تعبیر خواب مرغابی (اردک)

دیدن مرغابی (اردک) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن مرغابی (اردک) در خواب چیست؟

تعبیر مرغابی,دیدن اردک در خواب

مرغ آبی یا اردک در خواب دیدن خبری است غم انگیز که کانون خبر در دوردست قراردارد.

اگر ببینیم یک مرغ آبی بر بام خانه نشسته خبری به ما می رسد که می تواند از یک مسافر باشد.

مرغ آبی سفید خبری است خوش و مرغ آبی سیاه خبری است نامطلوب و بد. اما مرغابی نعمت است و روزی. اگر ببینیم مرغابی در خانه داریم مالی به ما می رسد. اگر ببینیم مرغابی از خانه ما پرواز کرد و رفت زیان می کنیم و مالی را از دست می دهیم.

اگر ببینیم مرغابیان در آسمان یا روی زمین صدا می کنند حادثه ای اتفاق می افتد برای ساکنان جائی که مرغابیان دیده می شوند که بهتر است در خانه بیننده خواب نباشد. اگر دیدید با مرغابی حرف می زنید از زنی ثروتمند سود می برید.


تعبیر خواب اردک

معبرین غربی گویند:

 • اگر در خواب دیدید که اردکی را شکار می‌کنید این خواب به شما هشداری در مورد تغییرات شدید و غیر منتظره در پیاده سازی برنامه‌هایتان بیان می‌کند.
 • اگر به سمت اردک شلیک کردید این خواب نشانه‌های خوبی را به همراه نخواهد داشت. اردک سمبل شخصی است که از فریب دادن شما لذت می‌برد.

تعبیر خواب اردک در آب

معبرین غربی گویند: دیدن اردک در آب خوابی است نیکو. این بدان معناست که بیننده خواب به زودی خبرهای مهم و موثقی را دریافت خواهد کرد. اما اگر اردکی را از آب بیرون کشیدید بیانگر ایجاد مشکلاتی برای فرزندانتان است.

ونگ می گوید : اردک ارتباطی بین قلمرو روحی و دنیای فیزیکی برقرار می‌کند.

اردک‌ها حیوانات با استعدادی هستند که می توانند راه بروند، پرواز کنند یا شنا کنند. یک اردک بیانگر انعطاف پذیری شماست و اینکه توانایی منعطف شدن و خم شدن و منطبق شدن در موقعیت های مختلف را دارید.

گاهی نیز به این معنا است که شما خودتان را در معرض خطر قرار می‌دهید و خیلی خودتان را ول می‌کنید.

تعبیر خواب پرواز کردن اردک

کارل یونگ می گوید: بیانگر آزادی روح شماست.

تعبیر خواب شنا کردن اردک

کارل یونگ می گوید: بیانگر ضمیر ناخود‌آگاه شماست.

تعبیر خواب دیدن اردک دو سر

کارل یونگ می گوید: بیانگر این است که نیاز دارید بیشتر رگ و ریشه داشته باشید. شما نیاز دارید که به طور کامل به یک سری مسائل احساسی نگاهی بیندازید.

تعبیر خواب دیدن اردک سفید

کارل یونگ می گوید: بیانگر دروغ و فریب است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب پرنده

☺ تعبیر خواب «مرغابی (اردک)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «مرغابی (اردک)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


40 دیدگاه

 1. حمیرا

  سلام من خواب دیدم تعداد زیادی مرغابی روی برف زیادی راه میرفتن و توی برف ها لونه داشتن و به سمت لونه هاشون میرفتن و من نگاهشون میکردم و متعجب بودم از اینکه چطور میتونن توی برف زندگی کنن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   دیدن مرغابی و اردک در خواب می تواند نشانه ای از خبری برای شما باشد که خیر است و از کسی است که خیری به شما رساند و از این رو خوابی خیر دیده اید و از بابت ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. علی عماد

  سلام وقت بخیر. من در خواب دیدم که نامزدم دو عدد مرغابی از کیفش در میاره یکی سفید بود و دیگری سیاه. ناگهان مرغابی ها پرواز کردند و فرار کردند. من ب دنبال اونها رفتم. مرغابی ها ب داخل آب رفتن. مرغابی سیاه را گرفتم و رفتم ک بدم ب نامزدم که بعدش برگردم مرغابی سفید رو بگیرم. و بعد از خواب پریدم. تعبیر چیست؟!

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواندبرای شما خوابی خیر نباشد و نشان از ان باشد که خدای ناکرده در اینده شما چیزی را که از شما دور شود به دست خودتان به زندگیتا نبرگردانید که برای شما خیر نیست و از این رو باید بسیار در انتخاب هایتان دقیق باشید.
   سربلند وپیروز باشید

 3. مرجان

  با سلام .من خواب دیدم که یک دسته مرغابی پرواز کردند و دعاهای من را بلعیدند و خوردند جوری که توی خواب احساس کزدم دیگه دعایی وجود نداره و از بین رفتن.( در عالم بیداری به من گفته بودن برات دعا گرفتن و سنگینی داری ) لزع کنید تعبیرشو بهم بگین.ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که ممکن است برای شما خیر باشد و به این معنا باشد که در اینده دعایی که داشته اید ممکن است به خیر و روزی بدل گردد و ازاین رو خوابی خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. علی

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم رو به رو ی خونه ام لانه گنجشکی هست که همه مردم دارن بهش نگاه میکن و یک دفعه یک جوجه گنجشک از لانه به پایین میوفته و در زمان افتادن به پایین یک پرنده سفید که شبیه مرغابی یا غاز بود میگیرتش و با خودش میبره

  ممنون میشم تعبیرشو بهم بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب گنجشک به خیر امده است اما مرغابی در خواب نشان از خبری غم انگیز است و ممکن است به این صورت دارای معنا باشد که شما چیزی خیر که برای همه است را در برابر دیدگانتان می بینید که از دست می رود و از این رو مستقیما برای شما ممکن است نباشد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سارا رفیعی

  سلام من خواب دیدم که تو یه مراسم عجیبی که ظاهرا مراسم عزاداری محرم بود اما نوع برگزاریش عجیب بود کنار ساحل وسیع دریا بودم و داشتم مراسم رو نگاه میکردم. جمعیتی هم متفرق و اطراف ساحل بودند و مراسم رو می‌دیدند. ناگهان یه پرنده زیبا و بسیار رنگارنگ که ظاهرا شبیه به اردک بود اما خیلی رنگارنگ تر تو آب داره از دست یه موجودی شبیه به سگ و سمور با سرعت فرار میکنه و زخمی هم شده،(گردنش صاف نمی ایستاد و می افتاد) من اون پرنده رو از دست اون حیوون نجات دادم و تیمار کردم. و مرتب احساس میکردم که کار بزرگی کردم و این پرنده موجود مهمی بوده که من نجاتش دادم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب داشتن اردک ممکن است به این صورت معنا شود که شما کاری خیر انجام دهید که سبب رسیدن ثروتی شود و از دست دشمنی کسی را نجات دهید و ازاین رو بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. بهنام

  سلام. خواب دیدم یه نفر فرار میکرد و رفت وسط کوچه مخفی شد و نفر دوم اومد دنبالش و بهش نشون دادم اولی کجاست و دوید دنبالش و بعدش دو تا جوجه اردک سیاه وزرد اومدند که مالکشون اون اقا بود و یه روباه اومد بخوره که اول سیاه و گرفت من از دست روباه نجاتش دادم گذاشتمش تو یه جعبه .

  رفت دنبال زرده و رفتم خودم یا همسرم زرده رو نجات دادیم و همسرم مواظبش بود اما دیدیم روباه دوباره داره سیاه و میخوره و نتونستم نجاتش بدم ، اما بعد مدتی روباه جوجه اردک سیاه و مرده بالا اورد و یه گوشه انداختش. اما همسرم زرد و مخفی کرد و نجات داد. تعبیرش چیه. ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب روباه به این صورت امده است که نشان از فردی مکار و حیله گر در زندگی بیننده ی خواب می تواند باشد و اردک و مرغابی در خواب هم بسته به نوع خواب تعبیر متفاوت دارد و ممکن است از این رو این خواب به این معنا باشد که شما در اینده نزدیک به واسطه ی کسی که برای شما خیر نیست چیزی را از دست دهید و از این رو باید بسیار در روابط خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مریم

  سلام
  خواب دیدم داخل حیاط،خونه پدربزرگم چندتا اردک خریدیم داییم رفتن فنس خریدن براشون قفس درست کنن در همین حین بارون شدیدم میبارید و یه قسمت حیاط چندتا جوجه مرغ بودن که قسمت اونا زیرش پر برف بود ، ممنون میشم تعبیر بفرمایید خیلی ذهنمو درگیر کرده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب اردک ممکن است در این خواب به معنای خیری برای شما باشد و این که در خواب خود مرغی داشته اید که برف بر روی آن رفته نشان از ان ممکن است باشد که در اینده به واسطه ی رسیدن خیری به شما برای دیگر خیر ها و سرمایه های شما مشکلی به وجود اید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. علی

  با سلام و خسته نباشید بنده خوابی دیدم که یک سری پرندگان حلال گوشت و فوقالعاده زیبا در خانه یکی از اقوام ها هست و وقتی رفتم انجا برای من کیک تولد پخته بودن و من در این حین داشتم پرندگان و رو نوازش میکردم و با انها صحبت میکردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که برای شما خیر است و از دیدن ان نگران نباشید و انشالله نشان از لحظه ای شادی در زندگی شما می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. شهربانو

  سلام من خواب دیدم یک کلاغ یک مرغابی سفید و زرد را شکار کرد و به بالا پرواز کرد ولی نمیتوانست وزن مرغابی را تحمل کند چند بار مرغابی را انداخت تا بالاخره دوباره آن را شکار کرد و بالا برد مرغابی بیچاره خوشحال بود فکر میکرد داره تفریح میکنه که رفته تو هوا بعد یه دفعه کلاغ دوباره مرغابی را رها کرد و مرغابی به پایین پرتاب شد من این صحنه ها را داشتم از پنجره هواپیما می دیدم که داشت از زمین دور میشد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما می توانند به این تعبیر باشد که در اینده نه چندان دور شما از خبری که برای شما خیر است ممکن است دور بمانید و این موضوع برای شما خیر نیست و باید بسیار اگاه باشید که خدای ناکرده این موضوع به واسطه ی عمل خودتان نباشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. مطهره

  با سلام و خسته نباشید من خواب دیدم با دوتا اردک که میشه بهتر گفت بچه اردک بودن یکی سیاه زرد یکی کاملا زرد دارم باهاشون بازی میکنم
  لطفت خواب بنده‌ رو تعبیر بفرماید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و باید بدانید که می تواند به این تعبیر باشد که در اینده چیزی به شما ممکن است برسد که برای شما خیر داشته باشد و این خیر روز افزون باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. آذین موسایی

  شکار شدن تعداد زیاد کلاغ توسط یک کوسه پرنده که یکی از کلاغ ها به شکل اردک نجات می یابد بعد که به زمین می اید تبدیل به فلامینگو میشود و در کنار من فرود می اید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما می تواند به این معنا باشد که در اینده نه چندان دور دشمنی از دشمنان شما به این صورت با دشمن دیگری از شما درگیر خواهد شد که نتیجه ی این موضوع برای شما خیر است و از این رو باید بسیار آگاه باشید که پس از آن موضوع ارتباط خود را با آن ها ادامه ندهید.
   سربلند و پیروز ابشید

 12. دنیا

  با سلام.نمیدونم چیزی که تو خواب دیدم اردک بود یا مرغابی ولی رنگی رنگی بود با جسه ی بزرگ از در یه حیاط اومد بیرون اولش میخواستم ازش فرار کنم ولی اون آروم بود و رفت سمت خیابون یه آقا اونو گرفت به قصد دزدی که بذاره تو ماشین من مانع شدم و اجازه ندادم اردک رو رها کرد.این چه تعبیری میتونه داشته باشه!!!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که ممکن است به این تعبیر باشد که خبری خوش از دوستی به شما خواهد رسید که ممکن است سبب رزق و روزی برای شما گردد.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. فتانه

  با سلام خواب دیدم در رختخواب خوابیدم و اردکی سفید مدام به سمتم میدود من آن اردک را چند بار محکم زدم با شدت از خودم دور کردم اما آن پرنده دوباره دوان دوان می آمد سمتم ، تا اینکه به زیر سینه من رفت و من اول خندیدم بعد او را در آغوش گرفتم و نوازش کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت باشد که شما در اینده برای رسیدن به موضوعی که به صلاح شماست مخالفت کنید اما بخت به همراه شما باشد و این موضوع برای شما اتفاق بیفتد.
   بسیار در انتخاب هایتان دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. مارال

  خواب ديدم كه اردك را سر بريده ام با دست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب آمده است که نشان از ان می توند باشد که شما در اینده نه چندان دور ممکن است تغییرات شدیدی در مسیر اهداف خود ببینید و از این رو باید بسیار آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. محمد

  سلام من خواب دیدم اردکی سفید در خواب بسیار به من وابسته است و همچنان پیش من میومد و من هم اورا نوازش می‌کردم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشان گر آن باشد که شما به کسی که به شما دروغ می گوید و فریبی در کار برای شما دارد وابسته شده اید و از این رو بسیار در روابطتان دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. محیا

  سلام من خواب دیدم اردک به رنگ آبی آسمانی برام هدیه آوردن زمانیکه کرونا تموم شده بود.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در خواب های ما اردک به معنای ناخوداگاه می تواند باشد و از این رو در این خواب برای شما به این صورت معنا خواهد داشت که ناخوداگاه شما از شرایط موجود ناراحت و خسته است واین هم امری کاملا طبیعی است.
   سربلند وپیروز باشید.

 17. سمانه

  خواب دیدم دوتا اردک دارم یکی سیاه و یکی زرد و این اردکا یه بچه سیاه هم داشتن که بچشون مرده بود و پدر مادرش مخصوصا اردک زرد که نادر بود خیلی غمگین بود و مدام میومد تو بغل من انگار گریه میکرد منم خیلی ناراحت بودم .تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب می تواند به این معنا باشد که شما را خیری خواهد رسیدکه قبل از ان باید هزینه ای بکنید و از این رو در این خواب برای شما به این صورت امده است.
   سربلند و پیروز باشید

 18. مجتبی

  با سلام
  من حدود ساعت ۶ صبح خواب دیدم وارد خانه پدریم شد که قفل در حیاط نداشت و مادر در حال پاک کردن دو مرغابی بزرگ بود و گفتند که خواهرت اینها را خریده که غذایی ازش درست کنیم و من اون لحظه مقداری پول در جیبم بود که خواستن لباسهایم را تعویض کنن که پولها رو روی زمین انداختم.
  لطفا خواب بنده رو تعبیر بفرمایید
  ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به این معنا می تواند باشد که شما در اینده ای نزدیک از بابت کارها و برنامه هایی که داشته اید شوکه خواهید شد که این موضوع هم می تواند خیر باشد و هم نه.
   بسیار هشیار باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 19. مسيح

  نوك زدن اردك به انسان چه معنى ميدهد ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در این خواب رنگ اردک بر اساس تعابیر بسیار مهم است و اگر سفید است نشان از دور شدن خیر از شما داردو اگر سیاه است برای شما خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 20. سمیرا

  با سلام درخواب دیدم که یه جایی بودیم که مرغ ابی زیاد داشت و من تو این خواب تعداد زیادی از این مرغابیا رو گرفتم
  ینی چون مرغابی وحشی بودن ظاهرن و صاحبی نداشتن تو خواب تعداد زیادی از اونارو از گردن گرفتم طوری که دوتا دستام پر مرغابی بود ممنون میشم راهنماییم کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و نشان از ان می تواند باشد که شما خیری را به زحمت خود به دست خواهید اورد.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید