دعای پریود شدن فوری و سریع

دعای پریود شدن فوری و سریع

پریود شدن یکی از مراحل طبیعی در زندگی بانوان است که به صورت چرخه های منظم ماهیانه می باشد. اما گاهی این چرخه به دلایلی دچار بی نظمی می شود و شخص در روز مقرر پریود نمی شود. راههای مختلفی برای باز شدن پریودی وجود دارد که در بین آنها دعای پریود شدن فوری و سریع قابل توجه است. ما در این پست از آلامتو بهترین دعا برای باز شدن پریود را ارائه می کنیم.

همچنین بخوانید: دعای نادعلی برای حاجت فوری

دعای پریود شدن فوری مجرب

یکی از مجربترین ادعیه برایی پریود شدن فوری به شرح زیر آمده است که شخصی که دچار تاخیر در پریود است باید هر زمان از روز که می تواند آن را بخواند تا زمانیکه پریودش باز شود:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللّهُـمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ مِنْ فَضْلِكَ وَرَحْمَتِكَ، فَإِنَّهُ لا يَمْلِكُهَا غَيْرُكَ، يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ، اللّهُـمَّ اجْعَلْ حَياتِي رَاحَةً، وَمَوْتِي رَحْمَةً، اللّهُـمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ تَعْجيلَ مَخْرَجِ الْمَهْمَّاتِ، وَتَيْسيرَ الْأَمُورِ، وَفَرَجَ الْكُرَبِ، وَتَقْبِلَ الْعَمَلَ، وَتَكْتُبَهُ في أوْلِيائِكَ المُتَّقِينَ، وَاجْعَلْهُ لِي ذخَراً، وَخَيْرَةً، إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيءٍ قَدِيرٌ


دعا پریود شدن سریع

یکی دیگر از ادعیه موجود در منابع مختلف برای پریود شدن سریع به ترتیب زیر آمده است:

“اللهمّ اجعل الدورة الشهرية تسير بسلاسة وسهولة وقربها مني بسرعة، يا أرحم الراحمين”


دعا برای زود پریود شدن

سومین دعایی که برای زود پریود شدن دختر خانم ها و بانوان عرضه شده است، دعای زیر می باشد:

”یَا جَبْرَئِیلُ یَا مُحَمَّدُ أَنْتُمَا کَافِیَایَ‏ فَاکْفِیَانِی وَ أَنْتُمَا حَافِظَایَ فَاحْفَظَانِی وَ أَنْتُمَا کَالِئَایَ فَاکْلَئَانِی”


دعای معجزه آمیز برای پریود شدن سریع

دعای بعدی که برای پریود شدن سریع توصیه شده است، 70 مرتبه خواندن دعای زیر است:

 ”یا اللهُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا فاطِمَه یا صَاحِبَ‌الزَّمان اَدْرِکنی وَ لا تُهْلِکْنی”

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی و فوری

بهترین دعا برای باز شدن پریود


بهترین دعا برای باز شدن پریود

از دیگر دعاها برای پریود شدن می تواند به ذکر زیر اشاره کرد که باید پس از 2 رکعت نماز حاجت و توسل به امام جواب بخوانید. بهتر است این ذکر را 146 مرتبه تکرار کنید.

”یا اللهُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا فاطِمَه یا صَاحِبَ‌الزَّمان اَدْرِکنی وَ لا تُهْلِکْنی”


دعای پریودی زودتر برای دختر

ششمین دعایی که برای پریودی زودتر توصیه می شود دعای زیر است. به این منظور باید نمازی دو رکعتی بین نماز مغرب و عشا خوانده شود و سپس دعای زیر را بخوانید:

“یا من یجیب المضطرّ إذا دعاه و یكشف السوء یا ربّ یا ربّ یا ربّ یا عبّاس بن علی بن ابی طالب الامان الامان الامان، ادركنی ادركنی ادركنی”

همچنین بخوانید: دعا برای 100 درصد حاجت گرفتن

برای باز شدن پریود چه بخوریم؟

علاوه بر ادعیه توصیه شده در سطرهای بالا، برخی از مواد غذایی و خوراکی ها نیز به هر چه سریعتر پریود شدن نیز کمک می کنند:

  • داشتن فعالیت بدنی و ورزش منظم مانند پیاده روی ملایم و … داشته باشید.
  • وارد کردن ویتامین C کافی به رژیم غذایی با مصرف مکمل های ویتامین C و میوه‌هایی مانند پرتقال، لیمو، گوجه فرنگی که موجب افزایش ترشحات رحم و پریود شدن فوری و سریع می‌شود.
  • خوردن گلاب باعث زودتر پریود شدن در بانوان است.
  • مصرف چای سبز به علت دادا بودن آنتی اکسیدان در تسریع چرخه قاعدگی خانم ها بسیار موثر است و می تواند موجب زودتر پریود شدن شود.
  • اگر می خواهید پریودی شما سریعتر پریود شود. لازم  10 روز پیش از دوره قاعدگی ماهیانه، به میزان نصف قاشق چایخوری عصاره بومادران را به یک لیوان آب اضافه کرده و هر روز یک لیوان بنوشید.
  • 1 لیتر عرق رازیانه رو با 1 لیتر عرق زنیان مخلوط کرده و به مدت سه روز پس از هر وعده غذایی به میزان یک استکان با یک قاشق عسل شیرین کرده و میل کنید.

عوامل موثر در تاخیر پریودی

  • داشتن استرس و اضطراب زیاد می تواند در روند طبیعی قاعدگی اختلال ایجاد کند و موجب تاخیر در آن شود. پس برای داشتن یک پریود منظم باید از استرس دوری کنید.
  • اضافه وزن یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند باعث تاخیر در پریودی شود. افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند بیشتر با مشکلات به هم ریختگی عادت ماهیانه درگیر هستند.  کاهش وزن به این افراد کمک می‌کند که پریودی منظم تری داشته باشند.
  • عقب افتادن و نامنظمی پریودی می‌تواند ناشی از مصرف مصرف برخی از داروها در پریود نشدن ممکن است موثر باشد. اگر داروی خاصی را استفاده می کنید درباره عوارض آن مطالعه کنید.
همچنین بخوانید: دعای نور برای تب

سخن آخر

امیدواریم این پست از آلامتو با موضوع دعای پریود شدن فوری و سریع بهترین دعا برای باز شدن پریود برای شما همراهان مفید بوده باشد.