چگونه گل ها را خشک کنیم؟

آموزش خشک کردن گلها؛

چگونه گل‌ها را خشک کنیم؟ خشک کردن گلها روش خاصی دارد که در این مقاله شما با آن آشنا خواهید شد:

از بهترین چیزهایی که می‌توانند همواره احساسات مثبت را در ما برانگیزند، گل‌ها هستند. برای لذت بردن از گل‌ها می‌توانیم یک باغچه‌ی رنگارنگ داشته باشیم و از آنها در حیاط خانه‌مان لذت ببریم. اگر هم در آپارتمان زندگی می‌کنید، گل‌ها و گیاهان آپارتمانی زیادی هستند که می‌توانید به راحتی از آنها در آپارتمان‌تان نگهداری و از زیبایی آنها در جهت بهبود روحیه و به وجود آوردن حس خوب در محیط خانه استفاده کنید.

روش خشک کردن گل بابونه

اما چنانچه امکان نگهداری و رشد گل‌ها و گیاهان را در خانه نداشته باشید آیا راه حل دیگری وجود دارد؟ شاید یکی از بهترین راه‌ها، خشک کردن گیاهان باشد. در این مطلب کوتاه، قدم‌هایی که کریستینا مورنو برای خشک کردن گیاهان اشاره کرده را خواهید یافت؛ راه‌هایی که با کمک آنها می‌توانید برای داشتن گل‌های رنگی طبیعی در خانه‌تان از آنها لذت برده، سالم زی باشید و از اوقات فراغت خود نیز بیشترین بهره را ببرید.

how-to-dry-flowers-salemzi

قدم اول، انتخاب گل‌های سالم و درشت‌تر است. گل‌هایی که ساقه‌های نازک‌تری دارند در مقایسه با گل‌هایی با ساقه‌های کلفت و گوشتی، انتخاب‌های بهتری هستند.

how-to-dry-flowers-salemzi

گل رز، گل ۱۰۰ تومانی، گل ادریس، گل ِ گیاه بومادران و اسطوخودوس از نمونه‌هایی هستند که برای خشک کردن گزینه‌های خوبی به حساب می‌آیند.

how-to-dry-flowers-salemzi

در مرحله‌ی چیدن گل‌ها، بهتر است آنهایی را انتخاب کنید که هنوز کامل باز نشده‌اند. چرا که در فاصله‌ی خشک کردن گل، غنچه‌ها به تدریج باز شده و تازه می‌مانند. اما انتخاب گل‌هایی که کاملاً باز شده باشند می‌تواند به گلبرگ‌های مُسن آنها در طی مرحله خشک کردن آسیب بزند.

چگونه گل را خشک کنیم

از گل‌های چیده شده یک دسته‌گل درست کنید. برگ‌ها را از ساقه‌ی گل‌ها جدا کرده و سپس ساقه‌ها را با یک بند پلاستیکی یا ریسمان مناسب به هم گره بزنید.

how-to-dry-flowers-salemzi

گل‌ها را پس از دسته‌کردن با اسپری براق‌کننده‌ی مو اسپری کنید. این مساله به تازگی گلبرگ‌ها طی مراحل خشک کردن‌شان کمک کرده و ظاهر آنها را تازه نگه می‌دارد.

how-to-dry-flowers-salemzi

همه چیز برای مرحله نگه‌داری و خشک‌کردن گل‌ها آماده‌ست. دسته‌گل را برعکس از جایی آویزان کنید. جایی تاریک و خشک را انتخاب کنید. گل‌ها باید حداقل برای چهار هفته در آنجا بمانند.

how-to-dry-flowers-salemzi

پس از چهار هفته، گل‌های خشک شما آماده هستند. می‌توانید آنها از انفرادی بیرون آوردن و در یک گلدان قرار دهید. همچنین می‌توانید در شکلی متفاوت، آنها را در یک قاب خالی نصب کنید تا ظاهری مدرن‌تر به خود بگیرند.


نظر خود را بیان کنید