تعبیر خواب گنجشک

دیدن گنجشک در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن گنجشک در خواب چیست؟

دیدن گنجشک در خواب نشانه چیست

گنجشک ظاهرا بی آزار است ولی برای مزارع و سر درختی ها و میوه ها زیان رسان است که روستائیان بیشتر با آن آشنا هستند.

در خواب گنجشک مردی است پر هیا هو اما فاقد اصالت و ریشه و مالی است که دیر نمی پاید و زود از چنگ دارنده آن می رود.

برخی از معبران گنجشک ماده را به زن تعبیر کرده اند که اگر پرهای رنگین داشته باشد خوب روی است و چنانچه مثل قناری زرد باشد بیمار گونه است.

به طور سمبلیک هوس های زود گذر در خواب به صورت گنجشک خود را نشان می دهند و این چیزی نیست که بتوان به آن خوشدل بود و دل بست چرا که چون گنجشک زود می پرد و می رود و فقط بانگ و صدایش را از خانه همسایه می شنویم.

چنانچه ببینید که گنجشکی در قفس دارید با مردی مدعی قدرت برخورد می کنید که بر او مسلط می شوید و پیروزی حاصل می نمائید.

اگر گنجشکان بسیاری را بر درخت دیدید که صدا می کردند و جیک جیک می نمودند کسانی پشت سر شما بد می گویند و عیب جویی می نمایند و چنانچه درخت خانه خودتان بود اهل خانه عیبی در شما سراغ دارند که نمی خواهند بگویند یا نمی توانند فاش کنند.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب پرنده

☺ تعبیر خواب «گنجشک» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «گنجشک» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

16 دیدگاه

 1. یاشنا

  سلام من خواب دیدم ک یادم رفته پنجره اتاقمو ببندم نصف شب بیدار شدمو دیدم اتاقم پرررر از کنجشکه خواهرم صدا کردم بیاد بیرونشون کنه ولی خواهرم چهار.پنج تاشو ریخت رو شکم من یکیشم رو سرمه انگار

  • سیمین فرهنگ

   با سلام
   در تعبیر خواب گنجشک امده است که نشان بر مردی پر هیاهو که مال و اموال از خود ندارد فاقد اصالت است که دیر نمی پاید و زود از چنگ دارنده آن می رود.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. نیما

  سلام .
  من خواب دیدم رفتم توی یه مغازه ای و توی یه قفسه ای که بالاسرم بود یه تشت آبی رنگ بود که توش پر از گنجشک بود بیشترشونم بچه بودن اگه اشتباه نکنم . میشه تعبییرشو بگیدالبته به صاحب اونجا گفتم که من دوتاشونو میخوام

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این شکل است که در آرامش رابطه زناشویی و یا شریک عاطفیتان افرادی دخالت خواهند کرد و آرامشتان را بر هم خواهند زد که نشان بر خوبی ندارد صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. علیرضا حقیقی

  گنجشک از صبح تا شب در گرمای زیاد شیشه‌ پنجره را کوبید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب گنجشک آمده است که به معنای شخصی پرهیاهو است و این در خواب شما هم میتواند صادق باشد و ممکن است به این شکل تعبیر گردد که شما دراینده و یا هم اکنون کسی دارید که بسیار بر شما اصرار برای نزدیکی می ورزد و ایجاد رابطه با ایشان برای شم هیاهو و مشکلاتی خواهد داشت که باید بدان واقف باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. مهناز

  سلام من خواب دیدم که دو جوجه ی پرنده دارم و دو گنجشک بزرگ که بیرون از قفس کنارم بودند . لحظه ای قافل شدم دیدم که پرنده های بزرگتر جوجه ها رو خوردند و من هر کار کردم نتونستم نجاتشون بدم. ناراحت بودم از طرفی هم پرنده ی بزرگتر هم مال خودم بود و نمیتونستم جوجه رو به زور از اون بگیرم و بهش آسیب بزنم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید خدمت شما عرض کنم که به این معنا میتواند باشد که شما اینده ی درخشانی در پیش دارید ولی باید برای رسیدن به هدفتان از برخی از هوس های زودگذر دست بشورید و این در خواب همان گنجشک است و ان پرنده ی بزرگتر پرنده ی اقبال شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 5. حسین خرمی

  خواب دیدم تو مسجد هستم و تعداد زیادی گنجشک در داخل مسجد بود و حدود ۲۰ تا از آنها تا منو دیدند آمدند و روی سرم نشستند

  • یاسین صداقت

   با سلام تعبیر خواب شما بسیار خیر است . و گنجشک برسره شما نشسته است یعنی انکه صاحب مقام میشوید به گفته ابن سیرین بر گروهی بزرگی میکنید . و مال و اموال به دست می اورید .
   سربلند و پیروز باشید

 6. شایسته

  درود برشما و ممنون از زحماتتون. کاش کامل تر بود توضیحات. مثلا من مجردم و خواب دیدم چیزی رد شد از کنار من و خواهرم. خواهرم گفت قورباغه بود؟! چندقدم دنبالش رفتم دیدم بچه گنجشکه. گفتم وای نه گنجشکه و خوشحال شدم. برداشتمش تو دستم و بهش آب دادم. آب دادن به گنجشک و پیدا کردنش چی تعبیر میشه؟

  • معصومه

   سلام وقت بخیر من بعد از نماز صبح خواب دیدم داخل حمام یه گنجشک که هی منو اذیت می کنه منم گرفتمش به خیال اینکه من یه زدم به دیوار بعد نگاه کردم دیدم گنجشک که مرده خیلی ناراحت شدم توی دستم بود بهش نگاه میکردم و تکان میدادم که حالا یا به هوش بیاد یا زنده بشه خیلی از این خواب نگران و ناراحتم لطفا تعبیرش بهم بگید ممنون

   • یاسین صداقت

    با سلام
    تعبیر خواب گنجشک به گفته معبران بزرگ خیر است نشان از شادی و سرزندگی دارد. و اینکه ان را کشته اید نشان از ان دارد که ضرری به خود میرسانید پس مراقب باشید و صدقه بدهید.
    سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   پیدا کردن گنجشک بر این تعبیر است که شما به همان اندازه صاحب مال میشوید .
   سربلند و پیروز باشید

 7. باران

  گنجشکی که روی سر بنشیند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بسیار خیر است . صاحب مقام میشوید انشالله
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید