تعبیر خواب سقف

دیدن سقف در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سقف در خواب چیست؟

دیدن سقف در خواب نشانه چیست

اگر در خواب ببینید که زیر سقفی مرتفع و محکم نشسته اید خوب است زیرا خواب شما می گوید که امنیت و فراغت می یابید و از گزند بلا ها و آسیب خطرها در امان خواهید بود.

اگر در خواب ببینید که سقفی که زیر آن نشسته اید شکسته است که طبعا این از آینده غیر مطمئنی خبر می دهد بخصوص اگر در عالم خواب با دیدن سقف لرزان و شکسته دچار وحشت شدید.

در تعبیر خواب حکم این است که این وحشت عینا به بیداری شما انتقال می یابد.

اگر در خواب دیدید که سقف روی سر شما خراب شد به هیچ وجه خوب نیست.

اگر دیدید که سقف می زنید و خودتان سازنده سقف هستید به شخص بزرگی خدمت می کنید و این خدمت قابل توجه است تا جائی که مورد تشویق واقع می شوید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب پشت بام

☺ تعبیر خواب «سقف» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سقف» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


38 دیدگاه

 1. سعید

  سلام من خواب دیدم که سقف خانه پدرم دارد می‌ریزد و هر چی میگفتم بیاید کنار به تمسخر میگرفتن و نمیومدم کنار تا به زور آوردنشون کنار ولی پدرم هنوز کنار نمی یومد و با آهن هایی که داشت می‌ریخت بازی می‌کرد ولی کسی خدا رو شکر چیزیش نشد لطفا تعبیرش رو میفرمایید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است این خواب تعبیری عینی به همان صورت که در خواب دیده اید داشته باشد و نشان از ان باشد که خدای ناکرده در اینده شما از چیزی دیگران را اگاه کنید که سبب فروپاشی خانواده شود اما به ان اهمیتی ندهند.
   سربنلد و پیروز باشید

 2. م قاهری

  سلام امروز خواب دیدم سقف اتاق خانه قدیمی ما که الان ساخته شده کاغذ دیواری شده بود وحس کردم با لرزش یک تکه اش پایین اومد تو دست من که تو اون تکه کنده شده گوشت قرمز ویونولیت وگچ هم بود نترسیدم ولی به سقف که نگاه کردم جاش کنده شده بود .لازم بذکره برادرم ناگهانی چند ماه پیش فوت کرد و خانواده خانمش خیلی اذیتمون میکنند.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر فروریختن سقف به خیر نیامده است ونشان از ان می تواند باشد که مشکلی برای خانواده ی شما پیش بیاید که ممکن است همین مشکل اخیر باشد و از طرفی هم ممکن است نشانی از ان باشد که به واسطه ی ان در نهایت به شما خیری رسد که دیگران از ان بی خبرند.
   سربلند و پیروز باشید

 3. نازنین

  با سلام دوهفته پشت سرهم خواب مبینم سقف خونم میریزه .دیشب خوابدیدم باهمسایه تو خواب همسایمون بودن سالهاست اون خانمو ندیدم ی بحثی داشتم وقتی وارد خونم شدم سقف چوبی خونه کم کم شکست وفرو ریخت من داشتم نگاه میکردم خودم چیزیم نشد ولی گفت بزار تلویزیون روبردارم دیدم شکسته ولی همچنان داشت تصویر رو نشون میداد تو خواب اصلا نترسیدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب را در حیطه ی خواب های تکراری بگذارید که دارای تعبیر نیست و از این رو باید بدانید که چیزی در ناخوداگاه شما موجب ازار شده است که این خواب را به این صورت دیده اید و از این رو نگران ان نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. رضا

  سلام خواب دیدن ریختن سقف خانه پدر بزرگ که فوت کرده و کسی زندگی نمی‌کند در خانه ومن در آنجا هستم ر یزش میکند ولی رو سرم نمیریزد بعد سوراخ می شود ونور پدیدار میشود تعبیرش جیست

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در وهله اول برای ایشان خیراتی دهید و سپس بدانید که این خواب برای ایشان خیر نیست و نشان از مشکلی پس از ایشان دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. Fateme

  سللم من خواب دیدم سقف اتاق مادر پدرم رو سرم ریخت ولی هیچیم نشد و سالم بلند شدم و بعد واسه تعمیرش اقدام کردیم میشه تعبیر بفرمایید؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به خیر نیامده است و ممکن است به این معنا باشد که برای خانواده ی شما مشکلی ممکن است پیش بیاید. اما نهایتا حل خواهد شد .
   سربلند و پیروز باشید

 6. somayhe

  سلام من خواب دیدم توخونه قبلیمون مادرم داره بالاپشته بوم فرش میشوره من وخواهربرادرم وپدرم توهال هستیم که سقف خونه نم میده وآب میاد وبعدکم کم سقف خونه میریزه ماخودمونومیکشیم کنار ولی خیلی ترسیده بودیم میشه تعبیرشوبگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فرش شستن به این معنا امده است که می تواند نشان از رفع مشکلات زناشویی باشد و در تعبیر خواب ریختن سقف هم در تعابیر به معنای مشکلی بزرگ در خانواده امده است و از این رو ممکن است این خواب برای ایشان خیر نباشد و باید حتما صدقه اید بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. لیلا

  سلام بعدازنمازصبح خواب دیدم سقف خونمون آب میده و کمی ازش ریخت بعد که دورهم جمع بودیم خواستیم چای بخوریم کل سقف ترک برداشت من وحشت کردم وازاتاق پریدم تو هال با مادرم.اماخالم دونفردیگه داخل اتاق نشسته بودن من هرچقدردادزدم که زودباشید بیاییدبیرون اوناتابجنبن سقف ریخت سرشون ومن داد میزدم وگریه میکردم.تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب آب دادن سقف خانه ممکن است به این معنا باشد که برای خانواده ی ایشان مشکلی پیش بیاید که باید در رفع آن بسیار دقت کنید و بداندی که ممکن است برای ایشان خیر نباشد.
   حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 8. حسین ج

  سلام.من خواب دیدم تو خونه ی پدرم هستم و سایه ی یکیو دیدم ک وقتی حرف زد صدای شوهرخواهرم بود ک میگفت سقف این خونه طلاست..بعدش اون غیب شد و یهو ی سایه ی سیاه اومد که میخواست پاهامو بگیره ک من ترسیدم وتو خواب از خواب پریدم.بعدش اروم شدم و یهو دیدم مادربزرگم اومده و میگه به درک که پیشم نمیای و بعدش جارو رو برداشت که منو بزنه..وقتی جارو رو برداشت خانومم منو از خواب بیدار کرد.
  لطفا بگید تعبیرخوابم چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سقف طلا ممکن است به معنای خیر باشد و به این معنا باشد که برای ایشان و خانوادیشان خیری در اینده وجود دارد و از این رو خیر است اما باید بسیار در رفتار خود با خانواده ی خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. 09358984171

  خواب دیدن سقف سوخته انباری

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب خیر نیست و میتواند نشان از ان باشد که برای انددوخته های شما مشکلی پیش می اید.
   حتما صدقه دهید.
   سربلندو پیروز باشید.

 10. Raha

  با سلام، من خواب دیدم، که یه قسمت از سقف خونمون رو برادرم و همسرشون خراب کردن، و خودشون هم تعمیر کردن، چون خیلی ناشیانه ترمیم کرده بودن من بعد مدتی متوجه شدم، و البته این موضوع رو هم خواهرم به من گفت که اونا خراب و تعمیر کردن،

  من خیلی خیلی تو خواب ناراحت بودم، و تماس باهاشون گرفتم که حس کردم دارن از بیان واقعیت طفره میرن، سقف همه جای خونه مرتفع و بلند بود، ولی اون قسمت که تعمیر شده بود، سقف پایین تر اومده بود و نمای بدی هم داشت، ودر ضمن این خونه،خونه ایی که در واقعیت دارم زندگی میکنم،اون نبود،ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما نشان گر ان باشد که در اینده ای نزدیک ممکن است ایشان تغییری در زندگی شما بدهند اما باید شما نسبت به ایشان وظیفه ی خواهرانه ی خود را به جا بیاورید که خدای ناکرده سبب کدورتی طولانی نشود.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. بنده خدا

  سلام . من دو سه شب پیش خواب دیدم که گوشه سقف خونمون نم برداشته و ناگهان آب از سقف فوران کرد و گوشه سقف خراب شد اما روی سر من نریخت. سقف رو تعنیر کردیم اما همچنان سست بود و نزدیک بود بریزه. ممنون میشم تعبیر کنید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده در زندگیتان شرایط نامطمئنی تجربه خواهید کرد که باید بسیار نسبت به رفع آن اگاه باشید.
   حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید.

 12. Nc

  خواب دیدم در اولین منزل پدری که دیگر در آن زندگی نمیکنیم یک سقف پنجره مانند دارد و پدرم یهو با لودر پنجره را برمیدارد بدون هیچ آواری نور شدیدی به خانه میآید و پدرم میگوید میخواهد خانه را تعمیر را کند، ماهم ناراحت نیستیم و در مورد مکانهای دیگر خونه که نیاز به تعمیردارد و آجری هستند صحبت میکنیم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب برای شما خیر است و نشان از ان می تواند باشد که در اینده نه چندان دور تغییری خیر در زندگیتان رخ خواهد داد.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. رامیلا

  خواب دیدم سمت اتاق که خوابیدمقداری ازگچ آن روی من ریزش کرد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب گچ این خواب به این معنا می تواند باشد که مشکلی در زندگی خانوادگی شما ممکن است رخ دهد.
   حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید.

 14. ssss

  سلام خواب دیدم که یک سقف خیلی بلند و مرتفع توی شهرمون هست که مث دروازه از یک سمت به سمت دیگه شهر کشیده شده
  ولی هیچ ستوتی نداره فقط سقف بلند
  و من و خونواده م یک طرف لب اون نشستیم درست جایی که یک ذره جابجا میشدیم میفتادیم ولی تکون نمیخوردیم
  و اون سمت هم که خیلی فاصله داشت باما یک پدر و پسری بودند که روی این سقف یک تیرچراغ برق بود داشتن با اون ور می رفتن و ظاهرا تعمیر میکردن
  تعبیر این خوابم چی میتونه باشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این صورت تعبیر گردد که شما در شرایطی که دیگران به سختی افتند در امنیت خواهید بود و این خواب برای شما خیر است و از بابت آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. نسیم خوشنویس

  خواب دیدم در خانه ای هستم که فک می کنم خانه قدیمی پدری خودم هست انگار برق اتصالی میکنه و میترکه و موجب آتیش سوزی و انفجار میشه ولی آتیشی نمی بینم و سقف خانه می ریزه کلا خونه خراب می شه منم داد می زنم کمک می خوام میگم به آتش نشانی زنگ بزنید خودم میرم داخل خانه و مقداری طلا داشتم بر میدارم میام بیرون که طلاها از بین نرن یا ندزدن. ممنون میشم تعبیر کنید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به شمایل این خواب شما، این خواب دارای تعبیر نیست و نباید از بابت آن نگران باشید اما حتما صدقه ای را کنار بگذارید که رفع بلا بشود.
   سربلند وپیروز باشید

 16. یسنا عالمی

  سلام
  خواب دیدم تو محل کارم با همکارم نشستم و سقف محل کارم داره خاک ریز زیادی می ریزه و تو خواب حس می کردم ک سقف کم کم داره میریزه . سقفشم چوبی بود . لطفا تعبیرش رو بفرمایین . ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس خوابی که دیده اید و بر اساس تعابیر خواب این خواب می تواند به این معنا باشد که ممکن است در اینده شما در محل کارتان دچار تزلزل شوید و از این رو بسیار در رفتار خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. پروانه

  سلام خواب ديدم سقف خونه ي پدريم كه الان وجود نداره نه خودش نه خونه اش ؛در اثر باران زياد نرم شده و داره ريزش ميكنه كه من و بقيه اعضا رفتيم كنار و اون ريخت البته اولش آب بصورت باريك ازش ميومد بعد كه ريخت رو سر كسي نريخت و بعد برادرم رو ديدم بالاي اون ايستاده و هي ميره عقبتر كه نيفته پايين و خواهرم تو پايين وايساده كه اگه افتاد بگيردش ولي نيفتاد ولي سقف تا زير پاش ريخت و كلي آب هم ريخت پايين ولي سقف بالاسر اون هم يعني طبقه بالايي هم تبله كرد و داشت ميريخت كه من داد زدم مواظب باش ولي برادرم صدامو نميشنيد با فرياد بيدار شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سقف اینگونه معبران بیان کرده اند که نشان بر شخصی است که شما در مشکلاتتان بر او پناه میبرید و و اینکه اوار شدن سقف خوب نیست و نشان بر ضرری برای ان شخص است که شما او را تکیه گاهتان میدانید. و برای رفع مشکل صدقه دادن به ان تیت نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. سجاد شکوهی نژاد

  سلام خواب دیدم با دایی خودم دارم سقف طبقه پنجم یک ساختمان رو کلا می سازیم و سیمان می کنیم ولی قسمتی از سقف خالی بود هنوز . من احساس می کردم الان سقف داره شیب میشه توی خواب خیلی احساس استرس داشتم به دایی م که گفتم موضوع سقف رو ، گفت سریع بریم پایین پناه بگیریم . رفتیم یه طبقه پایین دقیقا زیر همون سقف که دیدم اره کلا سقف داره میریزه. سریع از راه پله ها رفتیم پایین و خودمون رو نجات دادیم . بعد دیدم که کارگرای ساختمونی اومدن رفتن سر ساختمون . هر چی سوت زدم که نرید تو گوش نکردن و شروع کردن به کار کردن و سقف رو کلا دوباره ساختن به نظر شما تعبیر خواب چی می تونه باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب سقف ساختن بر این صورت است که شما به فرد بزرگی خدمت خواهی کرد و اینکه احتمالا آن فرد قدر نشناس است و خدمت شما را با بدی جبران خواهد کرد. صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. نادیه

  سلام،
  وقت بخیر
  خواب دیدم که بخش کوچکی از سقف خونمون خراب شده و آجرش افتاده بود من هم ترسیده بودم که آجر روی کسی بیافته و بررسیش کردم که آجرهایی که خطر افتادن دارن رو بردارم و بقیه آجرها رو هم به خودم میگفتم به کمد دیواری گیر کرده نمیوفته.
  لطفا تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   سقفي که زير آن نشسته ايد شکسته است که طبعا اين از آينده غير مطمئني خبر مي دهد بخصوص اگر در عالم خواب با ديدن سقف لرزان و شکسته دچار وحشت شديد. در تعبير خواب حکم اين است که اين وحشت عينا به بيداري شما انتقال مي يابد. اگر در خواب ديديد که سقف روي سر شما خراب شد به هيچ وجه خوب نيست و برای ارامشتان صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید