طرز تهیه کیک بدون شیر و ماست خوشمزه و خوش طعم با پف زیاد

کیک بدون شیر و ماست برای افرادی که به هر دلیلی ممنوعیت استفاده از لبنیات را دارند گزینه بسیار مناسبی بوده و عدم استفاده از ماست و شیر لطافت و اسفنجی بودن این کیک را کاهش نداده و کیکی بسیار لطیف و پف دار تهیه خواهد شد. استفاده از آب جوش و روغن مایع در ترکیبات این کیک یک کیک پفدار و نرم را به شما خواهد داد. امروز در آلامتو طرز تهیه کیک بدون شیر و ماست با آب عالی و خوشمزه با پف زیاد را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک بدون شیر و ماست

 • آرد قنادی 2 پیمانه
 • روغن مایع نصف پیمانه
 • شکر 1 پیمانه
 • تخم مرغ 3 عدد
 • آب جوش نصف پیمانه
 • وانیل نوک ق چای خوری
 • بیکینگ پودر 1 ق چای خوری
 • پودر کاکائو 1 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کاکائویی ساده و اسفنجی با پف زیاد با شیر در فر

طرز تهیه کیک بدون شیر و ماست با آب جوش در فر با پف زیاد

مرحله اول: مخلوط تخم مرغ، روغن و شکر

برای تهیه کیک بدون ماست و شیر ابتدا همه مواد در دمای محیط قرار داده سپس تخم مرغ ها را در ظرفی بشکنید. سفیده و زرده تخم مرغ را با دور تند همزن زده و وانیل و شکر را به آن اضافه نمایید. مجددا مقداری با همزن بزنید و روغن مایع و آب جوش را به ظرف مواد بیافزایید.

مرحله دوم: افزودن آرد

سپس در ظرف جداگانه ای آرد را ریخته و بکینگ پودر را به آن بیافزایید. مخلوط آرد و بکینگ پودر را دو مرتبه الک نموده و برای سومین بار در ظرف حاوی مواد الک نمایید. آرد را به تدریج الک نموده و مقداری هم بزنید مجددا آرد را در ظرف الک نموده و هم بزنید در صورت رسیدن به شکل خمیر با غلظت مناسب از ریختن آرد بیشتر خودداری نمایید. زیرا بسته به کیفیت و جنس آرد ممکن است به آرد کمتر یا بیشتر نیاز داشته باشد.

مرحله سوم: دو رنگ کردن خمیر کیک

مواد کیک را به دو قسمت تقسیم نموده و نصف آن را در ظرف دیگری بریزید و پودر کاکائو را به آن اضافه نمایید. فر را روشن نموده و روی دمای 170 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. اجازه دهید به مدت پانزده دقیقه فر گرم شود.

مرحله چهارم: ریخن خمیر در قالب

در این فاصله از زمان استفاده نموده و قالب کیک را چرب نمایید مقداری آرد در آن ریخته و با برگرداندن قالب آرد اضافه را خارج نمایید. سپس خمیر ساده کیک را ریخته و پس از آن اقدام به ریختن خمیر شکلاتی روی آن نمایید. می توانید خمیر شکلاتی را به صورت دایره ای از مرکز کیک شروع به ریختن نموده و به اطراف ببرید و یا می توانید به صورت نا منظم ریخته و با یک سیخ چوبی به آن شکل دهید.

مرحله پنجم: پخت کیک

پس از گرم شدن فر قالب را در فر قرار داده و برای مدت 40 دقیقه به کیک زمان پخت دهید. پس از گذشت این زمان با فرو بردن یک خلال دندان در مرکز کیک از پخت کامل کیک اطمینان حاصل نمایید. به گونه ای که با خارج نمودن خلال دندان آن تمیز بوده و خمیر کیک به آن نچسبیده باشد نشان می دهد که کیک کاملا مغز پخت شده است.

مرحله ششم: سرو کیک بدون شیر و ماست

در صورت پخت کامل کیک فر را خاموش نموده و قالب کیک را آن خارج نمایید. پس از سرد شدن کیک بدون شیر و ماست را در ظرف مناسبی قرار داده و سرو نمایید. نوش جان.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک پای سیب و دارچین کافی شاپی عالی، ساده و سریع در فر

طرز تهیه کیک بدون شیر و ماست با پف زیاد


نکات کلیدی در تهیه کیک بدون شیر و ماست خوشمزه و مجلسی

 1. برای گرفتن بوی زهم تخم مرغ حتما با وانیل هم زده شده و در بین هم زدن کناره های ظرف را دورگیری نمایید.
 2. الک کردن آرد بافت کیک را لطیف و نرم تر خواهد نمود.
 3. حتما از قالب نچسب استفاده نمایید.
 4. افزودن مغز گردو در تهیه کیک بدون شیر و ماست انتخاب شایسته ای خواهد بود.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک هویج و گردو با شیر خوشمزه و کافی شاپی با فر و قابلمه

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک بدون شیر و ماست با آب عالی و خوشمزه با پف زیاد»

برای گرفتن بوی زهم تخم مرغ حتما با وانیل هم زده شده و در بین هم زدن کناره های ظرف را دورگیری نمایید.


نظر خود را بیان کنید