تعبیر خواب لانه (آشیانه)

دیدن لانه (آشیانه) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن لانه (آشیانه) در خواب چیست؟

دیدن لانه پرندگان و حیوانات وحشی در خواب

اگر ببینی در خانه‌ی تو آشیانه‌ی پرنده وجود دارد، یعنی به اندازه ارزش آن پرنده و آشیانه به تو سود و منفعت می‌رسد.

اگر ببینی آشیانه را از جایش کَنده و برداشته‌ای، یعنی کار ناشایستی انجام می‌دهی، ولی اگر دوباره در جای خودش قرار دادی، تعبیرش این است کسی را کمک و یاری می‌کنی.

اگر ببینی داخل آشیانه ی پرنده‌ای بزرگ هستی، یعنی در پناه شخص بزرگی می‌روی و به تو خیر و سود و منفعت می‌رسد.


تعبیر خواب لانه پرستو

اگر پرستو در خانه شما لانه کرد عاشق می شوید یا چنان انگیزه شوق آمیزی در زندگی شما پدید می آید که سر از پا نمی شناسید.

چنانچه لانه خالی پرستو را در سقف ایوان و اتاق دیدید و در خواب دانستید که آن اتاق یا ایوان به شما تعلق دارد عشق و محبتی در دل شما ضعف و سستی می گیرد.

اگر کسی ببیند که پرستو را کشت یا پرستوئی در دست داشت و از دستش گریخت و رفت و در هوا ناپدید شده و یا پرستو را از لانه اش با چوب و تکان دادن دست راند خوب نیست و نشان آن است که بیننده خواب امید بزرگی را از دست می دهد یا بین او و کسی که زیاد دوستش دارد جدایی می افتد.

دیدن جوجه های پرستو در لانه نیز همین تعابیر را دارد و دارای میمنت است.

برای دختران جوان بهترین خواب این است که ببینند پرستویی بر سقف اتاق یا ایوان خانه آن ها لانه می کند. این خواب نوید عشق و ازدواج است و همچنان که آن پرستو لانه سازی می کند کانون گرمی برای بیننده خواب تدارک می شود. برای مردان مجرد و پسران جوان نیز دیدن پرستو نوید عشق و ازدواج است.


تعبير خواب لانه به روايت لوک اویتنهاو

 • دیدن آن: عاشق شدن
 • درست کردن آن: عروسی
 • آشیانه خالی: ضرر؛ غیبت طولانی

تعبير خواب لانه به روايت آنلی بیتون

 1. دیدن لانه پرندگان در خواب، نشانه آن است كه به كاری سودآور علاقمند خواهید شد. اگر زنی چنین خوابی ببیند، علامت آن است كه به منزلی دیگر نقل مكان خواهد كرد.
 2. دیدن آشیانه خالی در خواب، نشانه آن است كه از جدایی با دوستی غمگین خواهید شد.
 3. اگر خواب ببینید در آشیانه ای پرندگانی نشسته اند ، نشانه آن است كه به زندگی خانوادگی علاقمند خواهید شد. و فرزندانی شادمان و مطیع خواهید داشت.
 4. دیدن لانه ی مملو از تخم های شكسته پرندگان، نشانه آن است كه در زندگی به شكست و نومیدی دچار خواهید شد.

تعبير خواب لانه خالی به روايت لیلا برایت

دیدن یک لانه ی خالى، علامت آن است که یکى از اعضاى خانواده ى شما محفل خانواده را ترک و شما را دچار نگرانى مى سازد.
اگر یک آشیانه با یک تخم یا جوجه دیدید، بیانگر آن است که باید خود را براى پایه ریزى یک زندگى جدید آماده کنید.

دیدن لانه حیوانات وحشى، نشانه آن است که شما در زندگى با افراد بسیار بد و سودجویى در ارتباط هستید. اگر زنی چنین خوابی ببیند ، علامت آن است که به منزلی دیگر نقل مکان خواهد کرد.


تعبير خواب لانه (آشیانه) به روايت هانس کورت

اگر زنى خواب آشیانه را ببیند، علامت آن است که منزل خود را تغییر خواهد داد.

اگر دیدید که آشیانه اى خالى و پر از تخم هاى شکسته پرندگان است، در زندگى و آینده خود دچار نا امیدى هاى بسیارى مى شوید.

اگر خواب ببینید در آشیانه ای پرندگانی نشسته اند، نشانه آن است که به زندگی خانوادگی علاقمند خواهید شد. و فرزندانی شادمان و مطیع خواهید داشت.


☺ تعبیر خواب «لانه (آشیانه)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «لانه (آشیانه)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

14 دیدگاه

 1. ندا

  سلام
  من خواب دیدم یه لانه کبوتره که چنتایی تخم توشه و کبوتر ماده روشون هست ، کبوتر نر یه کم دورتر مراقبشون بود که من نزدیک نشم که یهو لونه شروع به آتش گرفتن کرد و کبوتره از رو تخماش بلند شد و منم سریع رفتم خاموشش کردم و دوباره رو تخماش نشست
  تعبیرش چی میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدایند که به این معنا می تواند باشد که شما در اینده برای خانواده ی خود بسیار دلسوزی خواهید کرد که ممکن است ان ها قدر آن را ندانند اما باید بدانید که در نهایت این خواب برای شما نشان از کاری است که برای خانواده ی خود در موقع خطر خواهید کرد که سپاسگزار شما خواهند بود.
   سربلند و پیروز باشید

 2. سمانه

  سلام .من مادرم خواب دیده ک ی کلاغ تو حیاطون داشته لانه درست میکرده بعد ازش پرسیدن کلاغه حرف زده گفته برای دخترته.تعبیرش چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب برای شما خیر نیست و نمی تواند نشان دهنده ی خبری نیک باشدو باید بدانید که به معنای رسیدن خبری ناراحت کننده می تواند باشد.
   حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 3. باران

  سلام وقت بخیر،من خواب دیدم انگار در یک پارک با درختان بلند درحال قدم زدن با برادرم هستم که میبینم یک لانه کلاغ از درخت افتاده و توش سه یاچهارتا تخم بود که سالم بودن.وبرادرم میگفت ولش کن و خراب شده و مهم نیست اما من دقت که کردم توی تخم ها جوجه بود و تخم ها گرم بودن،بعد تصمیم گرفتم ازشون محافظت کنم و برشون داشتم که دیدم پوسته تخم ها خیلی نرمه،نشون برادرم که دادم گرفت توی دستش لهش کرد و من باگریه و داد میگفتم چطوردلت اومد و چرا اینکارو کردی بعد بقیه تخم هارو گراشتم توی لونه دوباره و ازاونجا رفتم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما نشان از ان دارد که ممکن است به شما خبر بدی برسد و کسی از بستگانتان سعی کند شما را از ان دور کند اما شما اصرار به ادامه ی ان داشته باشید و از این رو بسیار در کارهای خود دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. ثنا

  سلام من خواب دیدن از کوه بالا رفتم و همه حای کوه پر ازلانه بود که کبوترهایی روی تخمهاشون نشته بودن یک لانه هم تخم هاش باز شدن دوتا جوجه بود ولی ی کبوتر خیلی بزرگ همه جا تعقیبم میکرد تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و مشکلی ندارد و نشان از ان دارد که ممکن است شما کاری انجام دهید که سبب شود خیری برای شما برسد و از این رو بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سمیرا

  من خواب دیدم. از یه بلندی کوه ی به راحتی بالا میرفتم به بالای کوه رسیدم. تعداد زیادی لانه بلدرچین دیدم که داخل لانه ها دوتا تخم بود. ممنون میشم تعبیر شو بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما نشان از ان دارد که در اینده ی نه چندان دور باید زحمت زیادی برای کاری بکشید که قطعا به ازای آن به شما پاداش داده خواهد شد و نباید دست از آن کار بردارید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. علی

  سلام، من خواب دیدم در یک باغی قرار دارم با دوستان ناآشنا، ما باهم مشغول چیدن انار های رسیده سرخ شیرین میشیم و ازش میل میکنیم.
  سپس من جلوتر که میرم همه جا پر از درخت های سرسبزه، و در انتها باغ یک دیوار سنگی خیلی بزرگ هست که روی آن بال های یک پرنده بزرگ هست که بیشتر که دقت کردم یک طاووس خیلی عظیمی از اون دیوار محافظت میکرد. ولی فقط بال هایش نمایان بود. در پااین دیوار یک خط خیلی دراز از چمن بود، که انگار شبیح لانه این پرنده بود، آخه رد بال های این پرنده روی این خط صاف بزرگ مونده بود، درست در لبه این خط که گودال هم شده بود، یک لوازم خیلی گران قیمت بود،

  مثل تعدادی الماس های یاقوتی رنگ کبود بنفش یک شی بود شبیح از جنس نقره شبیح کتاب بود، و یک شی دیگه هم شبیح خنجر دیده میشه انگار لوازم پادشاهی بود، بعد اینور روی درختان پرنده های طلایی کاملا طلایی رنگ روی درختان بودن. وقتیکه من الماس هارو برداشتم ناگهان بالای سرم ابرا شروع به تبدیل شدن به گردبادی خطرناک کردن و منم الماس و سرجاش گذاشتم و در رفتم. تعبییرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در قسمت اول خواب شما بر اساس تعابیر خواب انار باید گفت که نشان از خیری برای شما دارد و در قسمت بعدی آن هم به همین ترتیب است که برای شما نشان از مسیری می تواند باشد که در پیش دارید و باید در آن تلاش مضاعفی بکنید اما باید بدانید که حدود شما چیست و صبر پیشه کنید که در غیر این صورت برای شما خیر نخواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

 7. زهرا عسگری

  خواب یک کفتر چاهی به همرا دوجوجه و جفتش داخل خانه لانه داشتند و من می خواستم آنها رابیروت کنم فقط نر را بیرون کردم و او سعی داشت داخل شود من هم پشیمان شدم پنجره را باز کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب به این معنا می تواند باشد که شما به کسی خیری خواهید رساند و از این رو برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید