آموزش انواع شیرینی خشک مخصوص عید

اگر به دنبال ساده ترین آموزش انواع شیرینی خشک مخصوص عید نوروز خانگی با فر و بدون فر برای تهیه شیرینی های باکیفیت هستید، این مطلب را از دست ندهید.

آموزش انواع شیرینی خشک مخصوص عید نوروز با فر و بدون فر

شیرینی خانگی از متنوع ترین و محبوب ترین شیرینی ها برای عید نوروز است. انواع مختلف شیرینی خانگی ایرانی را می‌توان با ساده ترین دستور العمل و مواد اولیه ساده در منزل تهیه کرد. از جمله شیرینی کشمشی، شیرینی پفکی، شیرینی مربایی و غیره. در ادامه این مطلب به آموزش انواع شیرینی خشک مخصوص عید نوروز خانگی با فر و بدون فر می‌پردازیم.

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی نرم و دلچسب با کره و پودر قند

شیرینی کشمشی از شیرینی های محبوب ایرانی است که مناسب انواع مهمانی ها و مناسبت ها است. این شیرینی دارای بافت ترد و سبک است که انتخاب خوبی برای میل کردن با چای می‌باشد. مواد اولیه شیرینی کشمشی شامل آرد سفید، پودر قند، کشمش و … است. برای پخت این شیرینی نیاز به همزن و فر خواهید داشت. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی کشمشی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی نرم و دلچسب با کره و پودر قند

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی مجلسی و عالی با کره مرحله به مرحله

شیرینی اسکار را می‌توان از معروف ترین شیرینی های بین المللی معرفی کرد. این شیرینی اصالتا سوئدی بوده و به خاطر ماندگاری زیادی که دارد انتخاب خوبی برای شیرینی عید است. مواد اصلی تشکیل دهنده این شیرینی شامل آرد، مغز گردو، پودر قند و … است. آماده سازی شیرینی اسکار شامل چند مرحله است و برای پخت آن نیاز به فر دارید. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی اسکار به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی مجلسی و عالی با کره مرحله به مرحله

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی خانگی ساده و دلچسب با فر و بدون فر

شیرینی زنجبیلی را می‌توان از قدیمی ترین شیرینی های ایرانی دانست. بسیاری از خانم های ایرانی آن را در مراسم های مختلف تهیه می‌کنند. دستور تهیه ساده آن یکی از علل محبوبیت شیرینی زنجبیلی است. مواد اولیه این شیرینی شامل آرد، پودر زنجبیل، پودر قند و … است. طرز تهیه شیرینی زنجبیلی به دو روش با فر و بدون فر است و در هر دو حالت شیرینی های باکیفیتی تهیه می‌شود. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی زنجبیلی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی خانگی ساده و دلچسب با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده به روش بازاری

شیرینی گردویی از شیرینی های سنتی و محبوب ایرانی است که در اغلب سفره های عید نوروز دیده می‌شود. شاید بتوان دلیل محبوبیت زیاد آن روش پخت آسان آن در نظر گرفت. مواد لازم برای تهیه شیرینی گردویی تخم مررغ، آرد، گردو و … است. پخت نهایی این نوع شیرینی نیاز به قرار گرفتن در فر دارد. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی گردویی پفکی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی گردویی

طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده و لذیذ به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی خانگی لذیذ بدون فر

شیرینی نارگیلی یک شیرینی مناسب و خوش طعم برای مهمانی های سنتی ما ایرانیان است. این شیرینی دستور پخت ساده ای دارد و مواد اولیه آن شامل پودر نارگیل، شکر، تخم مرغ و … است. دو طرز تهیه با فر و بدون فر برای شیرینی نارگیلی وجود دارد. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی نارگیلی پفکی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی خانگی لذیذ بدون فر به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی قزوین بدون فر و بدون استراحت

شیرینی نخودچی در روش دیگر بدون فر تهیه می‌شود. مواد اولیه نخودچی بدون فر نیز درست مانند با فر است و شامل آردنخودچی، آردسفید، روغن جامد و … است. برای اینکه نتیجه کار مورد پسند باشد، باید نکات طلایی ارائه شده در دستور تهیه را به دقت اجرا کنید. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی نخودچی خانگی بدون فر به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی نخودچی

طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی قزوین بدون فر و بدون استراحت

طرز تهیه شیرینی بهشتی ساده، ترد

از دیگر شیرینی های عید نوروز، شیرینی بهشتی ساده است. این شیرینی دارای ظاهری زیبا است که به ظرف شیرینی شما جلوه زیبایی می‌دهد. این شیرینی در رنگ ها و طعم های مختلف تهیه می‌شود. مواد لازم برای تهیه شیرینی بهشتی آرد قنادی، پودر قند، روغن جامد و … است. مانند دیگر شیرینی های نوروز، این شیرینی نیز باید در فر پخته شود. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی بهشتی ساده به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی بهشتی

طرز تهیه شیرینی بهشتی ساده، ترد و لذیذ با پیمانه و روغن مایع

طرز تهیه شیرینی مربایی خانگی ساده و لذیذ بدون فر

شیرینی مربایی از هوس برانگیزترین و خوشمزه ترین شیرینی های خانگی است. این شیرینی جلوه زیبایی به سفره هفت سین شما می‌دهد. مواد لازم برای تهیه شیرینی مربایی شامل شکر، شیر داغ، نشاسته، آرد سفید و … است. طرز تهیه شیرینی مربایی به دو صورت با فر و بدون فر می‌باشد. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی مربایی خانگی بدون فر به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی مربایی

طرز تهیه شیرینی مربایی خانگی ساده و لذیذ بدون فر با روغن مایع

طرز تهیه شیرینی زبان خانگی لذیذ و آسان با خمیر هزارلا

شیرینی زبان بین همه ایران محبوبیت دارد و به عنوان یک شیرینی مجلسی پرکاربرد شناخته می‌شود. این شیرینی را می‌توان با خمیر هزارلا به روش آسان تهیه کرد. مواد اصلی تشکیل دهنده آن شامل خمیر هزارلا، عسل، گلاب و … است. برای تهیه شیرینی زبان نیاز به فر دارید. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی زبان خانگی آسان به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی زبان

طرز تهیه شیرینی زبان خانگی لذیذ و آسان با خمیر هزارلا آماده

طرز تهیه باقلوا استانبولی رولی اصل خوشمزه با خمیر یوفکا و گردو

باقلوا استانبولی یکی از محبوب ترین شیرینی ها در جهان است که با مواد اولیه در دسترس از جمله پودر انواع مغزها (پسته، گردو …)، و خمیر باقلوا تهیه می‌شود. برای پخت این شیرینی نیاز به فر است و باید برای تکمیل فرآیند پخت آن، خمیر باقلوا درون فر قرار بگیرد. برای مشاهده دستور تهیه باقلوا استانبولی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه باقلوا استانبولی رولی

طرز تهیه باقلوا استانبولی رولی اصل خوشمزه با خمیر یوفکا و گردو

طرز تهیه شیرینی اتابکی [ولیعهدی] قزوینی با پیمانه با فر و بدون فر

شیرینی اتابکی یکی دیگر از شیرینی ها با اصالت قزوین است که بافت نرم آن موجب محبوبیت بیشتر شده است. این شیرینی در اندازه های کوچک تهیه می شود و به همین دلیل گزینه خوبی برای عید نوروز است. مواد اولیه آن شامل آرد سفید، آرد برنج، روغن نیمه جامد و … است. اگر فر در منزل ندارید نگران نباشید، دو روش تهیه برای این شیرینی شامل بدون فر و با فر است. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی اتابکی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی اتابکی

طرز تهیه شیرینی اتابکی [ولیعهدی] قزوینی با پیمانه با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی صدفی فرانسوی ساده و لذیذ بدون قالب با فر و بدون فر

شیرینی صدفی از شیرینی های با بافت لطیف است. این شیرینی اصالت فرانسوی دارد اما در گوشه و کنار جهان محبوبیت پیدا کرده است. شیرینی صدفی با ظاهر و طعم خوبی که دارد انتخاب مناسبی برای پذیرایی عید نوروز است. مواد لازم برای تهیه این نوع شیرینی تخم مرغ، شکر، وانیل و … است. شما می‌توانید این شیرینی در فر و بدون نیاز به فر تهیه کنید و از طعم آن لذت ببرید. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی صدفی فرانسوی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی صدفی

طرز تهیه شیرینی صدفی فرانسوی ساده و لذیذ بدون قالب با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای پفکی با نشاسته ذرت با فر و بدون فر

اگر طرفدار شیرینی ها تر هستید، شیرینی لطیفه خانگی یکی از انتخاب های خوب برای عید نوروز است. این شیرینی دارای بافت پفکی و ملایم است که محبوبیت زیادی بین سنین مختلف دارد. مواد تشکیل دهنده آن دارای قیمت مقرون به صرفه بوده و این یکی از امتیازات این نوع شیرینی است. از جمله آرد قنادی، نشاسته ذرت، تخم مرغ و. دو دستور طرز تهیه شیرینی لطیفه در منابع ارائه شده است و حتی افرادی که در منزل فر ندارند نیز می‌توانند آن را تهیه کنند. برای مشاهده دستور تهیه شیرینی لطیفه خامه ای به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شیرینی لطیفه

طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای پفکی با نشاسته ذرت با فر و بدون فر

طرز تهیه نان خامه ای [نارنجکی] عالی با پیمانه و ماسوره در فر

نان خامه ای از شیرینی های اصیل و پرطرفدار ایرانی است که با وجود طعم بی نظیری که دارد، در بین شیرینی های تر دارای روش تهیه نسبتا آسانی است. مواد اولیه این شیرینی در دسترس بوده و می‌توانید آن را در خانه برای مراسم ها و مناسبت های مختلف تهیه کنید. مهمترین مواد اولیه آن آرد، تخم مرغ، شکر و … است. برای پخت شیرینی نارنجکی فر ضروری است. برای مشاهده دستور تهیه نان خامه ای به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه نان خامه ای با پیمانه

طرز تهیه نان خامه ای [نارنجکی] عالی با پیمانه و ماسوره در فر

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو مجموعه ای روش های تهیه شیرینی خشک مخصوص عید نوروز خانگی را برای شما همراهان سایت ارائه کردیم. امیدواریم توانسته باشیم لحظات شیرینی به عید نوروز شما اضافه کرده باشیم.


نظر خود را بیان کنید