تعبیر خواب سهره

دیدن سهره در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سهره در خواب چیست؟

سهره در خواب

سهره در خواب همسایه یا دوستی است که زحمت می آفریند و به خصوص زیاد دروغ می گوید اصولا سهره بلبل بی اصل است.

اگر در خواب ببینید که سهرگان زیادی در خانه شما جمع شده و روی شاخه های درخت فراهم آمده اند و صدا می کنند خواب شما خبر می دهد که مردم درباره خود و کارهایتان حرف می زنند یا دروغ می گویند و شایعه به وجود می آورند.

اگر سهره ای داشتید که در خواب دیدید آن را گم کرده اید باید ببینید که از گم کردن آن سهره چقدر اندوهگین می شوید.

چنانچه زیاد غصه دار شدید و تاسف خوردید آن دوست خیلی نزدیک است و عزیز ولی اگر زیاد متاثر نشدید که سهره خود را از دست داده اید دوست از دست رفته نزدیک نیست.

گم کردن سهره در خواب گویای تاسف است نه زیان مالی.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب پرنده

اگر در رویا ببینید که سهره ای دارید که در قفس افکنده و قفس را در خانه خود نگه داشته اید گویای دو چیز می تواند باشد. یا نوعی کار بیهوده و بی ثمر انجام می دهید یا زنی بی اصل و نسب در زندگی شما پیدا می شود که شما به او الفت می گیرید.

این بیشتر اتفاق می افتد اگر در خواب حس کنید که سهره درون قفس شما ماده است. ا

گر در خواب دیدید که به سهره ای دانه می دهید به کسی اطعام و اکرام می کنید که قدر نمی داند و شما نیز از این کار سودی نمی برید. اگر دیدید که کسی سهره ای در خواب به شما داد شخصی به شما خدمت می کند و اگر شما به کسی سهره دادید تعبیر همین است.

☺ تعبیر خواب «سهره» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سهره» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


46 دیدگاه

 1. میلاد

  سلام .
  من خواب دیدم یک سحره قشنگ در خواب تو دستهام بور و پرواز کرد و حدود ۷ تا ۱۰ متر از متر از من دور شد و نشست.
  حدود ۷ الی ۸ نفر بچه کوچک حدود ۱۰ سال و ۱۲ سال دنبالش بودن پشت سر من حدود ۵۰ متری از من دور بودن .
  و من کف دستت چپم رو دراز کردم و سحره ک تو دستهام پرواز کرد خودش ا ند تو دستم نشست و اون آدمها اومدن گفتن سحره کجاست منم با عصبانیت گفتم چ نیدونم و جوابشون ندادم و سحره کاشتم تو جیبم و خوشحال بودم و آسه خودم و از خواب بیدار شدم .
  لطفت تعبیرش کنید

 2. عباس

  سلام.من در تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ حدودا ساعت ۳ عصر تا ۴ خوابم برد و خواب دیدم که یه سهره سفید ماده رو توی قفس جفت زدم یه روز پدر و نا مادریم قفس رو عوض کرده بودن یه قفس که فاصله بین حساراش زیاد بود و سهره ماده از قفس فرار کرده بود و من داشتم سر همین ماجرا با پدر و نامادریم جر و بحث میکردم و در ضمن من توی واقعیت سهره دارم و خیلی روشون حساس هستم
  تشکر

 3. عباسع

  سلام.من در تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ حدودا ساعت ۳ عصر تا ۴ خوابم برد و خواب دیدم که یه سهره سفید ماده رو توی قفس جفت زدم یه روز پدر و نا مادریم قفس رو عوض کرده بودن یه قفس که فاصله بین حساراش زیاد بود و سهره ماده از قفس فرار کرده بود و من داشتم سر همین ماجرا با پدر و نامادریم جر و بحث میکردم و در ضمن من توی واقعیت سهره دارم و خیلی روشون حساس هستم
  تشکر

 4. صادق

  سلام
  نواب دیدم روی پشت بام بودم یه سهره که چند برابر بزرگ‌تر از سهره معمولی بود و بسیار بسیار زیبا بود روی شانه من نشست و خیلی راحت گرفتمش اما انگار که خیلی تشنه بود بعدش یهو بدونه این که بفهمم چیکارش کردم غیب شد

 5. سجاد

  سلام من در خواب دیدم که تو باغمون هستم و برای جوجه مرغ ها برگ چغندر جمع میکنم ناگهان یک لانه کوچک پرنده دیدم که ازشاخه درخت اویزون بود نگاش کردم دیدم سهره مادر خوابیده روی بچه هاش که 5تا بودن من رو دید مادر پریدگفتم بچه ها اگه بزرگ باشن یکی رو بردارم که یهو سهره مادر اومد دور برم پرواز میکرد تا از لاته دور شوم منم دست به بچه ها نزدم و بیدار شدم ممنونم

 6. Babraksalaam

  خواب دیدم یکی ازفرزندانم بداخل قفش سهره رامیاو در وبداخل خانه رهاه میشود من زیاد کوشش میکنم دوباره بگیرمش نمیشود واز اتاق به اتاق که باهم راه دارد میرود خود رابه ارسی میزند تافرار کند اما برادر کلانم آن را میگیرد و سهره را داخل قفس برنگ مقبول درحالت خاندن وترسیده میبینم

 7. ریحانه

  باسلام
  من خواب دیدم دوتا سهره رو از قفس ازاد کردم
  یکیشون افتاد زوی کتابم اما من میترسیدم دست بزنم بهش. یکیشونم افتاد روی زمین و مرد.

 8. علیرضا مرصّع

  با سلام
  من خواب دیدم که یه سهره درون قفس دارم و یه گربه هست که هی میخواد به سهرم حمله کنه و اونو بُخوره
  که البته حمله هم میکرد و من هم جلوش رو می‌گرفتم اما گربه هه هی بیشتر سر لج می افتاد که حمله کنه. آخر خوابم قاتی پاتی شد. یک لحظه انگار گربه هه با سهره جاش عوض شد.
  یعنی داشتم با گربه دست و پنجه نرم میکردم که به سهره حمله نکنه. تو یه لحظه خواب عقب جلو شد، نمیدونم. که حالا باید با سهره دست و پنجه نرم میکردم که به چیزی که نمی‌دونم چیه حمله نکنه.
  تعبیر این خواب چی میشه.
  پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم

 9. محمد ولی

  سلام عرض ادب من خاب دیدم سهره زیادی از آب گرفتم و بعد دیدم نیستن گم شون کردم لطفاً راهنمایی کنید

 10. htf

  خواب دیدم سهره ام از قفس بیرون پرید ترسیدم که از دستش بدهم ولی دیدم داخل بالکن هستم و بالکن پنجره دارد خیالم راحت شد ولی بالای بالکن سوراخی بود که باز بود و یک سهره ی کوچک که احساس کردم ماده است لبه ی سوراخ نشسته و سهره ی من که از قفس پریده بود به سمت سهره ی ماده پرید از ترسم که از سواخ نره بیرون پریدم و جلوی سوراخ دیوارو گرفتم و اون ماده سهره کوچک نیز داخل بالکن شد ولی در خواب حس کردم این دو پرنده از اینکه نگهشون داشتم و مانع فرارشون شدم خیلی ناراحت بودند لطفا تعبیر خواب من را بفرمایید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اینکه در واقعیت این پرنده را دارید خواب شما را از تعبیر سهره دور می کند و می تواند نشانی از ان باشد که شما کسی را به زور درنزدیکی خود حفظ می کنید که برای ایشان و شما خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 11. علیرضا صداقت

  خواب دیدم یه سهره اومده خونمون تو قفس گزاشتم بعد درش اوردم نشست رو سرم دیگه جدا نمیشد ازم یکی تو خواب بهم گفت این سهره تا وقتی زنده ای زندست

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است به این مفهوم باشد که شما کسی در نزدیکی خودتان دارید که بسیار دروغ می گوید و این خواب ممکن است فقط نشان از هشداری برای شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. سید مسعود

  سلام من خواب دیدم که یه پرنده ای زیبا سفید شبیه سهره بود ناگهان صدای پرنده تو اتاق خونمون اومد رفتم دیدم یه پرنده هی تو خونه می‌چرخه بعد که بجا نشست رو زمین تو یه فاصله یک متری من مجذوب زیباییش شدم و بعد از خواب بلند شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است به این تعبیر باشد که دیگران که همسایه شما هستند در باره ی شما حرف می زنند و این موضوع برای شما خیر نیست و نشان از سر زبان افتادن شما به دست خودتان دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 13. ابوالفضل

  سلام احترام
  من در خواب دیدم که همسایه ساختمان روبرو کبوتر نگه می‌دارد کبوتران همه از قفس فرار کرده بودن و یکی یکی آنها رو می‌گرفت و وقتی ب بالا پشتیبان ما رسید برای گرفتن کبوتریش هوا بارانی بود و یهو دیدم بینه دیوار ها زیر خر تو پرت پشت بام قناری و سهره پناه گرفته که خیس نشه و من آنها رو میگیرم و هی جمع میکنم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به انکه سهره در خواب های ما نشان از همسایه خوب است و پیدا کردن ان در خواب هم خیر است از این رو این خواب برای شما خیر است و می تواند نشان از ان باشد که در اینده برای شما این امر به نتیجه رسد و بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 14. سیاوش

  سلام من در خواب دیدم که یک سهره وارد خونمون شد ک میاد میشینه روی دستم ولی من داخل خونمون یه سهره دارم ک توی خوابم سهره خودم بزرگتر از اون بود ب اندازه کف دست ولی سهره ک اومده بود داخل خونمون خیلی رام بود و رو دستم مینشست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب ممکن است به این معنا باشد که در اینده برای شما به این تعبیر است که از همسایه ای و یا کسی که در جایی همجوار شماست ضرر کمتری ببینید به نسبت ان چه که خود می پندارید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. الی

  سلام من دیدم کسی خواب سهره دیده بود که بهش انگور میداد. من هم یه همچین خوابی دیدم. دیم یه سهره نشسته نزدیک من و فرار نمیکنه ولی تا اومدم نازش کنم و یه دونه انگور بهش بدم پرواز کرد.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سهره همانگونه که در بالا هم خوانده اید نشان از کسی است که زحمت آفریند و در تعبیر خواب انگور هم باید بدانید که چه نوع بوده است و از این رو ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده برای کسی که برای شما مفید نیست زحمت می کشید.
   سربلند وپیروز باشید

 16. محسن

  من خواب دیدم سهره خریدم، چندبار سعی کرد فرار کنه نذاشتم یدفعه از قفس آمد بیرون گرفتمش و دستم رو بشدت گاز گرفت رفیقم سهره رو گرفت دوید بیرون آزادش کنه ولی نمن داد زدم که بده من آزادش کنم، خودم آزادش کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فرار سهره از قفس ممکن است به این معنا باشد که در اینده شما از کسی که تا کنون ایشان را کنترل کرده اید مزاحمتی ببینید و از این رو سعی بران کنید که رفتار خود را کنترل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. ثمین

  سلام من خواب دیدم که سهره ای در قفس دارم و به شاخه ای از درخت آویز کرده بودم،بعد سهره ای دیگر روی قفس نشست و من اون رو گرفتم و داخل قفس انداختم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب سهره در قفس می تواند به این معنا باشد که شما مشغول به کاری بیهوده هستید و باید بسیار از این جهت آگاه باشید که خدای ناکرده سبب تکرار آن نشود.
   سربلند و پیروز باشید

 18. azita

  سلام و عرض ادب
  من خواب دیدم در خانه ام هستم و هوا بسیار گرفته و بارانی بود به آشپزحانه رفتم وپشتِ شیشه دیدم یک سهره چسبیده به شیشه ومن خیلی آرام پنجره را باز کردم و سهره آمد تو و مت او را گرفتم و چون زیر باران خیس شده بود خواستم بشورمش تا تمیز شود ولی سهره بسیار درشت بود و من به زحمت نگه اش داشتم ولی دیدم سهره به بچه ایی بسیار تپل و درشت تبدیل شد و من در حالِ شستنش بودم لطفا تعبیر این خواب مرا بفرمایید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سهره امده است که می تواند به معنای خیری باشد که شما در حق دیگری کنید که اصلا قدر آن را نداند و این برای شما به معنای تلنگری است که باید نسبت به ان اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 19. رویا

  سلام
  خواب دیدم سهره ی ازادی دارم یعنی اصلا فرار نمیکرد و در قفس نبود! و هرزمان که صدایش میزدم روی دستم مینشست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن سهره رام در خواب نشان از شخصی در زندگی بیننده ی خواب می تواند باشد که برای ایشان خیر افریند و از این رو این خواب برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 20. شمس الدین

  سلام
  من خواب دیدم سحره ای روی دیوار منزل یکی از اقوام ماست . یکی از اقوام رفت ان را بگیرد . نتواست و سهره پرواز کرد و دوباره روی دیوار نشست . سپس من برای گرفتن ان رفتم و سهره بدون ایکه پرواز کند در دستان من آرام گرفت و من به او دانه انگور می دادم به این صورت که من دانه انگور را در دستم می گرفتم و ان سهره با منقارش شیره انگور را می نوشید .
  تعبیرش چیست لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است این خواب برای شما به این معنا باشد که دیگران درباره ی شما دروغ می گویند که سبب اذیت شما شود و از این رو بسیار در رفتارتان با دیگران و صخحبتهایتان با انها دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 21. رضا

  سلام من خواب دیدم که به پرنده فروشی رفتم ودرخواست سهره کردم اونهم پرنده ها تو مغازه بدون قفس بودند هرچه سعی کرد سهره رو بگیره بهم بده نتونست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   نگرفتن سهره در خواب ممکن است به این تعبیر باشد که شما در رابطه ای که با شخصی به سود شما است ناکام خواهید ماند و از این رو بسیار در روابطتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 22. ش. ج.

  سلام و ادب
  من خواب دیدم داییم اومدن منزل ما… بعد یه پرنده به من نشون دادند که از از مرغ میشه گفت کوچک تر بود ولی از کبوتر بزرگتر بود… بعد داییم میگفت اسم این پرنده شیوا هست… آخه اسم من هم شیوا هست… بعد این پرنده خوشگل بود و این که وقتی که رو به کمر می خوابید می تونست با پر هاش و دمش یه حرکات جالب و یکدستی انجام بده…

  داییم میگفت از خالم اینو خریده. میگفت خریده 75هزار تومن و راضی بود که قیمت خوبی خریده، تا حدی که یادم میاد یه لحظه دیدم که پرنده نر هست و من با خودم فک کردم احتمالا چون نر بوده و نمی تونسته تخم بگذارد به قیمت خوب تونستن بخرن … بعد یه مقدار دستم موند و به خانوادم نشون دادم… و داییم پروازش داد اول تا اون حدی که یادم هست بر گشت ولی بعد دوباره پرید و فقط در این حد یادم میاد که اطراف خونمون نشست.

  میخواستم ازش عکس بگیرم که نشد… یادم نمیاد که دوباره برگشت یا ن… آخه همون موقع که پرنده شیوا را داییم آورد. یکم بعدش دیدم یه پرنده کوچک روی بند رخت توی حیاط نشسته و من با دستم گرفتمش… مثل اینکه دنبال داییم راه افتاده بود آمده بود… داییم میخواست اونم پرواز بده ولی من نمیگذاشتم… یعنی همون موقع که پرنده شیوا رفت و نزدیک خونمون نشست و من می خواستم عکس بگیرم و اینکه یادم نمیاد برگشت یا نه، چون حواسم رفت به سمت سهره دیگه یادم نمیاد که برگشت یا نه….بعد از خواب پریدم…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت تعبیر گردد که شما از جانب ایشان خیری خواهید دید که برای شما بسیار خوب است و ایشان از بابت ان از شما چیزی طلب نخواهند کرد اما باید در حق ایشان کاری انجام دهید که به عنوان سپاسگزاری باشد که ان خیر از دست شما نرود.
   سربلند و پیروز باشید.

 23. سید علیرضا حسینی

  سلام من در خواب دیدم که سهره ای زیبا را گرفته ام و به خانه بردم در کنار سهره یک کبوتر هم بود و همچنین من داشتم با دوستانم بازی میکردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند اشاره ای به ان باشد که شما در اینده کاری بیهوده خواهید کرد که به دوستانتان هم مربوط است و از این رو باید از انجام ان خودداری کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 24. امید

  با سلام من خواب دیدم تعدادی سهره دارم توی قفس بعد یکی از اونها موقعی که میخواهم بهش غذا بدم پرواز میکنه ‌میره. ومن خیلی حسرت میخورم میخواستم بدونم معنی این چی میتونه باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در خواب ببینید که سهرگان زیادی دارید وو از انها از دست دادید و یا پرواز کرد از موضوعی خبر میدهد که شما دوستی از دست میدهید اگر بسیار غصه خوردید نشان بر این دارد که فردی نزدیک و صمیمی و عزیز را از دست خواهید داد و یا رنجیده خاطر خواهید کرد
   ولی اگر زیاد متاثر نشدید که سهره خود را از دست داده اید دوست از دست رفته نزدیک نیست و اهمیتی بر شما ندارد .
   سربلند و پیروز باشید .

 25. ابوالفضل

  با سلام
  من در خواب دیدم 2 جوجه سهره وجود دارد و یکی
  از آن دوستم برداشت که یادم نیست کدوم دوستم بود و دیگری من برداشتم که حس می کردم ماده هست و قصد تغیر آن را با دوستم داشتم که ناگهان از خواب پریدم، خواهشا راهنمایی کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   سهره در خواب معمولا به شکل همسایه تعبیر میشود و اینکه در خواب شما سهره ای داشته اید که خواسته اید با دوستتان عوض کنید ممکن است به این معنا باشد که شما و دوستتان هردو دچار مشکلی از طرف شخصی که هردو میشناسید بشوید ولی برای شما بزرگتر باشد و این خود دلیلی بر ان باشد که د رخواب تقاضای مال ایشان را نموده اید.از این رو بسیار اگاه باشید که خدای ناکرده متضرر نشوید و باید بسیار هشیار باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 26. میثم عبدیان

  سلام
  من در خواب دیدم پرنده هایی که سهره هستند چون من اصلا پرنده نمی‌شناسم به من القا شد، روی درختی چندین و چند سحره خانه ای داشند مشبک و در ورودی خانه هایشان از پایین بود و بسیار راحت میشد گرفت، و من نظاره گر اینا بودم سپس یک طاوس زیبا با دمی باز شده و جذاب دیدم بعد یک جوجه زشت دیدم که خواستم از خود دور کنم ولی طاوس زیبا آن را مالش داد او هم شد طلاوسی زیبا ولی کوچک !!
  ممنون میشم کمک کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما واضح است و به این معناست که بر سر راه اینده شما احتمالا شخصی که احتمال قفوی زن است قرار دارد که سعی بر فریب شما دارد و از همین الان مشغول صحبت کردن رجع به شما هستند زیرا در تعابیر امده است که تعبیر سهره به معنای صحبت دیگران راجع به شماست و تعبیر طاووس هم به این شکل سات که چنانچه در خواب طاووسی را دیدید که می خرامد و بال و پر رنگارنگ خود را می گشاید و جلوه می کند نشان آن است که فریب در کمین شماست و این بستگی می یابد به وضع و موقعیتی که دارید. البته این را خود بیننده خواب بهتر می داند که چه چیز زودتر فریبش می دهد.
   پس بسیار اگاه باشید تا خدای ناکرده فریب نخورید
   سربلند و پیروز باشید
   تعبیر خواب طاووس آلامتو

 27. سهیل

  در خونه یکی از دوستام بودم ی دفه ی سهره که درحال خوندن بود اومد نشست روی دستم منم گرفتمش گذاشتم توی جیبم بعد جفتشم اومد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب نشان از رابطه ی احتمالی در اینده می دهد که برای شما پیش خواهد امد و باید بدانید که برای شما سودی ندارد و فقط سبب ان خواهد شد که وقت شما بیهوده از بین برود و این مسیر ادامه داشته باشد پس بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 28. Saeed

  با عرض سلام خدمت شما،در خواب دیدم سهره های زیادی جمع میکنم حتی در دل خاک لطفا راهنمایی کنید

نظر خود را بیان کنید