تعبیر خواب جواهرات

دیدن جواهرات در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جواهرات در خواب چیست؟

جواهرات jewelry

همانطور که می‌دانید جواهرات به خاطر قیمت بالا، ارزش زیبایی شناسی آن و حالت خوبی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر در خواب خود جواهر را مشاهده کردید،  این موضوع نشان دهنده تصویر شخصی از زندگی و نیز  ارزشی است که برای خود قائل هستید. این مورد نشان دهنده سلیقه شما و چیزهایی است که در زندگی با اعتماد به نفس کامل به دست آورده اید.

دیدن طلا و جواهر در خواب دانش شما در مورد مسائل مهم زندگی را آشکار می‌سازد. به احتمال زیاد پیشرفت‌های قابل توجهی در زندگی حرفه‌ای و شغلی  خود خواهید داشت.

اگر انواع و آیتم‌های مختلفی از جواهرات را در رویای خود مشاهده کردید، به احتمال زیاد شاهد پیشرفت‌هایی در زندگی شخصی خود خواهید بود.


جنبه روانشناسی/ احساسی:

یک واقعیت غیر قابل انکار وجود دارد  و آن هم این است که دیدن جواهرات و طلا در خواب نماد و سمبلی از زندگی واقعی است.

اگر در خواب خود جواهر و طلا را مشاهده کرده اید به این معنی است که  روابط خود را ارزشمند می‌دانید و دوست دارید با دیگران ارتباط خوب و سازنده ای داشته باشید. این موضوع همچنین نشان دهنده ارزشی است که شما برای کیفیت و دانشی که در اختیار دارید قائل هستید.

از لحاظ احساسی، جواهر و طلا در خواب نشان دهنده احساس شخصی شما در مورد وضعیت و حالت زندگی است.

اگر در خواب خود جواهرو طلا را دیده اید، نشان دهنده مواردی در زندگی است که شما به آن اهمیت می‌دهید. همچنین این موضوع بدین معناست که شما روح غنی دارید.

اگر در خواب خود جواهر یا طلایی را هدیه می‌گیرید، این بدین معناست که شما  نیاز دارید ارزش نشان داده شده را در زندگی شخصی خود ادغام کنید.

دیدن طلا و جواهرات در خواب بدین معنی است که  فرد مورد نظر دوست دارد خود را به خوبی به جهان عرضه کند. او تلاش می‌کند عشق و محبت را به دیگران هدیه نماید و با آن‌ها مهربان باشد.

بر اساس نظری که برخی از تحلیلگران خواب دارند، افرادی که در خواب خود طلا و جواهرات را می‌بینند خواستار حفاظت از خود در قالب ثروت هستند.


معنای واقعی:

طلا و جواهرات بسیار گران قیمت هستند و نشان دهنده وضعیت شخصی شما می‌باشند. دیدن چنین مواردی در خواب ممکن است نشان دهنده ارزشی باشد که فرد برای خود قائل است.

این رویاها همچنین نشان دهنده این است که فردی دوست دارد خود را در زندگی واقعی به خوبی به تصویر بکشد.

اگر خود را در فروشگاه طلا و جواهرات مشاهده کردید این موضوع نشان دهنده شادی، خوشحالی، لذت و جشن و سرور در زندگی واقعی است.

طلا و جواهرات در خواب نشان دهنده  ارزشی است که برای روابط خود قائل هستید. نوع جواهراتی که در خواب مشاهده می‌کنید ارزشی که برای کیفیت و صفات خود قائل هستید را مشخص می‌کند.

دیدن طلا و جواهرات در خواب همچنین بازتابی از لذت بسیار زیاد در زندگی است.


ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خواب زیورآلات، مال و اموال و همچنین زینت زنان و «کنیزان» می‌باشد (به اندازه‌ای که در خواب دیده‌ای).‌‌‌‌‌

کرمانی می‌گوید: تعبیر خواب زیورآلاتی که از جنس طلا می‌باشند، برای زنان ملک و دارائی، ولی تعبیرش برای مردان چیز حرام است.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر مرد هستی و در خواب ببینی زیورآلات زنانه داری، یعنی دچار غم و اندوه می‌شوی.

اگر ببینی زیورآلات آراسته و زیبایی از جواهرات بر تن خودت داری، یـعنی به اندازه آن مال حلال به دست می‌آوری.

اگر ببینی زیورآلات خود را از دست داده‌ای، یـعـنـی دچار غم و اندوه می‌شوی (دفع بلا و گرفتاری).

اگر خواب ببینید زیورآلات خود را به کسی می بخشید ، نشانة آن است که بیش از اندازه ولخرجی می کنید.

گم کردن زیورآلات خود در خواب ، علامت به دست آوردن موقعیتی خوب در زندگی است.

☺ تعبیر خواب «جواهرات» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جواهرات» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


24 دیدگاه

 1. کیوان ۲۰

  سلام و درود
  بنده خواب دیدم یک سنگ طلایی حدودن نیم کیلویی در دستم هست . وقتی اون رو به سنگهای دیگه میزنم سنگهای بی ارزش هم طلا میشوند . ۳ سنگ تبدیل به طلا شدن در پایان.
  با سپاس فراوان

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر دو وجه است که می تواند یا نشان از ارزوی شما برای به دست اوردن پول باشد و یا اینکه نشانی از ان باشد که شما فقط به دنبال رسیدن به چنین چیزی هستید و در ارزوی ان هستید./
   سربلند و پیروز باشید

 2. لیلی

  خواستگارم خواب دیدن که در بین وسایلش یه جفت گوشواره انگشتر و گردنبند بدل پیدا کردن که طلا فروش به عنوان مدل به ایشون دادن. ولی خواستگارم برا من کنار گذاشته و اتفاقی توی وسایلش پیدا کرده

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است نشانی از ان باشد که ایشان باید بیش از چیزی که برای شما در نظر گرفته اند به شما تخصیص دهند و نشانی از اهمیت بیش از حد ایشان به شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. ندا

  خواب دیدم خواهرم یک سرویس که روش سنگ درشت کار شده بود و بسیار طراحی خاص و زیبایی رو داشت با شادی و حالت سوپرایزی بهرمن هدیه داد، و مدام میگفت سرویس برلیان، سرویس برلیان، در صورتی که که معلوم بود برلیان نیست، من خیلی خوشحال بودم، و گوشواره سرویس رو گوشم کردم، تعبیرش رو میفرمایید

 4. Mitra

  دو بار با دو شب فاصله خواب دیدم که در کوهستانی هستم و اونجا کوه رو می کنند و بدلیجات خیلی قشنگ و زیبای زیادی برای فروش نشان می دهند .که من هم خیلی خوشم می آید ولی نمی خرم می روم خواهرانم بیارم که بریم بخریم .

 5. رحمت

  با سلام خواب دیدم که مادرم در عروسی دوستان در حال پوشیدن زیورآلات است و من جلوی او به نشانه احترام زانو زدم

 6. عباس

  سلام ارادت
  بنده خواب دیدم جواهر فروشی دارم شخصی به من زنگ زد و گفت جواهرات من آماده هست یا نه و آمد و اشتباها جعبه جواهرات شخص دیگری را به او دادیم بعد صاحب جعبه جواهر که یکی از دوستان بود آمد و فهمید که ما جعبه او را به کس دیگری دادیم ناراحت شد و رفت که مجدد تهیه کند ولی گران بود و گفت 70 تومن قیمت دارد بعد ما به او گفت که نگران نباش و ما برای تو تهیه میکنیم و خسارت تو را میدهیم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند به این صورت تعبیر شود که شما ارزش های اشخاص اطرافتان را به اشتباه با دیگران درگیر کنید که خیر نیست و باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. فاطمه بانو

  سلام
  من خانومی مجرد هستم چندین خواب دیدم که پدر فوت شده ام بهم یه چیزی مثل پلاک طلای کار شده دادیا یه چیزی مثل سکه میشه تعبیرش کنید؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب نشان دهنده ی عدم حضور و خلا حضور ایشان در زندگی شماست و در تعابیر خواب به این صورت تعبیر امده است.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. کوثر

  سلام من خواب دیدم زنداییم برای تولدم یه عالمه النگو و ذستبند طلا هدیه اورده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشان دهنده ی ان باشد که از ایشان به شما محبتی رسد که به عمد است و ایشان به قصد این موضوع را برای شما رقم خواهند زد و از این رو برای شما بسیار خیر است ونگرانی از بابت آن وجود ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. سما

  خواب دیدم پدر شوهرم مبلغ زیادی پول به من داده ومن اورا از خوشحالی بوسیدم خواهر شوهرم گردنبند و گوشواره های که میدانم درخواب بدل هستند و لی ارزش زیاد دارند رو به من نشون میده تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شام از جهت تعابیر خواب خیر است و میتواند به این معنا باشد که به شما محبتی خیر رسد و شما در صدد جبران ان بربیایید که امری حسنه است وسعی کنید که با خوبی کردن به دیگران خوبی را به زنگی خود بیاورید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. علی

  درخواب دیدم کسی در باغبان سکه ای قدیمی دید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این نشانه ی ارزشی نهفته می تواند باشد که در نزدیکی شماست و به این صورت در خواب شما خود را نشان داده است و از این رو باید بسیار به اطراف خود اگاه باشید که اگر این موضوع برای شما به واقعیت بپیوندد بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. مبینا

  خواب دیدم درخیابان میروم ومغازه ای پرازطلا وجواهر است ولی نمیخرم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب دارای تعبیر نمی تواند باشد و نشانه ای از ارزوها و امیال درونی می تواند باشد که در خواب ما به بهترین شکل خود را نشان می دهند.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. Shohreh

  دیشب خواب دیدمداریم حاضر میشیم بریم مجلسی من یه سرویس بدل رنگ طلا و یکن سیاه شده میندازم گردنم و دستم.خواهر زاده ام ولی دستبندای باریک طلا داره.همچنین معشوقه ام رو دیدم که اومده خواستگاریم ولی دو دله .و تو ماشین نشسته هز دلایلش میگه.که حواسش پرت میشه تصادف ارومی میکنه..من متاهل هستم❤

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانیدکه نگاه شما به ایشان اگر این بوده است که شما از ایشان چیز کمتری به دست دارید نشان از ان داردکه خود را در زندگی واقعی از دیگران کمتر می پندارید و این موضوع برای شما در خواب نشان داده شده است و اگر هم عکس این موضوع بوده است باز هم به معنای ان است که شما اعتماد به نفس زیادی دارید و معمولا اینگونه خواب ها به این موضوعات اشاره دارد و نباید از بابت آن نگران باشید.
   سربلندو پیروز باشید

 13. Baran

  با سلام
  من دخترم و خواب دیدم خواهر زاده ام خود را خشک از بدلیجات درخشنده زرد رنگ ب رنگ طلا کرده است و من خیلی خوشحال بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب امده است که این خواب به این صورت تعبیر می گردد که ایشان در پیش شما منزلتی بسیار خواهند دریافت کرد که به واسطه ی عملی است که انجام خواهند داد.
   سربلند و پیروز باشید

 14. sahar

  من خواب دیدم یه بسته توی دستم هست که پر از انگشترهای طلاست با طراح های مختلف.تعبیرش چیه؟

نظر خود را بیان کنید