روش های آسان تمیز کردن شیشه با سرکه و جوش شیرین و روزنامه

چگونه شیشه های دور از دسترس را تمیز کنیم؟

تمیز کردن شیشه

تمیز کردن شیشه

تمیزی یا کثیف خانه هر فردی شخصیت آن را نشان می دهد. به همین دلیل است که بیشتر افراد تمیزی خانه برایشان الویت زیادی دارد. اگرچه ممکن است بسیاری از افراد هنگام تمیز کردن شیشه ها دقت زیادی به خرج دهند اما باز هم روی شیشه ها خط و لکه هایی وجود داشته باشد. برای پاکسازی شیشه ها و سطوح مواد شوینده حاوی ترکیبات شیمیایی در بازار بسیار وجود دارد. اما استفاده از روش های خانگی برای پاک کردن شیشه ها می تواند موثر تر و کم هزینه تر باشد. در صورتی که شماهم نگران پاک شدن شیشه های منزلتان هسیتد می توانید این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله درباره تمیز کردن شیشه توضیح خواهیم داد.

تميز كردن شيشه با سركه

در صورتی که می خواهید به طور کامل از شر لکه ها و اثر نگشت خلاص شوید،یک فنجان سرکه را به چهار لیوان آب اضافه کنید. این محلول را به شیشه ها اسپری کنید و آن را با یک دستمال تمیز پاک کنید. همچنین می توانید برای بهتر پاک کردن شیشه ها به این محلول صابون مایع هم اضافه کنید تا اثر پاک کنندگی آن بیشتر شود،سپس آن را با یک دستمال خیس از روی شیشه ها پاک کنید. با استفاده از این محلول می توانید به راحتی تمام شیشه ها را از آلودگی و گرد و غبار پاک کنید.

همچنین بخوانید: با شرکت خدماتی تمیزیار، عاشق خانه خود باشید.

تميز كردن شيشه با سركه

بهترین دستمال برای تمیز کردن شیشه

برای تمیز کردن شیشه ها باید از پارچه ای خاص استفاده کرد تا روی شیشه  خط و خطوط و لکی باقی نماند. دستمالی که با آن شیشه ها را تمیز می کنید باید از جنس نخ باشد. همچنین این دستمال ویژگی های دیگری هم باید داشته باشد که عبارتند از:

 • قابلیت جذب بالا
 • دارای عمر طولانی
 • قدرت جذب آلودگی
 • داشتن رنگ ثابت

جوش شیرین برای تمیز کردن شیشه

جوش شیرین یک پاک کننده قوی و چند منظوره است که به محیط زیست آسیب نمی رساند. در صورتی که نمی خواهید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید جوش شیرین برای شما گزینه مناسبی است. درصورتی که به بوی مواد شوینده شیمیایی حساسیت دارید می توانید از جوش شیرین به عنوان جایگزین آن ها استفاده کنید. همچنین شما می توانید برای بهتر تمیز کردن سطوح مقداری جوش شیرین را با آبلیمو یا سرکه سفید مخلوط کنید.

همچنین بخوانید: انواع ترفندهای خانگی و شیمیایی برای شستن ظروف سوخته

جوش شیرین برای تمیز کردن شیشه

تميز كردن شيشه دوجداره

برای تمیز کردن پنجره های دوجداره می توانید از یک اسفنج،تی و یک آب پاش استفاده کنید. همچنین محلول آب و صابون نیز برای تمیز کردن این پنجره ها لازم است. ابتدا فریم ها را با استفاده از یک اسفنج مرطوب تمیز کنید. سپس تی را به محلول آغشته کنید و به آرامی روی شیشه بکشید. سپس از یک طی خشک برای خشک کردن شیشه ها استفاده کنید.مهم نیست چه نوع شیشه ای را تمیز می کنید، این نکات جهانی را دنبال کنید:از آب و صابون، شیشه پاک کن تجاری یا مخلوطی از یک قسمت سرکه سفید و چهار قسمت آب (ترجیحاً آب مقطر) استفاده کنید.از تمیز کردن شیشه در زیر نور مستقیم خورشید برای جلوگیری از رگه شدن شیشه خودداری کنید.از بالای پنجره شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید. هنگام شستن پنجره های یک خانه چند طبقه، از پنجره های طبقه دوم شروع کنید.

تميز كردن شيشه با روزنامه

در صوورتی که به هر دلیلی نمی خواهید از دستمال های پارچه ای برای تمیز کردن شیشه ها استفاده کنید گزینه روزنامه هم برای شما وجود دارد. البته توجه داشته باشید که در صورتی که روزنامه خیس شود دیگر نمی تواند به خوبی سطوح را تمیز کند. بنابراین از روزنامه دیگری استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تکنیک های حرفه ای برای شستن اتومبیل

تميز كردن شيشه با روزنامه

لکه بر قوی شیشه

ممکن است بخواهید برای تمیز نگه داشتن شیشه ها منزلتا از محلول ها اسیدی ای استفاده کنید که معمولا بوی خوبی ندارند و می توانند سبب ایجاد حساسیت های ریوی شوند. به همین منظور باید بگوییم که لکه بر های قوی ساخته شده از آمونیاک نیز وجود دارند که می توانند به خوبی شیشه ها و برخی از سطوح را پاکسازی کنند. البته توجه داشته باشید که استفاده از این لکه بر ها برای تمامی سطوح مناسب نیستند و لازم است با دقت از آن استفاده کنید.

پاك كردن چربي از روي شيشه گاز

مخلوطی از آب،صابون و جوش شیرین درست کنید. یک حوله و یا یک اسفنج را به درون آن فرو ببرید و سپس روی شیشه گاز بکشید تا لکه ها و چربی رو گاز گرفته شود.پس از آن از یک دستمال خشک برای پاک کردن محلول از روی شیشه گاز استفاده کنید. در صورتی که به طور کامل لکه ها ازبین نرفت می توانید دوباره این کار را تکرار کنید.

همچنین بخوانید: بهترین گل های آپارتمانی کم نور، سایه دوست، مقاوم و گلدار کدامند؟

پاك كردن چربي از روي شيشه گاز

چگونه شیشه های دور از دسترس را تمیز کنیم؟

معمولا برخی از افراد نگران این مسئله هستند که چطور شیشه های دور از دسترس را تمیز کنند. و اکثر افراد به دلیل اینکه نمی توانند به شیشه های دور دسترسی داشته باشند آن را تمیز نمی کنند. برای پاک کردن شیشه های دور از دسترس می توانید از تی هایی با دسته های بلند استفاده کنید. و یا در صورت لزوم از شرکت های خدماتی استفاده کنید.

اگر پنجره های شما هیچ پوشش یا فناوری خاصی ندارند، احتمالاً شیشه آنیل شده دارید. پنجره های ساخته شده از این نوع شیشه در صورت شکستن به قطعات بزرگ تبدیل می شوند.

خوشبختانه، تمیز کردن شیشه های آنیل شده آسان است:

 • پنجره را به شدت با آب و صابون یا شیشه پاک کن خیس کنید.
 • به آرامی نواحی را با زباله های چسبیده بشویید یا شیشه مقاوم را با تیغ خراش دهید.
 • آب و صابون را با گیره از لیوان جدا کنید.
 • برای خشک کردن کامل پنجره، یک حوله میکروفیبر را دنبال کنید.

پاک کردن آیین حمام

 • پاشیده شدن خمیردندان را با یک پد پنبه ای که با الکل مالشی مرطوب شده است روی اسپری مو خشک کنید.
 • آینه را با شیشه پاک کن اسپری کنید.
 • آینه را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید.
 • رگه ها را بررسی کنید و شیشه را صاف کنید تا کاملا تمیز شود.

 


نظر خود را بیان کنید