چگونه طرز فکرمان را عوض کنیم؟

12 روش برای تغییر ذهنیت و پذیرش

چگونه طرز فکرمان را عوض کنیم

عوض کردن طرز فکر شاید مسیر زندگی شما را تغییر دهد چون گاهی اوقات فقط به واسطه طرز تفکر اشتباه در مورد زندگی، تمام شادی‌های ممکن را از خودمان میگیریم.

تغییر اجتناب‌ناپذیر است. درک لزوم تغییر و پذیرش آن یک مانع ذهنی عمده برای کارآفرینان است زیرا مشاغل، مشتریان و بازار آنها در طول زمان تغییر می کند. اما خبر خوب این که شما می توانید ذهنتان را آموزش دهید تا از طریق چند تمرین ساده ذهنی در کنترل تغییرات بهتر عمل کند. درست است که همیشه خوشایند نیست، اما ممکن است.

در این مطلب از آلامتو ، 12 کارآفرین از روشهای مورد علاقه خود را برای تغییر ذهنیت صحبت کرده اند. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


 1. مدیتیشن را بیاموزید

ذهنیت شما عضله‌ای است که می توان آن را تقویت کرد. یکی از راه های بهبود طرز فکر و پذیرش تغییر در زندگی، یادگیری تمرین مدیتیشن است.

برای این که این عضله را تمرین دهید و تقویت کنید کافیست فقط 10 دقیقه در روز به مدت 10 روز مراقبه مبتدی را انجام دهید.


 1. توسعه شخصی را برای خود در اولویت قرار دهید

وقت گذاشتن برای توسعه خود به عنوان یک کارآفرین می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اما این تنها راه پذیرش تغییر و مدیریت استرس و فراز و نشیب های اجتناب ناپذیر ناشی از رشد یک شرکت است.

انجام فعالیت هایی مانند یوگا، تمرین معنوی و یا هر چیز دیگر، در مورد رشد و توسعه شما، به شما این امکان را می دهد که یاد بگیرید چگونه تغییرات را بپذیرید.


 1. با مشاهده 3 تغییر مثبت در روز، مغز خود را آموزش دهید

روزانه سه تغییری که بر توانایی افراد در کسب و کارشان تأثیر مثبت داشته است را یاد بگیرید. با تاثیرات مثبت تغییر در کسب و کار، شما مغزتان را آموزش می دهید تا تغییرات را به عنوان فرصتی برای رشد ببینید.


 1. در مورد ورشکست شدن احتمالی شرکتتان بنویسید

هیچ چیزی برای ایجاد تغییر موثرتر از فکر کردن در مورد ورشکست شدن احتمالی شرکتتان نیست. نگاهی به کسب و کار خود بیندازید و به این فکر کنید که در صورت راکد ماندن در شش ماه یا یک سال آینده چه اتفاقی می افتد.

کلاه رقبای خود را بر سر بگذارید و به این فکر کنید که آنها برای شکست شما چه خواهند کرد. هنگامی که شکست شرکتتان را مرور می کنید، به سرعت تغییرات را می پذیرید!


 1. بر چشم انداز بلند مدت خود تمرکز کنید

تغییر اغلب ناراحت کننده است، اما اگر می خواهید کسب و کار شما رشد کند باید تغییر را بپذیرید و فراتر از شرایط کنونی به اهداف و چشم انداز بلند مدت خود توجه کنید.


 1. اجتناب ناپذیر را تصور کنید

چگونه طرز فکر خود را عوض کنیم

به خاطر داشته باشید که تقریباً هر محصولی در تاریخ، حداقل در شکل اولیه منسوخ می شود. به عنوان یک آزمایش فکری، سعی کنید تصور کنید که چرا و چگونه کسب و کار شما قدیمی می شود.

چه کسی یا چه چیزی احتمال دارد آن را منسوخ کند؟ با ارائه پاسخ هایی به این سوال، می توانید این نوآوری ها را ایجاد کنید.


 1. کارهای کثیف را خودتان انجام دهید

در موقعیت های دیگر شرکتتان هم کار کنید. به طور خاص، کاری را که همه افراد شرکت از انجام آن متنفر هستند انجام دهید.

این باعث می شود ذهن شما آماده شود تا از بعد دیگری به کسب و کارتان نزدیک شوید. به این طریق شما آماده می شوید تا شرکت خود را برای شرایط بهتر تغییر دهید.


 1. . به چشم اندازهای مورد اعتماد بیرونی گوش دهید

تیم سطح بالای خودتان را بسازید. فردی را به عنوان مدیرعامل را استخدام کنید تا بتوانید دوباره به سمت ریاست قدم بگذارید.

این کار شما را مجبور می کند که در مورد تغییرات منعطف‌تر باشید زیرا مدیرعامل ایده های خاص خود را برای رشد شرکت دارد.


 1. بپذیرید که تغییر با شما یا بدون شما اتفاق می افتد

سه چیز را بپذیرید: زندگی کوتاه است، زمان با ارزش است و ضمیر شما همیشه به فروتنی نیاز دارد.

هر ایده ای دارای یک چرخه تکامل است. تغییر جزء طبیعی و ضروری آن چرخه تکاملی است. تغییر با شما یا بدون شما اتفاق می افتد، پس سعی کنید آن را بپذیرید و در جهت تغییرات سازنده گام بردارید.


 1. زنان بیشتری را استخدام کنید

زنان بیشتری را استخدام کنید. یک مطالعه اخیر نشان داد گروه هایی که اعضای تیمشان بیشتر خانم ها هستند از گروه هایی که مردان بیشتری دارند بهتر عمل کرده اند.

در واقع، صرف حضور یک زن خروجی گروه را افزایش می دهد حتی اگر آن زن در موقعیت رهبری نباشد.

زنان به طور جامع تری به مشکلات فکر می کنند و بیشتر مشارکت کننده در حل مشکلات هستند. این ویژگیهایی است که شما در هنگام پذیرش تغییر به تیم خود نیاز دارید.


 1. خود را در برابر دیگران آسیب پذیر کنید

با قرار گرفتن در موقعیت قدرت، دیگران نیز وارد فرایندهای ما می شوند. اما اگر خود را در برابر پذیرش افکار دیگران آسیب پذیر کنیم، ممکن است نه تنها ذهنیت خود را به طور مثبت تغییر دهیم، بلکه رهبران بهتری نیز باشیم.


 1. ذهنیت “ هزینه ی از دست رفته ” را حذف کنید

هرچه زمان و تلاش بیشتری روی چیزی سرمایه گذاری کنید، بیشتر احتمال دارد که به آن وابسته بمانید.

هرگز اجازه ندهید ترس از دست دادن آنچه سرمایه گذاری کرده اید تصمیم گیری شما را هدایت کند. در مورد پاداش های ادامه مسیر یا ایجاد مسیر منطقی جدید فکر کنید.


چگونه به یک طرز فکر غنی دست یابیم؟

طرز فکر غنی

افراد ثروتمند در جهانی پر از فراوانی زندگی می‌کنند و افراد فقیر نیز در دنیای کمبودها زندگی می‌کنند. تا جایی که می‌توانید به سوالات زیر با صداقت پاسخ دهید .

 1. آیا شما نیز به دنبال موفقیت در شغل خود هستید یا دوست دارید رابطه خوبی با خانواده خود داشته باشید؟
 2. دوست دارید آینده خوبی داشته باشید یا کاری را انجام دهید که عاشقش هستید؟
 3. دوست دارید به کارهای خیر مورد علاقه خود بپردازید یا سرمایه خود را برای خرید خودروی جدید صرف کنید؟
 4. دوست دارید سفری به دور دنیا داشته باشید یا پولدار شوید؟

تنها یک پاسخ برای تمامی سوالات بالا وجود دارد و آن هم این است که هر دوی موارد را می‌خواهید. یکی از قدرتمندترین عادت‌هایی که می‌تواند فراوانی و ثروت را وارد زندگی کند ، عادت مثبت فکر کردن است.

افراد فقیر در دنیایی از کمبودها زندگی می‌کنند.

افراد فقیر فکر می‌کنند که در دنیای اطراف خود موارد کافی در دسترس خود ندارند. آنها طرز فکری دارند که بر اساس ترس و نگرانی بنا شده است. پاسخ این افراد به سوالات بالا “یکی از آنها/ یا” است اما هرگز به دنبال به دست آوردن هر دوی موارد نیستند.

در ذهن یک فرد فقیر، امنیت مهم تر از عشق و حفاظت مهم تر از احتمال است. خوب شما چه طور هستید؟ یک نظریه پرداز احتمالی یا متفکر مبتنی بر ترس ؟؟

افراد ثروتمند در دنیایی از فراوانی‌ها زندگی می‌کنند.

افراد ثروتمند به خوبی می‌دانند که با کمی خلاقیت، تمایل به غیر متچگونه به یک طرز فکر غنی دست یابیم؟عارف بودن و یک ذهن باز می‌توانند همه چیز را یکجا داشته باشند. زمانی که زندگی خود را با این طرز فکر می‌سازید، فرصت‌ها نیز به سمت شما می‌آیند.

طرز فکر و عادت‌های خود را تغییر دهید. زمانی که در دو راهی انتخاب بودید، هر دوی موارد را انتخاب کنید. سپس از روح خلاق خود استفاده کنید تا هر چیز مثبتی برایتان اتفاق بیفتد. مثلا زمانی که هوس کره بادام زمینی یا شکلات کردید هر دو را انتخاب کنیدو سپس تمرینات ورزشی خود را دوبرابر کنید.

زمانی که همه چیز را با هم بخواهید می‌توانید تصمیماتی در زندگی بگیرید که این محدودیت‌ها را به خوبی می‌شکند. شما قدرت تغییر عقاید و عادت‌های خود را دارید. به مدت هفت روز این عادت را تمرین کنید و تغییرات را مشاهده کنید.

سپس می‌توانید تغییرات رخ داده را جشن بگیرید و از آن لذت ببرید. به یاد داشته باشید که این طرز فکر شماست که آینده شما را مشخص می‌کند! پس از همین امروز مثبت اندیشی را تمرین کنید.


2 دیدگاه

 1. اشکان

  عالی بخدا حالم خیلی بد بود با خواندن مطالب شما روحیه ای تازه گرفتم و امید ب زندگی تازه خدا کمکتون کنه در تمامی مراحل زندگیتا سر بلند بیرون بیایید

 2. الهام

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون، خیلی لازم داشتم.
  ممنون میشم درمورد راهکارها مطلب جدید و کاملی تو سایتتون قرار بدید.

نظر خود را بیان کنید