تعبیر خواب گنجشک

دیدن گنجشک در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن گنجشک در خواب چیست؟

دیدن گنجشک در خواب نشانه چیست

گنجشک ظاهرا بی آزار است ولی برای مزارع و سر درختی ها و میوه ها زیان رسان است که روستائیان بیشتر با آن آشنا هستند.

در خواب گنجشک مردی است پر هیا هو اما فاقد اصالت و ریشه و مالی است که دیر نمی پاید و زود از چنگ دارنده آن می رود.

برخی از معبران گنجشک ماده را به زن تعبیر کرده اند که اگر پرهای رنگین داشته باشد خوب روی است و چنانچه مثل قناری زرد باشد بیمار گونه است.

به طور سمبلیک هوس های زود گذر در خواب به صورت گنجشک خود را نشان می دهند و این چیزی نیست که بتوان به آن خوشدل بود و دل بست چرا که چون گنجشک زود می پرد و می رود و فقط بانگ و صدایش را از خانه همسایه می شنویم.

چنانچه ببینید که گنجشکی در قفس دارید با مردی مدعی قدرت برخورد می کنید که بر او مسلط می شوید و پیروزی حاصل می نمائید.

اگر گنجشکان بسیاری را بر درخت دیدید که صدا می کردند و جیک جیک می نمودند کسانی پشت سر شما بد می گویند و عیب جویی می نمایند و چنانچه درخت خانه خودتان بود اهل خانه عیبی در شما سراغ دارند که نمی خواهند بگویند یا نمی توانند فاش کنند.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب پرنده

☺ تعبیر خواب «گنجشک» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «گنجشک» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


39 دیدگاه

 1. Samin

  سلام
  من خواب دیدم یه گنجشک که روی سرش بین بال هایش آبی بود از لانه درآمد و من دست هایم را باز گذاشتم و گنجشک آمد بین دست های من خیلی آرام نشست من بوسیدمش و به دیگر افراد خانواده ام نشان دادم که انگار ترسید و به زور از دستانم پرید اما دوباره گنجشک کوچکترین که انگار جوجه ی همان گنجشک بود آمد و من گرفتمش و در کنار مادرش رهاش کردم .‌‌‌‌‌
  .

 2. ملکوتی

  سلام من خواب دیدم می خوام گنجشک بگیرم و کباب بزنم و بخورم و یکجا نشسته بودم و یه پرنده ای نزدیکم بود و روی زمین نشست من هم زود با دستم گرفتمش و نگاه کردم دیدم گنجشک نیست و دم جنبانک هست بعد رهاش کردم تعبیر خوابم چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند نشانی از ان باشد که شما در اینده به واسطه ی تلاش برای رسیدن به کسی که برای شما خیر هم می تواند نباشد به کسی دیگر نزدیک شوید که باید فاضله خود را حفظ کنید که برای شما خیر نخواهد بود.
   سربلند و پیروز بباشید

 3. رسول

  خواب دیدیم ۳گنجشک روی هم هستن گنجشگ وسطی بالای خورد و گنجشگ پایینی اون وسطی خورد تعبیر ش چی می شه مچکر

 4. .

  سلام من خواب دیدم از زیر چاه بسته ای صدای جیک جیک میاد بعد رفتم کنار یه هو یه پرنده ای که نمیتونست بال بزنه از زیر چاه اومد بیرون خیلی کثیف بود منم چون از پرنده میترسم نرفتم پیشش و رفتم اونور هررچقد اومد سمتم که کمک کنم بالا شو باز کنه نکردم آخرم خودش بالشو باز کرد رفت رو شونه یه نفر فک کنم مامانم نشست

 5. ♡♡

  سلام وقتتون بخیر
  تعبیر خواب کباب کردن گنجشک چیه

 6. علیرضا

  سلام درخواب گنجشکی داخل خانه گیر افتاده آن را گرفته دستی برآن کشیده و آن را آزاد کردم

 7. مهران

  سلام
  من خواب میدیدم که کنار خیابونی چندین گنجشک روی زمین بودند و من هر کدام را که برمی‌داشتم میدیدم حالش خوب نیست و نمی‌تواند پرواز کند…هی سرشان را بلند می‌کردند که بلند شن و پرواز کنند ولی سرشان میافتاد و نمیتوانستن.

 8. آوا

  سلام
  خواب دیدم پسرم که سه سالشه با چوب زد به سر گنجشک و سر گنجشک جدا شد ولی همچنان گنجشک پرواز میکرد بدون سر

 9. :

  سلام
  خواب دیدم یه مار سیاه تو دیوار خونمون گنجشک میخوره. ۲دفعه هم خواب دیدم. تعبیرش چیه؟
  ممنون

 10. فاطیما

  سلام من خواب دیدم ۴ یاکریم ک خیلی زیباتر و رنگین تر بودن در حیاط خانه ما ب دنیا امدند ولی اخری ک از همه کوچکتر بود و زرد بود روی موهای من مرد

  تعبیرش چیه؟

 11. ثمین

  با سلام
  من خواب دیدم تعداد بسیار زیادی گنجشک یا پرنده‌ای شبیه گنجشک به پاهای من جسبیدند. البته از پا جداشون کردم.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند برای شما به این معنا باشد که در اینده کسانی که یاوه گو هستند در مسیر شما بخواهند خللی وارد کنند که به نتیجه نرسند و از این رو می تواند برای شما خوابی خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. دانش

  من خواب دیدم که کنجشکی داخل قفس است وخیلی بی‌تابی میکنه من داشتم به افرادی تحویلش میدادم به یکباره از قفس خارج شد ومدام روی سر من حالت حمله داشت ومنو اذیت می‌کرد ودر آخر داشت قفس خالی را بلد می‌کرد

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است به این تعبیر باشد که در اینده نه چندان دور کسی را که نباید کمک کنید که برای شما مزاحمتی ایجاد کند و ممکن است مردی باشد که به شما خیری نرساند.
   سربلند و پیروز باشید

 13. ثنا سعادت خواه

  من خواب دیدم چند نفر دنبال یک گنجشک آبی هستند و میخوان اون رو بکشن من هم اون گنجشک رو گذاشتم روی انگشتم و فرار کردم چند جا گشتم یجا خوب پیدا کردم و خواستم قایمش کنم اونجا، گنجشک مثل چسب به دستم چسبیده بود من هم اومدم قایمش کنم همین که از روی دستم برش داشتم پاش کنده شد. میشه تعبیرشو بگین؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است به این معنا باشد که شما به کسی که فقط برای شما اذیت به ارمغان اورد کمک کنید که سبب شود اذیت شوید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. نیلاب

  سلام
  من خواب دیدم که گنجشکی خودش در نزدی من میاید و در دست منشیند و بعد داخلی قفسی نزدی خودم میشود.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند نشان از باشد که کسی که برای شما خیری ندارد به شما نزدیک خواهد شد و از این رو نباید خیلی از این جهت خوشحال باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. محمد حسين صفوى

  سلام تو خواب ميديدم كه جلوي پنجره نشستم و پشتم به پنجره است، چند تا گنجشك از پنجره حمله ور شدن و ميخواستن بيان داخل، هي ميخوردن به سر من ،پاشدم ديدم انگار يك چيزي مانع از اومدن گنجشك ها به داخل خونه ميشد،اولش فكركردم به پاهاشون نخل وصله ولي بررسي كردم ديدم نه هيچ چيز فيزيكي وجود نداره كه مانع ورود اونها بشه ،بلكه قدرت دهنم بود يا يك قدرت معنوى بود در من كه نميزاشت اونها حمله كنن،درضمن گنجشك ها خيلي حالت وحشي داشتن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که می تواند نشان از چند نفر باشد که در نزدیکی شما هستند اما برای شما مزاحمند و باید ان ها را از خود دور کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. زهره الف

  سلام من خواب دیدم که خواهرم شب خونه ی ما موند در واحدو باز گذاشت و یه مشمع جلوی در گذاشت به حالت تله و گفت که گذاشتم موش نیاد تو خونه من با سرو صدا رفتم ببینم چیه که دیدم یه موش بزرگ خاکستری توی مشمع گیر کرده و جیغو داد کردم که موش گرفتی الان فرار میکنه موندم تا همسرم بیاد و در مشمع رو گره بزنه که موش فرار نکنه ولی وقتی همسرم اومد دیدم که توی اون یه پرنده شبیه گنجشک ولی یکم بزرگتر بود که مرده بود ینی ما باعث خفگیش شده بودیم
  لطفا تعبیرش کنید ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است به تعبیری باشد که بسیار خوب است و نشان از ان دارد که به واسطه ی خواهرتان کسی از زندگی شما دور خواهد شد که بسیار برای شما می تواند مضر باشد و باید بدانید که این فرد برای شما خیری ندارد و نباید برای ایشان دل بسوزانید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. یاشنا

  سلام من خواب دیدم ک یادم رفته پنجره اتاقمو ببندم نصف شب بیدار شدمو دیدم اتاقم پرررر از کنجشکه خواهرم صدا کردم بیاد بیرونشون کنه ولی خواهرم چهار.پنج تاشو ریخت رو شکم من یکیشم رو سرمه انگار

  • سیمین فرهنگ

   با سلام
   در تعبیر خواب گنجشک امده است که نشان بر مردی پر هیاهو که مال و اموال از خود ندارد فاقد اصالت است که دیر نمی پاید و زود از چنگ دارنده آن می رود.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. نیما

  سلام .
  من خواب دیدم رفتم توی یه مغازه ای و توی یه قفسه ای که بالاسرم بود یه تشت آبی رنگ بود که توش پر از گنجشک بود بیشترشونم بچه بودن اگه اشتباه نکنم . میشه تعبییرشو بگیدالبته به صاحب اونجا گفتم که من دوتاشونو میخوام

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این شکل است که در آرامش رابطه زناشویی و یا شریک عاطفیتان افرادی دخالت خواهند کرد و آرامشتان را بر هم خواهند زد که نشان بر خوبی ندارد صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. علیرضا حقیقی

  گنجشک از صبح تا شب در گرمای زیاد شیشه‌ پنجره را کوبید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب گنجشک آمده است که به معنای شخصی پرهیاهو است و این در خواب شما هم میتواند صادق باشد و ممکن است به این شکل تعبیر گردد که شما دراینده و یا هم اکنون کسی دارید که بسیار بر شما اصرار برای نزدیکی می ورزد و ایجاد رابطه با ایشان برای شم هیاهو و مشکلاتی خواهد داشت که باید بدان واقف باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 20. مهناز

  سلام من خواب دیدم که دو جوجه ی پرنده دارم و دو گنجشک بزرگ که بیرون از قفس کنارم بودند . لحظه ای قافل شدم دیدم که پرنده های بزرگتر جوجه ها رو خوردند و من هر کار کردم نتونستم نجاتشون بدم. ناراحت بودم از طرفی هم پرنده ی بزرگتر هم مال خودم بود و نمیتونستم جوجه رو به زور از اون بگیرم و بهش آسیب بزنم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید خدمت شما عرض کنم که به این معنا میتواند باشد که شما اینده ی درخشانی در پیش دارید ولی باید برای رسیدن به هدفتان از برخی از هوس های زودگذر دست بشورید و این در خواب همان گنجشک است و ان پرنده ی بزرگتر پرنده ی اقبال شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 21. حسین خرمی

  خواب دیدم تو مسجد هستم و تعداد زیادی گنجشک در داخل مسجد بود و حدود ۲۰ تا از آنها تا منو دیدند آمدند و روی سرم نشستند

  • یاسین صداقت

   با سلام تعبیر خواب شما بسیار خیر است . و گنجشک برسره شما نشسته است یعنی انکه صاحب مقام میشوید به گفته ابن سیرین بر گروهی بزرگی میکنید . و مال و اموال به دست می اورید .
   سربلند و پیروز باشید

 22. شایسته

  درود برشما و ممنون از زحماتتون. کاش کامل تر بود توضیحات. مثلا من مجردم و خواب دیدم چیزی رد شد از کنار من و خواهرم. خواهرم گفت قورباغه بود؟! چندقدم دنبالش رفتم دیدم بچه گنجشکه. گفتم وای نه گنجشکه و خوشحال شدم. برداشتمش تو دستم و بهش آب دادم. آب دادن به گنجشک و پیدا کردنش چی تعبیر میشه؟

  • معصومه

   سلام وقت بخیر من بعد از نماز صبح خواب دیدم داخل حمام یه گنجشک که هی منو اذیت می کنه منم گرفتمش به خیال اینکه من یه زدم به دیوار بعد نگاه کردم دیدم گنجشک که مرده خیلی ناراحت شدم توی دستم بود بهش نگاه میکردم و تکان میدادم که حالا یا به هوش بیاد یا زنده بشه خیلی از این خواب نگران و ناراحتم لطفا تعبیرش بهم بگید ممنون

   • یاسین صداقت

    با سلام
    تعبیر خواب گنجشک به گفته معبران بزرگ خیر است نشان از شادی و سرزندگی دارد. و اینکه ان را کشته اید نشان از ان دارد که ضرری به خود میرسانید پس مراقب باشید و صدقه بدهید.
    سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   پیدا کردن گنجشک بر این تعبیر است که شما به همان اندازه صاحب مال میشوید .
   سربلند و پیروز باشید

 23. باران

  گنجشکی که روی سر بنشیند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بسیار خیر است . صاحب مقام میشوید انشالله
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید