تعبیر خواب طاووس

دیدن طاووس در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن طاووس در خواب چیست؟

طاووس Peacock

طاووس فریب زیبایی هاست و چون گوشت این مرغ دلفریب و چشم گیر خوردنی نیست در رویاهای ما فریب باطل تلقی می شود.

انسان به طور کلی، زن و مرد، در معرض فریب و دستخوش مطامعی است که زیبایی های جهان به او القا می کنند و نوع مرد بیش از هر چیز می تواند در معرض فریب زن باشد. به همین علت معبران طاووس را زنی زیبا و فریبنده تعبیر کرده اند که چون در منظر بیننده خواب قرار می گیرد او را می فریبد، از راه به در می برد و به باطل می کشاند.

چنانچه در خواب طاووسی را دیدید که می خرامد و بال و پر رنگارنگ خود را می گشاید و جلوه می کند نشان آن است که فریب در کمین شماست و این بستگی می یابد به وضع و موقعیتی که دارید. البته این را خود بیننده خواب بهتر می داند که چه چیز زودتر فریبش می دهد.

هستند کسانی که فریب زن را می خوردند. برخی پول گولشان می زند و دسته ای در مقابل جاه و مقام ضعف دارند. به هر حال دیدن طاووس در خواب احتمال فریب خوردن بیننده خواب را هشدار می دهد چه فریب زن و چه فریب دنیا.

☺ تعبیر خواب «طاووس» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «طاووس» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


42 دیدگاه

 1. رضا

  سلام.خواب دیدم ۲تا طاووس نز روبروی من هستند و سمت راستی از زمین دونه برداشت و به دهان من گذاشت

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند نشان از ان باشد که شما در اینده به واسطه ی مادیات از کسی فریب خورید که برای شما خیر نیست و از این رو باید بسیار اگاه باشید/
   سربلند و پیروز باشید

 2. محمد

  با سلام خدمت شما دوستان عزیز
  خواب دیدم توی یه کوچه که برام آشنا نبود، کنار در یه خونه طاووسی بود که به محض اینکه متوجهش شدم بالهاش رو باز کرد و خودنمایی میکرد، توی همین حین زنی ( حسم بهم میگفت که اون زن آدم معتقد و با خداییه حتی با اینکه نمیشناختمش ) از کنار طاووس رد شد و طاووس به اون حمله کرد و در همین حین لباس خانم آتیش گرفت (بعد از آتیش گرفتن لباس خانمه انگار طاووس غیبش زده بود )

  خانمه داشت سعی میکرد لباس بالاتنه خودش رو دربیاره و من در بیرون کشیدن لباسی که در حال سوختن بود کمکش کردم، ظاهرا آسیب جدی ندیده بود و بعدش بدو بدو رفت توی یه خونه ای، من هم لباسی که درآورده بود رو کامل خاموش کردم و متوجه شدم توی جیبش موبایله، موبایل رو درآوردم و گذاشتم کنار لباس و منتظر شدم که بیاد تا بهش بدم، توی این حین از خواب بیدار شدم، ممنون میشم تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر دیدن طاووس در خواب همانگونه که در بالا هم خوانده اید به این صورت امده است که ممکن است نشان از زنی فریب کار باشد و در خواب شما هم به همین صورت امده است و باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما از طریق کسی که با ایمان است و در زندگی شما است به ذات دیگری که برای شما خیر نیست پی ببرید و از این رو برای شما خیر است.
   سربلند وپیروز باشید

 3. نازنین ابراهیمی

  سلام من دیشب خواب دیدم پشت یه طاووسم اون داره از برگ های یه درختچه تغذیه میکنه من هی میخوام چنتا از پرهاشو بکنم ولی میترسم در همون حالت که دو دلم نگا میکنم به پاهاش و میبینم که به شدت زشتن کلا یه جوری میشم بعد از دیدن پاهاش و بعد از خواب میپرم تعبیرش چیه این خواب؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اینخواب برای شما خیر است و می تواند به این معنا باشد که ممکن است در اینده از کسی که حس می کنید برای شما خیر است چیزی ببینید که سبب شود از ایشان دوری کنید که برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. H

  من خواب دیدم که پرنده ای طاووس مانند توی خونم داشتم که اون من رو زیاد دوست داشت و دنبالم میومد و منم دوستش داشتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب داشتن طاووس باید بدانید که ممکن است به این تعبیر باشد که در اینده باید بسیار از فریب دیگران اگاه باشید که خدای ناکرده سبب نشود از مسیر اصلی زندگیتان خارج شوید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. زیبا

  سلام من خواب دیدن سه تا طاووس گرفتم و خواهرم مرا مجبور کرد ببرم یه جایی طاووس هارو تبدیل به پارچه قیمتی کردند که به خواهرهایم هم بدهم ورنگ طلایی وزیبایی داشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فروختن طاووس باید بدانید که برای شما خیر است ونشان از ان می تواند باشد که شما از چیزی که دیگری برای فریب شما فراهم کرده است خیری می بینید و ممکن است خانواده شما در این امر کمک شما باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 6. ماهی

  سلام‌.من خواب دیدم که شب تو اسمون حیاط خونمون یه طاووس سفید داره پرواز میکنه‌ بعد به خواهرم گفتم بره گوشی روبیاره تا ازش عکس بگیرم چون خیلی زیبا بود اما تا خواهرم رفت گوشی رو بیاره اون طاووسه رفت ولی وقتی رفتم یه سمت دیگه حیاطمون دیدم خوابیده منم ازش عکس گرفتم و دیدم یه جور نقاشی درهم برهم پشتش کشیده شده بود انگار یه انسان اونارو کشیده باشه. در ضمن طاووسه خیلی بزرگ بود. ممنون میشم خوابم رو تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما هشداری باشد که فریب چیزهای پر زرق و برق اطرافتان را نخورید و سعی بر ان کنید که ملاک تمام رفتارهایتان عقل و منطق باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. جهان فر

  سلام من خواب دیدم پرونده که شبیه به طاووس با خودم بردم بیرون بچرخونم بعدش انگار ی حیونی به طاووس حمله کرد طاووس پراشو باز کرد ی نوری از پراش دراومد نمیدونم حیون مرد یان ولی یادم پراشو که باز کرد ابتدا انتهای پرش شبیه مار بود بعدش دیگه پیداش نکردم رسیدم در خونه ۳تا پرنده برام درخونه گذاشتن دوتاشون پراشون رنگی بود یکی شون ی نوک بلند پهن داشت تعبیر این خواب چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است به این تعبیر باشد که به واسطه ی درگیری که ممکن است بین کسانی از نزدیکان شما رخ دهد برای شما حقایقی ثابت شود که معتبر است و باید ملاک در ارتباطاتتان قرار دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. حمید

  سلام . توی خواب اول ۱ طاووس نر رنگی زیبا بود که ۱ دفعه تبدیل شد به طاووس ماده سفید و وحشی شده بود و نوک میزد . البته آخر سر رام شد و تسلیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما خیر باشد و به این معنا باشد که در اینده از کسی که ایشان به شما بسیار نزدیک به دلیل رفتاری که ایشان انجام دهد دوری کنید که این امر برای شما بسیار خوب و نیکو است و باید در ارتباطات خود تجدید نظر کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. narges

  لطفاتعبیرخوابموبگید
  خواب دیدم از دور دست آسمون یه پرنده می اومد پایین و از بالای سر من که تو حیاط خونه بودم رد شد با دمی بلند و کشیده و رنگانگ و زیبا مثل طاووس بعد پایین تر اومد واز بالای سرم خیلی نزدیک بهم پرواز کرد طوری که من دو سه تا از پراشو برداشتم ولی تعجب کرده بودم از این اتفاق و تا اومدم به بقیه بگم پرنده رفته بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است برای شما به این تعبیر باشد که فریبی در کمین شماست و از این رو باید در رفتارهایتان بسیار دقیق باشید تا خدای ناکرده سبب ایراد و اشکالی در زندگی شخصیتان نشود.
   سربلند و پیروز باشید

 10. رضا

  سلام خواب دیدم از حیاط خونه رفتم بیرون یه طاووس دیدم با هزار سختی گرفتم اوردمش کدومش تو قفس بعد باهاش درد دل کردم و بعدشم مثل پرنده خونگی باهاش تمرین کردم تا بهم بگه بابا بعدش دونفر اومدن ازم بگیرنش میخاستم بخاطر طاووسم باهاشون دعواکنم در آخر هم طاووس مال خودم موند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   باید از جانب این خواب بسیار مراقب باشید و بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده ممکن است به واسطه ی اتفاقاتی به کسی اعتماد کنید و همیشه خود را راضی نگه دارید که ایشان به واسطه ی ورودشان به زندگی شما نمی توانند برای شما خطری داشته باشند ولی این گونه نباشد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. tarane

  سلام وقتتون بخیر من خواب دیدم که چندین پله های بلند و طولانی رو با آسونی رد میکنم و یهو وارد یه ایوان مانند بزرگی میشم که ازونجا یه ضریح شبیه حرم معصومین دیده میشه و من بغض میکنم و آرزو میکنم رو به اون ضریح و درهمون ایوان مانند، دوتا طاووس میبینم که زیبا بودن اما دم نداشتن و انگار که متعلق به اون حرم بودن…و بعدشم متاسفانه یادم نیست…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب بالا رفتن از پله به معنای پیشرفت امده است و همچنین در خواب حرم معوصومین به خیر امده است اما برای طاووس ممکن است نشان از ان باشد که شما در موفقیتی که در ایمان خود کسب می کنید نباید فریب ریاکاران را بخورید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. مرضيه

  سلام. خانم متاهلی هستم. چند شب پیش خواب دیدم دارم به آسمان نگاه می کنم که ناگهان پرواز پرنده ای بزرگ و آبی رنگ نظرم رو جلب میکنه. اول نمیدونستم چه پرنده ای هست. بعد که نزدیکتر شد فهمیدم طاووسه. اول یکی بود بعد چهار پنج تا شدند که با نظم خاصی کنار هم پرواز میکردن.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   باید بسیار در روابط خود دقیق باشید که خدای ناکرده به واسطه ی دیگری مسیری اشتباه را انتخاب نکنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. صدف کریمی

  سلام
  خواب دیدم تو یه جمعیت هستم دست تو دست مادرم داریم میریم که یهو تو تجمع مردم یه چیزی پلنگی رنگ میبینم بعد که میرم جلو میبینیم یه اقایی بالایی بلنگو بدست میخواد دعایی قران بخونه که دو تا طاووس پلنگی امدن جلوش نشستن و بعد دور اون محوطه پرواز کردن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است به این تعبیر باشد که در اینده کسانی را خواهید دید که ممکن است دشمن شما باشند و سعی در فریب شما را داشته باشند و باید در این مورد بسیار به مادرتان تکیه کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. مهرانی

  سلام ، من تو خواب میدیدم که پسردایی همسرم طاووسی رو آورده خونه ما ، همسرم اونو از پسرداییش میگیره رو دستش که یهو تو خونه به پرواز درمیاد ، بعد همسرم پنجره رو باز میکنه و میخواد که طاووس رو از خونه بیرون کنه و وقتی طاووس تو کف خونه راه میره پا رو دمش میذاره و اذیتش میکنه و من درحال ظرف شستن میترسم و از این صحنه ناراحت میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای همسر شما خیر است و نشان از ان می تواند باشد که ایشان نسبت به فریبی و دامی که ممکن است در اینده به ان دچار شوند بسیار اگاه هستند.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. مهسا

  با سلام من خواب دیدم دو تا طاوس در اسمان پرواز میکنند و طاوس نر به سمت من آمد و از کنار من رد شد و یک پر از او روی زمین افتاد و من آن را برداشتم بیزحمت تعبیر این رو لطف میکنید ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بسیار نسبت به اطرافیان خود دقیق باشید که خدای ناکردی به واسطه ی کسی شما به راه اشتباه کشیده نشوید.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. سیاوش

  سلام. من خواب دیدم طاووسی جلوی من بالهاشو باز کرده. از کنارش گذشتم اما دوباره برگشتم بغلش کردم بعد طاووسی با نصف بدن دیدم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب می توان این خواب را به این صورت تعبیر کرد که شما در اینده نسبت به چیزی یا شخصی اگر احساس بدی داشتید باید بر ان عقیده بمانید که در غیر این صورت ممکن است برای شما سبب فریب شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 17. ز _خ

  سلام من خواب دیدم دوتا طاووس یکی رنگارنگ یکی تیره رنگ توخونم هست ولی جاریم اومد اونا رو انداخت بیرون لطف میکنید تعببرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و نشان از ان می تواند باشد که به واسطه ی ان شخص شما از فریبی که ممکن است برای شما وجود داشته باشد رهایی یابید.
   سربلندو پیروز باشید.

 18. آیسو

  تعبیر خواب دیدن بچه طاووس های زیادخوشگل چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن طاووس در خواب نشان از ان می تواند باشد که شما ممکن است فریب کسی را بخورید و باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. هانیه

  خیلی ممنون بابت تعبیر خوابم

 20. هانیه

  سلام خسته نباشید من خواب دیدم مراسم جهیزیه برون خواهرم هست،تو خونه ی پدرم، همون طور که دارن وسایل رو میبرن، من متوجه شدم یک طاووس تو خونه داره پرواز میکنه خیلی تعجب کردم بعد فهمیدم بابام طاووسو برا خواهرم خریده یکم ناراحت شدم و حسودیم شد… بعد یکی دو تا از مردها آمدن که بگیرنش… به محض اینکه میخواستن بگیرنش طاووس شروع کرد به دنبال کردن من هر چی میدوویدم دنبالم پرواز میکرد…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب طاووس امده است که به معنای فریب است و این فریب میتواند در هر زمینه ای باشد که فکرش را بکنید و برای شما این خواب ممکن است به این شکل تعبیر یابد که یا برای شما و یا برای خواهرتان تصمیمی در راه است که ممکن است در ان فریبی برای شما باشد و از این رو باید بسیار آگاه باشید و اینکه در خواب خواستگاری هم بوده است ممکن است اشاره ای به ان باشد.
   سربلندو پیروز باشید

 21. نوشین

  خواب من دوتا طاووس بود که یکی آبی یکی رنگارنگ ،رنگارنگ تبدیل به یه مرد خوش هیکل و خوش چهره بود از من میخواست که براش غذا پیدا کنم و اینکه خیلی شرم داشت بخواد سمت من بیاد.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب طاووس به معنی زنی است که فریب می‌دهد و نشان از گول خوردن دارد و شما اگر در رابطه ای هستید و با او همراه هستید مراقب باشیدک گول ظاهر آن فرد را نخورید. در تعابیر گوناگون طاووس به معنی پول هم هست که انسان به خاطر پول گول افرادی را می‌خورد. پس مراقب باشید
   سربلند و پیروز باشید.

 22. درست است خواب من تعبیرش همین بود که حسزت یک عمرزندگی بی مشکل میخوردم این خواب در ماه مبارک رمضان پیدم

نظر خود را بیان کنید