کاربرد نوشابه

کاربرد نوشابه سیاه در خانه تکانی

نوشابه به دلیل ترکیبات فسفریک و P.H خاصیت اسیدی دارد و می تواند در خانه تکانی نش مهمی داشته باشد. نوشابه به دلیل میزان زیاد خاصیت اسیدی ای که دارد عملکردی مانند سرکه و آب لیمو داشته باشد. در حقیقت این به این معنا است که استفاده از این مایع می تواند کمک کننده و کم هزینه باشد. در این مقاله کاربرد نوشابه سیاه در خانه تکانی را بررسی میکنیم. 

استفاده از نوشابه در خانه تکانی

خاصیت اسیدی نوشابه سیاه می تواند در خانه تکانی عید نقش موثری را اجرا کند.در ادامه به استفاده های نوشابه سیاه اشاره خواهیم کرد:

پاک کردن جوهر خودکار

ممکن است شما به دلیل داشتن فرزند کوچک در منزل از جوهر روی فرش و مبل رنج ببرید. مقداری از نوشابه سیاه را روی قسمت جوهری شده بریزید و آن را بااسفنج و آب و صابون به خوبی پاک کنید.

استفاده از نوشابه در خانه تکانی 

پاک کردن لکه لباس

در صورتی که روی لباس شما لکه هایی از چربی و روغن وجود دارد ،لباستان را در نوشابه بخیسانید و سپس با پودر شوینده آن را بشویید.

زنگ زدایی ماشین ظرفشویی و استخر

نوشابه به دلیل خاصیت اسیدی ای که دارد می تواند زنگ زدگی حاصل از اکسیداسیون آهن را ازبین ببرد. برای پاک کردن اشیاء زنگ زده آن ها را درون یک لیوان نوشابه قرار بدهید تا زنگ زدگی آن ازبین برود. برای ازبین بردن زنگ زدگی قفسه ماشین ظرف شویی مقداری از نوشابه را روی قفسه ها بریزید و سپس بشویید.دو لیتر نوشابه را در استخر بریزید و آن را به خوبی بشویید.

همچنین بخوانید: روش های آسان تمیز کردن شیشه با سرکه و جوش شیرین و روزنامه

زنگ زدگی استخر با نوشابه

تمیز کردن سرویس بهداشتی

یکی از بهترین و مهم ترین کاربرد های نوشابه استفاده از آن برای تمیز کردن توالت است. می توانید میقداری نوشابه رادر توالت بریزید و پس از گذشت چند دقیق آن را به کمک یک فرچه توالت شست و شو دهید.همچنین می توانید از آن برای تمیز کردن سینک ظرفشویی و وان حمام نیز استفاده کنید.

تمیزکردن اتومبیل

در صورتی که شیشه اتومبیل شما به دلیل سرما یخ زده است و یا لکه روغن روی آن وجود دارد می توانید با استفاده از نوشابه آن را تمیز کنید. مقداری نوشابه را روی دستمال بریزید و روی شیشه اتومبیل بکشید. با ریختن مقداری نوشابه روی باطری اتومبیل بریزید تا سولفات آن را ازبین ببرد.

همچنین بخوانید: انواع ترفندهای خانگی و شیمیایی برای شستن ظروف سوخته

تمیزکردن اتومبیل با نوشابه

پاک کردن شیشه ها

نوشابه به دلیل اسید سیتریکی که دارد می تواند در پاک کردن شیشه ها موثر باشد. بنابراین می توانید در خانه تکانی پنجره های خود را با نوشابه شست و شو دهید.

پاک کردن آدامس

در صورتی که آدامس به مو و یا وسایل دیگرتان چسبده است کافی است برای مدتی آن را در نوشابه بخیسانید تا به طور کامل آدامس از آن شود. همچنین نوشابه می تواند اثرات باقی مانده چسب را ازبین ببرد.

همچنین بخوانید: تکنیک های حرفه ای برای شستن اتومبیل

پاک کردن آدامس با نوشابه

کتری

نوشابه را درون کتری بریزید و بگذارید برای مدتی بجوشد سپس آن را به خوبی بشوید تا همه رسوبات کتری از آن خارج شود.

رفع سیاهی قابلمه و تابه با نوشابه

ممکن است تابه یا قابلمه شما به دلیل سوختگی سیاه شده باشد. برای رفع این سیاهی ها می توانید مقداری نوشابه را درون قابلمه یا تابه بریزید و سپس آن را روی یک شعله ملایم قرار دهید تا بجشود.


نظر خود را بیان کنید