انشا درباره ارتباط غم و اندوه با شادی

چرا ناراحتی رمز شادی واقعی است؟

تحقیق درمورد غم اندوه شادی

ممکن است فکر کنید که تلاش بی حد و مرز برای رسیدن به شادی منجر به زندگی شادتر می‌شود. اما جالب است بدانید که تحقیقات جدید نشان داده‌است که تمایل به احساس شادی می‌تواند نتیجه منفی نیز داشته باشد.

مطالعات قبلی به این نتیجه رسیده اند که بها دادن بیش از حد برای شادمانی باعث می شود فرد احساس شادی کمتری کند. در برخی موارد، ممکن است حتی با علائم افسردگی هم مرتبط باشد.

جالب اینجاست که یک نظریه وجود دارد که این رابطه منفی فقط در جهان غرب به ویژه در ایالات متحده رخ می دهد. با این حال، یک مطالعه در سال 2015 در مجله روانشناسی تجربی نشان داد که رابطه مثبتی بین بها دادن به شادی و رفاه در میان جمعیت های روسیه و آسیای شرقی وجود دارد.

یک دلیل برای این اختلاف فرهنگی می تواند این باشد که فرهنگ های غربی عادت دارند که سطح شادی خود را به جای اهداف جهانی، بر پایه دستاوردهای فردی قرار دهند.

 تحقیقات اخیر، که اکنون در مجله مطالعات شادی منتشر شده است، عمیق تر به این رابطه نگاه کرده‌اند. در این مطلب از مجله آلامتو به نتیجه این تحقیقات و ارتباط بین افسردگی و رسیدن به احساس شادی می پردازیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


نتیجه تحقیقات بر روی مردم انگلستان

نویسندگان تحقیق جدید با تمرکز بر مردم انگلستان، یکی دیگر از جمعیت های غربی، از دو مطالعه جداگانه برای بررسی علل بالقوه این ارتباط منفی استفاده کردند.

نظریه های محققان به اختلال در کنترل توجه افراد اشاره دارد. در این نظریه ها محققان مشاهده می کنند که مردم به شدت بر رویدادهای عاطفی منفی و همچنین استراتژی‌های مثبت تمرکز می‌کنند تا انتخاب استراتژی‌های تنظیم عاطفی مناسب!

افراد تمایل دارند این استراتژی‌ها را به عنوان نیاز به تلاش کم‌تر درک کنند. این استراتژی ها مبتنی بر سازوکارهای “ناسازگار” مانند اجتناب یا سرکوب هستند.

برای آزمایش این نظریه ها، محققان چندین پرسشنامه به تعدادی از دانشجویان دانشگاه در مقطع کارشناسی مستقر در انگلیس تحویل دادند. این تیم پاسخ های آنها را با استفاده از تعدادی مقیاس سلامت عاطفی و روانی ارزیابی کرده است.

اولین مطالعه شامل اندازه گیری سطح کنترل توجه 151 دانش آموز در هنگام مواجهه با انواع حوادث عاطفی بود. محققان همچنین سرکوب و ارزیابی مجدد که دو استراتژی تنظیم عاطفی متفاوت هستند، را ارزیابی کردند.

نتایج نشان داد که ارتباط معنی‌داری بین ارزش گذاری برای شادی و علائم افسردگی از طریق کنترل توجه و استفاده از سرکوب برای تنظیم احساسات وجود دارد.


ارزیابی دقیق تر

به عنوان یک جامعه آماری بزرگتر 299 دانشجو در مطالعه دوم شرکت کردند. تلاش برای تکرار یافته‌های قبلی این تیم با اشاره به ملیت شرکت کنندگان یک قدم جلوتر رفت.

تقریبا سه چهارم آن‌ها انگیسی بودند و ۷ درصد ملیت دوگانه داشتند. در گروه غیر انگلیسی، 51٪ اروپایی، 40٪ آسیایی، 7٪ آفریقایی و 2٪ استرالیایی بودند.

محققان همچنین توانایی شرکت کنندگان در ارزیابی احساسات مثبت را بررسی کردند و ارزیابی کردند که آیا علائم شیدایی در ارتباط بین ارزش شادی و افسردگی نقشی دارد یا خیر

باز هم، تجزیه و تحلیل رابطه معنی داری بین علائم افسردگی و رسیدن به شادی پیدا کرد. تأکید بیش از حد بر خوشبختی توانایی فرد را در ایجاد تجربه های مثبت کاهش می دهد.

دکتر جولیا ووگت که یکی از محققان این مطالعه بوده، توضیح می دهد که : “رابطه بین ارزش گذاری شادی و علائم افسردگی در شرکت کنندگان انگلیسی بسیار بیشتر از افراد از ملیت های دیگر یا شهروندان دوملیتی بود.”

قبل از اینکه محققان در مورد علت و معلول نتیجه بگیرند، به مطالعات بیشتر و بررسی طولانی مدت نیاز است. با گذشت زمان، این زمینه از تحقیق می تواند به پیشگیری و درمان بیماری هایی مانند افسردگی کمک کند.

همچنین بخوانید: انشا در مورد خوشبختی

نظر خود را بیان کنید