طرز تهیه شیرینی گردویی

شیرینی گردویی یکی از انواع شیرینی های بسیار خوشمزه، پرطرفدار و سنتی ایرانی است که می تواند یک پیشنهاد عالی برای ایام نوروز و مراسم های دید و بازدید شما باشد. یکی از دلایل های محبوبیت این شیرینی آن است که علاوه بر طعم بسیار لذیذی که دارد دارای روش پخت بسیار راحتی نیز بوده و شما با مواد اولیه قابل دسترس به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کنید که نسبت به نمونه های داخل بازار هم دارای طعم و مزه بهتری بوده و هم بسیار مقرون به صرفه تر است. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده و لذیذ به روش بازاری را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شیرینی گردویی

  • تخم مرغ 3 عدد
  • وانیل نوک ق چایی خوری
  • آرد سفید 2 ق غذا خوری
  • بیکینگ پودر 1 ق چایی خوری
  • گردو با پوست 250 گرم
  • شکر 3/4 لیوان
همچنین بخوانید: طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار با فر بدون روغن

طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا تمامی مواد اولیه خود را قبل از استفاده و پخت چند دقیقه ای در دمای محیط قرار دهید و زمان دهید تا تمامی مواد به خوبی با دمای محیط هم دما شوند.

مرحله دوم: آماده سازی تخم مرغ ها

پس از آنکه تخم مرغ ها با محیط هم دما شدند زرده آن ها را از سفیده جدا کنید و سپس زرده تخم مرغ ها را داخل ظرفی بریزید و وانیل را نیز به آن ها اضافه کنید و با چنگالی آن ها با هم دیگر خوب مخلوط کنید و هم بزنید تا زرده تخم مرغ ها و وانیل به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند و زرده تخم مرغ ها نیز از حالت لختگی خود خارج شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن شکر

در این مرحله نوبت اضافه کردن شکر است پس شکر را نیز به آرامی به ترکیب زرده تخم مرغ و وانیل اضافه کنید و همزمان با اضافه کردن شکر ترکیب آن ها را به وسیله همزن برقی به مدت تقریباً 5 دقیقه هم بزنید تا ترکیبی با حالتی کرمی و کش دار بدست آید.

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد و بیکینگ پودر

آرد و بیکینگ پودر را نیز ابتدا با یکدیگر خوب ترکیب کنید و سپس ترکیب آن دو را داخل ظرف خود الک کنید و بعد این بار با همزن برقی و با دور کند خیلی کم آن ها را هم بزنید تنها به اندازه ای که فقط با مواد ترکیب شوند کافی است. دقت داشته باشید در این مرحله برای اینکه مواد با یکدیگر خیلی هم زده نشوند می توانید به جای همزن از لیسک استفاده کنید و آرد و بیکینگ پودر را با لیسک با مواد ترکیب کنید.

مرحله پنجم: اضافه کردن گردو ها

در آخر نیز گردو های خود را شکسته و پوست بگیرید و مغز آن ها را از پوستشان جدا کنید تا 100 گرم مغز گردو داشته باشید و بعد آن ها را به اندازه های دلخواه ولی نه خیلی ریز با چاقو برش دهید و خرد کنید و سپس مغز گردو های خرد شده را به ترکیب خود درون ظرف اضافه کنید و به وسیله لیسکی آن ها رانیز خوب با مایه مخلوط کنید تا در همه جای آن به خوبی پخش شوند.

مرحله ششم: پخت شیرینی گردویی

برای پخت این شیرینی ابتدا فر خود را برای مدت 15 دقیقه روی دمای 150 درجه قرار دهید و زمان دهید تا داخل فر به خوبی گرم و آماده شود و سپس سینی فر را برداشته و کف آن کاغذ روغنی قرار دهید و بعد مایه شیرینی گردویی را هر بار به اندازه نصف قاشق غذا خوری برداشته و با فاصله از هم روی سینی فر بریزید و سپس سینی فر را برای مدت حدوداً 10 دقیقه داخل طبقه وسط فر قرار دهید و زمان دهید تا به خوبی پخته شوند و پف کنند و پس از آن که به خوبی پخته شدند آن ها را از فر درآورید و کمی زمان دهید تا خنک شوند و بعد آن ها را داخل ظرف مناسبی که برای سرو آن در نظر دارید بریزید و پس از آن هم شیرینی گردویی شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید:طرز تهیه کیک کدو تنبل خوشمزه با گردو بدون ماست با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی گردویی


نکات کلیدی در تهیه شیرینی گردویی پفکی بازاری

  1. برای فر های برقی و یا تستر 20 درجه دما را کمتر در نظر بگیرید.
  2. برای سرو آن حتماً زمان دهید تا خوب خنک شوند و بعد از روی کاغذ روغنی جدا کنید تا پودر نشوند.
  3. می توانید این شیرینی را بدون فر و در داخل ماهیتابه دو طرفه هم تهیه کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه چیز کیک انار ساده و خوشمزه با بیسکویت پتی بور بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده و لذیذ به روش بازاری»

برای فر های برقی و یا تستر 20 درجه دما را کمتر در نظر بگیرید.


نظر خود را بیان کنید