تعبیر خواب طوطی

دیدن طوطی در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن طوطی در خواب چیست؟

طوطی parrots

طوطی در خواب های ما شخصی است وراج، پر حرف، مکرر گو و در عین حال بدیع و ظریف وسرگرم کننده چنین شخصی اگر دارای حسن نیت باشد می تواند انسان را خوش دل و شاد نگه دارد و اگر طینتی ناپاک داشته باشد فتنه انگیز و مزاحم وخطر آفرین می شود.

معبران کهن نوشته اند طوطی غلام و فرزند غلام است و چنانچه ببینید که طوطی ازدست شما گریخت فرزند غلام شما می گریزد یا فرزند خودتان به سفر می رود.


اگر در خواب ببینید که طوطی خوش رنگ و سخن گوئی در قفس دارید یا مصاحبی سرگرم کننده می یابید یا خوتان در شرایطی قرار می گیرید که جرات ابراز عقیده پیدا نمی کنید و مجبور می شوید آن چه رئیس شما یا آمر و فرمانده شما می گوید تایید و تکرار کنید.


اگر چه خلاف میل شما و مخالف عقل سلیم باشد. اگر در خواب ببینید که کسی طوطی برای شما هدیه آورد مهمانی برای شما می رسد که با توصیفی که در آغاز کردم هم می تواند عزیز و گرامی باشد و هم مزاحم و رنج افزا.


اگر خودتان به کسی طوطی بدهید دو حال دارد. اگر آن طوطی را دوست داشته باشید به گیرنده طوطی آزار می رسانید و او را ملول می کنید و می رنجانید ولی اگر آن طوطی را دوست نداشته باشید به او محبت می کنید و خدمتی در حق او انجام می دهید.


گرفتن طوطی به عنوان هدیه نشان دریافت سوغاتی راه دور است. چنانچه ببینید کسی یک طوطی به شما هدیه داد سوغاتی دریافت می کنید که از دیار دور فرستاده شده و برای شما هم تعجب و حیرت می آوردو هم شادی.

روی هم رفته دیدن طوطی در خواب بد نیست و هر چه خوش نقش و نگار تر باشد بهتر است.


☺ تعبیر خواب «طوطی» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «طوطی» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


29 دیدگاه

 1. سمانه

  سلام من توخواب دیدم تویه جای سرسبز هستم پرازطاووس وطوطی که رنگهای زیبایی داشت نشستم بودم که یاو دیدم پرندهای خوش رنگ و زیبا اضافه شدن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب طوطی می تواند به این معنا باشد که کسانی که نباید اطراف شما را گرفته اند که خیر نیست و نشانی از ان است که این افراد برای شما ظاهری بیش ندارند.
   سربلند و پیروز باشید

 2. مهدی

  سلام
  من چند وقتی هست خواب میبینم یک یا چند قفس پرنده دارم که بهشون رسیدگی نکردم و بعد از مدتها بهشون رسیدگی میکنم و پرنده های مریض و درمان میکنم و به پرنده های گرسنه غذا میدم و بعدش پرنده ها سرحال میشن قبلا خواب دیدم قناری هست و امروز خواب دیدم طوطی که طوطیه با من قهر کرده بود و زشت شده بود بعد که بهش رسیدم پرهاش ریخت و پرهای تازه دراورد و با من اشتی کرد و به سمتم پرواز کرد طوطی سفید و رنگی

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما که تکرار شده است ممکن است دارای تعبیر عینی نباشد و بیشتر نشان از ان باشد که شما کاری را در زندگیتان رها کرده اید که استرس ان همیشه به همراه شماست و به همین دلیل چنین چیزی را دیده اید و از طرف دیگر هم می تواند نشانی از ان باشد که شما باید بسیار به کارهایتان اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. ویدا

  سلام من خواب دیدم که ناگهان یه طوطی سفید زخمی جلوم روی زمین افتاده اعتنایی بهش نکردم بعد دیدم که طوطی داره گردو های با پوست قهوه ای میشکند و میخورد طوطی بزرگ و وحشتناک شده بود پرها و منقارش خونی بود و خشمگین احساس کردم میخواهد به من حمله کند کاسه چشم طوطی جداشده بود تکان میخورد قصد فرار کردن از دست طوطی داشتم که به پشتم زد طوری که از خواب پریدم و حس کردم کسی به من زده تا از خواب بیدار شوم اما کسی نبود

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس تعبیر خواب طوطی می تواند نشانی از فردی در نزدیکی شما باشد که برای شما حکم مزاحمی دارد که باید ان را از زندگی خود دور کنید و از این رو بسیار دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. دانیال

  باعرض سلام
  بنده خواب دیدم اتفاقی در محله هستم و در آنجا پرندگان بسیاری بودند ک من نمیشناختم چ پرنده ای هستن تصمیم گرفتم یکیشونو بگیرم و باخودم ببرم ک یهویی ی پرنده بزرگ و رنگی زیبا دیدم و اونو باتقلای زیاد گرفتم وقتی صورتشو دیدم صورت شبیه انسان بود واینکه من اون پرنده رو پیش خودم نگه داشتم
  اگه لطف کنین تفسیرشو ممنون میشم ازتون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند به این معنا باشد که شما در اینده از بین افراد زیادی که می شناسید کسی را انتخاب کنید که با ایشان صمیمی تر از دیگران باشید که خوب نیست زیرا در خواب شما فردی دورو بوده است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. فاطمه کریمی

  سلام من خواب دیدم سوار یک اتوبوس پرازمسافر هستم اتوبوس هم درحال حرکت از جاده هست من از پنجره بیرون نگاه میکردم که پر از پرنده های زیبا بود من تا حالا همچین پرنده هایی ندیده بودم خیلی زیبا بودن یکدفعه یک پرنده که با جفتش ایستاده بود من دید فکر کنم طوطی بوددنبال من راه افتاد میخاست که من بگیرمش من هم اون گرفتم واون پرنده در بغلم نشست جفتش اول نیومد وقتی دید جفتش همراه من داره میره اون هم دوید وخودش به من رسوند اما پیش من نموند رفت رو دوش یک نفر دیگه دوباره اون گرفتم میخواست فرار کنه گذاشتم رو دوش شوهرم اونجا موندجفت نر بود اونی که تو بغل من خوابیده بود ماده تعبیرش چی میشه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند دقیقا در کمال تعجب نشان از کسانی باشد که در اطراف شما هستند و شما سعی در دور کردن ایشان دارید زیرا که بسیار وراج هستند و از این رو نمی توانید ان را دور کنید که در خواب هم به همین صورت امده است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. ayato_08

  عام….خواب دیدم خونه یه فرد نا آشناییم و اون یه طوطی نر سفید با تاج زرد نوک کوچیک نسبت به بدنش داشت و منو و خواهر بزرگترم باهاش بازی میکردیم تا اینکه لب پنجره نشست و خواهرم به دمش دست زد و اون طوطی فرار کرد و تو حیاط نشست و کسی براش مهم نبود ولی بیرون خونه و تو کوچه اون طوطی یه دعوا راه انداخته بود تا اینکه رفتم و برش داشتم و طوطی میخواست بهم نوک بزنه ولی وقتی نازش کردم آروم شد و از خواب بیدار شدم……تعبیرش چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب به احتمال زیاد کسی را به شما نشان دهد که در اینده با ایشان اشنا شوید که هم برای شما خیر دارد وهم بسیار وراج است و از این رو می تواند خوابی خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مریم

  سلام من خواب دیدم که همسایه مان یک طوطی و یک کاسکو را پیش من امانت گزاشته بود تا به سفر بروند.
  و وقتی که از سفر برگشتن مادرم دو پرنده را به انها پس داده بود و من کمی ناراحت شده بودم که دیگر پیشم نیستند.لطف میکنید تعبیرشو بگید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است برای شما به این تعبیر باشد که شما بابت کسانی که به انها هیچ نیازی ندارید ممکن است در اینده ناراحت شوید و باید بیشتر در روابطتان دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. Mahya

  سلام من واقعا یک پرنده دارم که برای اینکه بهش الرژی داشتم بردنش
  طوطیم کوتوله برزیلی بود نژادش
  خواب دیدم که طوطیم پیشم و یک دفعه تبدیل به یک بچه ۱ ساله میشه
  این تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس اتفاقاتی که برای شما در واقعیت رخ داده است احتمالا دارای تعبیر نیست و از این رو از دیدن آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. الهه

  سلام.من خواب دیدم یه طوطی آبی خریدم وپول ان راپرداخت کردم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب خریدن طوطی ممکن است به این معنا باشد که شما خود به دست خود با کسی آشنا خواهید شد که فردی وراج و پرحرف است.
   سربلند و پیروز باشید

 10. ناشناس

  سلام من خواب دیدم ی طوطی کاسکو که تمام تنش پراز کنه و مگس بود به من و همسرم چسبیده بود که کمکش کنیم با خودمون ببریمش تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این تعبیر باشد که شما در اینده باید به کسی که در اطراف شماست و سبب حال خوب شماست کمک کنید و نباید در این کار دریغ کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 11. Manosh

  سلام من در خواب دیدم که یک طوطی مرده بود ولی بعدا دوباره زنده شد و اولین کاری که کرد آب خورد و بعدا سرحال پرواز کرد و شروع کرد به آواز خواندن میشه بگین تعبیرش چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب می تواند نشان دهنده ی ان باشد که کسی که در اطراف شماست به این موضوع دچار خواهد شد اما نه به این صورت و ممکن است دچار مشکلی شود که به کمک شما نیاز پیدا کند.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. داوود

  خواب دیدم طوطی در قفس سرش جایی گیر کرد و کنده شده و طوطی ارام ی گوشه نشست و از گردن کنده شدش خون میومد تعبیرش چیه.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب براساس تعابیر خواب ممکن است به این معنا باشد که شما کسی را از دست دهید که مصاحبی خوش مشرب است.
   در رفتار خودتان دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. احمد

  من خواب دیدم دوتا طوطی بزرگ سبز رنگ داشتن جفت گیری میکردن تعبیرش چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب طوطی آمده است که نشان بر شخصی پر حرف و وراج و مکرر گو دارد و این که اگر نقش نگارش خوش رنگ باشد بهتر و خوب تر است و این که از هم صحبتی با آنان لذت خواهید بردو اینکه طوطی نشان بر فرزند و غلام هم دارد که خوب شما فرزند و غلامان بیشتر خبر می‌دهد.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. سپیده

  من خواب دیدم ک طوطی از روی دستم اوفتاد و درجا مرد چه تعبیری میتونه داشته باشه؟

 15. عابد

  لطفآ تعبیرش را برام بفرستید.

 16. عابد

  سلام.ﻣﻦ ﺧﻮﺍﺏ ﺩﯾﺪﻡ ﮐﻪ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩﻡ ﺑﻪ ﯾﻪ ﺯﯾﺎﺭﺗﯽ ﺑﻌﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﺗﻮ ﺁﻥ ﻣﺤﻞ ﻣﯿﮕﺸﺘﻢ ﯾﻪ جایی شبیه جایگاه زباله ها یه ﻃﻮﻃﯽ ﺯﺧﻤﯽ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ تو اون زباله ها ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﻣﻦ ﻫﻢ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺩﻡ ﺗﺎ ﻣﺪﺍﻭﺍ ﮐﻨﻢ.

نظر خود را بیان کنید