متن دعای هر روز ماه صفر برای رفع نحسی و دفع بلا

دعای هر روز ماه صفر

در کتب دینی از ماه صفر به عنوان یکی از ماه‌های نحس یاد شده است و توصیه‌هایی برای رفع این نحسی آمده است. ما در ادامه این پست متن دعای هر روز ماه صفر برای رفع نحسی و دفع بلا و دانلود فایل صوتی را تهیه کرده‌ایم.


دعای هر روز ماه صفر چیست و چه خاصیتی دارد؟

ماه قمری صفر در بین مسلمانان به نحسی و شومی شناخته می‌شود و برای رفع نحسی و بلایا اعمالی توصیه شده است که شامل خواندن اذکار و دعاها و دادن صدقه است. بسیاری از افراد اعتقاد جدی به این مسئله داشته و برای پیشگیری از حوادث حتی اقدام به قربانی دام می‌کنند. دعای زیر یکی از دعاهای مجرب برای دفع بلا است که به خواندن روزی 10 مرتبه در هر روز ماه صفر سفارش شده است.

در مورد نحس بودم ماه صفر و سفارش به خواندن دعای هر روز ماه صفر برای دفع مصیبت به نقل از شیخ عباس قمی در کتاب مفاتیح الجنان اینطور آمده است:

بدان که ماه صفر به نحسی شهرت دارد و شاید دلیل آن مصادف شدن وفات رسول اکرم در این ماه است.

همچنین بخوانید: دعای آیت الکرسی

متن دعای هر روز ماه صفر برای دفع بلا و رفع نحسی

يَا شَدِيدَ الْقُوَى وَ يَا شَدِيدَ الْمِحَالِ يَا عَزِيزُ يَا عَزِيزُ يَا عَزِيزُ

اى سخت نيرو و اى سخت‏گير اى با عزت اى عزيز اى با عزت

ذَلَّتْ بِعَظَمَتِكَ جَمِيعُ خَلْقِكَ فَاكْفِنِي شَرَّ خَلْقِكَ يَا مُحْسِنُ يَا مُجْمِلُ يَا مُنْعِمُ يَا مُفْضِلُ‏

از بزرگيت تمام خلقت در پيشگاه تو خوار است پس شر خلقت را از من كفايت فرما اى احسان كننده اى نيكوكار اى نعمت بخش اى عطا ده

يَا لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحَانَكَ إِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَ نَجَّيْنَاهُ مِنَ الْغَمِّ وَ كَذَلِكَ نُنْجِي الْمُؤْمِنِينَ‏

اى كه نيست معبود حقى جز تو منزهى تو بدرستى كه من از ظالمانم پس اجابت كرديم برايش و نجاتش داديم از غم و همچنين نجات دهيم مؤمنان را

وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ‏

و رحمت خداى بر محمد و آل پاك و پاكيزه ‏اش


فایل صوتی دعای هر روز ماه صفر


عکس دعای هر روز ماه صفر

 دعای هر روز ماه صفر

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه از امام علی (ع)

چرا ماه صفر به نحسی و شومی شهرت دارد؟

برخی از عالمان دینی علت شوم بودن ماه صفر را شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) می‌دانند. به علاوه روزهای نخستین ماه صفر مصادف با ایام وارد شدن کاروان اسرای واقعه کربلا به شهر شام بوده است. از طرف دیگر شروع جنگ معروف صفین نیز در روزهای ابتدایی صفر بوده است که طی آن امام علی علیه السلام و یارانش با معاویه و لشکریان شام به جنگ پرداختند که طبق بعضی نقل قول‌ها 110 روز ادامه داشت و در پایان نیز مسئله حکمیت مطرح شد.

مسلمانان یکی دیگر از علل منحوس دانستن ماه صفر را قطع وحی می‌دانند. امام علی علیه السلام در این خصوص فرموده‌اند: با وفات پیامبر اکرم (ص) چیزی قطع شد که با فوت هیچ انسان دیگری قطع نشده بود.


برای رفع نحسی ماه صفر چه توصیه‌هایی شده است؟

در روایات اسلامی توصیه شده است که مسلمانان در این ماه از انجام کارهای مهم خودداری کنند و برای دور شدن بلا و آفات صدقه را فراموش نکنند. همچنین دعای ارائه شده در سطور قبل (یا شدید القوی) را روزی 10 مرتبه خوانده و به تاثیر آن در رفع بلا امیدوار باشند.

آنطور که کارشناسان مذهبی می‌گویند ماه صفر برای شیعیان باید همراه با اندوه و عزاداری برای رحلت حضرت محمد (ص) و فرزندان ایشان باشد. حالا می‌دانیم که ماه صفر به خودی خود نحوستی ندارد بلکه به علت حوادثی که در این ماه اتفاق افتاده است، مانند قطع ارتباط مومنین با رسول خدا (ص)، آن را ماه منحوس و نامبارک در نظر می‌گیرند.

به هر حال برای رفع این شر و بد یمنی هیچ چیزی بهتر از صدقه دادن، توکل قلبی به ادعیه و اذکار نیست، از جمله دعای یا شدید القوی که در اینجا به همراه ترجمه آن ارائه شد.

همچنین بخوانید: متن دعای یستشیر برای ازدواج، روزی و حاجت روایی + صوتی

سخن آخر

در این پست از آلامتو به معرفی دعای توصیه شده برای ماه صفر پرداختیم. این دعا برای رفع نحسی و پیشگیری از بروز بلایا در این ماه خوانده می‌شود. با این وجود فراموش نکنیم این ماه فی نفسه نحس نیست بلکه اتفاقات پیش آمده در آن از جمله وفات پیامبر آن را بدشگون کرده است. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر شما هم تجربه و نظری در مورد نحسی ماه صفر دارید می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.