تعبیر خواب پرواز کردن

دیدن پرواز کردن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن پرواز کردن در خواب چیست؟

پرواز کردن dream-fly

پرواز در خواب نیکو است مگر این که مستقیم تا اعماق آسمان بالا بروید که دیگر زیر پای خود را نبینید…

این را معبران بد دانسته اند و معتقدند که حیات بیننده خواب را خطری حتمی تهدید می کند. پریدن بیشتر سفر کردن تعبیر شده یا زن گرفتن. اما اگر دیدید که پرواز می کنید و از جایی برمی خیزید و به آرامی جای دیگر فرود می آیید تحول و دگر گونی در زندگی شما به وجود می آید که دل خواه است.

اگر جای سبز و خرمی فرو آمدید از این تحول و دگر گونی سود می برید. پرواز در شب تحولی است آمیخته به اندوه و غم یا سفری است که خستگی و رنج دارد و و سود ندارد.

گاه در خواب می بینید که پرواز می کنید اما می خواهید خود را به لبه دیوار یا بالای برج و یا نقطه دیگری برسانید و هر چه تلاش می کنید نمی توانید. این نشانه آن است که در تحولات آینده زندگی برای رسیدن به هدف های تعیین شده دچار مشکل و سختی می شوید و یا اصلا نمی رسید.

مجلسی نوشته اگر کسی ببیند که حین پرواز به زمین می افتد زن خود را طلاق می دهد و زنی دیگر می گیرد اما سقوط در خواب نمایانگر سقوط حرفه ای و شغلی است و گویای این واقعیت که برای ایجاد تحول با ناکامی رو به رو می شوبد. مجموعا دیدن پرواز در خواب بد نیست و بهبود امور را نوید می دهد.


تعبیر خواب سقوط

اگر شما کسی هستید که بسیار خواب سقوط از بلندی را می بینید، به احتمال زیاد وقتی که به زمین برخورد می کنید، فورا بیدار می‌ شوید. این امر باعث می ‌شود که بسیاری از مردم فکر کنند که در تلاش برای گریز از شرایط خاص هستند، اما این یک تفسیر نادرست از معنای این خواب است. در مقابل، سقوط مداوم در خواب، عمدتا نمایانگر ناتوانی یک فرد در کنترل زندگی است. با تقویت اعتماد به نفس خود، می ‌توانید مطمئن شوید که زمانی که زندگی پیچیده ‌تر می ‌شود، چیزی برای چنگ زدن به آن دارید.


اگر یک پروانه پرواز کنان آمد و بر دست و سر شما نشست جذبه ای و هوسی شما را اغوا می کند و فریب می دهد.

☺ تعبیر خواب «پرواز کردن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «پرواز کردن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


28 دیدگاه

 1. tara

  چه جالب
  منکه کلا تو هر خوابی تو حالت پروازم :)))
  از شهر گمشده آتلانتیس وارد فضای دو بعدی سگا میشم بعد نصف شب وسط کویر لوت جایی که سگ پر نمیزنه فرود میام

 2. ضحی

  سلام من درخواب دیدم درجایی مثل سالن نمازخانه یاغسالخانه هستم که تمام کسانی که از فامیل فوت کرده اند اوردند برای دیدارباماچندنفر ازجمله پدربزرگم که یکسال هست فوت کرده اند پدربزرگم تااخرچشماش بسته بود همانطورکه درحالت کما فوت شدند ولی یکی دونفرشون چشماشونو بازکردند ودارند باهمدیگه بگوبخند میکنند وقت که تمام شد داییوسطیم که تازه ازدواج کرده اومد برانکارد پدربزرگ راحرکت داد تاببرد تا پدربزرگ راببرد تحویل دهد برانکاربرگشت ومرده پایین افتاد پشتش که زخم وبتادینی بود دیده شد بهش گفتند واسه اینکاراست که نمیذاریم دست بزنید بیدارشدم لطفا بفرمایید تعبیرش چیه

 3. ضحی

  سلام اگرکسی درخواب ببیند بافرشته هاپروازمیکند دلیل چیست

 4. محمدرضا

  سلام
  من یه خواب دیدم معنیش رو نتونستم هیچ جایی پیدا کنم ممنون میشم پاسخ بدین،
  من در خواب دیدم که در اسمان هستم روی ابر ایستاده ام و در اسمان هستم و در کنارم عیسی مسیح است که با بال در حال پرواز است، اما بر من توجه خاصی نمیکند و انگاری که مرا دوست ندارد، روبه رویم خدا است که با تعجب بر من نگاه میکند، من از خدا پرسیدم: خدا یا چرا عیسی مسیح میتواند پرواز کند اما ما نه، خداوند گفت؛ توام میتوانی پرواز کنی، بعد فکر کنم خدا دستاهایش را روی شانه ام گذاشت و من کم کم بال دراوردم اما بسیار کوچک بود.
  میشه معنایش رو تعبیر کنید؟ بسیار متشکرم و خدا خیرتان دهد.

 5. مرضیه

  سلام
  خواب دیدم سوار یک هلی کوپتر شدم و پسرم هم باهام سوار شد قصد پرواز نداشتم ولی پسرم دسته را کشید و هلی کوپتر از جا بلند شد و من از ته دل جیغ میکشیدم و کمک میخواستم ولی آخر سر یه مقدار از زمین بلند شد و دوباره به آرومی نشست . البته خودم باعث شدم دوباره بنشینه .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب پرواز می تواند به این معنا باشد که در اینده ممکن است به واسطه ی ایشان تحول و دگرگونی در زندگیتان رخ دهد که برای شما بسیار خیر است و از این رو نباید نگران دیدن این خواب باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. Abooudinho

  سلام،..
  دیدم که بال های سفید رنگ و نرم و بلندی داشتم، در آسمان آبی و مسیرم مسیری از نور سفید و روشن بود ، پرش های بلند میتونستم بپرم، به هرجا میخواستم برم به راحتی یا با سرعت زیادی می‌تونستم برم و برسم، و کلا خیلی بالا (فوق) از زمین بودم..
  امید وارم تعبیر و جواب پیدا کنم،‌‌ سپاس..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پریدن و پرواز کردن ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده تغییر و دگرگونی بزرگی در زندگی خود خواهید داشت و از این رو این خواب برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. کمال

  سلام من 31سالمه من ازوقتی یادمه توخواب پروازمیکنم دستاموبازمیکنم مثل پرنده چه حس خوبی داره ازچندپیشگوپرسیدم گفتن پروازکردن توخواب یعنی به درجه بالایی میخوام برسم یه بارازپدرم پرسیدم دیدم اونم توخواب پروازمیکنه الان توزندگیم دارم روزبه روزپیشرفت میکنم قبلن سختیهایه زیادی کشیدم یه نسیحت کوچیک ازمن اگه یه روزی اطرافیانتون یادوستاتون یاخانواده هاتون مریض شدن که حالشون اصلان خوب نیست یادرحال مرگن یه کاری بکنیدکه نتیجه 100درصدی میگیردبراش قران خطم کنیدازکسانی که قران میخوانندبهش بگین براتون قران خطم کنن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما تعبیر عینی ندارد و به معنای آن می تواند باشد که شما در زندگی خود در ناخوداگاه خود چیزی را پنهان کرده اید که در خواب ها به این صورت آن را می بینید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. علی

  با سلام آقا من هرشب که میخوابم پرواز میکنم توخوابم هر مقصدی که میخوام میرم زیاد بالا پرواز نمیکنم بالای سر مردم یا ساختمونها بیشتر پرواز میکنم مردم رو میبینم تو ساختمونها رو میبینم گاهی با مردمی که تو تراس هستند یا توخونه صحبت میکنم میهمانشون میشم ولی باز ادامه میدم موندم چرا اینجوریه ولی خیلی حال میده اصلا دوست ندارم بیدار بشم یا اگه بیدار بشم باز بخوابم شروع میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب همانگونه که در خواب های قبلی گفته شده است می تواند به این معنا باشد که شما در ناخوداگاه خود از چیزی ترسی دارید که در خواب به شکل پرواز درامده است و از این رو ممکن است ان چیز ارتفاع باشد و از این رو مشکلی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. حبیب

  سلام، وقتتون بخیر

  الان یه 10 سالی هستش که دست کم هفته ای یک بار این خواب را میبینم که میتونم پرواز کنم. وقتی هم که میرم بالا مَردُم من را با دست به همدیگه نشون میدن و از پرواز کردنم متعجب هستن. یه چند باری میام رو زمین و دوباره میرم بالا و احساس غرور هم وجودمه گرفته که فقط من میتونم پرواز کنم، خلاصه نهایت لذت را دارم میبرم که یکهو… موقعی که تو اوج پرواز هستم و به شدت از زمین فاصله دارم، کنترلِ پرواز کردنم را از دست میدم و دیگه هیچ جوری نمیتونم بیام رو زمین و آسمون من را مثل یه ورق کاغذ که اسیر طوفان شده، با خودش این طرف و اون طرف میبره؛ حداقل تا موقعی که یا فریاد بیدار شم.
  هر بار که این خواب را میبینم شاید اولش یه تغییرات کمی داشته باشه و امکان نداره آخرش عوض بشه.
  ممنون میشم تعبیرش را بگید. مچکرم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر ان امر دارد که شما در راه هدفتان بسیار موفق خواهید بود و احتمالا بر این موفقیتتان مغرور خواهید شد که غرور زیاد مسیرتان را تغییر خواهد داد و این نیک نسیت. پس مراقب باشید که در مسیرتان زیادی به خود مغرور نشوید که شما را به نابودی بکشاند .
   سربلند و پیروز باشید.

 10. ناشناس۳۰

  سلام من بین خواب و بیداری بودم که از کشوری به کشور دیگر پرواز میکردم و از زمین فاصله میگرفتم و اوج میگرفتم به سمت بالا با اینکه کره زمین را می‌دیدم ولی باز هم زمین مشخص بود مثل دریا و جنگل و ساختمان را میشد تشخیص داد و در آخر در یک کشور دیگر فرود آمدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که به این معنا می تواند باشد که شما در اینده دگرگونی در زندگی خود تجربه خواهید کرد که برای شما خیر است و شما از تک تک ابعاد این تغییر با خبر خواهید بود .
   سربلند و پیروز باشید

 11. زری

  سلام من چندین بار خواب میبینم ک وقتی پرواز میکنم انگار پرواز کردن بخشی از منه ک یادم رفته در حدی میتونم بپرم ک روی دیوار یا چندقیقه معلق میمونم خیلی تکرار میشه این خوابم تو خواب همه سعیم رو میکنم ک پرواز کنم تعبیرش چی میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   معمولا این نوع خواب ها تعبیر ندارند اما در این مورد می توان گفت که ممکن است به این معناباشد که شما در زندگیتتان دچار رکود شده اید و این خواب را به این دلیل می بینید که باید در زندگی خود تغییری ایجاد کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. امین معراجیان

  سلام من چندین بار خواب دیدم که مثل کانگورو درجا پرش میکنم و تمام بدنم از درد می خواهد از هم جدا شود.البته مثل کانگورو اما به اندازه ۶یا۷متر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما نشان از ان می تواند باشد که در تلاش برای تغییری هستید که سبب آزار شما شده است و باید بدانید که ممکن است مسیر را اشتباه انتخاب کرده باشید.
   سربلندو پیروز باشید

 13. افشین افاضل

  سلام من خواب دیدم در حرم حضرت معصومه مراسم برپا بود من پرواز میکردم با دست خالی و ارتفاع نه زیاد
  اقایی من را صدا زد ‌گفت بیهوده نپر و اون پرچم فاطمه را درست کن من رفتم و درستش کردم در خواب من خدام حرم قولهای بزرگی بودند با لباسی مرتب که با من کاری نداشتند اما جیب‌های من پر از سکه بود و آدم‌های کوچک اندام قصد گرفتن من را داشتند که موفق نمیشدند کل این خواب در حرم حضرت معصومه بود ولی اطراف حرم سر سبز و زیبا

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است و باید بدانید که در تعبیر خواب پرواز کردن امده است که به این معنا می تواند باشد که شما تغییری بسیار بزرگ در زنرگی خود خواهید داشت که از ان سود می برید و این موضوع اشاره ای به اعتقادات شما دارد و برای شما بسیار خیر است اما باید بدانید که به شما رزقی حلال هم خواهد رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. س ب

  سلام من دوباره دارم خواب میبینم که یهو از جایی که هستم بلند میشم وبدون بال پرواز میکنم ولی زیاد بالا نمیرم در حدی که زیر پامو نگاه میکنم وخونه ها رو میبینم دیشبم خواب دیدم پرواز کردم زیرپامو نگاه میکردم همه جا اسم پیامبر وصلوات بود با نور چراغای رنگی نوشته میشد منم مستقیم رفتم بالای کعبه پرواز میکردم میشه تعبیر خوابمو بگید مرسی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خوابی بسیار نیکو است که تعبیر پرواز کردن در خواب به معنای ترقی کردن است و اینگه در خوابتان به واسطه ی پرواز کردن به بالای کعبه رفته اید هم به این معنا میتواند باشد که شما در هر صورتی که ترقی کنید خداوند در کنار شماست و این موضوع را از خاطر نخواهید برد.
   سربلند و پیروز باشید

 15. زهرا جمالی

  همه‌‌ی ادم ها بال داشتن و پرواز میکردن.منم بال داشتم ولی هر چی تلاش میکردم نمیتونستم بپرم.هر چی بیشتر تلاش میکردم محکمتر زمین میخوردم و زخمی میشدم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این تعبیر باشد که شما خود را نسبت به دیگران بسیار منفعل تر می بینید و در خواب این گونه دیده اید که آن ها به راحتی کاری را انجام می دهند که شما از انجام ان عاجزید. از این رو سعی بر آن کنید که در زندگی خود تغییری ایجاد کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. ارش

  سلام خواب دیدم دستهامو بهم میزنم مثل بال پرنده بدون پر به اسمان میرم حدود ۱۰ متر و میتونم به راحتی جایی دیگه اهسته پایین بیام حس خاصی بهم دست میداد هنگام پرواز که همه نگاهم میکردند میتونستم به سرعت عقاب از روی شهرها ودشتها عبور کنم واز شهری به شهری یا کشوری به کشوری برم لطف کنید تعبیرش چه میشه بیان کنید متشکرم

  • ارش

   سلام کسی نبود خواب مارو تعبیر کنه لطفا

نظر خود را بیان کنید