تعبیر خواب فنچ (فینچ)

دیدن فنچ (فینچ) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن فنچ (فینچ) در خواب چیست؟

تعبیر فنچ
فنچ مرغی است زینتی که بومی سرزمین ما نیست و از کشورهای دیگر به ایران آورده شده لذا تعبیری که برای ما دارد با آنچه معبران غربی درباره اش می نویسند باید متفاوت باشد.
معبران سنتی و کهن درباره فنچ چیزی ننوشته اند چون آن را نمی شناخته اند.
اگر در خواب ببینیم که یک یا چند فنچ در قفس داریم با یک یا چند نفر انسان پر تحرک و شلوغ و پر سر و صدا و غیر مفید برخورد خواهیم داشت.
فنچ ضمنا همسایه ای است پرگو و وراج.
اگر در خواب ببیند که یک فنچ وارد خانه شما شده از یک نفر غریب و بیگانه سود می برید.
اگر دیدید فنچی داشته اید که رفته یا مرده دوستی را از دست می دهید.
اگر دیدید تعدادی فنچ روی سیم برق یا تلفن به طرف خانه شما نشسته اند مردم درباره شما حرف خواهند زد ولی اگر پشتشان به طرف خانه شما باشد نزد شما از دیگران بد می گویند.
همچنین بخوانید: تعبیر خواب سهره

☺ تعبیر خواب «فنچ (فینچ)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «فنچ (فینچ)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


27 دیدگاه

 1. محمدمهدی

  من یه جفت فنچ داشتم که وقتی دیروز قفسشون رو تمیز میکردم فنچ ماده از قفس پرید بیرون و رفت پشت بام همسایه وهرچی سعی کردم پییداش کنم نتونستم اما همان شب دوبار خواب دیدم که فنچم برگشته و هرچی سعی میکنم توقفسش کنم نمیشه یک بار که انقد با پاهاش دستم رو فشارمیداد که انگشتم سیاه شدو خونمرده شده بود ولی بار دوم خواب دیدم که فنچم برگشته و دوباره هر چی سعی میکنم تو قفسش کنم اما نمیشه به حدی میرسه که تصمیم میگیرم فنچ رو کبابش کنم ممنون میشم تعبیر کامل حضرت یوسف رو بگید راستی خواب رو ساعت یک یک نیم صبح روز بعد میبینم و فنچ نر همچنان تو قفس تنهاست و فکر کنم که تازه هم جفت گیری کرده بودند و فنچ ماده تخم گذار شده بود یعنی تازه آشیانه درست میکردن برا تخم گذاری نمی‌دونم شاید هنوزم هم رو پشت بام همسایه باشه به هر حال انقد ناراحتم که شاید دوباره خوابش رو ببینم نمی‌دونم چیکار کنم با خودم میگم حتما قضا بلا بوده یا شاید یه اتفاق بدی میخواد برام بیفته بازم میگم ممنون میشم تعبیر کامل حضرت یوسف رو بگید که بدونم تو فکرش باشم یانه بازم دنبالش بگردم یانه ولی این فنچ نر هم تنهاست آخه چیکار کنم

 2. زهرا

  سلام من تو خونم دوتا فنچ دارم نر ماده ولی دیشب خواب دیدم فنچ نر فنچ ماده رو آزاد کرد از لای سیم های قفس منم دنبالشون بودم دوتاشون روی سیم برق نشسته بودن یکی پشت ب من یکی رو ب روی من ولی در کنار اونا ی کبوتر هم بود که رو ب روی من بود بعد چند دقیقه دیدم فنچ نر من اومد تو دستم نشست خودشو میون دستم داشت پنهون میکرد وقتی پاشو نگاه کردم دیدم دوتا از انگشتای پاش قطع شده ولی خونی نمیومد گزاشتمش تو قفس بعد دوباره فنچ ماده هم ب هوای ماده برگشت میشه تعبیرشو بگین؟

 3. Nazi

  سلام.
  من چند وقت پیش خواب دیدم با فنچام که بیرون از قفس و ازاد بودن توی شهر بازی ام و یهو زلزله ای اومد و گمشون کردم. بعد اول فنچ نر رو از زیر اوار زنده بیرون اوردم و بعد فنچ ماده رو درحالی که پر های گردنش قهوه ای شده و انگار خیلی خاکی تر از نره شده از خاک بیرون اوردم.
  چند وقت قبل توی واقعیت، من فنچ مادم که گردنش پر نداشت رو از دست دادم و حالم خیلی بد بود. بعد از دوماه، یه فنچ سالم خریدم ولی توی خواب فنچ قبلیم ک مرده رو دیدم و احتمال میدم اون رنگ قهوه ای بخاطر بدون پر بودن باشه و اینکه اون لحظه احساس میکردم دارم واقعا مرده ی فنچ قبلیمو از زیر خاک میارم بیرون…
  این خوابو زمانی دیدم که رفته بودم شهر دیگه و توی شهری ک فنچمو خاک کرده بودم بارون شدید گرفته بود و راه ها بسته شده بود.
  تعبیری داره این خواب؟

 4. سمیه

  سلام وقت بخیر.
  من خودم دوتا فنچ دارم و راستش من کلا ترسوام وتا حالا بهشون دست نزدم بعد دیشب خواب دیدم ۴ تا فنچ از تو قفس اومدن بیرون من سریع با دختر کوچیکم که میترسه رفتیم تو اتاق تا بخوام درو ببندم یکیشون زیر در گیر کرد درو باز کردم با دستم پرتش کردم اونورتر درو اومدم ببینم اون یکی خودشو از بفل در اومد تو دوباره سریع درو باز کردم اونم‌هول دادم بیرون درو بستم بالاخره. بعد شوهرم رفت یه پرنده دیگه گرفت سیاه بود شبیه عقاب بود گذاشت تو قفسشون اونم اومد بیرون که هی میگفتم ازین پرنده ها که میاد بیرون نخر و اون پرنده نگام میکرد و بالاشو باز میکرد عین عقاب سیاه بود.
  ممنون میشم تعبیر کنید

 5. سمیه

  سلام وقت بخیر.
  من خودم دوتا فنچ دارم و راستش من کلا ترسوام وتا حالا بهشون دست نزدم بعد دیشب خواب دیدم ۴ تا فنچ از تو قفس اومدن بیرون من سریع با دختر کوچیکم که میترسه رفتیم تو اتاق تا بخوان ذرو ببندم یکسشون زیر در گیر کرد درو باز مردم با دستم پرتش کردم اونورتر درو اومدم ببینم اون یکی خودشو از بفل در اومد تو دپباره سریع درو باز کردم اونم‌هول دادم بیرون درو بستم بالاخره. بعد شوهرم رفت یه پرنده دیگه گرفت سیاه بود شبیه عقاب بود گذاشت تو قفسشون اونم اومد بیرون که هی میگفتم ازین پرنده ها که میاد بیرون نخر و اون پرنده نگام میکرد و بالاشو باز میکرد عین عقاب سیاه بود.
  ممنون میشم تعبیر کنید

 6. Zahra

  خواب دیدم تو خونه یه گنجشگ یا یه فنچ قهوه ای و لاغر بود اومده و من دیدمش و ترسیدم خودش رو به در و دیوار بزنه و بهش گفتم آروم باش الان پنجره رو باز می کنم پنجره رو که داشتم باز می کردم اومد رو بازوم نشست بعد هم اومد کف دستم نشست و من خیلی خوشم می اومد هر چه قد اصرار کردم که بره و ازاد بشه نمیرفت دوس داشت پیشم بمونه و منو نگاه می کرد و اخر سر دیگه با اصرارم و تکون دادن دستم رفت.

 7. بنیامین

  سلام خواب بکسری فنچ دیدم که یکدونه از فنچ ها به روی پام میاد و هی کف پایم را با نوکش گاز میگیره نشانه چیست .ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند نشانی از کسانی باشد که در اینده مزاحمت برای شما ایجاد کنند و باید از ان ها دوری کنید که فهمیدن این نکته برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 8. مانیسا

  سلام من خواب دیدم ۲تا فنچ طلایی رو از لبه پنجره گرفتم بعد لدم براشون سوخت گفتم گناه دارن ولشون کردن
  تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند برای شما به این معنا باشد که در اینده نزدیک شما کسانی را که برای شما مزاحم هستند را از زندگی خود دور خواهید کرد که از این رو برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. نگین

  سلام. من ۲ تا فنچ توی خونه توی قفس دارم. اولش خواب دیدم که تعدادش شد ۳ تا، تعجب کردم از کجا اومده، بعد یهویی شد ۳تا، ۴ تا ۵ تا، …. همین جوری هی اضافه میشدن. نمیدونم از کجا. انگاری که از توی لونه‌شون میومدن بیرون. ولی واقعا این همه فنچ توی اون لونه جا نمیشدن. یهو ظاهر میشدن. بعضیاشون رنگی بودن. بعد یه خرگوش اضافه شد باز یه خرگوش دیگه، فک کنم کلا ۲ تا خرگوش اضافه شد. انقدر تعدادشون زیاد شده بود که دیگه توی قفس جا نمیشدن. یه جا در قفس باز شد اومدن بیرون، ولی وقتی خواستم دوباره بذارمشون داخل قفس، خیلی راحت خودشون وارد میشدن به جز یکی دو تاشون.
  تعبیر این خواب چیه؟

 10. حسین

  باسلام من خاب دیدم که جسمی داخل گوشم تکان میخوردبعد با کلی تلاش بیرونش آوردم و اوفنچ سفیدی بود که پرزدودادوهوارمیکرد اگه میشه تعبیرشو برام بگیت با تشکر

 11. محمد

  سلام وقت بخیر خواب دیدم درخانه فنچ وارد می‌شود و من آنها دارم میگیرم داخل قفس میکنم و دارم در خواب می‌گویم سی تومن سی تومن

 12. آرشیدا

  سلام دوشب پشت هم خواب فنچ دیدم توخونه ام دارم فنچ.شب اول خواب دیدم کلی فنچ دارم بالای پنجاه تا تودامنم نگه داشتم میخواستن فرار کنن محکم گرفتمشون بعدکه یکم فکر کردم نظرم عوش شدوآزادشون کردم.همشون رفتن بایه دسته فنچ دیگه توآسمون پروازمیکردن.شب دوم خواب دیدم فنچای توقفسم مردن بعدکه خوب نگاه کردم یه گربه کزکرده بود توقفس بااینکه میدونستم گربه کشته دلم سوختو گربه روآزاد کردم.تعبیرش رو میتونین بگین بهم.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   قسمت اول خواب شما می تواند بسیار خیر باشد و نشان از ان باشد که در روابطتان که سبب سلب ارامش شما شده اند تجدید نظر کنید و به واسطه ی ان کسانی که برای شما دوست نبوده اند از شما دور خواهند شد.
   سربلند و یپروز باشید

 13. فاطمه

  سلام
  خواب دیدم دوتا فنچ که داخل قفس هستند دارم و یکی اومد و یکی از اونا رو آزاد کرد ولی اون فرار نکرد و اومد سمت من و روی دستم نشست .
  تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب می تواند نشان از کسی باشد که برای شما خیری ندارد و می تواند نشانی از کسان غیر مفید باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 14. غزل

  با سلام
  خواب دیدم یه قفس بزرگ با پرنده های زینتی زیادی دارم که یکی از انها جوجه بود و چسبیده بود به قفس و یکیشون توی همون فضای خونه از قفس خارج شد و من چون در قفس باز بود دنبال اون یکی نرفتم که حواسم به بقیه شون باشه تعبیرش چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب فنچ می تواند به این معنا باشد که شما اطراف خود را با شاخاصی که برای شما مفید نیستند شلوغ کرده اید که باید بسیار از این جهت اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. ابوالفضل

  سلام من کلی فنچ توخونه داشتم که خیلی ریز بودن درقفس هم باز بود ولی اونا تو گلدون کوچیکی که داشتم بازی می‌کردم ویکیش که بزرگتر بود باهام حرف میزد تعبیرش چی می‌تونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب داشتن فنچ به خیر امده است و گفته شده است که ممکن است به معنای داشتن سودی باشد که از کسی که برای شما خیر نبوده باشد و ازاین رو ممکن است به همین تعبیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 16. لعیا

  مردی هستم که کبوتر در خانه دارم .خواب دیدم فنچ به کبوترم چسبیده جداش کردم به دست خودم چسبید منم کشتمش
  لطفا تعبیر بفرمایید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کشتن فنچ آمده است که ممکن است به این معنا باشد که شما برای کسی دل کس دیگر از نزدیکان خود را می شکنید و از این رو باید بسیار دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. علی حسین پور

  سلام وقتتون ببخیرمردی هستم که ازنم جداشدم ودوتاپسرام بامن زندگی میکنندخواب دیدم که 3تاپرنده کوچک شبیه فنج یکرنگ که دوتاشون انگاربیحال بودن ولی سومی یکم جون داشت بهم دادن بهشون اب رسیدبه یکباره دیم هرسه تاشون نیستندتعبیرش چی میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب رفتن فنچ آمده است که می تواند به معنای از دست دادن دوستی باشد که دارید و از این رو سعی بر آن کنید که صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 18. علی

  تعبیر خواب پرنده فنچ که دوباره زنده شده چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است به معنای دوستی دوباره با کسی باشد که از زندگی شما رفته است.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید