ثواب و طریقه ختم ذکر یونسیه برای ازدواج، حاجت و گشایش کار

ذکر یونسیه

در این پست از یه طریقه ختم ذکر یونسیه می‌پردازیم که از عجیب‌ترین و مجرب‌ترین آیات قرآنی برای رفع گناه و برطرف کردن اندوه است.


ختم ذکر یونسیه

ذکر یونسیه بخشی از آیه 87 سوره انبیاء است. این ذکر شامل گفتگویی است که حضرت یونس و خداوند در شکم نهنگ داشته اند. ایشان در این آیه از خداوند طلب بخشش کردند. ذکر بین علما به عنوان یک ذکر مجرب شناخته شده و خواص زیادی دارد، از جمله برای آمرزش گناهان، شفای مریض، برای ازدواج، رهایی از مشکلات، برطرف شده غم، تقویت نفس، نورانی و روشن شدن چهره، بدست آوردت قدرت مکاشفه.

همچنین بخوانید: ذکر ایام هفته

متن ذکر یونسیه

وَذَا النُّونِ إِذْ ذَهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ أَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَيْهِ فَنَادَىٰ فِي الظُّلُمَاتِ أَنْ لَا إِلَٰهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحَانَكَ إِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ

و (یاد آر حال) ذو النون (یعنی یونس) را هنگامی که (از میان قوم خود) غضبناک بیرون رفت و چنین پنداشت که ما هرگز او را در مضیقه و سختی نمی‌افکنیم (تا آنکه به ظلمات دریا و شکم ماهی در شب تار گرفتار شد) آن گاه در آن ظلمتها فریاد کرد که خدایی به جز ذات یکتای تو نیست، تو (از شریک و هر عیب و آلایش) پاک و منزهی و من از ستمکاران بودم (که بر نفس خود ستم کردم).

(آیه 87 سوره انبیاء)


طریقه ختم ذکر یونسیه

ذکر یونسیه از مجربترین ذکرها برای رسیدن به حاجات است. طریقه ختم ذکر یونسیه به این ترتیب است:

ذکر یونسیه را به مدت چها روز به تعداد400، 700، 1001، 3000، 4000، 7000 بین نمازهای مغرب و عشاء یا پیش از اذان صبح و یا بین الطلوعین بخوانید. برای اینکه ختم میسر باشد و شخص حاجت روا شود باید خلوص نیت داشته و از گناه دوری کند.

آنطور که در کتب دینی آمده است به گفته جبرئیل مناسبترین زمان برای قرائت ذکر یونسیه شب جمعه پس از نماز مغرب و عشاء می‌باشد. مرحوم آخوند ملا حسنقلی همدانی نیز گفته‌اند: هر زمان و به هر تعداد که می‌توانید ذکر یونسیه را تکرار کنید. همچنین خواندن ذکر یونسیه در رکعت اول نماز غفیله نیز توصیه می‌شود.


ذکر یونسیه برای ازدواج

ذکر یونسیه برای ازدواج یکی از ختم‌های مجرب و مشهور برای گشایش بخت است. روش توصیه شده برای توسل به ختم ذکر یونسیه برای ازدواج به این ترتیب است که پس از نمازهای مغرب و عشاء در حالت سجده 400 مرتبه ذکر را تکرار کنید.

همچنین بخوانید: ذکر روز پنجشنبه

ذکر یونسیه برای حاجت


ذکر یونسیه برای حاجت

مناسبترین زمان ذکر یونسیه برای حاجت پس از نماز عشاء است (تقریباً پس از ساعت 10). بهتر است حداقل 400 مرتبه این ذکر را تکرار کرد و کم کم تعداد را زیاد کرد. لزومی ندارد تعداد ذکر را بشمارید، به طور میانگین زمان برای گفتن 400 ذکر در حدود 20 دقیقه می‌باشد.


ذکر یونسیه برای گشایش کار

رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در خصوص خواندن ذکر یونسیه برای گشایش کار گفته اند: هر که دعای یونس را در هنگام غم و گرفتاری بخواند برای کار او گشایش حاصل می‌شود.


ذکر یونسیه برای حفظ آبرو

ذکر یونسیه برای حفظ آبرو تعداد و زمان مشخصی ندارد. هر زمان و به هر مقدار که می‌توانید با حضور قلبی و نیت قربة الی الله تکرار کنید.


ذکر یونسیه برای فروش خانه

از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که اگر مومن برای هر یک از حاجات خود ذکر را بخواند، خداوند آن را مستجاب می‌کند. امام صادق (ع) روایت کردند که: در شگفتم از کسی که اندوه دارد و این آیه پناه نمی‌برد. زیرا خداوند می‌فرماید: ما دعای او را پذیرفتیم و او را از اندوه نجات دادیم و مومنان را این گونه نجات می‌بخشیم. برای فروش خانه ذکر یونسیه را به صورت ختم 40 روزه برداشته و به تعداد توصیه شده پس از نماز مغرب و عشاء به جا آورید.


ذکر یونسیه برای آزادی زندانی

ذکر یونسیه برای آزادی زندانی نیز سفارش شده است. آنطور که در قرآن کریم آمده است حضرت یونس (ع) برای مدتی قوم خود را به پرستش خداوند دعوت کرد و وقتی از آنها ناامید شد آن قوم را نفرین کرد و سوار بر کشتی به دریا رفت. خداوند یونس را بخاطر عدم صبوری در دعوت قوم مجازات کرد و در شکم نهنگ گرفتار نمود. او در شکم نهنگ توبه کرد و برای رهایی خود دعا نمود. و این آیه ای بود یونس برای رهایی و آزاد شدن خواند:

لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَک إِنِّی کنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ

معبودی جز تو نیست، منزّهی تو، راستی که من از ستمکاران بودم.


ذکر یونسیه برای شغل

ذکر یونسیه برای شغل، در صورتیکه در کنار سایر اذکار و به روش زیر گفته شود موثر بوده و به زودی برآورده می‌شود. پس از نمازها سه مرتبه صلوات فرستاده و سپس تسبیحات حضرت فاطمه را بگویید، بعد از آن شهادتین (اشهد ان لا اله الا الله اشهد ان محمد الرسول الله و اشهد ان علی ولی الله) را خوانده و یک مرتبه آیت الکرسی را قرائت کنید. سپس سه مرتبه سوره توحید، سه صلوات و سه مرتبه آیات 2 و 3 سوره طلاق را تکرار کنید. در پایان نیز 14 مرتبه ذکر یونسیه و ذکر زیر را بخوانید. انشاء الله که حاجت شما برآورده شود.

“اللهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ یا لا اِلهَ اِلّا اَنْتَ بِحَقِّ  لا اِلهَ اِلّا اَنْتَ  اَن تَرحَمَنی بِلا اِلهَ اِلّا اَنْتَ  اللهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ یا لا اِلهَ اِلّا اَنْتَ بِحَقِّ  لا اِلهَ اِلّا اَنْتَ اَن تَرضِیَ عَنّی بِلا اِلهَ اِلّا اَنْتَ  اللهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ یا لا اِلهَ اِلّا اَنْتَ بِحَقِّ  لا اِلهَ اِلّا اَنْتَ  اَن تَغفِرَلی بِلا اِلهَ اِلّا اَنْتَ”

همچنین بخوانید: ذکر یا کاشف الکرب برای حاجت

سخن آخر

امیدواریم این مطلب با عنوان ثواب و طریقه ختم ذکر یونسیه برای ازدواج، حاجت و گشایش کار مورد پسند شما واقع شده باشد و بتوانید در گرفتاری های مختلف از مشکل فروش منزل، رهایی از زندان، غیره با توسل بر آن به نتیجه مطلوب برسید.