بهترین گل های آپارتمانی

زندگی در یک آپارتمان کوچک برای علاقه مندان به باغبانی و گیاهان زیبا زمانی اذیت کننده بود. اما حالا طیف گسترده ای از گونه های گیاهی هستند که در واقع برای زنده ماندن و حتی رشد با شرایط آپارتمانی کنار می آیند. در نتیجه زندگی در آپارتمان ها زیباتر از قبل شده.ما از مقاله و دستاوردهای به روز استفاده کردیم تا بتوانیم امروز به شما بهترین گل های آپارتمانی و چگونگی مراقبت از آنها معرفی کنیم.

بهترین گل های آپارتمانی سایه دوست

در اینجا 4 تا از بهترین گل های  آپارتمانی که به حداقل نور و نگهداری نیاز دارند و سایه دوست هستند را برایتان گردآوری کرده ایم. اما، قبل از شروع، باید بدانید که چه نوع نوری در خانه خود دارید. در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای تشخیص نوع نور خانه وجود دارد.

اگر اتاقی پنجره های زیادی داشته باشد و رو به جنوب باشد، دارای نور زیاد است. همچنین اتاق هایی که رو به شرق یا غرب هستند دارای نور متوسط ​​هستند. در نهایت، اتاق هایی که رو به شمال هستند یا هیچ پنجره ای ندارند، دارای نور کم هستند. دانستن نوع نور کمک زیادی به شما در نگهداری درست و راحت تر گلها کمک می کند.

اگر تصمیم گرفتید که گل های سایه‌ دوست خود را در اتاقی پرورش دهید که پنجره ندارد، دو انتخاب دارید. یا می‌توانید چراغ‌های اتاق را به مدت 12 ساعت در روز روشن بگذارید، یا می‌توانید گل ها را پس از چندین هفته ماندن در اتاق بدون پنجره برای دو هفته به اتاقی با نور طبیعی برگردید. و بعد از این مدت دوباره به اتاق تاریک برگردانید. این چرخه را مداوم تکرار کنید تا با این کار گل ها از کمبود و آسیب در امان باشند.

همچنین بخوانید: چگونه گل ها را خشک کنیم؟

1- پتوس نقره ای

بهترین گل های آپارتمانی سایه دوست

به جرئت می توان این گیاه را یکی از بهترین گلهای آپارتمانی دانست که رشد خوبی دارد و نگهداری آن آسان است. ظاهر قلبی برگ های آن با ترکیب رنگ سبز و نقره ای جذابیت و زیبایی خاصی به پوتوس نقره ای می بخشد. اگر در نور کم باشد برگ های آن به سمت رنگ سبز می روند و اگر در محیط با نور زیاد باشد برگ های آن نقره ای تر می شود. با این حال می تواند در شرایط خانگی رشد کند. البته سرعت رشد آن کمتر خواهد شد.

2-سرخس بوستون

بهترین گل های آپارتمانی سایه دوست

سرخس بوستون یکی از بهترین گل های آپارتمانی است که نور زیادی نمی خواهد و نگهداری آن آسان است. این گیاه یک تصفیه کننده ی هواست. قرار دادن آن در سبد های آویزان هر فضایی را زیبا می کند.

3-نخل دم اسبی

 

بهترین گل های آپارتمانی سایه دوست

این گیاه می تواند بین 30 تا 38 سانت رشد کند. نخل دم اسبی نگهداری زیادی نمی خواهد و برای صاحبانی که کار زیادی دارند و سرشان شلوغ است بهترین است.

4- فیلودندرون برزیلی

بهترین گل های آپارتمانی سایه دوست

فیلودندرون برزیلی یک گیاه آپارتمانی نسبتا مقاوم است. می تواند تا دو متر رشد کند و مقاومت خوبی به کمبود نور دارد. با این حال سمی است و باید دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

بهترین گل های آپارتمانی با نور کم

ممکن است فکر کنید اگر به اندازه ی کافی نور خورشید وجود نداشته باشد نمی توانید گل های آپارتمانی خاصی نگهداری کنید. اما اینطور نیست و تعدادی از گلهای آپارتمانی به کمبود نور مقاوم هستند و می توانند در شرایطی با نور کم زندگی کنند. در اینجا تعدادی از آن ها را معرفی می کنیم.

همچنین بخوانید: گل میخک برای دندان درد بخصوص در زنان باردار خوب است؟

1- گیاه مار

بهترین گل های آپارتمانی با نور کم

این گیاه نگهداری آسانی دارد. وجود نور بیشتر می تواند به رشد آن کمک کند اما می تواند با کمبود نور کنار آید. تنها نکته ای که باید مراقب آن باشید  آبیاری این گیاه است. آب بیش از حد می تواند موجب پوسیدگی ریشه ی آن باشد.

2- دیفن باخیا

بهترین گل های آپارتمانی با نور کم

این گیاه فقط یک گیاه معمولی خانگی برای شما نیست. زیرا برگ‌های آن ترکیبی از رنگ‌های سبز، زرد و سفید است. اگر می خواهید رنگبندی گیاهتان در تکامل رنگ خانه شما تاثیر گذار باشد دیفن باختیا را انتخاب کنید. ترکیب رنگ برگ های آن برای کسانیکه طرفدار رنگ‌های پاپ هستند، عالی خواهد بود.

3- استاقورن سرخس

بهترین گل های آپارتمانی با نور کم

این گیاه در میحط های با رطوبت بالا و نور کم رشد می کند. پس می تواند مناسب خانه ای با نور کم هم باشد.

بهترین گل های آپارتمانی مقاوم

اگر مدت زمان طولانی در خانه نباشید یا سرتان شلوغ باشد، ممکن است مراقبت از گیاه را فراموش کنید. در بین بهترین گل های آپارتمانی برخی گل ها از بقیه مقاوم ترند. اگر شما هم در نگهداری گیاه دچار غفلت می شود اجتمالا انتخاب این گل ها گزینه ی مناسبی باشد.

همچنین بخوانید: عکس‌های زیبا از گل رز

1-گیاه عنکبوتی

بهترین گل های آپارتمانی مقاوم

گیاه عنکبوتی مقاومت نسبتا خوبی دارد. این گیاه می تواند در برابر غفلت های شما برای نگهداری آن مقاومت باشد و آسیب نبیند. همچنین توانایی بالایی  در سازگاری با نور غیر مستقیم دارد.  نور غیر مستقیم یعنی حالتی که نور خورشید  از یک لایه شفاف مانند شیشه عبور کرده تا به گیاه برسد.

2- بامبو یا به اصلاح بامبو خوش شانس

بهترین گل های آپارتمانی مقاوم

 

باور اغلب مردم این است که این گیاه خوش شانسی و خوش اقبالی برای آن ها می آورد. گیاه بامبو تمایل به نور خورشید و نر گرایی دارد. اما می تواند در سایه و با وجود مقدار کمی نور زندگی کند. می توانید آن را روی میز خود در خانه یا دفتر کارتان بگذارید. این کار به محیط گرما می بخشد و تماشای بابمو خوش شانس حس خوبی را به شما می دهد.

3- گیاه زد(zed)

بهترین گل های آپارتمانی مقاوم

بر خلاف اکثر گیاهان، گیاه زد زد فقط هر چند هفته یکبار آب می خواهد. وجود سایه مشکلی برای آن ایجاد نمی کند. در واقع این گیاه در بدترین و بی توجه ترین حالت هم می تواند مدت زیادی زنده بماند. پس اگر مراقبت خوبی از او داشته باشید  سال های زیادی در کنارتان خواهد بود.

بهترین گل های آپارتمانی گلدار

زیبایی گیاهان آپارتمانی با داشتن گل ها دو برابر شود. وجود گل نه تنها گیاهان آپارتمانی شما را زیباتر می کند. بلکه رویش گل های آن می تواند به شما حس خوبی بدهد. دیدن رویش گل لذت از مراقبت از گل هایتان را در شما چند برابر می کند.

همچنین بخوانید: تصاویر گل های زیبا + متن عاشقانه با موضوع گل

1- کاکتوس کریسمس

بهترین گل های آپارتمانی گلدار

برگ های این کاکتوس نرم و لطیف است، پس نیازی نیست نگران برگ های نوک تیز یا تیغ باشید. این گیاه می تواند در دسترس کودکان هم قرار بگیرد. کاکتوس کریسمس بهترین پاسخ را به نور منتشر شده در فضای خانه می دهد پس می توانید هر جا که دلتان خواست آن را قرار دهید. البته اگر گل های پر رنگ تری از او می خواهید، آن را در مجاورت بیشتری با نور قرار دهید.

2- بروملیادها

بهترین گل های آپارتمانی گلدار

اگر چه این یک گل استوایی است با این حال می تواند در خانه های شما و در شرایطی متفاوت از زیستگاهش رشد کند. این گیاه میتواند در شرایط مرطوب مانند حمام یا نزدیک آن و یا محیط  های مانند آن رشد کند. اگر در مجاورت نور مستقیم نیست می توانید از نور فلورسنت استفاده کنید. زیرا بروملیادها به راحتی با این نور رشد می کند.


نظر خود را بیان کنید