دعا برای پرپشت شدن موی سر و بلند شدن

دعا برای پرپشت شدن موی سر

خداوند بیماری را بدون نازل کردن علاج آن، نازل نکرده است، و اما اگر انسان به درمان آن نرسد از جهل خود است. با این حال برخی از بیماری های جسمی با ادعیه توصیه از امامان یا آیه های قرآنی قابل بهبود هستند. به خصوص که خداوند متعال فرمود: و ما از قرآن مايه شفا و رحمت نازل مي كنيم. مؤمنان {الاسراء: 82}. در این پست از آلامتو تعدادی از مجربترین دعا برای پرپشت شدن موی سر و بلند شدن آن و دعا برای جلوگیری از ریزش مو را برای شما همراهان گردآوری کردیم.

همچنین بخوانید: دعای معجزه اسا برای رواشدن حاجت در همان ساعت

دعای برای جلوگیری از ریزش مو مجرب

اگر کسی که دچار ریزش مو است با ایمان و اطمینان قلبی به قدرت خداوند آیه 259 سوره بقره را با نیت خالص و توجه معنی آن بنویسد و با روغن زیتون بشوید

و در روز جمعه به حمام برود و آن روغن را بر سر و ریش بمالد، قسمت‌هایی که دچار ریزش مو شده است دوباره رویش مو خواهد داشت

آیه ۲۵۹ سوره بقره:

أَوْ کَالَّذِی مَرَّ عَلَى قَرْیَهٍ وَهِیَ خَاوِیَهٌ عَلَى عُرُوشِهَا قَالَ أَنَّىَ یُحْیِی هََذِهِ اللّهُ بَعْدَ

مَوْتِهَا فَأَمَاتَهُ اللّهُ مِئَهَ عَامٍ ثُمَّ بَعَثَهُ قَالَ کَمْ لَبِثْتَ قَالَ لَبِثْتُ یَوْمًا أَوْ بَعْضَ یَوْمٍ قَالَ

بَل لَّبِثْتَ مِئَهَ عَامٍ فَانظُرْ إِلَى طَعَامِکَ وَشَرَابِکَ لَمْ یَتَسَنَّهْ وَانظُرْ إِلَى حِمَارِکَ وَلِنَجْعَلَکَ

آیَهً لِّلنَّاسِ وَانظُرْ إِلَى العِظَامِ کَیْفَ نُنشِزُهَا ثُمَّ نَکْسُوهَا لَحْمًا فَلَمَّا تَبَیَّنَ لَهُ قَالَ أَعْلَمُ

أَنَّ اللّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ ﴿۲۵۹﴾


توصیه ائمه برای پرپشت شدن مو

سفارش پیامبر اکرم (ص) برای پرپشت شدن مو

از رسول اکرم (ص) سفارش آمده است که موهای خود را حنا ببندید زیرا این کار موجب جلا بخشیدن به چشم شده، باعث رویش مو می شود، تن و بدن را خوشبو می‌کند و موجب آرامش همسر مرد می‌شود.

توصیه امام رضا برای جلوگیری از ریزش مو

از امام رضا علیه السلام روایت شده است که خوردن انجیر را جدی بگیرید زیرا که موجب رویش مجدد مو شده و بوی بد دهان را از بین برده و استخوان‌ها را استحکام می‌بخشد.

سفارش امام کاظم برای جلوگیری از ریزش مو

امام کاظم علیه السلام شستشوی سر با ختمی در روز جمعه را توصیه کرده و آن را موجب سلامت پوست و مو می داند.

همچنین بخوانید: دعای نادعلی کبیر

دعا برای پرپشت شدن موی سر و بلند شدن آن

یکی دیگر از آیات قرآن که در برخی منابع به تاثیر آن برای رویش و پرپشت شدن مو اشاره شده است، خواندن آیه 261 از سوره بقره است. با وجود عدم پیشینه معتبر برای آن، این نقل از پیامبر که می فرمایند خواندن دعا تا زمانیکه شرک در آن وجود ندارد، ضرری نخواهد داشت، ما را از خواندن آن آیه به این منظور منع نمی‌کند:

مَثَلُ الَّذِينَ يُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ كَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِي كُلِّ سُنْبُلَةٍ مِائَةُ حَبَّةٍ وَاللَّهُ يُضَاعِفُ لِمَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿۲۶۱﴾

مَثَل (صدقات‏) كسانى كه اموال خود را در راه خدا انفاق مى كنند همانند دانه‏ اى است كه هفت خوشه بروياند كه در هر خوشه‏ اى صد دانه باشد؛ و خداوند براى هر كس كه بخواهد (آن را) چند برابر مى ‏كند، و خداوند گشايشگر داناست‏. (۲۶۱)

دعای بلند و پرپشت شدن مو


سوره قرآنی برای پرپشت شدن مو و جلوگیری از ریزش مو

خواندن سوره حمد و معدوذتین (سوره‌های فلق و ناس) با هم نیز برای پرپشت شدن مو و جلوگیری از ریزش مو نیز در برخی از منابع توصیه شده است.


دعای بلند و پرپشت شدن مو

بسم الله الواسع الخالق العظيم، اللهم صل على سيدنا محمد في الأولين والآخرين، اللهم بارك لي في شعري وزده وكثفه، اللهم يا قدير يا كريم يا خالق النجوم وحبات الرمل كثّف لي شعري وطوله وثبته.

بسم الله جل جلاله آفریننده ی بزرگ خدایا مولای ما محمد را در نسل اول و آخر درود فرست، خدایا موی من را برکت ده و زیاد و پرپشت کن، خدایا ای توانا. ای سخاوتمند، ای خالق ستارگان و دانه های شن، موهایم را برای من پرپشت و بلندتر و قوی تر کن.

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه برای شفای مریض

دعایی برای ریزش مو

اللهم إني أسألك ان تصلي على محمد و على آل محمد كما صليت على ابراهيم وعلى ال ابراهيم انك حميد مجيد وبارك اللهم على محمد وعلى آل محمد كما باركت على إبراهيم وعلىآل ابراهيم في العالمين انك حميد مجيد

خدایا از تو می خواهم که بر محمد و آل محمد درود فرست چنان که بر ابراهیم و آل ابراهیم دعا کردی، تو ستوده و جلال هستی، خداوند بر محمد و آل محمد درود فرست، همان گونه که بر ابراهیم و آل ابراهیم درود فرستادی. تو ستوده و جلالی هستی.


سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع دعا برای پرپشت شدن موی سر و بلند شدن آن و دعا برای جلوگیری از ریزش مو برای شما همراهان مفید بوده باشد، با این حال فراموش نکنید که در موارد حاد مراجعه به پزشک نیز موضوع جدی است که نباید نادیده گرفته شود.