دعا برای چشم پاک شدن شوهر و خیانت نکردن شوهر

دعا برای چشم پاکی شوهر

اگر به دنبال دعا برای سر به راه شدن شوهر و دعا برای خیانت نکردن آن هستید و می‌خواهید زنان از شوهر شما دور شوند، ادامه مطلب را از دست ندهید.


دعا برای چشم پاک شدن شوهر و خیانت نکردن آن

  • یکی از دعاهایی که برای چشم پاک شدن شوهر و حفظ چشم از خیانت در مفاتیح آمده است به شرح زیر است:

َ اللَّهُمَّ طَهِّرْ قَلْبِی‏ مِنْ‏ النِّفَاقِ‏ وَ عَمَلِی مِنَ الرِّیَاءِ وَ لِسَانِی مِنَ الْکَذِبِ وَ عَیْنِی مِنَ الْخِیَانَةِ فَإِنَّکَ تَعْلَمُ‏ خائِنَةَ الْأَعْیُنِ وَ ما تُخْفِی الصُّدُورُ یَا رَبِّ هَذَا مَقَامُ الْعَائِذِ بِکَ مِنَ النَّارِ هَذَا مَقَامُ الْمُسْتَجِیرِ بِکَ مِنَ النَّارِ هَذَا مَقَامُ الْمُسْتَغِیثِ بِکَ مِنَ النَّارِ هَذَا مَقَامُ الْهَارِبِ إِلَیْکَ مِنَ النَّارِ هَذَا مَقَامُ مَنْ یَبُوءُ لَکَ بِخَطِیئَتِهِ وَ یَعْتَرِفُ بِذَنْبِهِ وَ یَتُوبُ إِلَى رَبِّهِ هَذَا مَقَامُ الْبَائِسِ الْفَقِیرِ هَذَا مَقَامُ الْخَائِفِ الْمُسْتَجِیرِ هَذَا مَقَامُ الْمَحْزُونِ الْمَکْرُوبِ هَذَا مَقَامُ الْمَحْزُونِ الْمَغْمُومِ الْمَهْمُومِ هَذَا مَقَامَ الْغَرِیبِ الْغَرِیقِ هَذَا مَقَامُ الْمُسْتَوْحِشِ الْفَرِقِ هَذَا مَقَامُ مَنْ لَا یَجِدُ لِذَنْبِهِ غَافِراً غَیْرَکَ وَ لَا لِضَعْفِهِ مُقَوِّیا إِلَّا أَنْتَ وَ لَا لِهَمِّهِ مُفَرِّجاً سِوَاکَ یَا اللَّهُ یَا کَرِیمُ لَا تُحْرِقْ وَجْهِی بِالنَّارِ بَعْدَ سُجُودِی لَکَ‏ «314» وَ تَعْفِیرِی بِغَیْرِ مَنٍّ مِنِّی عَلَیْکَ بَلْ لَکَ الْحَمْدُ وَ الْمَنُّ وَ التَّفَضُّلُ‏ «315» عَلَیَّ ارْحَمْ أَیْ رَبِّ أَیْ رَبِّ أَیْ رَب‏

  • دعای دیگری نیز برای سر به راه شدن شوهر و جلوگیری از خیانت شوهر آمده است. این دعا باعث پایبندی مرد به همسر شده و مانع از رفتن به سمت خیانت خواهد شد. دعای زیر را روزی سه مرتبه بخوانید:

« وَهُوَ الَّذِي جَعَلَ لَكُمُ النُّجُومَ لِتَهْتَدُواْ بِهَا فِي ظُلُمَاتِ الْبَرِّ وَالْبَحْرِ قَدْ فَصَّلْنَا الآيَاتِ لِقَوْمٍ يَعْلَمُونَ »

همچنین بخوانید: دعای توسل صوتی

دعا برای سر به راه شدن شوهر

یکی از دعاهای مجرب برای سر به راه شدن شوهر و مطیع بودن شوهر به همسرش، دعایی است که در ادامه ارائه شده که باید برای مدت 40 روز برای مرتبه در روز خوانده شود.

عَلِیُّ بْنُ مُوسَى بْنِ طَاوُسٍ الْحُسَیْنِیُّ فِی کِتَابِ أَمَانِ

الْأَخْطَارِ نَقْلًا مِنْ کِتَابِ الدُّعَاءِ لِسَعْدِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ بِإِسْنَادِهِ

عَنْ زُرَارَةَ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع عَلِّمْنِی دُعَاءً فَقَالَ

إِنَّ أَفْضَلَ الدُّعَاءِ مَا جَرَى عَلَى لِسَانِکَ وَ نَقْلًا مِنْ کِتَابِ

عَبْدِ اللَّهِ بْنِ حَمَّادٍ الْأَنْصَارِیِّ بِإِسْنَادِهِ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع أَنَّهُ

سَأَلَهُ سَائِلٌ أَنْ یُعَلِّمَهُ دُعَاءً فَقَالَ إِنَّ أَفْضَلَ الدُّعَاءِ

مَا جَرَى عَلَى لِسَانِکَ


دعا برای وفاداری شوهر

برای کسی که نمی‌خواهد همسرش دست به خیانت بزند و یا همسر دیگری اختیار کند، ذکری توصیه شده است که به دعا برای وفاداری شوهر شناخته می‌شود. کسی که به دنبال جلب محبت شوهر و استحکام زندگیست باید آیه شریفه زیر را با گلاب و زعفران در سه برگه کوچک نوشته، اولی را در آب شسته و به شوهر بنوشاند. دومین برگه برای زیر یا داخل بالش شوهر بگذارید و سومین برگه را به همراه خود نگه دارد. توجه شود که شخص باید نام خو و مادرش را هم در برگه‌های دعا بنوسید.

لَا يَحِلُّ لَكَ النِّسَاءُ مِنْ بَعْدُ وَلَا أَنْ تَبَدَّلَ بِهِنَّ مِنْ أَزْوَاجٍ وَلَوْ أَعْجَبَكَ حُسْنُهُنَّ إِلَّا زوجتک.

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه

دعا برای وفاداری شوهر


دعا برای خیانت نکردن مرد به زن

  • یکی از موارد دعا برای خیانت نکردن مرد به زن، دعایی که به “قفل مرد” مشهور است. این دعا مختص زنانی است که به همسر خود اعتماد کافی نداشته و به دنبال راهی برای خیانت نکردن مرد هستند. دعای زیرا بخوانید تا شوهر خود را برای همیشه قفل کرده و از احتمال خیانت او جلوگیری کنید.

« لَقَدْ جَأَکُم‌ْ رَسُول‌ٌ مِن‌ْ أَنْفُسِکُم‌ْ عَزِیزٌ عَلَیْه‌ِ مَاعَنِتُّم‌ْ حَرِیص‌ٌ عَلَیْکُم بِالْمُؤْمِنِین‌َ رَؤُوف‌ٌ رَحِیم‌ٌ إِن تَوَلَّوْا فَقُل‌ْ حَسْبِیَ اللّه‌ُ لاَإِلَه‌َ إِلآ هُوَ عَلَیْه‌ِ تَوَکَّلْت‌ُ وَهُوَ رَب‌ُّ الْعَرْش‌ِ الْعَظِیم‌ِ. »

  • دعای دیگر برای جلوگیری از خیانت شوهر ذکری است که از مرحوم شیخ رجبعلی خیاط نقل شده است که مانع تنوع طلبی و شهوت رانی می‌شود:

“لا حول و لا قوه الا با الله العلی العظیم یا دائمُ، یا قائم!

اللهم لَکَ الحَمدُ وَ إلَیکَ المُشتکا وَ أنتَ المُستعنُ یا زکیُّ الطّاهِرُ مِن کُلِّ آفَهٍ بِقُدسهِ یا خیرَ حبیبٍ وَ محبوبٍ! صلِّ علی محمد و آل محمد.”


دعا برای دور شدن زنان از شوهر

  • دعا برای دور شدن زنان از شوهر و رفع مزاحمت‌های چنین افراد از دعاهایی است که بسیاری از خانم‌ها به دنبال آن هستند. در اینجا برخی از مشهورترین آنها را آورده ایم.

دعا برای دور شدن زنان از شوهر و دفع مزاحم از حضرت سجاد (ع):

بِسمِ الله و بِالله و مِنَ اللهِ و اِلَی اللهِ و فی سَبیلِ اللهِ و عَلَی مِلَّهِ رَسولِ الله صَلَی الله عَلَیهِ و آله اَللهُمَّ اِلَیکَ اَسلَمتُ نَفسی و اِلَیکَ وَجَّهتُ وَجهی و اِلَیکَ اَلجَأتُ ظَهری و اِلَیکَ فَوَّضتُ اَمری اَللهُمَّ احفَظنی بِحِفظِ الایمان مِن بَینِ یَدَیَّ و مِن خَلفی و عَن یَمینی و عَن شِمالی و مِن فَوقی و مِن تَحتی و مِن قَبلی وادفَع عَنّی بِحَولِکَ و قُوَّتِکَ فَاِنَّهُ لاحَولَ و لاقُوَّهَ اِلّا بِک

  • دعای دیگری که برای دفع زنان مزاحم از شوهر وجود دارد از حضرت محمد (ص) ذکر شده است. به این منظور باید دعای زیر را 3 بار تکرار کرد و پس از آن 4 مرتبه سوره حشر را بخواند:

اَعوذُ بِاللهِ السَّمیعِ العَلیم مِنَ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم

همچنین بخوانید: دعای نور برای تب

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به برخی از مجربترین آیات و ادعیه برای چشم پاک شدن شوهر و خیانت نکردن شوهر، دعا برای وفاداری شوهر و دعا برای دور شدن زنان از شوهر اشاره کردیم. با این وجود بهتر است در کنار توسل به پروردگار و کمک جستن از او، به دنبال عللی که می‌تواند موجب عدم پایبندی همسر به زندگی شده باشیم تا با رفع آن زندگی مشترک پایدارتری را رقم بزنیم.