خواص سوره زلزال

سوره زلزال از سوره های مهم جزء سی قرآن است. در ادامه به متن و خوص سوره زلزال برای ازدواج، نابودی دشمن، رزق و روزی، محبت و … می‌پردازیم.

سوره زلزال

سوره زلزال از سوره های مدنی قرآن کریم است که دارای 8 آیه است. این سوره در جزء 30 قرآن واقع است و در ترتیب نزول 93 قرار دارد. محتوای سوره زلزال به قیامت و زنده شدن دوباره انسان برای محاسبه اعمال اشاره دارد و یادآوری می‌کند که یکی از علائم آن زلزله است. در ادامه به متن و خواص سوره زلزال برای ازدواج، نابودی دشمن و رزق و روزی را ارائه می‌کنیم.

همچنین بخوانید:  فضیلت و خواص سوره جن برای حاجت

متن سوره زلزال با معنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

به نام خداوند رحمتگر مهربان

إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا ﴿۱﴾

آنگاه كه زمين به لرزش [شديد] خود لرزانيده شود (۱)

وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا ﴿۲﴾

و زمين بارهاى سنگين خود را برون افكند (۲)

وَقَالَ الْإِنْسَانُ مَا لَهَا ﴿۳﴾

و انسان گويد [زمين] را چه شده است (۳)

يَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا ﴿۴﴾

آن روز است كه [زمين] خبرهاى خود را باز گويد (۴)

بِأَنَّ رَبَّكَ أَوْحَى لَهَا ﴿۵﴾

[همان گونه] كه پروردگارت بدان وحى كرده است (۵)

يَوْمَئِذٍ يَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِيُرَوْا أَعْمَالَهُمْ ﴿۶﴾

آن روز مردم [به حال] پراكنده برآيند تا [نتيجه] كارهايشان به آنان نشان داده شود (۶)

فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ ﴿۷﴾

پس هر كه هموزن ذره‏ اى نيكى كند [نتيجه] آن را خواهد ديد (۷)

وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ ﴿۸﴾

و هر كه هموزن ذره‏ اى بدى كند [نتيجه] آن را خواهد ديد (۸)

همچنین بخوانید: سوره کوثر برای بازگشت معشوق

سوره زلزال صوتی


خواص سوره زلزال

خواص متعددی برای سوره زلزال شمرده شده است از جمله:

  • خواص سوره زلزال برای رسوا کردن دزد
  • خواص سوره زلزال برای در امان بودن از شخصی که از او می‌ترسید
  • خواص سوره زلزال برای درمان لرزش بدن
  • خواص سوره زلزال برای دیدن امورات عجیب در خواب
  • خواص سوره زلزال برای در امان بودن از زلزله
  • خواص سوره زلزال برای رهایی از عذاب قبر

ختم سوره زلزال برای حاجت


ختم سوره زلزال برای حاجت

ختم سوره زلزال برای حاجت به این ترتیب است که اگر خواستی هنگام خواب نتیجه حاجت یا خواسته‌ای را ببینی، زمانیکه سر را به روی بالش گذاشتی سوره زلزال را هفت مرتبه تلاوت کند. پس از آن بگو:

«یا ملائكة ربّی بحق هذه السورة و من انزلها و من نزلت علیه و بحق اسماء الله علیكم و آیاته الكافة كلّها الّا ما اخْبِر تُمونی فی لیلتی هذه كذا و كذا.»

در واقع در اینجا حاجت را ذکر می‌کنی و در خواب خواهی دید که نتیجه استجابت آن چه خواهد شد. پس به اذن پروردگار پس از دو تا پنج شب آن را در عالم رویا می‌بینی. لازم است برای این منظور طاهر و پاک و با وضو باشی.

همچنین بخوانید: طریقه ختم سوره واقعه برای رزق و روزی

خواص سوره زلزال برای ازدواج

در مورد خواص سوره زلزال برای ازدواج روایتی از پیامبر وجود دارد. ایشان یکی از اصحاب خود را خطاب کرده و فرمودند: آیا ازدواج کرده‌ای؟ او گفت: نه چیزی ندارم که بتوانم ازدواج کنم. حضرت سوال کردند آیا سوره توحید را می‌دانی؟ گفت: بلی، آن حضرت فرمودند: این سوره معادل یک چهارم قرآن است. سپس سوال کردند: آیا سوره کافرون را می‌دانی؟ مرد پاسخ مثبت داد، ایشان فرمودند این سوره یک چهارم قرآن است. سپس پیامبر (ص) فرمودند: آیا سوره اذا زلزلت را میدانی؟ آن مرد گفت: بله. و حضرت فرمودند این سوره نیز یک چهارم از قرآن است. در پایان رسول اکرم فرمودند: ازدواج کن، ازدواج کن، ازدواج کن، ازدواج کن.


خواص سوره زلزال برای محبت

خواص سوره زلزال برای محبت و گرم شده رابطه را می‌توانید با خواندن این سوره بر فلفل بدست آورید. به این منظور مقدار کمی فلفل برداشته و سوره زلزال را 12 مرتبه بر آن بخوانید و در آخر فلفل ها را در آتش بریزید تا بسوزانید. این روش از دعاهای سریع الاجابه برای محبت است.


خواص سوره زلزال برای نابودی دشمن

خواص سوره زلزال برای نابودی دشمن موثر است. اگر گمان می‌کنید که دچار سحر و جادو از طرف بدخواه شده اید، به روش زیر عمل کنید:

سوره زلزال را سه مرتبه بخوانید و زمانیکه به کلمه (أشتاتا) رسیدید، 33 مرتبه آن را تکرار کنید و سپس بگویید:

«أَيَّتُهَا أَلِأَرْوَاحِ المَرسوله لَنا ، في السَّحَرِ الْمَعْمُولُ لَنَا ، أذهَبوا مِنْ مَكَانَكُمْ هَذَا وَ مِنْ ساعتكم هَذِهِ ، الَى مَنْ عَمِلَ لَنَا السَّحَرِ و دَمَروه بِدُونِ أن تَصيبوني وَ لَا أَحَدٌ مِنْ عائلتي»

این دستورالعمل را در طول یک هفته و هر روز به جز روز چهارشنبه بخوانید. لازم است که هنگام خواندن آن در طهارت کامل باشد.


خواص سوره زلزال برای فروش خانه

خواص سوره زلزال برای فروش خانه با 7 مرتبه خواندن این سوره حاصل می‌شود. به این ترتیب که سوره زلزال را از نزدیک یا دور هفت مرتبه بخوانید و به سمت خانه بدمید، چنانچه با 7 بار خواندن آن خانه به فروش نرفت، روزی هفتاد مرتبه بخوانید.


خواص سوره زلزال برای رزق و روزی و ثروت

برای بهره مندی از خواص سوره زلزال برای رزق و روزی و ثروت سفارش شده است که این سوره را هفت مرتبه قرائت کنید که موجب رفع کسادی بازار نیز می‌شود.


خواص سوره زلزال برای اموات

در مورد خواص سوره زلزال برای اموات از رسول اکرم (ص) نقل شده است: هر که در شب جمعه دو رکعت نماز به جا آورد و در هر رکعت از آن پس از قرائت سوره حمد، 15 مرتبه سوره زلزال را بخواند، خداوند عذاب قبر را از او دور می‌کند و از دشواری های روز قیامت در امان نگه می‌دارد.

همچنین بخوانید: سوره آیت الکرسی

خواندن سوره زلزال بر نمک

خواندن سوره زلزال بر نمک از روش‌های اجابت سریع دعا است و موجب تسخیر قلب معشوق می‌گردد. این روش باعث می‌شود محبت محبوب خود را به نحوی جلب کنید که به شخصی دیگری علاقمند نگردد. برای آنکه خواندن سوره زلزال بر نمک زودتر به نتیجه برسد، هنگام غروب آن را به مقدار کمی نمک دریا بخوانید و آن را در آتش بریزید.


سخن آخر

امیدواریم این مطلب با عنوان خواص سوره زلزال برای محبت، خواص سوره زلزال برای ازدواج، خواص سوره زلزال برای رزق و روزی و ثروت، خواص سوره زلزال بر نمک و … مورد پسند شما واقع شده باشد. اگر شما تجربه ای از خواص ختم سوره زلزال دارید می‌توانید آن را با همراهان سایت به اشتراک بگذارید.