متن و خواص سوره نصر

سوره نصر

سوره نصر یکصد و دهمین سوره از قرآن کریم است که  دارای 3 آیه می‌باشد و در جزء سی ام قرآن قرار دارد. نصر از سوره های مدنی قرآن کریم است و از نظر رتبه نزول 102 می‌باشد.

محتوای سوره نصر به وعده خداوند برای یاری پیامبر و فتح و پیروزی ایشان بر دشمنانشان اشاره دارد. همچنین به پیامبر مژده داده می شود که به زودی مردم دسته دسته به اسلام روی می‌آورند و به شکر این فتح، خداوند را حمد گفته و استغفار می‌کنند.

در خصوص فضیلت این سوره از پیامبر اکرم (ص) آمده است که هر که این سوره را قرائت کند، مانند آن است که در فتح مکه در کنار رسول اکرم (ص) حضور داشته است.

همچنین از امام صادق علیه السلام روایت شده است هر که این سوره را نماز واجب و نافله بخواند، خداوند او را در مقابل دشمنان یاری می دهد و روز قیامت در حالی از قبر بیرون می آید که کتابی به دست دارد که سخن می گوید و از آتش جهنم در امان است.

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی

متن سوره نصر با معنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

به نام خداوند رحمتگر مهربان

إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ ﴿۱﴾

چون يارى خدا و پيروزى فرا رسد (۱)

وَرَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجًا ﴿۲﴾

و ببينى كه مردم دسته‏ دسته در دين خدا درآيند (۲)

فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَاسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ كَانَ تَوَّابًا ﴿۳﴾

پس به ستايش پروردگارت نيايشگر باش و از او آمرزش خواه كه وى همواره توبه‏ پذير است (۳)

خواص سوره نصر برای حاجت


سوره نصر صوتی 


خواص سوره نصر برای حاجت

درباره خواص سوره نصر برای حاجت از ائمه معصوم ما روایت آمده است که هر که سوره نصر را در نمازهای نافله خود بخواند یا این سوره را غروب روز جمعه قرائت کند و برای خواسته خود دعا کند، پروردگار دعاهایش را استجابت کرده و او را حاجت روا می‌کند.

همچنین بخوانید: خواص سوره انشراح برای حاجت و رزق

خواص سوره نصر برای رزق و روزی و ثروت

امام صادق علیه السلام به خواص سوره نصر برای رزق و روزی و ثروت تاکید داشتند و در این خصوص فرمودند: اگر کسی عصر پنجششنبه 40 مرتبه سوره نصر را تلاوت کند، خداوند بخشنده آنچنان رزق و روزی و ثروت او را می‌افزاید که موجب شگفتی آن شخص خواهد شد.


خواص سوره نصر برای ازدواج

درباره خواص سوره نصر برای ازدواج در هیچ منبعی معتبری چیزی وجود ندارد. با این حال خواندن تمام قرآن کریم راهی برای تضرع و استجابت دعاست و خواندن آن از بزرگ ترین تقرب ها است و توسل به خداوند متعال برای برآوردن حاجات یکی از بزرگ ترین وسیله ها در کنار وجوب نیت خالص بنده به خداوند است. با تمام قوا یقین دارد که جواب و روزی فقط از جانب خداست و شریکی ندارد.

شایان ذکر است که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: ای جوانان، هر که از شما توانایی دارد ازدواج کند و هر که نتواند روزه بگیرد… پس واضح اس که ایشان نگفتند برای ازدواج سوره فلان یا فلان را بخواند!


خواص سوره نصر برای محبت

یکی از خواص مشهور و مجرب سوره نصر برای محبت است. قرائت مکرر این سوره باعث جلب سریع معشوق می‌شود، به این منظور به دو روش زیر عمل کنید:

  • 7 سیاه دانه بردارید و هفت مرتبه سوره النصر را بر آن بخوانید و آنها را یک به یک در آتش بیندازید.
  • سوره نصر را 3 مرتبه به یک خوراکی که طعم شیرین دارد، مانند خرما، شکلات و … بخوانید و بر آن بدمید و آن را به شخص مورد نظر بدهید تا محبت شما بر دل آن شخص بیفتد.

خواص سوره نصر برای دفع دشمن

همانطور که از معنای این سوره پیداست این سوره از غلبه بر دشمن سخن می‌گوید، و یکی از خواص سوره نصر برای دفع دشمن است. اگر شخص در نمازهای واجب یا مستحب سوره نصر را قرائت کند، پروردگار او را در برابر تمامی دشمنانش یاری کرده و شر دشمن را از وی دفع می‌کند.


سوره نصر برای پیدا شدن گمشده

در مورد تاثیر سوره نصر برای پیدا شدن گمشده توصیه شده است که در حال جستجو کردن این سوره را به طور مکرر بخوانید، انشاء الله پیدا می‌شود.

همچنین بخوانید: دعای نادعلی برای حاجت فوری

سوره نصر برای آشتی

سوره نصر از پرفضیلت‌ترین سوره‌های قرآن است که برای آشتی و رفع اختلافات بین افراد توصیه شده است. به این منظور این سوره باید پس از نمازهای واجب خوانده شود.


خواندن ۴۱ بار سوره نصر

خواندن 41 بار سوره نصر موجب گشایش در کارها شده و اگر کسی که دچار مشکل است این سوره را به تعداد توصیه شده قرائت کند، برای او از عالم غیب گشایش حاصل خواهد شد.

توصیه شده است که این سوره از روزهای اول، دوم، سوم، سی ام، سی و یکم و چهل و یکم روزه بگیرد و در روز پایانی با خوردن شیرینی افطار کند.


سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع خواص سوره نصر برای حاجت، خواص سوره نصر برای رزق و روزی و ثروت، خواص سوره نصر برای ازدواج، خواص سوره نصر برای محبت، خواص سوره نصر برای دفع دشمن و … برای شما همراهان سایت مفید بوده باشد.