچنان که آن پرستو لانه سازی می کند کانون گرمی برای بیننده خواب تدارک می شود. برای مردان مجرد و پسران جوان نیز دیدن پرستو نوید عشق و ازدواج است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب لانه

ابن سیرین می گوید اگر کسی در خواب دید که از دیگری پرستو گرفت نشان آن است که با عزیزی انس و الفت می گیرد. به کسی که دوستش دارد نزدیک می شود.


خانم ایتانوس معبر یونانی می گفت: پرستو سمبل تمام چیزها و حوادث خوبی است که به طور غیر منتظره و ناگهانی در زندگی بیننده خواب ظاهر می شوند.

این درست است چون پرستو در پرواز بسیار سریع است و در یک لحظه می آید و به درون لانه خود می رود، این سرعت پرواز می تواند نمود خارق عادات در زنگی ما باشند.


از کرمانی نقل است که پرستو در خواب مرد عاقل و خردمند است و پرستوی ماده زن.

دیدن پرستو خوب است ولی مشاهده تعداد زیادی پرستو در پهنه آسمان که از سویی به سویی پرواز می کنند حسرت خوردن است و مشهده کامروایی دیگران.


☺ تعبیر خواب «پرستو» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «پرستو» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


37 دیدگاه

 1. حسین

  سلام
  خواب دیدم ک پرستو در سقف خانه لانه ای بزرگ درست کرده و بر لب ان نشسته و من را نگاه میکند

 2. زینب

  سلام خسته نباشید
  من خواب دیدم جایی از خونه که پنهان بود متوجه شدم پرنده که توخواب بعدش متوجه شدم پرستو هست لونه کرده،تمون دادم که بیرون بیان،یهو دیدم بصورت خیلی عجیبی پرستوهای موچیک بیرن اومدن اینقد زیاد شدن که دیگه گفتم خونه جا نداره بردن بیرون .تو حیاطم پر شد از پرستوها رو دیوار نشستن وجایی نمیرفتن.دروبستم که چون تو خونه جا نبود نیان.ازسوراخای کوچیک بصورت برق وباد میومدن تو خونه.
  خواستم تعبیرشو بدونم…..باتشکر

 3. Bita

  سلام میشه خواب منم تعبیر کنین
  خواب دیدم پرستویی که در خانه پرواز میکرد
  گرفتم و از پنجره آزادش کردم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر است و می تواند نشانه ای از ان باشد که در حق کسی کاری کنید که برای شما به نتیجه ی خوب رسد و از خود ایشان خبری خیر بشنوید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. صبا

  سلام خواب دیدم یه پرستو تو خونمون لانه و جوجه داشت که لانه اش یکمی جاش بد بودو جوجه هاش سردشون بود من پرستو راگرفتم و با جوجه هاش خواستم لانه بهتری براش درست کنم،پرستو میخواست از دستم بپره گرفتمش بالا که روسریم درست کنم فضله کرد روی سر و صورتم ولی من رهاش نکردم و بلاخره یه جای مناسب درست کردم و جوجه ها مادراشون داخل آن گذاشتم و ازخواب بیدار شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب پرستو این خواب برای شما می تواند به معنای ان باشد که شما را خبری خیر در انتظار است و برای رسیدن ان باید به کسی و یا چیزی کمکی کنید تا این خبر به شما رسد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. نازگل

  سلام دیشب خواب دیدم خانه مادرم شب خوابیدم که تو دل شب پاشدم دیدم یه پرستو داخل اتاق به دستگیره در نشسته و یه عقاب هم به دستگیره پرده و من تا اون را دیدم. خواستم به برادرم خبر بدم که پدرم که فوت کردند هم اونجا بودپا شد و عقاب را گرفت و پرتش کرد و رفت وقتی برادرم اومد عقاب را ببینه یه پرنده هیکلش مثل عقاب بود ولی منقارش شبیه اردک که بالای پرده نشسته بود و به ما نگاه میکرد اومدم بیرون رفتم. تو. یه جایی مثل پارک بود نشستم که یکدفعه یه جوجه کلاغ افتاد جلوی پام و داشت مرد خیلی دلم تو خواب براش سوخت. اگه میشه لطفا تعبیرش را بهم بگید چون خیلی نگرانم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعدد المان هایی که در خواب شما وجود دارد باید بر اساس تک تک تعبیر های این المان ها به حدس تعبیر خواب خود بپردازید.
   اما بدانید که ممکن است نشانه ای از خبری خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. Fatemeb

  سلام خواب دیدم خوابم یه دفعه با سر و صدا پر خونه پرستو شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن پرستو در خواب نشانه ای از خبری خیر است و از این رو این خواب هم برای شما می تواند بسیار خیر باشد و به معنای خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. ف

  سلام مجردم خواب دیدم یه پرستو میخواد واردخونمون بشه ولی من مانع میشدم.یکباره دیدم از زیر در راهی پیداکرد و روی سیم لامپ خونمون نشسته

  • یاسین صداقت

   با سلام
   وارد شدن پرستو به خانه در خواب بر اساس تعابیر خواب نشانه ی خبری خیر برای شماست و باید بدانید که در این خواب هم ممکن است به همین صورت باشد و ممکن است نشانه ای از مقاومت شما در برابر امری خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. احمد

  سلام مرد هستم خواب دیدم دو پرستو به گردنم نوک میزنند و سرو صدامیکنند تعبیر چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای شما خیر است و ممکن است به معنای آن باشد که دو خبر خوب به شما رسد که باید قدر آن را بدانید.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. پارسا

  سلام تعبیر خواب نشستن پرستو در پشت پنجره به چه معناست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب نشان از خبری خوش برای بیننده ی خواب است و این خواب برای شما بسیار خیر است.
   سربلندو پیروز باشید.

 10. خانمی

  سلام ببخشید من تو خواب تعداد زیادی پرستو دیدم که اشکال مختلف درست میکردن که یکی از شکل‌هایی که یادمه قلب بزرگی بود که در آسمان درست کردن منم ازشون فیلم میگرفتم میشه لطفا تعبیرش بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند بر اساس ان چه که شما دیده اید نشان از خبری در رابطه با موضوعی عاطفی برای شما باشد که خبری خوش است و از این رو این خواب خوابی خیر برای شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 11. صبا

  باسلام.خواب دیدم درخیابانی راه میرفتم ک چندپرستوی سیاه بالای سرم پرواز و صدا میکردن من همش مواظب بودم ب سرم برخورد نکنن چون پرستوها نزدیک سرم میومدن و پرواز میکردن ولی ب سرعت هم‌ میرفتن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب هم به مانند خواب های قبلی که تعبیر شده اند نشان از اخباری خیر برای شما دارد که ممکن است شما در خیر و شر بودن آن شک کنید اما بدانید که برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 12. کیانا

  سلام
  خواب دیدم تعداد زیادی پرنده تو خونه دوستم به پرواز در ا‌مدن ،با سرعت زیاد،دوستم‌داد زد اینا پرستو هستن فرار کن و در رو ببند،خیلی زیاد بودن، یکی از پرستو ها اومد داخل و من فرستادم بیرون
  توی خواب به شدت ازشون میترسیدم

  • یاسین صداقت

   باسلام
   بر اساس تعابیر خواب این خواب می تواند به این معنا باشد که رابطه ای عاشقانه برقرار خواهید کرد که ممکن است مربوط به هردوی شما باشد.
   این خواب برای شما خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. پرهام

  سلام
  من در خواب ملخی دیدم که در یک ظرف شیشه ای بود بعد یک پرستو آن را خورد روی شانه ام نشست ممنون میشم اگه تعبیرش را بگویید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است وبه این معنا می تواند باشد که خبری به شما رسد که در آن شخصی مزاحم و یا امری خسته کننده و آزار دهنده از شما دور شود.
   سربلند و پیروز باشید

 14. سپیده

  خواب دیدم یک پرستو اومده خونمون و میخواد با من دوست بشه ولی من حوصله پرنده رو نداشتم امت دلم سوخت براش و بیرون از خونه که ایوان مانندبود براش لانه درست کردم تا اتاقم رو کثیف نکن وقتی هدایتش کردم و رفت تو لانه ش
  رفتم دوبار کنار پنجره دیدم یک هدهد شانه بسر که تاج رنگی و خوشگلی داشت بیرون پنجره نشسته تا یک لحظه پنجره رو باز کردم اون هم اومد داخل خونه
  تو خوابم حس میکردم این پرنده ها بخاطر من اومدن ومن رو دوست دارند
  میخوام معنیش رو بدونم خیلی ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است به این معنا باشد که شما اخباری را که برای شما بسیار خیر است قبول نخواهید کرد و نسبت به آن ها بی تفاوت خواهید بود و این موضوع برای شما خیر نیست.
   پس سعی کنید که بسیار نسبت به اطراف خود دقیق باشید.
   سربلندو پیروز باشید.

 15. Paria

  سلام برادر جوان ناکامم در خواب مادرم امد و در خواب گقت سلام مامانی براچی داری گریه میکنی و مامانم جواب داد خب دلم برات تنگ میشه گفت نمیخاد گریه کنی من پرستو شدم بعد بهم گقت بیایند شماهم پرستو بشید ببینید چقدر خوبه بعد بردمون بالای خونمون دور زدیم.
  بعد برگشتیم بهمون گفت دیدید پرستو چقد خوبه چه سریعه بعد گذاشتمونو رفت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب برای شما خیر است و بدانید که دیدن کسی که فوت شده است در حالی که وضعیت خوبی دارد همیشه خیر است و از این رو از بابت این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. هادی

  سلام خواب دیدم کنار پدر و مادر در یک اتاق خوابیم و پرستو وارد اتاق میشود و اتاق تاریک است و اینقدر بالای سرم تاب می خورد که بلند میشو که از اتاق بیرونش کنم از خواب بیدار می شوم که از اتاق بیرونش کنم میفهمم ۳ پرستو روی قالی خانه هستن یکی از انهارا تا میگیرم پایش در دستم شکسه می شه و پنجش را در دستم فرو میکند با همین حال میبرم لب پنجر رهایش کنم وقتی می خواهم راهایش کنم و انقدر درد میکشم تا پنجش را از انگشتم در بیاورم که از خواب بلند میشوم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب نشان از ان می تواند داشته باشد که شما به دست خودتان امیدی را از زندگی خود بیرون می کندی و این برای شما خیر نیست و باید بسیار نسبت به آن اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. پوریا

  سلام تعبیر خواب پرستو که شبیه فرشته شده بود و وقتی منو دید خیلی خوشحال بود چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در متن بالا نیز خوانده اید تعبیر خواب پرستو به معنای خبر است و این که این پرستو به فرشته بدل شده است هم به معنای آن است که خبری بسیار خیر به شما خواهد رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 18. پوریا

  خواب دیدم که پرستویی از ترس شکار شدن به من پناه برد و روی شانه ام نشست .بعد هم شاهینی که میخواست او را شکار کند امد و با زدن شاهین او را به سختی دور کردم بعد پرستو را رها کردم و از دم پرستو یک عقرب بیرون امد اما منو نیش نزد بعد هم اون رفت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب پرستو بسیار نیک و میمون است و پرستو نشان از خبرهای خوب و امید است و اینکه شما از آن محافظت کرده اید بسیار خوب است و نشان از آن دارد که شما به صورت غیر منتظره ای روال زندگیتان به خیر عوض می‌شود و باید حافظ آن باشید و اینکه عقرب نشان از دشمنی دارد که می‌خواهد شما را از اهدافتان دور کند ولی کارش به جایی نمی رسد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. سجاد شوریده

  سلام من خواب دیدم که توی یه جلسه na با پدرم کنار هم نشسته بودیم که یهو یه پرنده ای شبیه به قناری دم بلند بی نهایت خوشگل قرمز رنگ رفت چسبید به دیوار.و بقیه که میشناختن گفتن پرنده اسمش الله و همه بهش دوبار سجده کردن
  بعد یه دو سه نفری اومدن داخلو از همون پرنده برای فروش داشتن.اسباب بازیش ۱۰ تومن زندش ۱۰۰ تومن.که بعد که هیچی نخرید همشون رفتن ولی یکی از فروشندها پیشم نشستو گفت بهت ۳۰ تومن میدم.منم گفتم ۲۰ تومن اونم قبول کرد.ولی بعد که گفتم قفسش رو هم بده نداد گفت قفس نمیدم بهت.به بابام گفتم چرا گفتی بگیرم گفت که برای مسجد خوبه تو آشپز خونش بزاریم که بعدش بیدار شدم.ممنون میشم یه توضیحی بدید.

  • فهیمه

   سلام تعبیر خواب پرستویی سفید که لب دیوار حیاط نشست و شروع به رقصیدن کرد و بال هایش را باز می کرد و زیر بالهایش قرمز رنگ بود و انها را با حرکات گردن می چرخاند

   • یاسین صداقت

    با سلام
    خوابی بسیار نیکو است و به معنای رسیدن خبری بسیار خوشحال کننده برای شما میتواند باشد.
    سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید