طرز تهیه کیک کدو تنبلکیک کدو تنبل یکی از انواع کیک های بسیار خوشمزه و مفیدی است که به دلیل استفاده از میوه کدو تنبل در آن به عنوان یکی از مواد اصلی این کیک هم دارای خواص و فواید زیادی است و هم به عنوان یکی از کیک های فصلی و پاییزی محسوب می شود. با توجه به این که طعم کدو تنبل کاملاً سلیقه ای بوده است و ممکن است کسانی نیز طعم آن را خیلی دوست نداشته باشند این کیک می تواند یک پیشنهاد خوب و عالی برای کسانی باشند که طعم این میوه پر خاصیت را خیلی دوست نداشته اند و می توانند این میوه بسیار مفید را به راحتی داخل این مدل کیک بریزید و از طعم آن لذت ببرند و به راحتی این میوه را داخل این کیک میل کنند و از خاصیت های بیشمار آن بهره ببرند. امروز ما در آلامتو طرز تهیه کیک کدو تنبل خوشمزه با گردو بدون ماست با فر و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک کدو تنبل

 • آرد 2 پیمانه
 • شکر 1 پیمانه و 2 ق غذا خوری
 • کدو تنبل نصف 1 عدد متوسط
 • روغن مایع 1/2 پیمانه
 • گردو 1/2 پیمانه
 • تخم مرغ 3 عدد
 • وانیل 1/4 ق چای خوری
 • بیکینگ پودر 2 ق چای خوری
 • پودر دارچین به مقدار دلخواه
 • گلاب 2 ق چای خوری
 • آب به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کاراملی یا فلن کیک شکلاتی با فر و بدون فر درون قابلمه

طرز تهیه کیک کدو تنبل خوشمزه با گردو بدون ماست با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی کدو تنبل

ابتدا کدو تنبل خود را به خوبی شسته و پوست آن را بگیرید و آن را به چند قسمت تقسیم کنید و قابلمه ای را برداشته و درون آن مقداری آب و 2 قاشق غذا خوری شکر بریزید و تیکه های کدو تنبل را درون قابلمه بریزد و آن را روی شعله گاز قرار دهید و زمان دهید تا کدو تنبل شما به خوبی نرم و آماده شود و بعد آن را از روی حرارت برداشته و آب آن را بیرون بریزد و کدو ها را با گوشکوب به خوبی له و پوره کنید و آن را کنار بگذارید تا به خوبی پوره کدو تنبل شما خنک شود.

مرحله دوم: آماده سازی تخم مرغ ها و اضافه کردن روغن و گلاب

ظرفی را برداشته و درون آن تخم مرغ ها بشکنید و سپس به آن ها وانیل را نیز اضافه کنید و آن ها را به خوبی با هم زن برقی هم بزنید به طوری که تخم مرغ های شما به خوبی پف کرده و با وانیل ترکیب شوند و سپس کمی که تخم مرغ ها پف کردند به آن ها شکر را نیز اضافه کنید و ترکیب آن ها را نیز با یکدیگر مجدد با دور تند هم زن آنقدر هم بزنید تا دارای ترکیبی کرمی شکل و کشداری شوید سپس به آن ها روغن مایع را به همراه گلاب اضافه کنید و در حد مخلوط شدن 1 دقیقه ای آن ها را نیز با هم زن برقی مخلوط کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن پوره کدو تنبل

در این مرحله نوبت اضافه کردن پوره کدو تنبل به مواد است پس آن را نیز به مایه کیک خود اضافه کنید و با هم زن برقی آن را نیز در حد مخلوط و ترکیب شدن هم بزنید.

مرحله چهارم: آماده سازی مواد خشک

ظرفی را برداشته و درون آن آرد و به همراه بیکینگ پودر و پودر دارچین بریزید و خوب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و بعد ترکیب آن ها را 3 مرتبه با یکدیگر الک کنید سپس 2 قاشق غذا خوری از ترکیب آن ها را برداشته و به مغز گردو های خشک شده خود درون ظرفی جداگانه ای اضافه کنید و گردو ها را با این مواد به خوبی ترکیب کنید و هم بزنید و سپس بقیه مواد خشک خود را مجدد برای آخرین بار طی 2 مرحله روی مواد کیک خود الک کنید هر مرحله بعد از اضافه کردن آن ها به یکدیگر به وسیله لیسک ترکیب آن ها را هم بزنید و ترکیب کنید تا مایه کیک شما یکدست و آماده شود و بعد مغز گردو هایی را که با مواد خشک ترکیب کرده بودید را نیز به مایه کیک خود اضافه کنید و آن ها را نیز به وسیله لیسک با مایه کیک خود ترکیب کنید و هم بزنید.

مرحله پنجم: پخت کیک داخل قابلمه بدون فر

قابلمه ای نچسبی را برداشته و آن را به مدت 15 دقیقه روی شعله پخش کن با دمای کم قرار دهید و درب قابلمه را دمکنی بکشید و آن را روی قابلمه قرار دهید و زمان دهید تا درون قابلمه به خوبی گرم و آماده شود و بعد سراسر آن را به وسیله روغن و برس آشپزی به خوبی چرب و آماده کنید و مایه کیک خود را درون قابلمه بریزد و آن را روی شعله پخش کن با دمای کم و قرار دهید و درب قابلمه را با دمکنی روی قابلمه قرار دهید و 60 دقیقه ای به آن زمان دهید تا کیک کدو تنبل شما به خوبی پخته و آماده شود و بعد آن را از روی حرارت برداشته و زمان دهید تا خنک شود و بعد آن را از داخل قابلمه خارج کنید و داخل ظرف مناسبی آن را قرار داده و سرو کنید. دقت داشته باشید بعد از 60 دقیقه کیک خود را به وسیله سیخ چوبی امتحان کنید و آن را داخل کیک خود فرو کنید و اگر سیخ شما خشک و تمیز از کیک خارج شد به معنی آن است که کیک شما پخته شده است و اگر تمیز از کیک خارج نشود مجدد درب قابلمه را چند دقیقه دیگر قرار دهید تا کیک به خوبی پخخته و آماده شود.

مرحله ششم: پخت کیک داخل فر

قالب کمر بندی را برداشته و سراسر آن را کاغذ روغنی قرار دهید مایه کیک را داخل قالب بریزد و فر را برای مدت زمان 15 دقیقه روی دمای 180 درجه قرار دهید تا داخل آن به خوبی گرم و آماده شود و بعد قالب کیک را برای مدت زمان 40 دقیقه داخل طبقه وسط فر با دمای 180 درجه قرار دهید و زمان دهید تا کیک شما به خوبی پخته و آماده شود و بعد از آن هم کیک کدو تنبل خود را از فر خارج کنید و زمان دهید تا خنک شود و بعد آن را از داخل قالب خود خارج کنید و داخل ظرف مناسبی که برای سرو آن در نظر دارید آن را قرار دهید و کیک کدو تنبل شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک یزدی حانگی ساده و خوشمزه با ماست و آرد سفید در فر
طرز تهیه کیک کدو تنبل

A piece of pumpkin cake is garnished with pecans. The whole cake is in the background.


نکات کلیدی در طرز تهیه کیک کدو تنبل خوشمزه با گردو بدون ماست با فر و بدون فر

 1. اضافه کردن گردو اختیاری است اگر به آن حساسیت داشته و یا طعم آن را در این مدل کیک ها دوست ندارید می توانید آن را حذف کنید.
 2. در آخر می توانید برای زیباتر شدن کار خود از مقداری پودر قند الک شده نیز روی کیک خود استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید به جای پودر دارچین جوز هندی را نیز جایگزین آن کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه چیز کیک انار ساده و خوشمزه با بیسکویت پتی بور بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک کدو تنبل خوشمزه با گردو بدون ماست با فر و بدون فر»

اضافه کردن گردو اختیاری است اگر به آن حساسیت داشته و یا طعم آن را در این مدل کیک ها دوست ندارید می توانید آن را حذف کنید.


نظر خود را بیان کنید