ذکر روز سه شنبه با معنی و تصویر و صوتی

در این پست از آلامتو ذکر روز سه شنبه همراه با معنی و تصویر و صوتی آن برای علاقمندان ارائه می‌گردد. با ما همراه باشید.


ذکر روز سه شنبه

ذکر روز سه شنبه که یکی از ذکرهای هفتگی است، از جمله مهمترین اعمال توصیه شده در روز است. علت سفارش برای خواندن ذکر روزهای هفته خواص آن بر امورات زندگی فرد است.


ذکر روز سه شنبه با معنی و به صورت صوتی

 

یا أَرْحَمَ الرَّاحِمِین “ای مهربان‌ترین مهربانان”

100 مرتبه تکرار این ذکر زیبا و تمرکز و استمرار بر خواندن آن در روز سه شنبه هر هفته موجب حاجت روایی و برآورده شدن خواسته‌ها می‌گردد.

به علاوه درست مانند دیگر روزهای هفته که به نام ائمه بزرگوار ما هستند، ذکر روز سه شنبه نیز به نام امام زین العابدین (ع) و امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) است. به همین سبب است که علاوه بر ذکر روز سه شنبه، به خواندن زیارت مخصوص این امامان و دعای خاصه این روز سفارش بسیار شده است.


دعای روز سه شنبه

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی اش همیشگی است‏

الْحَمْدُ للهِ وَ الْحَمْدُ حَقُّهُ کَمَا یَسْتَحِقُّهُ حَمْدا کَثِیرا وَ أَعُوذُ بِهِ مِنْ شَرِّ نَفْسِی إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ اِلّا مَا رَحِمَ رَبِّی وَ أَعُوذُ بِهِ مِنْ شَرِّ الشَّیْطَانِ الَّذِی یَزِیدُنِی ذَنْبا إِلَی ذَنْبِی وَ أَحْتَرِزُ بِهِ مِنْ کُلِّ جَبَّارٍ فَاجِرٍ وَ سُلْطَانٍ جَائِرٍ وَ عَدُوٍّ قَاهِرٍ اللهُمَّ اجْعَلْنِی مِنْ جُنْدِکَ فَإِنَّ جُنْدَکَ هُمُ الْغَالِبُونَ وَ اجْعَلْنِی مِنْ حِزْبِکَ فَإِنَّ حِزْبَکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ.

ستایش خداراست و سپاس برازنده او آنچنان‏که شایسته حضرت اوست، ستایشی بسیار و به او پناه می‌برم از شر نفسم چه نفس همانا به زشتی بسیار فرمان می‌دهد جز آنکه پروردگارم رحم کند، و به خدا پناه می‌برم از گزند شیطانی که گناه بر گناهم‏ می‌افزاید، و به قدرت او از هر گردنکش نابکار و پادشاه ستمکار و دشمن قهّار، دوری می‌جویم، خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده، چرا که همانا تنها سپاه تو پیروز است، و مرا از حزب خود قرار ده که تنها حزب تو رستگار است

وَ اجْعَلْنِی مِنْ أَوْلِیَائِکَ فَإِنَّ أَوْلِیَاءَکَ لا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ اللهُمَّ أَصْلِحْ لِی دِینِی فَإِنَّهُ عِصْمَةُ أَمْرِی وَ أَصْلِحْ لِی آخِرَتِی فَإِنَّهَا دَارُ مَقَرِّی وَ إِلَیْهَا مِنْ مُجَاوَرَةِ اللِّئَامِ مَفَرِّی وَ اجْعَلِ الْحَیَاةَ زِیَادَةً لِی فِی کُلِّ خَیْرٍ وَ الْوَفَاةَ رَاحَةً لِی مِنْ کُلِّ شَرٍ اللهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ خَاتَمِ النَّبِیِّینَ.

و هم از دوستانت قرارم ده که بر دوستانت ترسی نیست و اندوهگین نمی‌شوند، خدایا دینم را برایم سامان ده که آن وسیله در امان بودن و دوری من از گناه است و آخرتم را آباد ساز که آنجا خانه پایدار من و گریزگاهم‏ از همسایگی دون‏صفتان است و زندگی را برایم زمینه افزونی در هر خیر و مرگم را برایم آرامش از هر گزندی قرار ده، بار خدایا بر محمّد خاتم پیامبران

وَ تَمَامِ عِدَّةِ الْمُرْسَلِینَ وَ عَلَی آلِهِ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ وَ أَصْحَابِهِ الْمُنْتَجَبِینَ وَ هَبْ لِی فِی الثُّلَثَاءِ ثَلاثا لا تَدَعْ لِی ذَنْبا اِلّا غَفَرْتَهُ وَ لا غَمّا اِلّا أَذْهَبْتَهُ وَ لا عَدُوّا اِلّا دَفَعْتَهُ بِبِسْمِ اللهِ خَیْرِ الْأَسْمَاءِ بِسْمِ اللهِ رَبِّ الْأَرْضِ وَ السَّمَاءِ أَسْتَدْفِعُ کُلَّ مَکْرُوهٍ أَوَّلُهُ سَخَطُهُ وَ أَسْتَجْلِبُ کُلَّ مَحْبُوبٍ أَوَّلُهُ رِضَاهُ فَاخْتِمْ لِی مِنْکَ بِالْغُفْرَانِ یَا وَلِیَّ الْإِحْسَانِ

و کامل‏ کننده شمار رسولان و بر خاندان‏ پاک و پاکیزه او و بر یاران برگزیده‏اش درود فرست و در روز سه ‏شنبه سه حاجتم را روا کن:گناهی برایم مگذار جز آنکه بیامرزی و نه اندوهی جز آنکه را برطرف سازی و نه دشمنی جز آنکه دور گردانی، به نام خدا که بهترین‏ نامهاست، به نام خدا پروردگار زمین و آسمان، دوری هر ناخوشایندی را که ابتدایش خشم خداست، و نیل به هر محبوبی را که آغازش رضای اوست خواستارم، پس از سوی خود سرانجام را به آمرزش پایان ده‌ای سرچشمه نیکی.

همچنین بخوانید: ذکر ایام هفته با معنی، فواید و برکات آنها همراه با تصویر برای حاجت

دعای روز سه شنبه


زیارت امام زین العابدین، امام محمد باقر و امام جعفر صادق (ع) با معنی

همانطور که اشاره کردیم روز سه شنبه به نام امامان معصوم زین العابدین، امام محمد باقر و امام جعفر صادق (ع) گفته می‌شود که زیارت مخصوص ایشان به شرح زیر است:

السَّلامُ عَلَیْکُمْ یَا خُزَّانَ عِلْمِ اللّهِ، السَّلامُ عَلَیْکُمْ یَا تَرَاجِمَةَ وَحْىِ اللّهِ، السَّلامُ عَلَیْکُمْ یَا أَئِمَّةَ الْهُدَى، السَّلامُ عَلَیْکُمْ یَا أَعْلامَ التُّقى، السَّلامُ عَلَیْکُمْ یَا أَوْلادَ رَسُولِ اللّهِ، أَنَا عَارِفٌ بِحَقِّکُمْ، مُسْتَبْصِرٌ بِشَأْنِکُمْ، مُعادٍ لِأَعْدائِکُمْ، مُوَالٍ لِأَوْلِیَائِکُمْ، بِأَبِى أَنْتُمْ وَأُمِّى، صَلَواتُ اللّهِ عَلَیْکُمْ. اللّهُمَّ إِنِّى أَتَوالى آخِرَهُمْ کَمَا تَوالَیْتُ أَوَّلَهُمْ، وَأَبْرَأُ مِنْ کُلِّ وَلِیجَةٍ دُونَهُمْ، وَأَکْفُرُ بِالْجِبْتِ وَالطَّاغُوتِ وَاللَّاتِ وَالْعُزَّى. صَلَوَاتُ اللّهِ عَلَیْکُمْ یَا مَوالِىَّ وَرَحْمَةُ اللّهِ وَبَرَکاتُهُ. السَّلامُ عَلَیْکَ یَا سَیِّدَ الْعَابِدِینَ وَسُلالَةَ الْوَصِیِّینَ، السَّلامُ عَلَیْکَ یَا بَاقِرَ عِلْمِ النَّبِیِّینَ، السَّلامُ عَلَیْکَ یَا صَادِقاً مُصَدَّقاً فِى الْقَوْلِ وَالْفِعْلِ، یَا مَوالِىَّ هذَا یَوْمُکُمْ وَهُوَ یَوْمُ الثُّلَثَاءِ، وَأَنَا فِیهِ ضَیْفٌ لَکُمْ وَمُسْتَجِیرٌ بِکُمْ، فَأَضِیفُونِى وَأَجِیرُونِى بِمَنْزِلَةِ اللّهِ عِنْدَکُمْ وَآلِ بَیْتِکُمُ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ.

سلام بر شما‌ای خزانه‌داران علم خدا، سلام بر شما‌ای مفسران وحی خدا، سلام برشما‌ای پیشوایان هدایت، سلام بر شما‌ای نشانه‌های پارسایی، سلام بر شما‌ای فرزندان رسول خدا، من به حق شما دانا و به موقعیت شما بینایم و با دشمنانتان دشمن و با دوستانتان دوستم، پدر و مادرم فدایتان، درود‌های خدا بر شما باد. خدایا! من دوست دارم آخرین اینان را چنان‌که دوست داشتم اولینشان را و از هر صف‌بندی در برابر ایشان بیزاری می‌جویم و به جبت و طاغوت و لات و عُزّی [بتان روزگار جاهلیت] کفر می‌ورزم،‌ ای سروران من، درود‌های خدا و رحمت و برکاتش بر شما باد، سلام بر تو‌ای سرور عابدان و زبده جانشینان، سلام بر تو‌ای شکافنده‌ی دانش پیامبران، سلام بر تو‌ای راست‌گوی پذیرفته شده در گفتار و کردار،‌ای سروران من، امروز روز سه‌شنبه روز شماست و من در این روز میهمان شما و پناهنده به شمایم، پذیرای من باشید و پناهم دهید، به حق مقام خدا نزد شما و اهل‌بیت پاکیزه و پاکتان.

همچنین بخوانید: دعای باطل کردن سحر،جادو و طلسم قوی و فوری از قرآن و امامان

سخن آخر

در این مطلب ذکر روز سه شنبه با معنی و تصویر و صوت آن را ارائه دادیم و به فواید خواندن آن در زندگی اشاره کردیم. همچنین دیگر اعمال روز سه شنبه که اقامه آنها ثواب بسیاری برای فرد را برای شما عزیزان آوردیم. امیدواریم این پست مورد پسند شما واقع شود.