چگونه مانند یک سر آشپز حرفه باشیم؟

ترفندهایی که با به کارگیری آنها، یک سرآشپز حرفه ای به نظر خواهید آمد

meat

به گزارش آلامتو و به نقل از روزیاتو؛ حتما به خوبی می دانید که آنچه می تواند وعده غذایی ای را مطبوع تر کند، به کارگیری ترفندهای خاصی است که عمدتا هم توسط سرآشپزهای حرفه ای به کار گرفته می شود. اینکه از بهترین مواد اولیه برای طبخ غذا استفاده کنید اما به درستی با نحوه استفاده از آنها آشنا نباشید، تفاوت فاحشی میان غذایی که شما می پزید و آنچه یک آشپز حرفه ای می پزد را به وجود می آورد.

تنها با دانستن برخی از تکنیک های ساده خواهید توانست کیفیت غذای خود را بالاتر برده و خود را فردی حرفه ای در آشپزی به نظر آورید. در ادامه این نوشته برخی از تکنیک ها به شما آموزش داده خواهد شد که با به کارگیری آنها قادر خواهید بود که غذاهای لذیذتری را تهیه کنید.

این موارد را با هم مرور می کنیم:

۱. بهتر است مواد تشکیل دهنده غذای شما از جمله کره یا پنیری که در آن به کار می برید با دمای اتاق هماهنگی داشته باشد

زمانی که کره را برای آشپزی از داخل فریزر بیرون می آورید راحت تر بر روی سطح مواد قرار خواهد گرفت. در مورد پنیر و سایر مواد تشکیل دهنده وعده غذایی خود نیز می توانید از این قانون تبعیت کنید.

۲. در وعده غذایی که در آن پیاز خام وجود دارد، به منظور گرفتن بوی تند پیاز، آن را در داخل آب سرد قرار دهید

آب سرد می تواند سولفات موجود در پیاز را کاهش دهد و بوی تند آن را نیز برطرف سازد.

۳. قهوه را با اندکی نمک و دارچین همراه کنید

قبل از آنکه قهوه را دم کنید اندکی نمک و دارچین به آن اضافه کنید. با این کار مزه تند قهوه را خواهید گرفت و آن را با رایحه مطبوع دارچین همراه خواهید کرد.

۴. به جای طبخ غذا داخل آب، از آب مرغ یا گوشت استفاده کنید

برای بهتر شدن طعم مواد غذایی خصوصا در مورد موادی چون «کینوآ» از آب مرغ، گوشت یا عصاره آن که به همراه اندکی نمک است استفاده کنید. این کار سبب مزه دار شدن شدن غذا می شود.

۵. به جای نمک معمولی از نمک دریایی استفاده کنید

تفاوت اصلی ای که میان نمک معمولی و نمک دریایی وجود دارد در اندازه آن است: نمک دریایی کمتر فرآوری شده و بنابراین کریستال های بزرگ تری دارد.

به عنوان مثال زمانی که می خواهید گوشت را برای طبخ کردن مزه دار کنید اگر این کار را با نمک دریا انجام دهید، کریستال های بزرگ تر و کمتر فرآوری شده آن، باعث طعم بهتر گوشت خواهد شد. همچنین کنترل میزان استفاده از آن نیز برای تان راحت تر خواهد بود.

۶. پیش از اضافه کردن ترکیبات آبدار به سالاد، اندکی به آنها نمک بزنید تا بدون شور شدن مزه بهتری پیدا کنند

نمک می تواند آب بیشتری را در سبزیجات به وجود آورد. همچنین سبب تردتر شدن آنها می شود. با این کار سالاد شما صد در صد کرانچ و مزه دار خواهد شد.

۷. برای نرم تر شدن گوشت می توانید از سفیده تخم مرغ و نشاسته ذرت استفاده کنید

زمانی که به گوشت سفیده تخم مرغ و نشاسته ذرت اضافه می کنید از خشک و سفت شدن آن جلوگیری به عمل خواهید آورد. همچین با این کار به پایین نگه داشتن حرارت در اطراف گوشت کمک کرده و از سوختن آن بر اثر حرارت فراوان جلوگیری به عمل خواهید آورد. همچنین می توانید از سرکه برنج نیز برای مزه دار کردن آن استفاده کنید.

۸. در پختن کیک، مقدار شکر و آرد، تخم مرغ و روغن را در به یک اندازه نگه دارید

این قانون را از نظر وزنی و نه حجمی رعایت کنید. برای تخم مرغ و روغن حفظ ۲۰ درصدی هماهنگی نیز کفایت می کند تا کیک شما را بسیار خوشمزه کند.

۹. همیشه اندکی نمک به موادی که می پزید اضافه کنید

منظور از این افزودن نمک تنها اندکی از آن است که با این کار مزه بسیار مطبوعی به غذا خواهید داد. افزودن سایر طعم دهنده ها نیز می تواند سبب بهتر شدن مزه نهایی غذای تان شود.

۱۰ – به اندازه یک قاشق کامل غذاخوری کره بادام زمینی یا خردل به سس یا خورش خود اضافه کنید

می توانید از خردل در تهیه غذا و انواع سس ها استفاده کنید. اگر در میان اعضای خانواده تان فردی وجود ندارد که به کره بادام زمینی حساسیت داشته باشد می تواند یک قاشق از این نوع کره را نیز به غذا یا سسی که تهیه می کنید اضافه کنید.

۱۱. از تخم مرغ عسلی به جای پخته آن استفاده کنید

زمانی که تخم مرغ را در داخل ماهی تابه می شکنید، مقداری آب به آن اضافه کرده و در ماهی تابه را بگذارید. در نهایت تخم مرغ پخته اما نه چندان سفت و دلپذیر خواهد داشت.

۱۲. میان وعده ها یا وعده های اصلی غذا را با اندکی سرکه بالزامیک همراه کنید

به توت فرنگی، سبزیجاتی که اندکی تفت داده شده اند و خصوصا نودل هایی که می پزید کمی سرکه بالزامیک اضافه کنید. افزودن این ماده می تواند برای سلامتی شما بسیار مفید باشد.

۱۳. به برگرهای خود اندکی آرد سوخاری اضافه کنید

اضافه کردن اندکی آرد سوخاری به حفظ شکل برگرها کمک می کند و اندکی آنها را تردتر می کند.

۱۴. زمانی که می خواهید گوشت را سرخ کنید آن را خشک کرده، نمک بزنید و تابه را بیش از اندازه شلوغ نکنید

بعد از انجام این کار باید به اندازه کافی زمان بگذارید تا گوشت ها کاراملی رنگ شوند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که ماهی تابه به اندازه کافی گرم شده و از انواع نچسب آن استفاده کنید.

۱۵. برای تهیه انواع کره ای و پفکی کیک ها بهتر است از مواد اولیه خنک استفاده کنید

نه تنها بهتر است از کره خنک بلکه از آرد و شکر سرد نیز استفاده کنید. این کار سبب می شود که از سوختن کیک در هنگام ورود آن به داخل فِر جلوگیری به عمل آید. برای تهیه خمیر کیک و زمان اضافه کردن آب نیز باید آب خنک را به کار گیرید تا از سفت شدن آن خمیر جلوگیری به عمل آورید.

۱۶. برای خامه ای و پفدار شدن تخم مرغ، به آن اندکی نشاسته ذرت اضافه کنید

برای پخت تخم کامل تخم مرغ تنها ۱۵ ثانیه کفایت می کند. با افزودن اندکی نشاسته ذرت به آن می توانید ترکیبی مطبوع تر که به آسانی هم بهم می خورد بدست آورید. با این کار از حرارت دادن اضافه تخم مرغ نیز پرهیز می کنید.

۱۷. انواع مختلف چیلی را با تورتیلای خرد شده و یا آرد ماسا غلیظ کنید

ماسا شبیه به آرد ذرت است و برای دستور پخت سنتی چیلی گزینه بسیار مناسبی به شمار می آید. می توانید آن را با ماء الشعیر ترکیب کرده و به چیلی اضافه کنید.

۱۸. برای بدست آوردن لذیذترین نوع گوشت طبخ شده از سه روش، نمک زدن، آبکشی و خشک کردن برای پخت در دمای بالا استفاده کنید

با انجام این روش می توانید سطح روی گوشت را برای یک طبخ مناسب آماده کنید و آن را تردتر کنید. اگر از نمک دریا استفاده کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

۱۹. زمان تهیه چای سرد، برای از بین بردن طعم تلخ آن از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین سبب می شود، تانین موجود در چای خنثی شود و مزه تلخ آن اندکی از بین برود.

۲۰. برای ترد تر شدن گوشت نیز می توانید از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین می تواند میزان قلیایی بودن گوشت را افزایش دهد که به پخت بهتر آن کمک می کند. از آنجایی که افزودن بیش از اندازه جوش شیرین می تواند مزه تندی به گوشت بدهد همواره میزان افزودن آن را نیز در نظر داشته باشید.

گوشت را بیش از ۱۵ دقیقه در موادی چون جوش شیرین نخوابانید. برای برطرف کردن طعم جوش شیرین می توانید آب لیمو ترش یا تکه های لیموی تازه را به کار گیرید.

۲۱. چاقوهای آشپزخانه را تمیز و تیز نگه دارید

برای این کار بهتر از تخته برای بریدن مواد خوراکی استفاده کنید تا به چاقوهای آشپزخانه آسیب کمتری وارد آید. با شستشوی مناسب و با دست آنها را تمیز نگه دارید و از انداختن چاقوها در داخل ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی پرهیز کنید. از برخورد چاقوها با فلزات برای جلوگیری از زنگ زدن شان پرهیز کنید.

۲۲. دمای ظروف غذا را با دمای غذا هماهنگ کنید

احتمالا برای تان پیش آمده که غذای گرم و مطبوعی را برای مهمانان خود سرو کرده باشید اما خیلی زود سرد شده باشد. می توانید قبل از آمدن مهمانان تان، ظروف غذا را در داخل فِر و در حرارت ۲۰۰ درجه به مدت ۵ دقیقه گرم کنید. اگر هم می خواهید آنها را سرد نگه دارید به مدت ۲۰ دقیقه داخل یخچال بگذارید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید