تعبیر خواب فرش (قالی)

دیدن فرش (قالی) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن فرش (قالی) در خواب چیست؟

دیدن فرش در خواب چه تعبیری دارد

معنی فرش با قالی فرق دارد.

قالی را در جای خود نوشته ام. فرش به معنی چیزی است که می گسترانند و بر آن می نشینند حتی ممکن است آجر یا موزائیک یا سنگ را هم فرش کنند کما این که زیاد (سنگ فرش) و امثالهم را شنیده و دیده ایم.

فرش در خواب حیثیت و آبرو و اعتبار بیننده خواب است. اعتباری است که نزد دیگران داریم یا تامینی است که خودمان برای روز مبادا فراهم آورده ایم.


فرش معنی عام دارد و زیلو و قالی را نیز شامل می شود حتی بوریا، حصیر، موکت، تایل و خیلی چیزهای دیگر فرش هستند و کلا در رویاهای ما آبرو و اعتبارند از نظر قضاوت دیگران و تامین است از دیدگاه خودمان.

چنان چه در خواب ببینید اتاق های مفروش و گسترده و وسیعی دارید آبرو و حیثیت و اعتبار و شخصیت شما نزد افراد جامعه تامین است و خواب شما می گوید مردم درباره شما خوب قضاوت می کنند و احترام قائلند.

ضمنا تامین مالی حاصل می کنید که خیالتان از جهت فردای احتمالی آسوده می شود.

حال اگر دیدید که اتاق های خانه شما مفروش نیستند تعبیر کاملا خلاف آن است که گفته شد.


اگر در خواب ببینید که جایی از اتاق یا خانه شما مفروش است و جایی زمین دیده می شود نشان آن است که موقعیتی متزلزل و ناپایدار دارید.

اگر دیدید اتاق خود را با زیلو فرش کرده و روی زیلو یک قالی گران بها گسترده اید خواب شما می گوید چهره خویش را با سیلی سرخ نگه می دارید زیرا موقعیت شما خوب نیست ولی ظاهر را حفظ می کنید.

اگر فرشی گران بها را با حصیر پوشانده باشید تعبیر خلاف آن است. خواب شما می گوید موقعیت خوبی دارید اما ظاهرتان طوری است که مردم اعتباری به شما نمی دهند.


اگر در خواب ببینید فرشی را می فروشید به کسی که فرش را می خرد نیاز پیدا می کنید و اگر دیدید فرشی را می خرید سود می برید مخصوصا اگر فرش از پشم و خوش نقش و خوش رنگ باشد.


تعبیر خواب قالی

قالی در خواب به چه معناست

قالی معیشت است و هم عمر و این بستگی دارد به این که قالی را کجا و چطور ببینیم و خودمان نسبت به قالی چه وضع و موقعیتی داشته باشیم.

اگر در خواب نسبت به قالی فاصله داشته باشید معیشت و روزی شما است ولی اگر بیننده خواب به قالی مربوط و چسبیده باشد عمر است.

اگر در خواب ببینید که اتاقی متعلق به شما است اما فرش دیگری در آن گسترده است صاحب فرش هر که هست به شما سود می رساند و شما از او بهرهمند می گردید.

اما اگر ببینید که اتاق متعلق به دیگری است و قالی شما آن جا پهن شده صاحب اتاق هر که هست از شما بهره مند می گردد حتی روزی شما را می برد. اما اگر در خواب ندانید صاحب قالی کیست یا آن اتاق به چه کسی تعلق دارد در هر دو حالت خود شما صاحب آن ها هستید و تعبیر به اهمیت و ارزش قالی بستگی می یابد.

اگر در خواب ببینید که قالی می بافید کارتان روال مطلوب و خوب پیدا می کند ولی اگر در قالی که می بافید مشاهده کنید نقش ها به هم ریخته در کارتان آشفتگی پدید می آید.

اگر در خواب ببینید که روی قالی محقری نشسته اید خوب نیست چه از کوتاهی عمر و تنگی معاش نشان دارد.

☺ تعبیر خواب «فرش (قالی)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «فرش (قالی)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


32 دیدگاه

 1. نوشین

  سلام. من درخواب به اتاقی وارد شدم فرشی در آن دیدم که در واقعیت فقط یکی از اونرو دارم ولی درخواب دوتا شدن ومیگفتم اا نمیدونستم دوتا ازاین فرشا دارم تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که می تواند نشانی از ان باشد که رزق و معیشت شما بیشتر خواهد شد و از این رو می تواند برای شما خوابی خیر باشد و از جهت ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. دانش

  سلام
  دخترم خواب ديده پدربزرگش كه به تازگي مرحوم شده گفته به پسرم بگو قالي هاي خونه ي من رو بفروشيد
  من در عذابم
  يك بالش در خانه ام بذاريد چون من ميرم و برميگردم
  و بعد سوار قالي خانه شد و با يك بادي رفت
  لطفا تعبير اين خواب رو بفرماييد
  ممنونم

 3. مریم روستایی

  سلام
  من خواب دیدم خونه نادر شوهرم که فوت مرده ملی فرش هست و یک فرش دست باف هم یکی قیمت کذاشت چهارصد میلیون کذاشتن البته فرش زیادی با مدلها و رنگ‌های زیادی بود

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب داشتن فرش بسیار به خیر امده است و ممکن است برای ایشان هم به همین صورت باشد و نشانی از داشتن خیری باشد که کسی از ان خبر ندارد و کسانی که باید قیمت ان را دانند.
   سربلند و پیروز باشید

 4. حسین

  خیس شدن فرش و جاری شدن آب روی آن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر نیست و ممکن است به این معنا باشد که در اینده نه چندان دور مشکلی برای ابروی شما پیس بیاید و باید صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. محسن

  سلام
  من خواب دیدم محل کار قبلی خودم که باز جدیدا پیشنهاد کار داده دارم بجای کار کردم داشتم براشون فرش میشستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شستن قالی ممکن است به این معنا باشد که شما برای ایشان ابرو و حیثیتی می آورید که خیر است و از این رو این خواب برای شما خوب است و ممکن است نشانه ای از بازگشت باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. amineh

  سلام وقتتون بخیــر ، خواب دیدم همسرم که فوت شده آب آکواریوم را در خانه می ریزد و همه جا خیس شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب می توانید به تعبیر سیل نزدیک باشید و به این صورت باشد که مشکلی برای شما ممکن است پیش بیاید اما هیچ تعبیر خوابی قطعی نیست و از این رو برای ایشان خیراتی دهید و به خداوند توکل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. فاطمه رحیمی

  سلام
  من درخواب دیدم فرش خانه مان را به خاطر خرید خانه میفروشیم آنهم به گرانترین قیمت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعابیر خواب این خواب می تواند به این معنی باشد که شما در اینده از وضعیتی متزلزل رهایی خواهید یافت که بسیار برای شما خیر است.
   سربلندو پیروز باشید.

 8. hani

  سلام من خواب دیدم خانه پدرم هستم و پدرم رفته تا فرش بخره و من و مادرم داشتیم تصمیم میگرفتیم که چندتا فرش و چه اندازه لازم داریم که من گفتم 3تا12متری و2تا شش متری لازمه
  ممنون میشم تعبیر خواب منم بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب می تواند به این معنا باشد که شما در اینده سودی خواهید کرد که ممکن است در دو وعده باشد واین بسیار برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. مريم درودي

  من خواب ديدم وارد منزلي شدم كه براي خودم بود منزلي بزرگ وزيبا يك طبقه ان خالي وطبقه ديگه همه فرش شده بود با فرش هايي كهنه ونخ نما انگار اين فرش ها خيلي هم گران قيمت بودن روي بعضي از اون ها كشيده شده بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خیر است و به معنی آن است که شما نزد مردم عزیز خواهید بود و چنان چه در خواب ببینید اتاق های مفروش و گسترده و وسیعی دارید آبرو و حیثیت و اعتبار و شخصیت شما نزد افراد جامعه تامین است و خواب شما می گوید مردم درباره شما خوب قضاوت می کنند و احترام قائلند.
   ضمنا تامین مالی حاصل می کنید که خیالتان از جهت فردای احتمالی آسوده می شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. هومن

  سلام.خواب دیدم که کنار خونمون چند قالی پرنده درحال پروازند و به یکی از دوستام میگم که اون قالی ها رو ببین تو آسمان.یکی از قالی ها که نزدیک زمین شده بودرو گرفتم و بهش گفتم که باهاش پرواز کنم و ازش قول گرفتم که تو آسمون منو از رو خودش به پایین نندازه.بعد باهاش پرواز کردم و از آسمون زمینو نگاه میکردم.همه جزئیات شبیه به اطراف خونه خودمون بود و قالی همه حرفهام رو گوش میکرد.بعضی اوغات میگفتم تندتر بره و اونم انجام میداد.ممنون میشم که تعبیر خابمو بگید.مرسی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این معنا باشد که در خواب شما ارزوهایی برای شما نمایان شده است و از این رو دارای تعبیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. حجاری

  من خواب دیدم ک قالیم رو دادم ب یکی از اقوام.این تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نیک نیست و نشان از ضرر مالی دارد و حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. Sayed ahmad jafari

  من خواب دیدم اتاقی را با اهن فرش می کنم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر فرش در خواب به معنای این است که ان فرش ابرو و حیثیت شماست و اهن در خواب نمادی از نفوذناپذیری است و کلیت این خواب به این شکل میتواند تعبیر شود که شما آنگونه زندگی کرده اید که ابرویتان حتی با گزند دشمنان غرقابل نفوذ است و سربلندی و نیک نامی از آن شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 13. محمد

  خواب دیدم جایی گوداست داخل ان فرش های جمع شده وجود دارد وقتی دست زدم پوسیده بودند خاکستر میشدند

 14. سودابه

  سلام. خواب دیدم برادرم یک دایره اندازه کاسه روی موکت درآورده من بهش گفتم چ ا اینکاروکردی الان جواب شوهرم چی بدم بعدش توی همون سوراخ که اندازه دایره کاسه بودنگاه کردم عجیب بود راه داشت بجایی مثل قبریجاهاییش تاریک بودیجاهاییش روشن. ازترسم ی تکه موکت شبیهش اوردم چسبوندم روش خیلی ترسیده بودم

 15. سمیه

  سلام من خواب دیدیم کسی بهم فرش داده و جایی میرم که ی عالمه فرش برا کسی رو هم گذاشته و یدونشو پهن میکنه و سبز خوشرنگه میگه خودم بافتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است به این تعبیر باشد که شما در اینده به چیزی که می توانید از ان بسیار خیر ببرید دسترسی خواهید داشت اما نباید این کار را بکنید تا خیری بیشتر نصیب شما شود و از این رو بسیار خیر است.
   سربلندو پیروز باشید.

 16. محدثه

  سلام تعبیر خواب من اینجا نیس….من خواب دیدم ذوی دریا فرش پهن کردیم و میریم روش وایمیستیم درواقع روی دریا وسیله ی فرش راه میریم

 17. بنی

  من حوام دیدم ک پدرم برام فرش اورده

 18. سحر

  خواب دیدم پدرم که فوت شدن اومده بودن و 3 تا فالی زیبا سفید و سبز آورده بودن که اگر من دوست دارم طرح و رنگش را برای من بخرن. که من دوست داشتم و خریداری شد. در ضمن نن مجرد هستم.
  تعبیرش چیه؟

 19. اردلان

  خواب دیدم می خوام موکت بخرم منتها هرچی میگشتم اون مولی که می خواستم پیدا مکردم جتی رفتم تو یک کارخونه که یک قسمتش فرشاش سوخته بودند و من در نهایت نخریدم و خیلی ناراحت بودم تو خواب .یعمی چی؟!!!

 20. niyayesh

  سلام خواب دیدم همه ی خونم فرش شده و انقد زیاده که حتی دیوارهای خونه رو هم موکت کردیم

نظر خود را بیان کنید