بهترین دعا برای موفقیت در کار و شغل و شروع کار جدید

دعا برای موفقیت در کار

اگر قصد شروع کار جدید را دارید یا می‌خواهید موفقیت در کار فعلی را تجربه کنید، این مطلب با موضوع بهترین دعا برای موفقیت در کار و شغل و شروع کار جدید را از دست ندهید.


بهترین دعا برای موفقیت در کار و شغل

دعا به درگاه الهی یکی راه‌های پیشرفت در امور است و هر که توفیق الهی را به دست آورد به درجات عالی می رسد . مستحب است که برای شروع هر کاری یاد خدا رو وارد کرده و از او طلب موفقیت کنیم. ادعیه موجود در کتب دینی و کتاب دعا به این منظور از طرف معصومین معرفی شده است. از جمله آن، انواع حدیث و دعا برای موفقیت در کار و شغل و شروع کار جدید را می‌توان نام برد که توسل بر آنها گره از مشکلات زندگی باز کرده و موجب موفقیت در امور می‌گردد.

همچنین بخوانید: بهترین دعا برای رفع سریع مشکلات مالی

دعا برای شروع کار جدید

  • یکی از دعاهایی که برای شروع کار جدید توصیه شده تا فرد سعه صدر پیدا کنید و کلامش تاثیر گذار باشد آیات 25 تا 28 سوره طه است. خواندن این دعا و ایمان موجب سهولت در ارتباط با دیگران و ارائه شغل و حرفه است.

رب اشرح لي صدري، ويسّر لي أمري، واحلل عقدةً من لساني، يفقهوا قولي

پروردگارا، سینه ام را گشاده و کارم را برایم آسان کن و گره از زبانم بگشا تا سخنم را بفهمند.

  • به نقل مسعده بن صدقه آمده است که: روزی دیدم امام صادق (ع) به برخی از تجار کوفه دعایی را به جهت موفقیت در شروع کار و طلب روزی آموختند. به این ترتیب که:

دو رکعت نماز بخوان و زمانی که تمام شد سه مرتبه ذکر زیر را تکرار کن:

تَوَجَّهْتُ بِحَوْلِ اللَّهِ وَ قُوَّتِهِ بِلَا حَوْلٍ مِنِّی وَ لَا قُوَّهٍ وَ لَکِنْ یَا رَبِ‏ بِحَوْلِکَ‏ یَا رَبِ‏ وَ قُوَّتِکَ أَبْرَأُ إِلَیْکَ مِنَ الْحَوْلِ وَ الْقُوَّهِ إِلَّا مَا قَوَّیْتَنِی اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بَرَکَهَ هَذَا الْیَوْمِ وَ أَسْأَلُکَ بَرَکَهَ أَهْلِهِ وَ أَسْأَلُکَ أَنْ تَرْزُقَنِی مِنْ فَضْلِکَ رِزْقاً وَاسِعاً حَلَالًا طَیِّباً مُبَارَکاً تَسُوقُهُ إِلَیَّ وَ أَنَا خَافِضٌ فِی عَافِیَهٍ


دعا برای موفقیت در کار و شغل

  • دعای زیر نیز یکی از دعاهای مجرب برای موفقیت در کار و شغل و بهبود کسب و کار است که به هفت مرتبه خواندن آن در صبح و شب سفارش شده است:

اللَّهُمَ يا ذَا الرَّحْمَةِ الْواسِعَةِ يَا مُطَّلِعاً عَلَى‏ السَّرَائِرِ وَ الضَّمائِرِ وَ الهَواجِشِ وَ الْخَوَاطِرِ لَا يَعْزُبُ‏ عَنْكَ‏ شَيْ‏ءٌ أَسْئَلُكَ‏ ‏فَیضَةً مِنْ فَیَضانِ فَضلِکَ و قَبضَةً مِنْ نُورِ صِلَتِکَ و اُنساً و فَرَجاً مِن بَحرِ کَرَمِکَ اَنتَ بِيَدِكَ‏ الْأَمْرُ كُلُّهُ‏ و مَقالیدُ کُلِّ شَیءٍ فَهَب لَنا ما تَقَرُّبِهِ وَ تُغنینا بِهِ عَن سُوالِ غَیرِ فَاِنَّکَ واسِعُ الکَرَمِ کَثیرُ الجَوادِ حُسنُ الشِّیَمِ فَبِبابُکَ واقِفُونَ وَ لِجودِکَ الواسِعِ مُنتَظِرونَ یا کَریمُ یا رَحیمُ

خدایا ای صاحب رحمت واسعه ای که به راز و وجدان و وسواس و اندیشه دانی، چیزی از تو گریزی نیست، از تو فراوانی سیل مهربانی و مشتی از نور قدرتت می خواهم. و آسایش و آسایش از دریای سخاوتت، تمام امور و افسار هر چیزی در دست توست، پس آنچه را تصدیق می کنی به ما عطا کن. تو بسیار سخاوتمند، سخاوتمند، خوش اخلاق، بر درگاه تو ایستاده‌ایم، و به سخاوت گسترده و معروف تو، منتظر تو هستیم ای بخشنده و مهربان.

همچنین بخوانید: 8 دعای سریع الاجابه برای گرفتن حاجت

دعا برای شروع کار جدید


بهترین دعا برای شروع کار

  • خواندن دعای زیر زمانیکه برای شروع کار جدید اقدام می‌کنید اگر با اطمینان قلبی باشد موفقیت در کار و شغل را به همراه دارد:

“حَسبِیَ اللهُ تَوَکَّلتُ عَلَی اللهُ اَللهمَّ اُنُّی اَسئَلُکَ خَیرَ اُموری کُلَّها وَاَعوذُ بُکَ مُن خِزیِ الدُّنیا وَعَذابِ الاخِرَ ةِ”

خدا مرا بس است، بر خدا توکل کردم، خدایا خیر همه کارهایم را از تو می‌خواهم و از خواری دنیا و عذاب آخرت به تو پناه می‌آورم.

امام صادق علیه السلام فرموده‌اند: بعضی از دعاها هستند که اگر شخص خواندن آن را در زمان خود فراموش کند، بهتر است آن را قضا کند. از جمله این دعا که برای موفقیت در کار هر روز بعد از بامداد، ده مرتبه خوانده شود:

لااِلهَ اِلَّااللّهُ وَحدَهُ لاشَریکَ لَه،لَهُ المُلکُ وَلَهُ الحَمدُ یُحیی وَیُمیتُ وَیُحیی وَهُوَ حَیُّ لایَموتُ بِیَدِهِ الخَیروَهُوَ عَلی کُلِّ شَیءٍ قَدیر

معبودی جز الله نیست، یگانه است، شریکی با او نیست، فرمانروایی از آن اوست و حمد و ستایش مخصوص اوست.

همچنین بخوانید: متن کامل دعای سمات با ترجمه

سخن آخر

برای موفقیت در کار و شغل جدید برخی دعاها سفارش شده اند که از بین احادیث نقل شده از ائمه و آیات قرآنی می‌باشند. در این پست از آلامتو ما برخی از این ادعیه را جمع آوری کردیم تا قدمی باشد برای شروع کار جدید و پیشرفت در آن. اگر شما تجربه و نظری درباره دیگر دعاهای موجود به این منظور دارید می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.