نماز استغاثه به حضرت زهرا در مفاتیح برای ازدواج

نماز استغاثه به حضرت زهرا

توسل به معصومین برای استجابت دعا بسیار مفید است. در این پست می‌گوییم نماز استغاثه به حضرت زهرا در مفاتیح برای ازدواج و شفای بیمار چگونه است تا با توسل بر ایشان حاجت روا شوید.


نماز استغاثه به حضرت زهرا در مفاتیح چگونه است؟

نماز استغاثه به حضرت زهرا از نمازهای مستحبی است که خواندن آن برای آسان شدن ازدواج، شفای بیمار، رفع گرفتاری و مستجاب شدن حاجات سفارش شده است.

درباره اهمیت و فضیلت خواندن این نماز در روایات متعدد آمد هاست که هر زمان مشکلی در زندگی پیس آمد، دو رکعت نماز حضرت زهرا (س) به جا آورید. موارد دیگری از نماز استغاثه وجود دارد که از مشهورترین آنها نماز استغاثه به امام زمان (عج) است.

همچنین بخوانید: نماز حرز امام جواد برای ازدواج و دفع سحر و چشم زخم + طریقه خواندن آن

نحوه خواندن نماز استغاثه به حضرت زهرا در مفاتیح

نحوه خواندن نماز استغاثه به حضرت زهرا در مفاتیح به ترتیب زیر است:

  • نیت دو رکعت نماز استغاثه کنید.
  • دو رکعت نماز مانند نماز صبح بخوانید.
  • تشهد و سلام را بخوانید و پس از سلام سه مرتبه تکبیر بگویید.

پس از آن تسبیحات حضرت فاطه (س) را بگویید و به سجده و 100 مرتبه ذکر زیر را تکرار کنید:

یا مَوْلاتی یا فاطِمَةُ اَغیثینی”

ای سرپرستم ای فاطمه به فریادم برس.

سپس سمت راست صورت را بر زمین گذاشته و این ذکر را 100 بار تکرار کنید، حالا سمت دیگر صورت را بر زمین گذاشته و 100 مرتبه 100 مرتبه ذکر را بگویید، دوباره سر بر سجده بگذارید و 110 مرتبه ذکر را تکرار کنید و پس از آن حاجت خود را درخواست کنید، انشالله که مستجاب گردد.

روش دیگری نیز خوانده می‌شود که از شیخ حسن بن فضل طبرسی در کتاب “مکارم الاخلاق” اینطور آمده است:

  • نیت نماز استغاثه کرده و دو رکعت نماز بخوانید.
  • سپس به سجده رفته و 100 مرتبه بگویید: “یا فاطمه”،
  • سپس سمت راست صورت را به زمین گذاشته و صد مرتبه ذکر را تکرار کنید و
  • سپس سمت چپ صورت را به زمین گذاشته و صد مرتبه دیگر ذکر “یا فاطمه” را بگویید.
  • دوباره به سجده رفته و 110 مرتبه این ذکر را بگویید.

پس از آن دعای زیر را بخوانید:

یَا آمِناً مِنْ کُلِّ شَیْءٍ، وَکُلُّ شَیْءٍ مِنْکَ خائِفٌ حَذرٌ، أَسْأَلُکَ بأَمْنِکَ مِنْ کُلِّ شَیْءٍ وَخَوْفُ‌ِ کُلِّ شَیْءٍ مِنْکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَیٰ مُحَمَّدٍ وَأَنْ تُعْطِیَنِی أَماناً لِنَفْسی وَأَهْلِی وَمالِی وَوَلَدی حَتَّیٰ لَاأَخَافَ أَحَداً وَلَا أَحْذَرَ مِنْ شَیْءٍ أَبَداً إِنَّکَ عَلَیٰ کُلِّ شَیْءٍ قَدیرٌ.

ای بی هراس و بیم از هرچیز که هرچیز از تو هراسان و برحذر است، از تو می خواهم به ایمنی ات از هرچیز، و هراس هرچیز از تو، اینکه بر محمّد درود فرستی، و ایمنی به من عطا کنی، برای خود و خاندان و دارایی و فرزندانم، تا از احدی نهراسم، و هرگز از چیزی حذر نکنم، به درستی که تو بر هرچیز توانایی.


نماز استغاثه به حضرت زهرا برای ازدواج

نماز استغاثه به حضرت زهرا برای ازدواج از نمازهایی است که برای بازگشایی بخت سفارش می‌شود. اگر کسی به دلیل بسته بودن بخت نمی‌تواند ازدواج کند می‌تواند به این دعا توسل جوید. این نماز مانند دیگر نمازهای مستحبی دو رکعتی است که:

  • در رکعت اول پس از سوره حمد 100 مرتبه سوره قدر
  • در رکعت دوم پس از سوره حمد 100 مرتبه توحید بخوانید.

بهتر از در پایان نماز این دعا خوانده شود:

سُبْحَانَ ذِى الْعِزِّ الشَّامِخِ الْمُنِيفِ، سُبْحَانَ ذِى الْجَلاَلِ الْباذِخِ الْعَظِيمِ، سُبْحَانَ ذِى الْمُلْكِ الْفَاخِرِ الْقَدِيمِ، سُبْحَانَ مَنْ لَبِسَ الْبَهْجَةَ وَالْجَمَالَ، سُبْحَانَ مَنْ تَرَدّىٰ بِالنُّورِ وَالْوَقَارِ، سُبْحَانَ مَنْ يَرَىٰ أَثَرَ النَّمْلِ فِى الصَّفَا، سُبْحَانَ مَنْ يَرَىٰ وَقْعَ الطَّيْرِ فِى الْهَوَاءِ، سُبْحَانَ مَنْ هُوَ هَكَذَا لَاهَكَذَا غَيْرُهُ.

پاک و منزّه است آن خدایی که دارای شکوه افراشته و بلند است، پاک و منزّه است خدایی که صاحب عظمت بلندمرتبه است، پاک و منزّه است خدایی که دارنده فرمانروایی پرافتخار دیرینه است، پاک و منزّه است آن‌که پوشش خرّمی و زیبایی به بر دارد، پاک و منزّه است آن‌که در پوششی از نور و وقار است، پاک و منزّه است آن‌که ردّ پای مورچه را بر سنگ سخت می‌بیند، پاک و منزّه است آن‌که خطّ سیر پرنده را در هوا مشاهده می‌کند، پاک و منزّه است آن‌که او چنین است و جز او چنین نیست.

سپس حاجت خود را درخواست کنید.

همچنین بخوانید: نماز وحشت یا نماز شب اول قبر را چگونه بخوانیم؟ + نیت و متن نماز

نماز استغاثه به حضرت زهرا برای شفای بیمار


نماز استغاثه به حضرت زهرا برای شفای بیمار

خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا برای شفای بیمار بسیار مجرب است. به روایتی از امام صادق (ع) گفته شده است که هر زمان حاجت مهمی داشته باشید که شما را در فشار روحی شدید قرار داده باشد به حضرت زهرا (س) توسل کنید و نماز استغاثه را برای روا شدن حاجت بخوانید. به این وسیله حضرت زهرا (س) به عنوان واسطه‌ای بین شما و خداوند قرار گرفته تا به احترام و اعتبار ایشان دعا استجابت گردد.


نماز استغاثه به حضرت زهرا صوتی


دعای نماز استغاثه حضرت زهرا صوتی


بهترین زمان خواندن نماز استغاثه به حضرت زهرا

خواندن این نماز محدود به زمان خاصی نیست اما بهترین زمان خواندن نماز استغاثه به حضرت زهرا را روز جمعه است.

همچنین بخوانید: نماز شب چطور خوانده میشود و چند رکعت است؟ چه ساعتی خوانده میشود؟

سخن آخر

در این پست از آلامتو به نحوه خواندن نماز استغاثه به حضرت زهرا در مفاتیح پرداختیم. شما می‌توانید نماز استغاثه به حضرت زهرا برای ازدواج نماز و استغاثه به حضرت زهرا برای شفای بیمار را در روز جمعه خوانده تا انشاء الله مستجاب دعا گردید.