متن صلوات خاصه امام رضا

متن صلوات خاصه امام رضا و فایل صوتی آن را در این مطلب از آلامتو مشاهده کنید.

صلوات خاصه امام رضا

توسل به حضرت رضا علیه السلام یکی از مجربترین راه‌ها برای رسیدن به حاجات است. به مناسبت ایام فرارسیدن میلاد با سعادت امام رضا علیه السلام، متن صلوات خاصه ایشان را تهیه کردیم که برای ابراز ارادات به محضر ایشان توصیه شده است. ما نیز در این پست از آلامتو متن صلوات خاصه امام رضا و فایل صوتی با صدای علی فانی و انصاریان را تهیه و ارائه می‌کنیم که امیدواریم بتوانید بهره کافی را از برکات آن ببرید.

همچنین بخوانید: شماره حرم امام رضا

متن صلوات خاصه امام رضا

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏

بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه

وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و

حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد

صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏

درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.

اهمیت صلوات خاصه امام رضا


اهمیت صلوات خاصه امام رضا

سلام بر ائمه معصوم در زیارت و حتی از راه دور، به منظور ابراز ارادت و توسل به محضر این بزرگواران است و موجب حاجت روایی نیز می‌شود. از جمله صلوات خاصه امام رضا (ع) که یکی از محبوب‌ترین صلوات‌ها می‌باشد. صلوات خاصه امام رضا (ع) در نقل قولی از ابن قولویه در کتاب کامل الزیارات صفحه 309 از امام جواد (ع) آمده است.

از فضیلت‌های خواندن این صلوات به خصوص در روز میلاد امام رضا علیه السلام می‌توان به طلب عفو از پروردگار، ثواب بسیار، بهره مندی از آثار دنیوی و اخروی، شفاعت در قیامت و جلای روح اشاره کرد. همچنین می‌توان با خواندن این ذکر برای اهل قبور نیز طلب خیر و بخشش کرد. البته خواندن کلمات و عبارات این دعا باید در کنار معرفت و شناخت ایشان باشد.

همچنین بخوانید: دعای امام رضا

طریقه ختم صلوات خاصه امام رضا علیه السلام

دستیبای به خواسته‌ها با توسل به امام رضا و خواندن صلوات خاصه ایشان بسیار مجرب است و به آن سفارش زیادی نیز شده است. طریقه ختم به این صورت است که ابتدا استغفار کرده و در طول ذکر صلوات خاصه امام رضا به سمت قبله یا سوی حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام ایستاده و ذکر را بگویید.

اگر به قصد حاجت روایی این صلوات را می خوانید، ختم صلوات مطابق با حروف ابجد نام ائمه باید باشد و توصیه شده است. حروف ابجد نام امام رضا معادل به عدد 110 می باشد که برای اسم “علی” محاسبه می‌شود. برای ختم این صلوات باید نیت کرده به مدت چهل روز، هر روز 110 مرتبه صلوات خاصه امام رضا با نیت حاجت خود بخوانید.


برکات خواندن صلوات خاصه امام رضا (علیه السلام)

  • طلب عفو و بخشش گناهان با خواندن و توسل صلوات خاصه امام رضا (علیه السلام) حاصل می شود.
  • خلاصی از آتش جهنم با خواندن مکرر صلوات خاصه امام رضا (علیه السلام) به خواست خدا میسر می گردد.
  • امام جواد علیه السلام فرمودند: هر که مزار پدرم در طوس را زیارت کند، خداوند گناهان گذشته و آینده او را مورد بخشش قرار می دهد.
  • یکی از مزایا و برکات صلوات خاصه امام رضا، نشاط و شادابی روح است
  • وعده بهشت، از خواص صلوات خاصه امام رضا می باشد.
    از پیامبر اکرم (ص)، امام موسی کاظم و حضرت جواد علیه السلام روایت شده است که کسی حرم امام رضا علیه السلام را زیارت کند، بهشت بر او روا است. امام جوادعلیه السلام فرمود: ضمنت لمن زار قبر ابی بطوسٍ عارفاً بحقه الجنة علی الله تعالی. من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند وحق او را بشناسد.
  • امام رضاعلیه السلام فرمودند: اگر کسی از دوستدارانم مرا زیارت کند در حالی که حق  مرا بشناسد، در روز قیامت او را مورد شفاعت خود قرار می‌دهم.
  • زیارت کنندگان حرم امام هشتم شیعیان ثواب افرادی را می‌برند که قبل از فتح مکه در راه خدا جنگیده اند و انفاق کرده‌اند.
  • در روایت از امام موسی (ع) آمده است که زیارت امام رضا علیه السلام مانند زیارت رسول خدا (ص) می‌باشد و زیارت کنندگان ثوابی به همان اندازه خواهند داشت.
همچنین بخوانید: صلوات ضراب اصفهانی

صلوات خاصه امام رضا صوتی با صدای علی فانی


صلوات خاصه امام رضا صوتی با صدای انصاریان


سخن آخر

در این مطلب از آلامتو متن صلوات خاصه امام رضا و فایل صوتی آن با صدای علی فانی و انصاریان را برای شما همراهان ارائه کردیم که امیدواریم مورد پسند شما باشد. این صلوات را می توان در مناسبت های مختلف و برای توسل بر امام هشتم شیعیان خواند و برکات آن بهره مند گردید.